Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 05. 2021 16:07
Wraith: díky P.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 05. 2021 12:26
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 05. 2021 13:30
400,-Kč za PHM navíc? Vždyť to v rozpočtu dovolené nejde snad ani poznat. Hlavně že v titulku je, že se cesta značně prodraží.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 05. 2021 13:51
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 400,-Kč za PHM navíc? Vždyť to v rozpočtu dovolené
> nejde snad ani poznat. Hlavně že v titulku je, že
> se cesta značně prodraží.


Přesně. Pro mě je hlavní pohodová cesta, bez zbytečných zdržení. Nevím proč bych měl tankovat například v Maďarsku, když mám v 2/3 nádrže plné. Pokud se mi jede dobře, tak jezdit k benzince pro cca 15 litrů nafty abych ušetřil 60 kč?
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 05. 2021 17:26
Njn, zase ti "odborní" pisálci (asi z Prahy) thumbs down
Bohudík, pro někoho není cesta přes HU zajížďka...

Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... Nevím proč bych měl tankovat
> například v Maďarsku, když mám v 2/3 nádrže plné.
> Pokud se mi jede dobře, tak jezdit k benzince pro
> cca 15 litrů nafty abych ušetřil 60 kč?

No vidíš, já třeba již několik let (záměrně) nevyjíždím s plnou nádrží... a vychází mi to na plánovanou zastávku.
Jedu lehčí, tankuji výhodněji... v HU mají obvykle čisté záchody, usměvavou obsluhu smoking smiley
Samozřejmě doba, kdy v BiH to bylo 10 CZK na litru je dávno pryč...
Ostatně pisálek např. paušalizuje Německo, kde se cena PHM ve městech liší i podle dne v týdnu a času... a to dost výrazně.
Prostě novinářský odborník placený od kusu thumbs up smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 05. 2021 19:15
Slavkov: Nevím kudy jedeš, ale v ČR je většinou cena pohonných hmot minimálně srovnatelná se zeměmi přes které se jede (A, SLO, HU), takže nenatankovat doma, tam kde beru normálně, vím že tam není nikdy problém a cena je dobrá, mě smysl nedává.
A to, že vyjíždíš s půlkou nádrže, o cca 20 kg lehčí na necelých dvou tunách, beru jako fór.

P. S. Samozřejmě každý ať si jede podle svého a tankuje jde uzná za vhodné. 😁
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
29. 05. 2021 20:41
Přátelé, stačí si sebou vzít VIF a tankovat u těch nejlevnějších pump, když už Vám jde o cenu a nechcete mít problém s kvalitou. Já to tak mám občas i doma, jindy zase takuji aditivovaný benzín a na cenu zase tak moc nekoukám. O ty dvě stovky navíc na nádrži člověk nezchudne a má jistotu, že tankuje kvalitu. Ale mít sebou pikslu VIFu se může skvěle hodit.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 05. 2021 16:23
Petr164 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> O ty dvě stovky
> navíc na nádrži člověk nezchudne a má jistotu, že
> tankuje kvalitu.

A kde se ta kvalita, u té dražší pumpy, tak najednou vezme, kdy se většina paliv se zaváží ze stejných skladů?

Je to už nějaký ten rok zpátky, kdy svět motorů dělal testy paliv a třeba ten "skvělý", a předražený, shell, dopadl hůř, něž jiné levnější pumpy. thumbs down
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 05. 2021 17:15
Tak to já narvu plnou až po hrdlo bo mám naftu s lonských zásob za dvacet Kč.thumbs up smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 05. 2021 20:03
To je ta ze státních rezerv, co byla uskladněná v Německu? Ta už byla "stará" tehdy. To bys taky nemusel dojet do cíle pro ucpané filtry
Nebo je za ty prachy od nějakého traktoristy či kamioňáka?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 05. 2021 23:15
Kabinet302. To neřeš. Neboj já se vrátím.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 05:45
Kamarát automechanik robil auto známemu - od kúpy nového auta tankoval iba na jednej pumpe - z nádrže vylial pol vedra humusu ...pumpa nebola značková ....bývala tam akcia nejaká nepamätám presne zľava cez víkend alebo tak nejako ...
Na tej pumpe som nikdy netankoval - pred tou akciou som tam videl plniť nádrže pumpy nejakou starou ošarpanou pochybnou cisternou , to bola pre mňa stopka .
Jeden môj ropák je extra citlivý na naftu raz som natankoval na takej pumpe na diaľnici ...auto išlo ako traktor - nikdy viac.
Ešte jedno riziko spomeniem , tam kde ide nafta na odbyt nie je problém ale kde sa predáva málo môže byť kvôli ekoškodcom stará a to nehovorím o drahšej nafte ktorá nejde ani zďaleka toľko na odbyt . Pritom základová nafta je tá istá , riešenie je aspoň podľa mňa kupovať na značkových pumpách ktoré majú vlastné rafinérie + dávať aditívum .
/ Sk , HU - MOL,Slovnaft, HR-INA/ .
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 09:28
svantovit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... riešenie je aspoň podľa mňa kupovať na
> značkových pumpách ktoré majú vlastné rafinérie +
> dávať aditívum .

