Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na Pag

Autor kenad 
Cesta na Pag
23. 05. 2006 18:54
Zdravím všechny.Jedu na ostrov Pag do Novalji a mám možná pro někoho hloupý dotaz.Jak z Mariboru?Na dálnici na Zagreb? (jak mě našel vyhledávač).Nebo jak mě radí známý projet celým Slovinskem?Dík za radu,jedu poprvé,tak jen zkouším co je nejlepší.Čau!!!
avatar Re: Cesta na Pag
23. 05. 2006 18:59
Určitě na Záhřeb.
DV
Re: Cesta na Pag
23. 05. 2006 19:22
Na Záhřeb a dálnicí až do Zadaru,tam sjet z dálnice a jste na ostrově,jednou jsem jel trajektem,ale dálnice je rychlejší a silnice na ostrově je v dobrém stavu
pavel56
Re: Cesta na Pag
23. 05. 2006 19:38
Loni jsem jel přesně tam kam se chystáš Ty. Určitě jak radí DV. Když jsem odjížděl na konci srpna tak zrovna opravovali(spíš dělali novou komunikaci k mostu na ostrov. Na Pagu cesty slušný. Jel jsem v noci z patka na sobotu, pohoda. Ahoj Pavel
Re: Cesta na Pag
23. 05. 2006 20:04
Jo díky za odpovědi,jen ještě jeden dotaz,když jsi tam byl minulý rok,kolik Tě prosim vyšly zhruba poplatky za dálnice v Chorvatsku a Slovinsku.Dík
DV
Re: Cesta na Pag
23. 05. 2006 20:36
Když já jsem jel po té příjezdové cestě k mostu,tak buž jsem si myslel,že jsem zabloudil,najednou skončil asfalt a začala prašná cesta,ale po příjezdu na Pag už pěkná asfaltka,to je už 3 roky zpět.
Poplatky nevím,nikdy jsem je nepočítal.
pavel56
Re: Cesta na Pag
23. 05. 2006 21:07
to kenad:
tak jsem vyštrachal účtenky : v jednom směru: 2x tunel rakousko 12,-EUR( Bosruck 4,50 EUR, Gleinalm 7,50EUR), SLO. 180,- těcch jejich šudlíků, cca 0,90 EUR, CHOR. celkem 114,-kuníků( s výjezdem v Posedarje), to vynásob 2x + známky dálnice Rakousko a máš to za celou cestu tam a zpátky. Jel jsem po trase Plzeň, Folmava, před Straubungem na dálnici a pak pořád jak už psáno shora. Přímo před vjezdem do Novalje, na křižovatce doprava je pumpa INA, loni litřík 95/ 7,98 kuníků. Všude jsem platil kartou a bez problémů, včetně těch malých plateb (11 kuníků, 0,90 EUR atd). Ahoj Pavel
Přemysl
Re: Cesta na Pag
24. 05. 2006 07:41
To Kenad:

Na Pag do Staré Novalji jezdím 10 let. V Mariboru mýtné asi 0,80 euro,zde uhnout doleva na Ptuj, Krapina Záhřeb. Dálnice Krapina Záhřeb 11 kun.Záhřeb, Karlovac Bosilevo, Zuta Lokva 53 kun. Zde sjíždím z dálnice na Senj. Na kraji Senja doleva na magistrálu (směr Jurjevo, Jablanac) a asi 65 km je Prizna kde je trajekt do Žiglenu. Auto a 3 dospělí asi 115 kun. Problém trajektu je v sezoně sobota kdy se dělají velké fronty.Ale když jedeš přímo do Novalji která je přímo přes kopec proti Žiglenu 4 km tak ušetříš odhadem 160 km, které najedeš dolů na most a zase zpátky do Novalji.Zde volba záleží na situaci jak veliká je fronta na trajekt.
Takže s pozdravem dobro došli Dnes to mám za 24 dní.
Přemek
Re: Cesta na Pag
24. 05. 2006 07:48
To Přemek:

Jedu o týden dříve také do Staré Novalji. Trajektem bych měl jet v sobotu. Myslíš, že už v tuhle dobu tam budou kolony ?? Díky moc za odpověď. A ještě jeden dotaz - jak je to tam v tuhle dobu s počasím.
