Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 10. 2009 19:34
bitte, entschuldigen, was ist das "Shrick" confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 10. 2009 21:16
Es tut mir sehr leit - nicht Shrick, sondern Schrick.smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 10. 2009 12:09
...mein lieber...nemysleli jste Shreka...?grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 10. 2009 13:19
Bessy, když už musíš být všude, tak nespojuj německý singulár s českým plurálem....yawning smiley

jinak o "Schricku" je tu pěkný příspěvek od Vlada,,,,
[www.ihvar.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 10. 2009 14:08
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MartinR napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> >
> > - doporučuji trasu Brno, BA, Víděň, pohodlná
> > cesta
> > - doporučuji dálnici ve Slovinsku
> > - doporučuji dálnici v HR místo staré cesty
> >
>
> Tak to stará známá věc. Já bych před dokončením
> dálnice Wien - Shrick ani jinak nejel.
> Jinak chválím za zvolenou trasu. thumbs up smiley

No ještě že tyhle "doporučení" nejsou závazné. Ale čím víc vás pojede po dálnici, tím líp se mi pojede na dovolenou. ;-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 10. 2009 14:09
Každý svého štěstí strůjcem....
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 10. 2009 14:38
Již jsem to napsal někdy v červenci že se mi trasa směr Bratislava a dál kolem letiště dolů na HR líbí. Celkem jednoduché a docela rychlé.Těch pár kč za známku přes Slovensko - to není až takový problém. Než se Vy dostanete
někam ke Grazu, já již jsem ve Sloveniji.drinking smiley
Hovořím o r. 2010 - to mi končí 10letý problám v A. (Jistě si vzpomenete.) A potom to bude kvapík.Jak Gáborík s Ferrari. Letos jsem se za nimi smutně koukal ale příští rok !!!!!!
Asi budu zase jenom koukat thumbs up smiley
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 10. 2009 14:52
No ono i těch zbývajících 55km okresek bude opruz, ale stále lepší to, než stávající stav. Bude se projíždět je 4 obcemi, takže to tak hrozné nebude. Příští rok to bude už jednoznačné.

......... a 2013 už ani km okresky. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 10. 2009 21:35
Kdyby to někoho zajímalo tak galerii fotek z letošní dovolené máme zde: [marihachybny-odkaz-rajce]

Budu se snažit psát postupně různé poznatky, něco málo jsem už napsal, něco dalšího ještě napíšu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 10. 2009 09:24
Naše cestování máme také na této adrese,tak kdo by měl chvilku,může se podívat také [tvsatchybny-odkaz-rajce]

