Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 08. 2018 15:34
Když jsem zakládala toto vlákno, byla jsem z naší první cesty k moři autem trochu vystrašená, ale musím konstatovat, že zkušenosti Vás všech mi ohromně pomohly. Takže děkuji za Vaši ochotu předávat je dál, nezkušeným. A teď moje zkušenost s cestou v hlavním náporu.

Odjezd 27.7.2018 v 16:45 z Pelhřimova, tankování v JH u Tank Ono za 30,90 Kč. Směr Nová Bystřice, cestou malá objížďka. V Rakousku pro jistotu objížďka Vídně přes Waidhofen an der Tahya, Gföl, Krems der Donau, St. Pölten, Alland, Baden na A2, A9 až k hranicím, celou cestu doprava v pohodě, jen v zúžení od Leibnitzu směrem k hranicím se to trochu štosovalo, ale průjezdné 80 km/h. Na hraničním přechodu ve 23:15, před námi 3 auta a hurá na Maribor, Ljubljanu a Novo Mesto. Průjezd v těžké pohodě, hrozně rychle nám to uteklo. Pak kroucení kolečkem k Metlice. Zde někdy po 2:00, před námi asi 10 aut, vše OK, žádné zdržování, nájezd na Chorvatskou A1 na exitu 4, volný průjezd až k Žute Lokve, další kroucení kolečkem do Senj a po Jadranské magistrále do Prizny. Dorazili jsme v 6:35, takže jsme viděli akorát odjíždějící trajekt. I tak tu už před námi čekalo na trajekt dalších 10 aut a autobus.

Cesta zpátky byla podstatně horší, a to díky mému mylnému předpokladu, že když vyjedeme prvním trajektem ve 4,20, a vezmeme to přes Demerje, tak na hranicích HR/SLO to ještě musí být v pohodě. Ale ouha. Díky Demerje jsme skutečně předjeli kolonu na Lučku, to bylo asi v 7:30, hladký průjezd obchvatem Záhřebu až do Donjiho Macelju, za kterým už byla kolona, chvílemi parkoviště. Lidi se tu venčili mimo auta, protože ty 2 a půl hodiny na rozpálené silnici, byly úmorné. Litovala jsem, že jsem se včas nepodívala na Google maps a nedala na zde dříve uvedené rady, a nevzali to opět přes Ljubljanu. Někdy před polednem jsme už mohli jet normální rychlostí. Přes zbytek Slovinska to už byl kousek, hraniční přechod SLO/A si ani nevybavuju, takže to bylo asi taky v pohodě, max. 10 aut před námi. Cesta přes Rakousko opět s objížďkou Vídně, což ale nevím, zda bylo nutné, mapy Google více méně na všech trasách ukazovaly krátké kritické úseky.

Takže ještě jednou díky všem za užitečné rady a spoustu najetých km bez nehody! Ahoj Pavli
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 08. 2018 21:21
No co, hlavně, že jste dorazili v pořádku. Příště třeba poradíš zase Ty nám.
10. 08. 2018 09:43
Pavli.. také jsem rád, že trasa přes Ljubljanu se vám líbila smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
10. 08. 2018 19:17
Pavli: k té Metlice jste taky od Novo Mesto jeli tou záhadnou cestou, jak popisuji o pár stránek dříve?
Ptace: již jsem zde někdě zmiňoval Loibelpass/LJubel není absolutně vhodný pro auta s karavanem a pokud si nevěříte, tak i pro dlouhé motorhomy. Jinak je pěkný smiling smiley
10. 08. 2018 21:39
Couddy: Nechce se mi vyhledávat, co přesně je ta záhadná cesta 😉, tak koukám do mapy, že jsme jeli po sil.105 přes Dolnja Těžka Voda, Hrast pri Jugorju, Trnovec a asi i další obce.
10. 08. 2018 22:39
Pavli + Couddy: Je to i naše nejoblíbenější trasa na jih smiling smiley
12. 08. 2018 14:50
Coudy nee, pavli jela po dálnici k Ljublani a pak Novo Mesto , ne těma kančíma stezkama ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
13. 08. 2018 16:02
Sledoval jsem teď asi týden okolo poledne (krom soboty ráno) kamery u Podhledniku a Ptuje , a nezaznamenal jsem žádné kolony - je to možné, nebo jsem se díval špatně ?

