Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na Pag

Autor kenad 
Re: Cesta na Pag
25. 02. 2007 17:59
Díky všem za informace. Nejvíc se mi zamlouvá rada od tvsat. Do Chorvatska jezdím už asi 15 let, mám to projeté po staré cestě i po nové dálnici až do Ulcinju v Černé Hoře. Ale v tento blbý termín a na Pag jedu poprvé, proto mě zajímaly vaše zkušenosti.
To: Jéřa - určitě napíšu jak bylo v Mandre. Některé fotky jsou i na www....
Zatím díky
Re: Cesta na Pag
09. 03. 2007 11:40
Miki zdravím. V Mandre jsme od stejné ck byli loni a dokonce ve stejném termínu. Vše bylo OK.

Pokud jde o cestu. Ve strachu před pá-so klasikou jsme vystartili (SvČ) už v pátek dopolko po návratu dětí ze školy. Vše dle rad ve foŕu. Ucpáno bylo jenom v u nás. Kolem 16 jsme vjížděli do Vídně a bylo to rychlé a svižné. Na A-Slo pár aut, to samé i dál až do HR volno či lehké, ale svižně jedoucí seskupení aut (slovo kolona nechci psát). Tam jsme jeli přes most, protože jsme se nechtěli honit na 1/2-noční poslední trajekt. Ale bylo by to s ním rychlejší a kratší. Cesta do Mandre (či Novalji) vede od dálnice v Posedarje skoro přes celý Pag a je to samá vesnice. Což zdržuje.

Ještě dodám, že pár dní před odjezdem jsme z CK korespondovali, zda náhoodu nemají volno v našem apa už v pátek. Měli. A tak jsme po nočním příjezdu nemuseli zůstat někde na parkovišti, ale hupli pěkně do sprchy a do hajan.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr_K (09. 03. 2007 11:43).
Re: Cesta na Pag
12. 03. 2007 14:30
Petře díky za info. I o této variantě uvažuji. Na Pagu jsem ještě nebyl, jezdil jsem hodně do Privlaky, což je na dohled od východního cípu Pagu. Z té východní
strany se Pag jeví jako skalnatý pustý ostrov, ale jak je vidět na různých fotkách, je tam celkem dost zajímavých míst k pokoukání.
Předpokládám, že "kacha.cz" je Tvoje "dítě", takže chválím dobrý nápad a realizaci.
Miki
Re: Cesta na Pag
14. 03. 2007 11:23
Rádo se stalo. Na Pagu se rádi čas od času vracíme. Letos ale vynecháme a pojedeme jižněji smiling smiley . Přeji ať se vám tam líbí.

Jste-li požitkáři vyrazte z Mandre do sousední vesnice koupit místní vyhlášený ovčí sýr (název vesnice mi vypadl, ale je to na cestě do Novalji). Je tam přímo mlékárna, kde ho dělají, takže žádná babka s bochníkem na slunci u silnice.
Stačí tam říct kolik máte/dáte peněz a šikovná dáma vám odkrojí z bochníku. Jen pokud máte sebou někoho komu ten "smrádek" nedělá dobře nechte ho venku a do té prodejní a skladovací haly ho neberte. My takhle jednu dámu málem nesli nohama napřed, jak se jí podlomila kolena a hlavně žaludek grinning smiley . Sýr byl ovšem bájo.

Petr

PS: zásluhy za kacha mě ale nenáleží



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr_K (07. 06. 2007 18:52).
Re: Cesta na Pag
27. 03. 2007 09:45
Zdravím všechny! Chci se zeptat, jestli na by neměl někdo z vás možnost vzít na Pag mě a malého syna. Syn v autosedačce spinká. Máme zaplacený APT od 23.6.2007. Chci jet jen tam, ale zaplatím i větší sumu za odvoz. Díky moc! Ivana



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ivuška (16. 05. 2007 14:37).
Re: Cesta na Pag
08. 06. 2007 11:40
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doplnění: jeli jsme z pátku na sobotu ,mám dojem,
> že to bylo 8 července, z dálnice jsme už vyjeli
> před tunelem Mala Kapela a dojeli v klidu na ten
> ranní trajekt/ jak jsem už psal.A pohoda.

To Rero a další: z dálnice jste sjeli v Ogulinu a potom směr Žuta Lokva, Senj a dále po pobřeží na trajekt v Prizně? Pokud ano, jaká je cesta mezi Ogulinem a pobřežím ?? Může mi nějaká dobrá duše podat informace?
Chci se vyhnout tunelu Mala Kapela. Díky všem a dnes za 21 hot smiley
Re: Cesta na Pag
08. 06. 2007 20:08
Také jedu na pag po 4 letech, tehdy jsem jel ješte přes Rijeku po pobřeží a protože bylo na trajekt plno tak jsem to objel až na most. Letos pojedu v neděli asi v 15hodin 1.7.2007 nevíte jak bude vypadat provoz? Mám jet podálnici až k mostu, nebo odbočit na trajekt?
Poraďte. Díky. Biliconfused smiley
Re: Cesta na Pag
08. 06. 2007 23:08
v neděli odpolko bych čekal provoz spíš z druhé strany tedy od vody. Trajekt na ostrov by měl být volný.
Ale loni jsme se tam byli shodu okolností v neděli odp. podívat a byl vcelku klid z obou stran. čas si ale nepamatuji mohlo být 14 jako 18
MIMIozo
Re: Cesta na Pag
12. 06. 2007 23:29
Včera jsem se vrátil cesta tam klasika Brno-Vídeň-Maribor-Zagreb-Maslenica - cca 777km. Vyrazili jsme večer ve 20-30 a na místě jsme byli v 02-00. Cesta super. Zpět jsme vyzkoušeli z Pagu trajektem - Senj - Rijeka - Ljublana - Maribor-Vídeň-Brno. Vyjeli jsme v 9-30 a doma jsem byl 20-30 a 790km. Cesta, ač skoro bez provozu, tak velký smutek.(připadal jsem si mimo jiného jako večerníček, když ani nevím kolikrát jsem platil mezi 1 - 3 € za malé kousky dálnice ve Slovinsku). Zlatá nová HR dálnice. Jinak na pagu jsem byl již asi po dvanácte. Super počasí, život se probouzí. Za tři týdny jedu znova.
Re: Cesta na Pag
16. 06. 2007 10:52
Kde sjet z dalnice na Senj, při cestě na trajek v Prizně.Dík.
Re: Cesta na Pag
22. 06. 2007 14:38
Na Senj sjedete na sjezdu Žuta Lokva - dobrá mapa je na www.hac.hr
Ovšem v Prizně se nám to už od včerejška nějak štosuje....thumbs down
[www.hak.hr]
Re: Cesta na Pag
22. 06. 2007 14:52
Ještě k www.hac.hr
Vpravo nahoře Interaktivni vodič - A1, otevře se další stránka,nahoře na liště interaktivna karta - potom uprostřed stránky kreni
Otevře se interaktivní mapa.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

PH
Hosté: 263
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.