Tak nám prosím napiš, které značkové pumpy v ČR a SK mají své vlastní rafinérie, mnoho lidí bude asi překvapeno thumbs up smiley

Ještě do toho hodím jedny vidle, prémiové nafty NEobsahují burešosračku, tutíž nejsou tak náchylné, ani když se jich neprotočí tolik... a ono se jich protočí celkem dost (i tady na fóru zjistíš, že dost lidí bere prémiovou naftu). Obdobně např. i neprémiový Optimal Diesel u EuroOil je bez... U těch biosraček je také např. rozdíl mezi MEŘO a HVO...

Představa, že pumpy v "kolchozu" mají špatnou naftu je již dost dlouho totální nesmysl, neboť jejich zemědělské stroje mají již dost dlouho CR motory... a případný problém není tak levná sranda jako u osobáku, navíc v tu chvíli chybí výrobní prostředek.
Až se dočtu odpověď o těch vlastních rafinériích, tak napíšu, jak to je v ČR...

Je to prostě věc víry, marketingu a té konkrétní čerpací stanice... tam se občas mohou dít věci...
Možná je to i o "kýblu" do cisterny smoking smiley

Jeden kolega byl ve své víře a tankoval pouze Shell (od všeho doklady v účetnictví)... reklamaci na vstřiky (Nissan Pathfinder) mu stejně neuznali..., že musel tankovat nějakou sračku...

Nikomu nechci brát jeho víru, ale marketing je věc...
smileys with beer

Abych to vrátil alespoň trochu k tématu... alespoň k palivům v zahraničí...
Je to víra? Placebo efekt? ... že nafta v D či AT je lepší?
Lépe to jede?
Lepší spotřeba?