Přemysl
Re: Cesta na Pag
24. 05. 2006 08:50
To Jaky:
Myslím že v tomto červnovém termínu ještě kolony nebudou.Stará Novalja ještě bude poloprázdná. Počasí nám pokaždé přálo,za těch 9let nám pršelo minimálně a bylo slunečno celou dobu pobytu,vloni domácí říkala že tak pěkné počasí není ani v létě. Ale radši zaklepu na dřevo aby opět vyšlo. Stará Novalja je ve velké zátoce, takže teplota vody je o něco větší než v Nové Novalji na otevřeném moři.Vloni mělo moře 22 -24 stupňů, ale stalo se při větru že mělo pouze 19 ale to trvalo jenom krátce a moře se opět ohřálo.Před 3 roky mělo moře v tomto termínu několik dní i 26 - 27 stupňů.
Přemek
Re: Cesta na Pag
25. 05. 2006 12:15
Díky všem za rady,kdyžtak ještě jestli máte něco ohledně Pagu a Novalji,tak sem s tím.Ahoj!!!
000000000000000000
Re: Cesta na Pag
25. 05. 2006 12:58
pěkný den, tak na Pagu jsem byl předminulý rok:-)středisko a kemp Šimuni. Nádherné místo, super kemp, vše zánovní, písečná pláž... jedno z nejpěknějších míst a to jsem jich projel už dost.. jinak volil bych trajekt, cesta trvala cca 20 min. z Prizny a byl jsem na ostrově... takže vyjíždím již 12.6.2006 , což je za krátko a opět do šimuni :-)
Re: Cesta na Pag
09. 06. 2006 19:33
Ještě teda kdo jezdíte do Novalji,zkuste poradit,jet na Zadar a přes most,nebo trajektem z Prizny.Dík.
Re: Cesta na Pag
09. 06. 2006 21:33
Jasně Kenade volím trajekt!
Beru to jako spestření pro děti.Projedou se do Chorvatska autem a ještě lodí!
Podle minulých let je fajn,když si člověk po noční jízdě provětrá hlavičku a nasaje ten ranní solnej vzdoušek!
Samozřejmě neodsuzuji jinou trasu,je to pro každého individuální záležitost!
Přeji pěknou dovču,Vám všem!!!Paulsmiling smiley
Jeník
Re: Cesta na Pag
10. 06. 2006 16:26
Kenade, jezdíme na Pag do Novalji již několik let a máme vyzkoušené všechny cesty. Poté, co otevřeli dálnici až do Posedarje, kde se na Pag odbočuje, je to rychlejší než přes Plitvice. Dležité je, aby za tunelem Sveti Rog nefoukal nepříznivý vítr a dálnice jela. Do Novalji je to tudy asi o 90 km delší, než trajektem. Já osobně a mí kamarádi jezdíme raději trajektem, tzn, že z dálníce sjedu ve Žuté Lokvě a jedu na Senj a potom až do Prizny na trajekt. V sezoně jezdí trajekty hustěji, než je jízdní řád, nikdy jsme tam nijak zvlášť nečekali. Ovšem jezdíme v týdnu, ne v pátek. Trajektem je to sice o trochu dražší, ale ušetřím cca jednu a půl hodinu řidičování.
Re: Cesta na Pag
10. 06. 2006 21:50
Jak to vypadá tou cestou na trajekt ve složení auto+karavan ?dana
Jeník
Re: Cesta na Pag
11. 06. 2006 18:20
Z dálnice ze sjezdu Žutá Lokva se jede nahoru na průsmyk Vratnik - 777 m.nad mořem a sjíždí se potom po klikaté silníci k moři do Senji - vzdálenost 14 km -serpentiny. Potom až do Prizny podél moře po Jadranské magistrále zatáčka, omezení 50, 60 km/hod. Jezdí tam hodně aut s karavany. Povrch silnic je velmi dobrý. Někdy je při sjezdu k moři a podél moře silnější vítr.
Re: Cesta na Pag
11. 06. 2006 18:54
Jel jsem tam vloni začátkem července. Pod průsmykem Vratnik byl ne silnější vítr, ale pořádný uragán. Tam ten vítr je asi pořád.
Re: Cesta na Pag
11. 06. 2006 20:52
Vítr je tam velmi často, protože se zde potkávají dva podnební pásy. To samé je tunel Sveti Rok jižní strana. Je to tři dny co byl zákaz jízdy kamionů a rychlost omezena na 60km. Ná dálničním mostě dole na Maselnici to taky fučelo jak hrom.
Re: Cesta na Pag
13. 06. 2006 14:33
Tam jezdíme skoro vždy přes most. A taky v pohodě. Párkrát jsme za Sv.Rokem (před Posedarje) na pumpě chvilku chrupli. Byl tam klídek a tunely už za námi. Cesta je to jako mlat a odpadá stres zda stihneme trajekt. Zpátky podle nálady. Někdy přes vodu, jindy po mostě.
avatar Re: Cesta na Pag
13. 06. 2006 14:40
Také jsme si loni chrupli ještě před Sv. rokem a ráno v 5h budíček že máme rozeplou loď než jsme se probraly tak všechny peníze fuč údajně je chytly a zítra jdu u nás k soudu k výslechu.
