Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2010 15:33
jak letos vypadá propojení dálničních úseků mezi SLO a HR v oblasti Macelj ? Jel jsem to naposledy loni v říjnu a už to vypadalo, že to musí být snad každým dnem. Podle toho, co tady čtu, je to ale pořád nedotažený. Jak je to tedy ? Dík
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2010 16:54
jirkaK: + - stejné.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2010 19:19
a co tam teda za toho 3/4 roku udělali ? Vypadalo to, že se tam maká.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2010 20:05
Maká se tam, ale otevření a propojení dálnic vedle staré "devítky" je pořád v oficiálním plánu až na jaro 2013.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2010 22:54
Vrátili jsme se před pár hodinami.Cesta tam 16.6.od BRNA(Mikulov) začal pršet,přešlo to na lijavec,po nové dálnici kol Vídně(značení no problem)topřešlo ve strašnou průtrž,rychlé stěrače stěží zvládaly,kolona přesto ve 3 pruzích stále jela a držela tak 70 i 80km,adrenalinu dosti až ke Grazu.Tam přestal liják,jen občas přeháňka,Tím bylo rozhodnuto definitivně o SLO známce.Zataženo,vítr a T kol.+12C až k Plitvicím.za Sv.Rokem konečně povzbuzení v podobě protrhané oblohy a +17st.Všechny poplatky a nafta placeno bez nejmenšího problému kartou.Policejní hlídky kolem hranic SL-HR s ručními radary,pak kolem Plitvic(po staré),klasicky průtahem Makarské.Omezení na různé 60,80 či 100 jsme bez debaty téměř dodržovali(víc o 5km) a stejně místní i nečitelní(pro rychlost...)předjížděli všichni.Do pondělí pod DBV par¨áda,jak bývalo desítky let tady zvykem,k ránu první bouřka,celodenní maxi průtrž s kroupami,DBV pod vodou ,moře nevychladlo,ale plné trávy a špíny,T kolem 20st.a vichr,dál už jen střídavě oblačno a chladno,voda dobrá.Dost jsme cerstovali-Č.Hora až k Ulcinji,čím dál větší "nepořádek" všude,kvůli prudícím policistům v Kotoru prakticky není kde zaparkovat,nepochopili jsme,proč nepouští cizince na jejich parkoviště,jezdit čím dál opatrněji-chovají se na silnici hůř a hůř,lepší je to ve vnitrozemí.Projeté Konavle,hospůdka Konavoski dvori opravdu není pro naše peněženky,ale 100m před ní je konoba martinović-ten samý sortiment (jehně,tele,iz pod peke,ryby etc)kolem 40-50kun porce bez přílohy.pár vinařství na Pelješacu-paráda.Leč poprvé jsme to vzdali a odjeli dřív,před námi to učinilo několik českých a slovenských rodin.Zaražení domácí nevěděli,co říct,protože historii počasí známe v 5.a 6.měsíci jako oni..Celou dobu fičelo střídavě jugo a bora.Cesta zpátky v našem směru až na nutnost omezit na 40-60 ˇpomalu už od Šestanovacu a opravdu úzkostná kolem Maslenice pro vichr -jinak pohodová,v protisměru ne snad kolony,ale čím blíž k Záhřebu a výš velmi husto směrem k moři,každé 3.-4.auto CZ,na hranicích klid se soucitnými poznámkami-"bylo aspoň trochu slunce..?.."Místní rádio hlásilo dnes ve směru od Slo hranic k moři několik nehod=zdržení.Pro nepříliš protřelé cestovatele to rakouské ne-značení Vídeň a dál není opravdu sranda,je třeba se tvrdošíjně držet A2,A23,Brno.Největší citrkus byl opět hned po vjezdu na rodnou hroudu -co dovedou Češi za volantem jsme nezažili 3000km předtím,na D1stihli jsme uhnout několika kolonám od zhruba 13.hod.ve směru na Prahu a je dobré pořídit si oči i dozadu a myslet za tři...Fakt nevím,jestli tam nebudem jezdit (busem) trávit Sretan Božić a Nova Godina...Ale nenechte se odradit rozpaky skoro starousedlíků,ode dneška začalo být jasno a teplo.Přejem všem ,ať to vydrží.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 06. 2010 23:02
no, to bylo fakt výstižný. Nevím proč, ale letos by mi to horší počasí možná ani moc nevadilo. Nicméně mám to ještě před sebou.