Jak to vnímáte vy?
Osobně mám nějaké pozitivní pocity i nějaká reálná čísla sebraná v době, kdy tři auta jezdila (každé) cca 2500km týdně...
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 10:07
Já měl pocit, když jsem bral LPG ve Slovinsku v Ptuji, že Octavie byla "živější" než po českém LPG.
Ten stejný pocit jsem měl při tankování 98 oktanového benzinu oproti 95 oktanovému benzinu kdekoliv. I když i odborníci nějaký "zlepšující" efekt a vliv vylučují. Snad jen připouštějí, že aditiva u víceoktanového benzinu slouží k lepšímu "čištění" motoru.
Občas tedy ,,98" motoru našeho auta poskytnu. Do ,,95"" pravidelně po tankování dodávám doporučené množství VIF. Účinky ale žádné nepozoruji.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 11:36
Reálne riziko - LTO - lehké topné oleje , ľahké vykurovacie oleje , veľa ľudí sa stalo milionármi , lákadlo veľké .
Veľa motorov kaput podobný šmejd ako eko prísady.
V nejakom zapadákove je riziko značné a pokušenie s pančovaním tiež .
U komôrkových strých dieselov to bolo jedno zožrali aj fritovací olej , CR stačí aj malý podiel a je vystaráno.
Myslím , že takmer všetky ropáky tak od cca 2000-2005 majú CR .
Preto iba pumpy Slovnaft -Sk , MOL-Hu, INA-Hr ...
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 11:48
... v zemědělské firmě, kde jsme postavili veřejnou čerpačku na benzin a NM ... jsme naftu čerpali do strojů značek jako Mercedes Benz, Class, Fendt, New Holland ... a nikdy žádný problém (ani na filtrech) nebyl ... nafta i benzin se vozil výhradně z Čepra, firmou Klacska ...
... no a zde nám pravidelně dělali celníci kontrolu spojenou odběrem a rozborem složení nafty i benzinu ... vždy v pořádku ... taky se každý rok dělaly kontroly na rekuperaci a kalibraci výdejních stojanů ad., o kontrolách a revizích elektro, hasičů, životního prostředí nemluvě ...
...musím se ale zeptat znalců, jak došli k tomu, že přidávání povinné biosložky do nafty je výmysl "majitele" AGF, když je přidávání biosložky pohonných hmot povinnost na základě Evropské legislativy a každý distributor PHM musí tohle splnit ... ? ... to, že je nyní u nás spoustu polí žlutých je druhá věc, která koresponduje s tím, že výroba řepky je většinou lukrativní, byť je náročnější než výroba mnoha dalších zemědělských komodit ...
... výroba řepky je z důvodu biopaliv nastavena tak, že se na ní vydělává, a to si uvědomují asi všichni zemědělci ... AGF totiž se všemi svými firmami vyrábí pouze 2 % objemu výroby řepky v ČR ...
... pokud bych mohl mluvit za sebe, tak bych poslal celou EU i s jejich biosložkami do pr..le ... a stačilo by pěstovat jen potravinářskou řepku pro výrobu konzumního oleje, který je mimochodem ze všech známých olejů nejkvalitnější (tedy kromě olivového oleje, především na studenou kuchyni) ... samozřejmě oleje bezerukového a rozhodně ne GMP ... proto si při nákupu vždy pozorně přečtu složení ...
... ještě se ale vrátím k motorové naftě ... svého času mě na Holdingu přesvědčovali, abychom brali i NM s 30% podílem biosložky, to jsem ale odmítl, vzhledem k tomu, že by ji mohl někdo natankovat do osobáku a to by asi nedopadlo nejlíp, byť jsem měl kdysi VW Passata 1,9 TDi s 88 kW, což byl motor, který by dokázal sežrat i olej z nedělního oběda ...
... tak asi tak ...

smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 13:07
svantovit...nezlob se na mě, ale tvé příspěvky mi připadají jak články z portálu garáž a jim podobné, kde kolikrát pochybuji, zda má redaktor řidičák.
Pavle, i prémiová paliva obsahují biosložku. Prostě musí splnit požadované množství biosrágory. Tím netvrdím, že je tomu tak u všech, např.EuroOil má premiovou naftu bez.
Jezdím převážně na naftu z TankOno, jen cestou do a z HR si musím vystačit s jejich palivy. MaxxMotion, který jsem zkusmo v HR natankoval, údajně bez biosrágor, jsem vůbec v kvalitě nepoznal, auto vlastnosti nezměnilo. Tifon jsem tankoval jen jednou, dole u Maslenického mostu a myslel jsem, že nedojedu domů. Nafta strašně pěnila, furt vypínala pistole, takže nešlo ani natankovat plnou. Hned jak to šlo, doplnil jsem u INA. Pak už to nějak jelo. V HR čerpačky INA vyhledávám, tankuji jejich obyč naftu a tak jako doma, dochucuji VIFem.
Kvalitu nafty na TankOno jsem poznal při návratu z HR. Dotankovával jsem skoro do prázdné na Dolním Dvořišti. Auto po cca 30km přešlo do nízkého průletu, motor vrněl jak v EV, bylo ho sotva slyšet. Něco podobného jsem zažil jednou při návratu z D, kdy jsem musel natankovat u Aralu, abych dojel vůbec do ČR. Pak jsem to naředil naftou u neznámé čerpačky a auto se vrátilo do starých kolejí.
Najezdím dost, do 50k km ročně. Jen loni jsem to trochu flákal kvůli covidu, takže pouze 30k km. Rozdíl v kvalitě nafty bych hned poznal, většinou tankuji až se svítícím hladovým okem, takže naftu nemíchám. Jezdím s HDi motory, ty byly vždy na kvalitu nafty háklivé.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 14:06
Michale, dle legislativy musí být pouze do celoročního objemu nafty přimíchán určitý podíl biosložky, nikoli do všeho.

