Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

spolecna cesta

Autor jaruna 
spolecna cesta
13. 06. 2007 10:08
cestou se muze vselico prihodit proto hledam nekoho kdo vyjizdi 22.7.2007 po obede respektive lepe navecer a jede pres Madarsko na Redics,Mursko stredice a potom na dalnici v Chorvatsku az do Omise. Cestu dobre zname ale uz jsme videli a slyseli dost a proto bysme radi tento rok jeli v spolecnosti a blizkosti druheho auta.
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 13:35
Stačí se podívat do termínů odjezdů čtenářů tohoto fóra na [emanuel.php5.cz] a případně si tam zadat i ten svůj.
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 14:00
no to je pěkne tam už jsem jednoho i našla ale jak se s ním spojit?
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 14:04
Jen několik otázek:
Opravdu chcete jet s někým společně?
Chcete se přizpůsobovat stylu jízdy druhého auta?
A oni vám?
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 14:12
To už se tady řešilo. Nevýhod je víc jak výhod. Pokud jedete poprvé, tak budete ty druhé akorát brzdit. Jet hned někomu za zadkem není moc na pohodu. Musíte počítat s tím, že každý se nechce zastavit na stejném místě. Někdo bude chtít zastavit v Disneylandu nebo akvaparkueye rolling smiley, jiný raději u zajímavé památky nebo vododopádu po cestě atd. Silné x slabé x naložené auto. S dětmi x bez dětí atd. Takže si to chce promyslet. Pokud chcete někoho, kdo zná cestu, tak si raději pořiďte navigaci. Sehnat stejné lidi bude asi těžké.
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 14:20
Opravdu to chce pořádně rozmyslet. Přijet na dovolenou na nervy z toho, že jsem po cestě musel 30x stavět, že mi cesta trvala místo normálních 12 hodin 24 hodin atd. není to pravé ořechové. (vlastní zkušenost)
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 14:37
Najlepšie je nikomu sa neprispôsobovať smiling smiley aj my sme tak mali ísť a už dopredu som mala z toho depku, ale nakoniec ideme sami.
Súhlasím s tým čo napísal residents thumbs up
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 16:49
Taky bych do toho nešla... Pokud tak jede parta známých, může to být fajn (i když mně to přizpůsobování jinému stylu jízdy nevyhovuje ani tak). S někým cizím, dohodnutým jen na tu cestu... v žádném případě. Co jste viděli a slyšeli takového, aby vám od toho blízkost druhého auta pomohla? (A jak?)
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 18:51
Ifča napsal(a):
-------------------------------------------------------
Co jste viděli a slyšeli
> takového, aby vám od toho blízkost druhého auta
> pomohla? (A jak?)

To je fakt. Pokud se vám auto cestou porouchá, tak stejně vám to druhé auto nepomůže a budete muset přivolat pomoc. Zpátky vás taky na laně nepotáhnou. Z toho jsem se taky vyléčil. Já to mám o to snažší, že manželka odmítá dopředu jakoukoliv takovou družbu, že jede na dovolenou si odpočinout a ne se otravovat s cizími lidmi a přizpůsobovat se jim.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (13. 06. 2007 18:53).
sta
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 21:18
Stejný názor jako ostatní,určitě bych do toho nešel.Jednou jsem vzal známé,děsná otrava pořád něco přizpůsobovat tomu druhému.Cesta solo ideál.Jezdíme už pár let s kámošema každý po vlastní trase až na místo.Vřele doporučuji.
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 21:58
dvě auta je moc . vlastní skušenost.
Re: spolecna cesta
13. 06. 2007 22:51
Nestrašte,já jedu s bráchou a segrou a docela se na to těším. Takže 3 auta spojené éterem přes CB staničky. Až se vrátím, třeba budu mluvit ( psát ) jinak , uvidíme !!!!
Re: spolecna cesta
14. 06. 2007 07:32
Je určitě lepší jet sólo, ale dá se i ve třech autech, jeli jsme tak loni a letos zas. Máme domluveno asi 5 míst kde se v případě roztroušení opět sejdeme. Pokud v určený čas některé auto chybí, má šanci na dalším srazovišti.
Re: spolecna cesta
14. 06. 2007 14:19
spolujizda je v drtive vetsine akorat vopruz a starost po ceste navic, pouze v pripade rodiny se to da jeste jakz takz prekousnout a i s prateli bych se radeji dohodl, ze se sejdeme az na miste
Re: spolecna cesta
14. 06. 2007 15:07
Zdravím,