MirekŠi
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 10. 2009 10:58
-----> tvsat
parádní fotky, ale mohlo by být více popisků....
např ten velký zvon s tím křížem je ve Staré Budvě, ale musí se víc hledat, kde je první popisek...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (26. 10. 2009 11:17).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 12. 2009 09:54
Ve čtvrtek jsem projel svoji "oblíbenou trasu" Podgorica - Brno. Chorvati otevřeli dálnici od mýtnice Trakoščan na novou celnici ke slovinským hranicím. Už se tedy nekličkuje na staré cestě mezi kamiony. O Rakousku tu již bylo psáno v jiném vláknu, ale přece jen je to paráda, po dálnici až za Vídeň. Celá Vídeň (nultý kilometr A2, po kruháč na S1 asi 20 min, paráda. Tradičně nejhorší Brno. Od Vídeňské ulice ke Globusu přes hodinu. Všem pěkné svátky a šťasnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 12. 2009 18:29
Zajímalo by mě, kdy přehodí ty webkamery na hr. přechodu Macelj, když už ten nový dálniční fachčí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 12. 2009 22:46
Teď jsem se vrátil z HR.Skvělá cesta !!! Proti létu super. Jediná chyba byla natankovat naftu v Dubrovníku. Tam cca. + 5 stupňů.Přibližně 8 hod. zastávka v Sinji,kde bylo -14 změnilo letní naftu v nádrži v hustou kaši.Hlavně filtry to nechtěli zkousnout,ale zkušené české ručky si poradili a s drobným zpožděním jsme dorazili domů,kde bylo -16.
Ať už je léto a všichni se společně zařadíme do kolon a vyrazíme k slané louži :-))))))))
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 12. 2009 09:51
Luboši, co tak asi ty české ručičky mohly dělat???? Pochval se , jak jsi z toho vybruslil...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 12. 2009 13:46
A nefunguje na tom Trakoščanu i nějaká nová mýtnice? Když jsme tam v září jeli tak se mi ze značení zdálo, že bude nová bezhotovostní mýtnice a nová celnice a kdo bude platit v hotovosti musí jet na starou mýtnici a starou celnici. Jak to tedy je?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 12. 2009 18:18
To MartiR: Ne mýtnice je klasická stará a nikde nejsou vidět nějaké stopy po úpravách.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 12. 2009 20:19
Když je řeč o Trakošćanu: k zámku se dá zajet jen z vnitrozemí, nebo to jde i přes Videm, Leskovce a Cvetlin ze Slovinska?
Je to jen "međudržavni granični prijelaz", tak tam je očekávat nějaká omezení, ale význam tohoto pojmu jsem nikde nenašel. Je to totéž, co bylo u nás (přechod pouze pro občany sousedících zemí), nebo tudy můžeme i my, když už jde o přechod EU - Chorvatsko a jsme vlastně sousedi?
[www.carina.hr]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 12. 2009 12:39
Páč jedinej problém tvoří letní nafta v zimě v palivovém filtru a autobus má dokonce 2 fitry. Předehřev paliva fachčí až po ohřátí motoru a ten běžel cca 5 min,než se filtr dokonale zalepil.Stačilo nasadit na první filtr plechovku a přidrátovat jí a pak do ní nalít konvici vařící vody.Za 10 min. běžel motor jako hodinky.grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 12. 2009 12:48
No a pak bylo: Lubošu, stodvacet,stodvacet...thumbs up