EuroOil má BEZ i obyčejnou Optimal Diesel, nejenom prémiovou Optimal Diesel +.
Které prémiovky podle tebe obsahují BIO? Bral jsem to hlavně jako klasiku FAME - MEŘO, na obsah HVO jsem se nekoukal... přiznávám
smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 15:52
Zahajskej ...tieto informácie mám z reálneho prostredia , nielen že niektorí aktéri tohoto biznisu sú milionári ale niektorí tu už nie sú a nebol to covid , niektorí majú zabezpečené strážené ubytovanie .
V konečnom dôsledku svojimi skúsenosťami o kvalite nafty potvrdzuješ to čo tvrdím , mám TDCi, D4D , CDi .
Čo sa týka tvrdenia garáž a podobne , čo je nesprávne na tvrdení , že na čerpacej stanici kde nie je poriadny obrat môže byť nafta skladovaná dlhší čas ?
Ako všetci dobre vieme určitý podiel biozložiek v nafte je povinný , taktiež je všeobecne známe , že tieto biozložky polymerizujú a dlhodobým skladovaním degradujú .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (31. 05. 2021 16:23).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 05. 2021 16:53
Zákon č. 201/2012 Sb. Zákon o ochraně ovzduší
(aktuální znění 01.01.2021)

§ 19
Povinnost zajistit minimální množství biopaliv za kalendářní rok

(1) Dodavatel motorového benzinu nebo motorové nafty je povinen zajistit, aby v těchto pohonných hmotách, které uvádí do volného daňového oběhu na daňovém území České republiky pro dopravní účely za kalendářní rok nebo které byly uvedeny do volného daňového oběhu v jiném členském státě Evropské unie a jsou dodávány na daňové území České republiky pro dopravní účely za kalendářní rok, bylo obsaženo i minimální množství biopaliva podle jiného právního předpisu upravujícího pohonné hmoty15)

a) ve výši 4,1 % objemových z celkového množství motorových benzinů přimíchaných do motorových benzinů,

b) ve výši 6,0 % objemových z celkového množství motorové nafty přimíchaných do motorové nafty.



Tudíž díky prodeji E10, E85, B10, B30 či B100 je prostor pro paliva bez BIO. Ostatně drobnou rezervu a prostor vytváří i nejběžnější E5 a B7 smoking smiley
Mimochodem, to co má uskladněno SSHR je také zcela bez biosložky... logicky. Navíc "cirkulační obnova" zásob SSHR se do objemu nezapočítává, je vyjímka v zákoně...
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 06. 2021 12:33
Když se neobjíždí dálnice přes Mureck- Trate atd. Sjíždíte někdo ve Spielfeldu na dotankování? Tankstelle Avanti, MBR nebo ještě nějaké? Jsou tam všude tankovací automaty mimo pracovní dobu? Nebo jsou tam nonstop? Nebo kde nejlépe tankovat před vjezdem do Chorvatska? Když jsem objížděl, tak jsem vždy tankoval na Temmelu nebo pak přímo v Murecku. Nebo máte lepší tipy kde tankovat?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 06. 2021 08:27
Přátelé a kamarádi. Jelikož jsem roky jezdil do Chorvatska na LPG tak jsem cenu nafty neřešil. Letos poprvé budu nucen tankovat mimo uzemí čr. Sice mám levnou naftu ale nechci sebou vozit nějaké kanystry. Tak se zasvěcených ptám. Kde je lepší a finančně výhodnější natankovat? smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 06. 2021 09:03
Myslím, že ceny se ještě budou průběžně lehce měnit. Tady je základní přehled: [www.mbenzin.cz]
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 06. 2021 09:29
Zdevel. Děkuji.thumbs up
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 06. 2021 17:36
Karle, koukni na stránky Petrolu. Nevím jak teď, ale o prázdninách mají akci za euro, vloni to tak bylo.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 06. 2021 18:52
Pro většinu je to asi "trochu" mimo trasu, ale třeba v BiH grinning smiley

2019 za 1,99 KM (BAM), což je cca 1€

V roce 2017 to bylo ještě lepší (než zvedli daň)... 1,59 KM (BAM) = cca 0,8€

Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 06. 2021 19:05
Levný benzín a nafta je u [www.nfz-temmel.at]
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 06. 2021 10:50
A ta cena je kde? Proklikal jsem to, na nic jsem nenarazil......
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 06. 2021 12:09
To jsme dva.
hot smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 06. 2021 12:14
TEMMEL GmbH
Oberschwarza 62
8471 Spielfeld

Tel.: 0043 3453 / 20546
Fax.: 0043 3453 / 20546-4
E-Mail: office@nfz-temmel.at


Jim zkuste napsat, zavolat nebo poslat fax thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.