mám dost zkušeností s jízdou ve 2, 3 i 4 autech i solo. Samozřejmě že je nejpohodlnější fičet sám. Ale i jízda ve více autech má svoje kouzlo, např. společné zastávky a diskuze kdo to jak projel - myslím nějaká "obtížná místa", případně kdo co doma zapomněl a už si vzpomněl. Ranní probouzení ve více lidech taky není špatný. Někdo to kafe má teplejší apod. Letos jedu ve 2 možná ve 3. Uvidíme. Rozhodně bych doporučil těm co jedou poprvé aby jeli s někým kdo to zná. Vyhne se potížím při placení mýtných apod. Bude vědět co má dělat a nebude trčet a přemejšlet co že to má udělat. Tím samozřejmě nechci říct že všichni nováčči jsou nemehla. Poprvé jsem taky nejel sám, zpět už sem frčel sám a byl jsem doma cobydup.

Zdraví Herrgott
Re: spolecna cesta
14. 06. 2007 16:19
myslim, ze tu cestu vsichni nejak zbytecne dramatizujou, je to jen 1000km coz je skoro to samy jako Praha-Ostrava a zpet a na to si taky nikdo nebere doprovod a ani nedela skoro generalku auta jak jsem se tu leckde docetl yawning smiley
Mirek III
Re: spolecna cesta
14. 06. 2007 16:41
tiboon to vystihl naprosto přesně!
Re: spolecna cesta
14. 06. 2007 19:25
Jel jsem už dvakrát ve dvou a bylo to v pohodě. Je teda fakt, že jsem vždycky vedl a tak jsem si jel tak jak jsem chtěl já. Na tom druhém bylo to, aby se držel. Ne že bych si ho v zrcátku nehlídal, ale ne skoroprázdných dálnicích v sobotu večer to nebyl problém.
Vysílačky jsme neměli. Když jsem chtěl zastavit já, tak jsem prostě zastavil, když ten zamnou, tak bliknul světlama, nebo nás prozvonili na mobil.
Když jsme se loni po mém blbém odbočení rozdělili, tak jsme se přes SMS domluvili, kde se sejdeme.
Já osobně se teda ježdění ve dvou nebráním. Vlak o třech a více autech už bych ale nepraktikoval.
Re: spolecna cesta
14. 06. 2007 22:30
Vlaku více aut bych se nebránil při cestě do více rizikových zemí jako Bulharsko, Rumunsko, Albánie. Do Chorvatska netřeba.
Re: spolecna cesta
15. 06. 2007 17:48
Moje zkušenost z lońska je,že mi známý v Karlovači ,když jsme dojížděli na světelnou křižovatku málem naboural zadek. Přítelkyně jenom kroutila hlavou a to ještě nebylo vše. Celou dobu jsme jeli jako první, jen jednou nás předjeli a hned na první křižovatce odbočili špatným směrem. Museli jsme je rychle dojet,aby nastalá situace nybyla ještě horšíeye popping smiley
Re: spolecna cesta
15. 06. 2007 19:45
Tak to já jsem teda jel v pohodě. Předloni semnou jel kamarád se stařičkým Pažoutem 309D. Musel jsem jenom hlídat, abych mu neujel. Jinak až na to, že v Mariboru musel jednu křižovatku máznout už na červenou, abych na něj nemusel někde čekat, tak to bylo fakt v pohodě.
Loni se mnou jel skoro švagr se Sharanem TDi, ten už mi celkem stačil, navíc znal cestu, protože tam jezdíval pro cestovku s autobusem, ale Sharan u Zadaru začal ztrácet vodu. Naštěstí jsme až do Podgory dojeli s tím, že jsme na každém odpočívadle zastavovali a dolévali. Během týdne jsme Sharana opravili a bez zádrhelů dojeli domu.