Třeba je dostanu zpět????
Re: Cesta na Pag
15. 06. 2006 10:27
Na konci srpna jedu do Novalji a nemůžu se rozhodnout, mám-li jet po mostě, nebo trajektem. Jak dlouho se v Prizně čeká?
Re: Cesta na Pag
15. 06. 2006 20:28
Na konci srpna mnohem méně než v červenci smiling smiley Řekl bych, že to bude už klidné. My jsme před lety neměli problém. Ale jak jsem tu už někde psal. Tam jezdíme po dálnici a člověk netrne jak chytí trajekt a zda bude volno. Zpátky už to není problém načasovat a v nejhorším tradá na most.
Re: Cesta na Pag
16. 06. 2006 18:15
Tak Vám díky, uvidíme, asi jedna cesta po mostě a druhá trajekt. Ať je příště jasno. Dobro došli dana
PP
Re: Cesta na Pag
16. 06. 2006 22:09
to Danka:
Dobrodošli = Vítejte
...což v té větě moc nedává smysl yawning smiley
Re: Cesta na Pag
22. 02. 2007 09:02
Nazdárek všem,
letos se chystám na Pag do Mandre. Ale musím jet v ten nejnevhodnější termín, tj. v sobotu 30.6. Která cesta bude lepší - trajektem (čekání na trajekt)
nebo po dálnici do Posedarje ( 2xtunel)?? Má někdo zkušenost s cestováním na Pag v tomhle blbém termínu? confused smiley I když je to ještě daleko, ale uteče to jako voda. Takže všem "sretan put". Miki
avatar Re: Cesta na Pag
22. 02. 2007 19:46
byli jsme na Pagu v červenci 2006, dojeli jsme k trajektu asi v 4,30 ráno, a jen asi 5 aut. Zpátky jsme jeli později- asi 9,00 a už obrovská fronta tam i zpátky. Doporučuji na 1 ranní trajekt.
Re: Cesta na Pag
23. 02. 2007 15:24
To: Miki - přesto, že jsem byl na Pagu poslední tři roky po sobě mohu Ti jen poskytnout pouze informaci neboť já jezdím mimo sezonu. Jen předloni jsem se byl nucen vrátit v sobotu což bylo špatné. Jel jsem s karavanem od úpatí až nahoru k tunelu Svatý Rok přes hodinu, vždy krátký poskok na jedničku. To Tě může čekat i opačným směrem. Problém Ti ale může nastat již při průjezdu Mariborem a dále až na Slovinsko-Chorvatskou hranici. Je to úzká komunikace s častým rychlostním omezením a při větším provozu se nedá prakticky předjet.Někdy bývá i fronta u mítnice v Záhřebu ale zde se nečeká tak dlouho.Ten větší problém na této trase je tunel Malá Kapela neboť se zde zužuje dálnice( stejně jako u Svatého Roku) na dvouproudou, i zde se v sezoně tvoří fronty.Prostě bude záležet jaké budeš mít štěstí v případě, že se vydáš touto cestou. Trasu přes Rijeku nebo Senj Ti snad poradí někdo , kdo tudy jezdí. Když si vzpomeneš, napiš jak bylo v Mandre, chci tam jet v září.Zdraví Jéřa.
avatar Re: Cesta na Pag
23. 02. 2007 18:03
Pokud k tomu mohu doplnit svoje zkušenosti,tak kromě nevhodného termínu pátek navečer-sobota,by měla být cesta v pohodě.Již několikrát jsme jeli sobota večer 20.00-Vídeň asi kolem 23,00 /s přívěsem/.Průjezd Vídeň-maribor až do HR.Odpočinek na benzince u dálnice.Nadránem průjezd k moři po dálnici v četně tunelů bezproblémový.To samé když jsme jeli v týdnu.Pokud mohu doporučit tak vyjeď navečer,není horko a jede se v pohodě.Je to dálnice tak i námaha očí atd. je v pohodě.Na Pag doporučuji asi most.Trajekt v sezónu fronta a ještě cena je vyšší než ten kousek dálnice a navíc se podíváš jak vypadá měsíční"krajina".

MirekŠi
avatar Re: Cesta na Pag
23. 02. 2007 20:13
Doplnění: jeli jsme z pátku na sobotu ,mám dojem, že to bylo 8 července, z dálnice jsme už vyjeli před tunelem Mala Kapela a dojeli v klidu na ten ranní trajekt/ jak jsem už psal.A pohoda.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 258
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.