rrn
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 06. 2010 15:37
Víkend u moře: Lovran....Na jih -pátek 05:00 - Brno-Mikulov-S2-A23(za Vídní omezení)-Graz(omezení směr SLO)-Maribor(kruháč směr Ljubljana)-Kozina-dál po E61 na Rijeku-po A8 na Škalnice a dolů k Lovranu...cca 11hod i s pauzama. nic moc co? ale 4,1l/100km mi udělalo radost. 660km na necelou nádrž...paráda Zpět stejná trasa o hoďku rychlejší v neděli 14:00 odjezd z Lovranu.

Známky mám celoroční jak A,SLO, CZ...Auto pučuju švárovi příští týden(jede do Umagu. Já startuju s familií 29.7. na 10 dní do Basky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 12:36
Vrátili jsme se včera, cesta tam bez problémů. Odjezd ze Znojma ve středu večer, Vídeň pohoda, sem tam nějaké omezení na dálnici, Slovinsko objezd přes Ptuj (žádný problém), Chorvatské dálnice jsou super. Trochu spánku na odpočívadle a v 7 ráno jsme byli v Pakoštane. Ubytování na pláži (bez rezervace), hledání trvalo cca 15 minut. Zpět středa ráno, zase objížďka slovinské dálnice přes Ptuj, trochu kolona ve Vídni (17:00 hod.), trochu po 18 hod ve Znojmě. Celkem najet cca 1500 km, průměrná spotřeba 7,3 litrů (Fábia 1,2 HTP s klimatizací). spinning smiley sticking its tongue out Měl jsem z toho strach, protože jsme vždy jezdili v Passatu 2,0 TDi, ale letos bohužel jiné auto nebylo yawning smiley Ale dopadlo to super, nad všechna moje očekávání.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 12:42
... cesta tam ...
... 19.06. ... Vyškov 17,30 ... D1 ... Brno ... D2 na Bratislavu po 3 km za Olympií na kom. č. 152 ... Modřice R 52 ... zastávka, tankování Shell Mikulov ... hladký průjezd A5 na Vídeň ... zastávka 80 km A2 Zóbern ... ze 138 km na E 66 na Kórmend ... kom č. 86 ( mezi Kozmadombja a Kálócfa ...1 semafory, zdržení 6 minut oprava, bagrování komunikace ...jede se jedním pruhem cca 2,5 km ) ... Lenti ... Tornyiszentmiklos M 70... starý přechod Goričan ... maďarská celnice ( okem pokynutí ... pokračujte ) chorvatská celnice razítka do pasu, dotaz celníka ... " cigarety ? " ...odpověď ... " nee nekouříme " ... dotaz celníka s mrknutím oka ... " asi ani nepijete ? " ... odpověď ... " jen někdy " ...
... to byla celá procedura na hranici HU / HR ... pak A4 tankování u Varaždina ÓMV ... Lučko ... A1 ... zastávka ZIR ... Split ... příjezd na molo u trajektů v 06,30 ... lehký vánek zabouchl dveře u šofera ... křup, sjelo okno ( el. stahovačka ) a zpět už ne .. v 07,00 tel. na HAK ... mechanik byl v přístavu v 07,20 ( byla neděle ... bez jakékoliv smlouvy s ABA, ÚAMK ) ... za 30 minut byly dveře rozmontovány, okno zašpalkováno do pův. polohy a montáž dveří ... cena 270 kuna v hotovosti ... 08,30 odjezd trajektem na Hvar ( Stari Grad ) ... hodinu před polednem jsme podávali hlášení v Ivan Dolaci šéfové cest. kanceláře Jadran ...
... cesta zpět ...