Cesta ve dvou je prostě v pohodě. Když se něco stane, tak druhý pomůže...
Martin_
Re: spolecna cesta
19. 06. 2007 08:28
No společná cesta jak pro koho. Musí být jasná domluva kde se bude stavět a kdo co chce při cestě tam a zpět vidět. Já jel předloni v autě ve dvou - odstraněny zadní sedačky a bagáž pro druhé auto kde jich jelo 5. Už bych ve dvou nejel, protože každý chtěl nakonec něco jiného. Taky záleží jací jsou to řidiči. Stačí aby v druhém autě sedl za volant člověk co moc nejezdí a je blzko k pohromě.
zasep
Re: spolecna cesta
19. 06. 2007 12:57
Já jel dvakrát ve dvou.Jedno s bejvalím tchánem no hrůza mít ho za zadkem a pořád mě oslńoval.Též zastávky stále...prostě hrůza.Po druhé ze švárou a to pohoda.Záleží také na věku řidiče , ale nejlepší je jed sám,protože i když se něco stane s autem tak nás tam čechů je snad dost...musíme si pomáhat příště můžu být ve srabu já no né!?
Re: spolecna cesta
19. 06. 2007 19:55
Na tu pomoc "nás Čechů" bych moc nespoléhal. Před dvěma lety zůstali rodiče stát s autem na dálnici za Lublaní. Stáli na dálnici cca hodinu a jediné auto co zastavilo bylo Slovinské. Opravdu bych na tu pomoc nespoléhal.
Re: spolecna cesta
19. 06. 2007 21:09
Myslím si, že keď už spoločná cesta, tak si dohovoriť po ceste 3-4 miest na prestávku, kde sa počkáte, inak sa nestarať jeden o druhého. Potom jednému vyjde prestávka dlhšia ako druhému.
avatar Re: spolecna cesta
20. 06. 2007 07:34
Jak chcete s někým trávit společnou dovolenou , když nejste schopni se tolerovat už při cestě tam?
Jel jsem 2x ve 3 autech a jednou dokonce v 5. A vždy pohodička. Jsme kamarádi a tak se prostě vždy dohodneme. Pokud nejedu první tak prostě nic neřeším a jedu. Předpokládám, že ten první je natolik inteligentní, že do Chorvatska trefí. A nikdo z nás nejezdí jak blázen, po dálnici pěkně 130 a to zvládne dnes každé auto.
Re: spolecna cesta
20. 06. 2007 07:51
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak chcete s někým trávit společnou dovolenou ,
> když nejste schopni se tolerovat už při cestě tam?
>
> Jel jsem 2x ve 3 autech a jednou dokonce v 5. A
> vždy pohodička. Jsme kamarádi a tak se prostě vždy
> dohodneme. Pokud nejedu první tak prostě nic
> neřeším a jedu. Předpokládám, že ten první je
> natolik inteligentní, že do Chorvatska trefí. A
> nikdo z nás nejezdí jak blázen, po dálnici pěkně
> 130 a to zvládne dnes každé auto.


Naprosty souhlas, vsechno je to o umeni se navzajem tolerovat a prizpusobit jeden druhemu. Loni jsme jeli s kolegou s rodinama (letos jedem 3 rodiny) a naprosta pohodicka, jakmile v kteremkoli aute doslo k situaci ktera si zadala zastaveni (klasika tatiiiiiiii cuuurat) tak jsme prohodili par slov do vysilacky a na nejblizsim odpocivadle byla proste pauza. O oslnovani nemuze byt rec, uz myslim ve favoritech je zrcatko 2polohove takze cvaknu a pohoda ne ? A ze se takhle dela vic zastavek ? Propanakrale no a co ? Alespon si pri techto stopech vylezu s poza kolecka a protahnu se, osvezim a v klidu jedu dal. Prece jedu na dovolenou se znamyma, na kterou se tesim cely rok. A je mi uplne jedno jestli budu v apartmanu v 9:00, 9:30 nebo 11:00, hlavne ze dojedu v poradku a pohode ne ? A vo vo vo vo tom to je. Alespon u me. smileys with beerspinning smiley sticking its tongue out

--
TomKa
Re: spolecna cesta
20. 06. 2007 08:04
Hoši, mluvíte mi z duše. Jedeme už po sedmé 2 auta. 4 dospělí + 4 děti. A každé z nich má svou potřebu jindy. Vloni jsme se domlouvali přes vysílačky a byla to naprostá pohoda. Přeji všem šťastnou cestu, ať jede sám nebo tlupě.
Re: spolecna cesta
20. 06. 2007 08:24
Myslím, že vše podstatné bylo řečeno. S kamarádama ano po domluvě si myslím není problém. Cesta do Chorvatska není zase tak daleko aby se tam nedojelo bez problémů solo. Jezdím několik let sám, jen jednou jsem absolvoval cestu ve 2 autech a byl to očistec. Chyba byla samozřejmě špatná domluva. On chtěl jet vycházkově, mě na dálnici nic zajímavého nepřipadalo.Každou chvíli jsme museli stavět kvůli jeho ženě. Dneska při vzpomínkách dává vinu memu dítěti, že chtěl pořád na záchod....Takhle tedy samozřejmě nedoporučuji...
Re: spolecna cesta
22. 06. 2007 11:06
My ideme už tretí krát s niekým spoločne na dovolenku do Chorvátska a myslím si, že je pre šoférov aj lepšie, že idú spolu, jednak si môžu pomôcť v prípade nejakého problému a jednak ich to sledovanie sa drží bdelých , čo je myslím veľká výhoda. Alebo sa mýlim??? A spoločné kávičkovanie, či fajčenie na parkovisku má tiež svoje čaro:-) Ja sa na spoločnú cestu už teším.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 221
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.