Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 06. 2010 14:42
jezdíme přes Folmavu,Straubing,Passau,Linz,Graz,Maribor,Zagreb a Zadar.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 06. 2010 17:02
sslunicko, jaké je tam počasí? Jedu za 16.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 06. 2010 18:26
pak333 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sslunicko, jaké je tam počasí? Jedu za 16.


zkus se kouknout do sekce ostatní téma počasí v chorvatsku yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (01. 06. 2010 18:27).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2010 23:28
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2010 06:46
sslunicko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jezdíme přes
> Folmavu,Straubing,Passau,Linz,Graz,Maribor,Zagreb
> a Zadar.

co děláte v Linci ???
to neodbočujete ve Wellsu ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 06. 2010 08:38
Vrátili jsme se včera z Poreče. Neskutečné počasí, voda přes 24 stupňů. Cesta absolutně bez kolon.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 05:59
vyjezd 7.6. (pondeli) rano kolem 9:00, trasa Jicin - Kolin - Jihlava - Znojmo - Viden - Graz - Maribor (cele po dalnici), Karlovac a pak po stare pres Knin do Primostenu. Cesta po cechach ok, za kolinem jsem stal 2x na semaforech, Habry druhy uz nevim. Objizdka Znojma, ale to je jen par minut zdrzeni. Tankovani plynu v Chvalovicich za 14,50. Prujezd stredem Vidne kolem 14:30 bez problemu. Slovinsko pres dalnici take bez problemu, akorat me zaskocila cena LPG v Mariboru (0,699EUR), na konci SLO dalnice stali policajti s dalekohledem a kontrolovali znamky. Cesta v HR po stare silnici naprosto bez problemu (cas kolem 0:00), jen jsme v jedne vesnici potkali policajty, ale bez radaru. Jinak na vsech hranicich bez problemu...

cesta zpet, vyjezd 13.6. (nedele) rano v 7:15, trasa HR (dalnice), SLO (Dalnice), Widen, Znojmo, Jihlava, Kolin , JC, cesta po dalnici bez problemu, na konci HR dalnice jsem cerpal plyn u INA (4,45KN), coz je podstatne levnejsi nez v Mariboru, SLO bez problemu, na SLO - AU hranicich, bylo mensi zdrzeni, nejspis hledali nejakou kradenou SKODOVKU, pac jen tyto auta kontrolovali, me taky staveli, ale po ukazani pasu me hned pustili a ani nekontrolovali VIN auta. Prujez Vidni opet v 14:30 a taktez bez problemu. Cesta Znojmo - JC, i pres objizdky byla velice rychla (mel jsem tezsi nohu), v Havl. Brode objizdka, ale dalo se to obet pres mesto, zmizeli semafory v obci Habry, druhy semafory stale fungovali(vesnici se nepamatuju). Male spozdeni v Koline, kde byla tradicne kolona, az ke kruhaci. pak zase bez problemu, az do JC
Prestavky celkem cca1:25 hod, prumernou rychlost jizdy mi palubni PC ukazoval kolem 95km/h, spotrba plynu 8,7l/100km. po dalnici jsem valik kolem 140km, v cechat kolem 100-130km mimo vesnice, vesnice kolem 50-70km.

Veskere myto placeno kartou mBank naprosto bez problemu. AU dalnicni znamka kupovana ve Znojme za 269kc (drahe), SLO dalnicni znamka kupovana v Rakousku u OMV za 15EUR, pro Jicinaky bych asi doporucil nakup znamek v TESCU.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 08:35
Rohlik - OK, zcela vyčerpávající, děkuji za všechny fóristy !!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 15:46
to rohlík
a co počasí, dalo se?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 16:25
pocasi v primostenu super, prijeli jsme v utery 8.6. a bylo nadherne bez mracku, jen ve ctvrtek a v sobotu nebylo uplne jasno. Kdyz jsme vyjizdeli z cech, tak bylo kolem 17stupnu, tak tech 28-33 stupnu co bylo v chorvatsku bylo umorne smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 19:53
rohlik: nechci moralizovat, ale v cechach kolem 100-130km mimo vesnice, vesnice kolem 50-70km, bez se nacpat do knedliků
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 20:16
Myslím, že takto jezdí skoro každý, co je na tom?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 20:19
:-))), to je právě ta katastrofa
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 20:20
A ty jezdíš jak? V noci v prázdné vesnici kde jen silnice protíná okraj, jedeš 50tkou?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 20:25
Zbytečnej rozruch. Zbytečnej. Kdo může ať tak jede vzhledem k situaci ne? kdo nespěchá,nevidí nebo nechce ať jede pomalejc.