13. 08. 2018 16:45
To asi ne. Ty fronty nebyly dlouhé, jako minulý týden (tedy z chorvatské strany jo), ale vůbec to v sobotu ráno (už před sedmou) na hranicích nedsejpalo, kolony krokovaly na Maclju daleko pomaleji, než minulý týden. Při takovém rytmu mohly být i krátké, stejně se čekalo. V jedenáct hodin jsem se zase podíval, a čekalo se už půlhodinu na Cvetlinu a hodinu na Humu či Breganě. Z Chorvatska se čekalo přes 2 hodiny.
01. 05. 2019 18:22
Zdravím ,předpokládám , že odbočka ze silnice č.6 v Hr ze směru Metlika (SLO) k mýtnici NOVIGRAD je již opravená a průjezdná.Můžete mi to prosím někdo potvrdit.Děkuji.

Tato odbočka

Foto se mi nedaří vložit :-(
13. 05. 2019 22:43
pavkakral napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím ,předpokládám , že odbočka ze silnice č.6
> v Hr ze směru Metlika (SLO) k mýtnici NOVIGRAD je
> již opravená a průjezdná.Můžete mi to prosím někdo
> potvrdit.Děkuji.
>
> [url=http://www.google.cz/maps/place/45%C2%B030'52
> .4%22N+15%C2%B023'55.0%22E/@45.514553,15.3942296,1
> 6z/data=!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d45.5145526!4d
> 15.3986067?hl=cs]Tato odbočka[/url]
>
> Foto se mi nedaří vložit :-(
Od kdy to bylo uzavřeno ? Jel jsem tudy v červenci 2018 a nic zavřeno nebylo.
14. 05. 2019 09:32
To nevím udělal jsem prt sc z google maps. Koukal jsem na cestu kudy bych chtěl jet .Předpokládám že je to staršího data a je to už hotové.Chtěl jsem se jen ujistit.
Omlouvám se ,nekoukám pořádně.Je to z roku 2011 tak pardon.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavkakral (14. 05. 2019 23:54).
26. 06. 2019 21:26
Možná o.t. ale kamarád přiletěl ze Zadaru, letenka za 1100,- a půjčený auto na 3 dny 1200,- . Celkem fajn....
26. 06. 2019 21:45
Ty letenky jsou nějaká haluz, takže fajn, ale počítat se s tím nedá.
26. 06. 2019 22:22
na otázku v hlavičce :nikudy,jenom blázen pojede v "hlavním náporu"yawning smiley
26. 06. 2019 23:03
To Dejff : Nevím co je haluz, koupil je včas. "Odvezl" tam ženu a děti a mazal dom. Právě že s tím počítal. Minulé léto to dali přes Split, ale Zadar vyšel mnohem levněji. Sice je vedro, ale snad jsem slyšel dobře drinking smiley
27. 06. 2019 08:05
DavidCL: Aha. Takže letěl s Ryanairem a ta cena je za jednu cestu. Bez zavazadla. Tak to pak jo.
28. 06. 2019 09:58
Dejff : Jo, tahle letecká spol. cena byla 1200,- (jsem se ukecl o 100,-) zpáteční, ale jak píšeš jen s palubním zavazadlem.
Oni to řeší ve větší partě (někdo autem a různě tam zůstávají). Další letěl do Splitu a chytl letenku za 2500,- (zase s daným odletem za cca týden). Mě to prostě nepřijde vůbec špatná varianta, i kdyby ten kufr měl stát talíř navrch. Když bude bydlení v rozumném dosahu. Nakonec ani to auto za 60 eček (ne tedy těch 1200,- jak mi řekl, asi jsem to pomotal s letenkou) na 3 dny není tak hrozný..... A i kdyby, tak bus, taxík, loď. smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.