... 30.06. ... Ivan Dolac 06,45 ... odjezd trajektem ze Stari Grad 07,45 ... Split ( první zastávka, ještě dokoupení drobností ve Splitu na hlavní třídě od přístaviště ( Lídl HR ) ... odjezd ze Splitu 10,15 ... A1 ... Lučko bez zdržení ... A4 ... zastávka u Varaždina, tankování OMV ... nájezd na starý Goričan ... hranice HR / HU, nikdo nechtěl vidět ani pasy, bez jakýchkoliv procedur ... M70 ... hladký průjezd Maďarskem ( u Kálócfy jsme se nezdrželi ani minutu ) ... Kórmend ... Rakousko A2 ... Vídeň S1, A5 ...Mikulov ( zastávka ) ... 20,45 Vyškov ...
... upozornění ... v Maďarsku za Kórmendem ve směru na jih ( komunikace 86 ) ... cca 3 km nerovnosti ( vyjetiny, záplaty ) ... Zalalóvó ...za kolejemi vyjetiny ... u Zalabaksy ... nerovnosti ... smiling smiley
... šťastnou cestu všem ... na dovolenou i zpět domů ... přeje Bessy a spol. ... thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 13:39
Tož vítaj doma Bessíku !!!! Já tam jedu už za 3!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 13:50
hurá Bessy se nám vrátil hot smiley hot smileyhot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 14:30
Dobre sa to číta...uz sa teším keď budeme na rade :-))...
Dnes som skúšal nájsť niečo o tuneloch, ale nebol som uspešný....už sú spustené tie druhé tubusy aj na Kapele aj na Sv. Rog ?...
V 2008 som si vychutnal kolóny cestou domov. Dúfam že to už nezažijem...

Všetkým želám krásne leto ...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 14:41
... cifral ... jedou oba tubusy, jak Sv. Rok tak Mala Kapela ... ale ve Sv. Roku cestou zpět něco opravovali vatrogasci a cestáři, tak tam v našem tubusu byl omezen provoz na jeden pruh ... to si ale myslím byla jen krátkodobá záležitost ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 07. 2010 16:49).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 21:56
Tak vitaj Petře. Jitka písala, že ti vydala zákaz internetu. thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley Som zvedavý aj na zážitky z pobytu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2010 22:41
tož a jak to vypadá v Brně na tej výpadovce na Vídeň...už je to spravené nebo je lepší jet po tej D-2 a pak na ty Modřice
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2010 06:38
Kolisto, určitě na ty Modřice, je to jistota.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2010 10:18
V Brně na Vídeňské se pořád něco kutá. V nedělu ráno vyrazím přes Poštornou. Prý tento víkend má být v Poysdorfu nějaké hasičské cvičení (jak někdo uváděl dříve asi v této diskusi), tak ta Břeclav a Poštorná bude jistota i když provoz v nedělu ráno asi nebude velký, především u nás.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2010 12:13
vasnivykolista: 55 to jistí grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2010 12:23
V Brně na Vídeňské je to pořád na prd. A dneska to tam bude odpoledne jistě lahůdka smiling smiley

Bessy, vítej zpět!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2010 11:15
Aktuálně kolona z Chorvatských hranic minimálně k Ptuji.Volal kamarád který v Ptuji najížděl a popojíždí to hlemýždím tempem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2010 11:34
kamera
Tady je to názorně vidět
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2010 13:50