50-70 jezdí přes den 90 procent lidí a to je horší, já jezdím přes den 55 +-.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 20:28
večer v Maďarsku jsem nejednou zažil "kamion rallye" 90+km/h v obci.......takže....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (15. 06. 2010 20:28).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 20:31
Jasně přes den, po městě, prostě kde hrozí že se může někdo vyskytnout tak jedu v pohodě s omezovačem 55 max, ale fakt když jedu někde v noci nebo mimo zalidněnou část, tak to jen těžko dodržím, ale samozřejmě je to svým způsobem risk, záleží na únavě, viditelnosti a podobně. Ale myslím, že to tak má většina.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 20:57
Já su taky ta většina.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 21:20
to Puamik: samozrejme me muzes moralizovat, pac to neni podle predpisu. Dale rozebirat nema cenu, protoze je tu na foru mraky lidi a tudiz mraky nazoru na rychlost a bezpecne jezdeni. V kazdem pripade, uz to dale nerozebirejte at se neubira toto vlakno jinym smerem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 06. 2010 23:23
Osobní zkušenost: v Rakousku v noci, prázdná dědina mezi Vídní a Mikulovem - tuším Erdberg, nebo tak něco - prostě zpáteční cesta, okolo 23.hod, pod stromem,hezky ve tmě 2 policajti s ručním radarem. Ať si kdo chce co chce říká, jak s předpisama vymňouk, já mám svoje penízky rád a zbytečně je do oběhu dávat nemíním a klidně pojedu i 5km/hod pod limit.
...a to jsem se letos ještě odnikud nevrátil...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luis (15. 06. 2010 23:26).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 09:20
V zahraničí jezdím max. +10km/h tacho, u nás abych se vešel do +20km/h v obci a +30km/h mimo. Klid a pohoda. samozřejmě pokud situace a provoz dovolí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 10:30
Z pondělka na úterý opět oblíbená cesta z Brna do Podgorice. Vídeňská humus (vyjížděl jsem po 13.hod). V Rakousku za Poysdorfem velké opravy (dělají se nové povrchy). Zdržení asi 20 min.A5 prvních 15 km v jednom pruhu (obnova značení). Tady bych počítal, že to postupně budou dělat na celé dálnici, protože vodorovné značení prostě zmizelo. Vídeň v klidu. Na A2 asi 6 omezení na 80 (stavební práce, většnou psáno dokončení do 31.8.2010.) Poslední omezení před Grazem bude asi tento týden historií, neboť už se pracovalo na odklízení dočasných panelů a úpravě značení. A9 v pohodě. Slovinsko po dálnici, na konci kontrola známek pracovníky DARSu. Hranice v pohodě. Chorvatská dálnice v podstatě bez omezení (asi na 5 místech snížená rychlost na 100 z důvodu, který mi nebyl jasný). Dále cesta z Ravče přes Vrgorac na hraniční přechod Mali Prolog. 80% cesty má nový povrch, odbočka na Ploče ve Vrgorci stále uzavřena.Pokecal jsem s bosánskými celníky a dal jsem jim jednu petku limonády, bo chudáci nic neměli na pití (slušně mě požádali, tak proč ne). Přes Bosnu v pohodě, jen ve Stolacu mě zastavili policajti a po krátkém pokecu mě poprosili, zda bych nevzal jejich kolegu domů do Bileče. Proč ne, aspoň jsem si měl s kým pokecat.Hranice Bih-MNE v pohodě, cesty opraveny. Do prázdnin by měla být hotová cesta od pobřeží (Risan) na magistrálu Nikšič-Trebinje. Zrychlí se tím cesta na od pobřeží na Žabljak (kdo by třeba chtěl navštívit Durmitor).
Celkem 1200 km za 12,5 hodiny, třikrát tankování, počasí úžasné. Přeji všem pohodovou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 13:41
Informace dobré, děkujeme za ně. Jinak ale zase "jeden Kecal" z Prodané nevěsty, protože udělat průměr skoro 100 km/hod. při těch posaných dopravních komplikacích a zastávkách, no nevím, nevím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fargas (16. 06. 2010 17:56).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 17:28
Je tu někdo,kdo v poslední době projel z Bratislavy přes Maďarsko do Chorvatska ?Jak vypadá cesta mimo dálnici?
Díky za info.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 18:40
Luis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a klidně pojedu
> i 5km/hod pod limit.