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 12. 2009 23:22
To už si dneska nikdo normální nelajzne. Digitální tachograf a hlavně digi karta řidiče umožňuje nahlídnout na vše X-měsíců zpět a rychlost se tam zaznamenává s přesností na desetiny km/h.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 02. 2010 14:39
Ahoj všem. Dnes nad ránem jsem se vrátil po mé klasické cestě tj. Podgorica-Trebinje-Stolac-Ljubuški-Vrgorac-Ravča-Maribor-Graz-Wien-Brno. 1240 km za 12,5 hodiny včetně tankování a přestávek. Takže pár poznámek a postřehů. Silnice v Bosně Trebinje-Ljubuški má z 90% nový povrch. Paráda. Nad Ljubuškami u hraničního přechodu Crveni Grm - Mali Prolog velké staveniště, předpokládám příprava na tunel do Ploče na budoucí dálnici A 10. V obci Mali Prolog policejní akce, kontrola dokladů. Velmi si to tam policie oblíbila, viděli jsme je tam s kolegy tento rok už několikrát. Na A1 se maká, termín dokončení úseku Ravča-Vrgorac někdy do začátku sezony je reálný. Na A1 pár omezení, kvůli pracem a hromadám sněhu.Předpokládám, že to druhé bude za chvíli minulostí. Jak už jsem psal na Macelju je nový hraniční přechod a dálnice vede až na Slovinskou stranu. Na slovinské dálnici zmizela ta debulní 80 okolo nové cestariny na Dravskom polju. V Rakousku na A2 zrovna chystali uzavření půlky dálnice hned za Grazem. Podle toho, jak probíhala oprava druhé strany, to odhaduji tak na půl roku. A teď to nejlepší. Z nultého kilometru A2 na hranice do Mikulova za 55 min. Naprostá paráda po A23,S1 a A5, vše perfektně značeno není kde zabloudit. Od Vídňa na hranice asi 5 policejních hlídek, včetně měření rychlosti na A5. Všem přeji pěknou cestu a já to mám asi za 16 zpět.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 02. 2010 14:42
P.S. Samozřejmě Veliki Prolog.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 04. 2010 16:28
Včera z velikonočního pobytu tentokrát na Cresu, pěkné jako každý jaro, ale oproti jiným jarním pobytům poměrně zima, naštěstí přes den nepršelo, zkusím dát fotky do galerie. Jinak s cestou je asi definitivně jasno, svoji maďarskou dříve oblíbenou trasu asi po loňských zkušenostech s neopravenýma dírama po zimě v srpnu! už asi nikdy nepojedu. Rakouskou variantu velmi zpříjemnil dokončený dálniční obchvat Vídně a kus dálnice směrem k Mikulovu. Jinak jsem jel Slovinskou dálnicí na Postojnu, protože při krátkém pobytu se určitě týdenní slovinská známka oplatí. I s kolama na střeše a v protivětru se dalo udržet průměrných 82km/hod. Takže tuto trasu do oblasti Kvarneru lze jen doporučit. Pomalu to vypadá, že člověk zařadí v republice na dálnici 5ku a u moře ji vyřadí (ale je to únavná nuda). Jinak pozor na slovinské straně je to samý stacionární radar na dálnici-ale bývá pře ním značka měření rychlosti. A taky je tam mizerné zázemí, odpočívadel málo a v noci přecpané kamiony a když jsem si chtěl na chvíli zdřímnout bokem za mýtnicí-tak do 10 minut lomcoval nějaký chlap klikou,že se to nesmí. Mají už 2hým rokem známky ale mýtnice nezrušili a je tam omezení na 40km/hod. Na petrolu za Mariborem lze obou směrech na dálnici brát LPG a na příjezdu v Rijece OMV rovněž. Další LPG je v Malinské na Krku. Bylo to pěkné-těším se na leto.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 04. 2010 12:13
po obnovene registraci pridano zepar fotek do alba Cres Losinj, kdyby trebachtel nekdo na kole, tak i mapa z GPS docela pekneho vyletu na Lubenici
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 05. 2010 07:39
Ahoj všem. včera jsem opět projel moji oblíbenou trasu. Takže v podstatě jen doplnění mého příspěvku z 09.02.2010. Cesta Nikšič - Villusi prochází opravami, vyfrézované části čekají na nový asfalt. Villusi - Bileča, po zimě opravena, dá se v pohodě projet. V Chorvatsku opravili části M 62 od hraničního přchodu Veliki Prolog do Vrgorace, včetně části průtahu Vrgoracem. Na A1 omezení v tunelech na km 372. Je to tam už dlouho a není vidět žádný postup prací. Dále veliké omezení před Malou Kapelou (výměna svodidel, sanace skal). Vše do jednoho pruhu. V Rakousku A2, omezení asi na třech místech, stažení do dvou pruhů a snížená rychlost, v podstatě bez zdržení. Největší bonbónek na závěr - průjezd Brnem. Doufám, že to do hlavní sezony dokončí (Vídeňská). Jinak 1200 km za 11:30, pohodová jízda.Na hranicích byly problémy pouze na výjezdu z Černé Hory, kde po mně chtěli Prijavu boravišta. No, nějak jsem to ukecal. Klidnou cestu všem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 05. 2010 19:33
Co je to prosím - Prijavu boravišta?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 05. 2010 19:49
Potvrzení o ubytování od ubytovatele.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 05. 2010 20:07
A to musí být?Co když člověk jede na blint?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 05. 2010 20:23
no, já jezdím léta k jednomu domácímu a ten mi to vždy dává i když jsem mu říkal že to nemusím....říkal, že to je pro finančáky kdyby ho někdo chtěl prásknout, že ubytovává někoho na černo....mám to vždy založené v pasech, ale nikdo to na mně nikdy nic nechtěl.....
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.