Vyjížděl jsem z Prahy včera po 19 hod. Původně jsem chtěl jet přes Břeclav, ale vydrncán po D1 jsem uhnul už na Jihlavu. A dobře jsem udělal. Cestou byly sice 3 semafory, ale žádné kolony. Průjezd Vídní po 22 v pohodě. Trochu chaos na Slovinských hranicích, kdy ti co něměli známku se nemohli vejít na parkoviště a blokovali ostatní. Průjezd Slovinskem po dálnici páradní, před hranicí SLO-HR asi 8km fronta. Ta chvílema stála a chvílema docela jela. Ztrávil jsem tam cca 50 min. Po Chorvatsku v pohodě, jen jedna mýtnice mě asi při výdeji lístku identifikovala jako náklaďák a podala mi lístek nahoře, což jsem zjistil asi až po desátém stisknutí tlačítka. Platba pomocí kartou absolutně bez front, na cash byla vždy fronta. Jen ten benzín mohl být levnější. Před cestou šly zprávy, že je všude levnější než u nás...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2010 21:37
Tak jsem se vrátil dnes ve 20 hod domů z Gradace vyjížděl jsem ráno v 7:30 a kromě 40 minut kolona Lučko a 25 min Chorvatské hranice tak byl provoz super a ještě vlastně svíčková na Rohlence cca 15 min .Spotřeba do chorvatska tacho do 130 km/h 7,8 l a nazpět tacho do 150 km/h 9,2 l trasa dlouhá 1 150 km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2010 00:19
mlan007: co máš za auto jestli se můžu zeptat? 9,2l do 150kmh tacho se mi zdá tak akorát na benzínový kombi confused smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2010 02:17
milan007? Ten ma Superba v benzinu...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2010 06:53
Ano je to tak 1,8 T superb a musím říci že jak jsem tam dal letos větší kola 225/40/18 tak to o nějaký to deci více žere
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2010 08:12
milan007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem se vrátil dnes ve 20 hod domů z Gradace
> vyjížděl jsem ráno v 7:30 a kromě 40 minut kolona
> Lučko a 25 min Chorvatské hranice tak byl provoz
> super a ještě vlastně svíčková na Rohlence cca 15
> min .Spotřeba do chorvatska tacho do 130 km/h 7,8
> l a nazpět tacho do 150 km/h 9,2 l trasa dlouhá 1
> 150 km.


Čau Milane, co nového v Gradacu? vyrážím 31.7.Já to mám přesně 1.000 km a spotřebu jsem měl loni 7,3 ( seat toledo 1,8 )

Martin
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2010 08:44
V Gradaci je to pořád pěkné ale už je to za mnou škoda teď jak jsem myl auto tak jsem se díval na spotřebu dlouhodobou před chorvatskem jsem ji vynuloval a tam je 8,3 l tak to jde .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2010 09:46
Včera Novi Vinodolski - Rožnov pod Radhoštěm - 790 km. Trasa Novi Vinodolski - Crikvenica - Oštrovica - Zagreb - starý přechod Goričan - Lenti - Rajka - Bytča - Makov - Rožnov pod Radhoštěm. Odjezd ve 13 hod . - příjezd ve 23 hod. Zdržení - mýtnice Lučko asi 10 minut. Jinak vše hladce. Palivo LPG.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2010 10:33
Ahoj návrat včera z Živogošče-Blata.
Trasa: Blato-Šestanovač-Zagreb-SLO (dálnice) - Graz - Vídeň - Mikulov - Brno - Praha - Kralupy
Odjezd v 9 ráno. Na Lučku stála fronta jen na placení hotovostí (odhadem tak na hodinu), při platbě kartou volno. Jediná kolona na hranici se HR-SLO asi na půl hodiny (směrem do HR kolona začínala už na konci dálnice u Ptuje).
Průjezd Vídní na Brno S1 neznačen, ale stačí na prvním značeném sjezdu CZ neuhnout a "tvrdošíjně" se držet značení silnic A2 - A23 (byl značený směr Wien Favoriten), potom už občas proskočí značení Brno S1. A23 se sama změní na S2 a tady už je značení na Brno v pohodě.
Trabl byl po sjezdu z A5, průjezd Poysdorfem byl uzavřen a objížďka je sice značená, ale byla docela dlouhá. Navíc na několika místech byla objížďka čerstvě opravená a na silnici asfalt posypán čerstvým kamínkem. Na každé větší křižovatce (na třech) byli policajti, tak nevím jestli to byla nárazová akce nebo něco trvalejšího.
V Brně průjezd pořád rozkopanou Vídeňskou ulicí 50 v plynule jedoucí koloně. D1 bez většího provozu, naštěstí žádnou bouračku jsme nepotkali.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.