No jasně, další chytrák, který místo 50km/h jede 40km/h, (protože při tachometrových 45km/h je skutečná rychlost o těch 5km/h nižší) a vytváří kolony, stres a nebezpečné situace. K čemu je jako dobré jet pomaleji, než je povolená rychlost?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 18:59
To fargas: Počítač mi ukázal přesně 100.Vyjížděl jsem 12:45 a přijel jsem na značky 01:15. Musím se přiznat, že chorvatská dálnice byla téměř prázdná a občas jsem jel i 180 a pod 150 jsem nešel. Teď to kontroluji podle dokladů z cestariny 18:00 Trakoščan, 21:48 Ravča. V sezoně, při provozu jezdím uvolněněji. Přes Bosnu jsem jel už v noci a limity tam nedodržuji, stejně tak jako všichni místní. O Černé Hoře nemluvím. Hodinové zastávky nedělám, natankovat, vyčurat a valím. Jinak kolegové jezdí ještě rychleji. Teď se do mě pusťte.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 20:42
naposledy k rychlosti. Uvědomte si, že nejste na silnic sami, např. děti, ostatní účastníci provozu. A říkejte si co chcete, když vám tam skočí děcko,..... nebo když předjíždíte na plné v domnění, že v protisměru je volno, přeci nikdo jiný není hloupý jako já, když jedete mimo obec 130,...... Vždyt si tak jezděte. Přijedete na dovolenou o hodinu dřív. A o peníze nejde, jde o lidské životy. Nemusíte v tomto fóru zdůrazňovat jací jste frajeři, to vidíme všichni při provozu kolem nás.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 21:04
Rozpatláváte tady blbosti....nikdo jste s Mikem nejeli, nevíte jaké byli podmínky...já taky ne. Když se někdo přiblíží 100km za hodinu, už je tady automaticky vrah...


Takže už jste se vrátili a jaká byla cesta?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (16. 06. 2010 21:18).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 21:45
Souhlasím s Puamik, ten "ušetřený" čas je pak vykoupen zbytečným riskováním, bezohledným chováním - např. svícením dálkovými světlomety do zrcátek předjížděných aut, kteří dodržují limit na dálnici - běžný jev - aby při této rychlosti vůbec viděli na vozovku- za takovou cenu děkuji, a lituji členy takové posádky.Vždy v tuto dobu, před odjezdem na dovolenou si vzpomenu na ty, co přecenili své síly v minulých letech. A je to poučné čtení..
Přesto i já fandím rychlosti, ale na uzavřených tratích rychlostních zkoušek za maximálních bezpečnostních opatřeních pro posádku i diváky.A i to je potřeba brát s nadhledem - zdraví je nejdůležitější. S přibývajícím věkem i zkušenostmi si to uvědomuji čím dál víc.

Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 22:00
Není to k tématu - vůbec - ale 180 je dost.
Ten čas je fakt moooc rychlej. Z čáry od nás se to dá do Šestanovace za 9,5 hodiny s jedinou zastávkou na čůrání. A to se jede kolem 150 víc ne. Což považuji při za přiměřenou cestovní rychlost vzhledem k dalnici a vozu. Ale nějak moc rychlej je ten kluk. To jsi jel ve ferrari? smiling smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 243
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.