Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2023 16:56
Jen jednou jsem zažil gužvu, která by možná stála za kličkování po vesnicích kolem Lučka, poskakovali jsme už na čvoru Jankomir, ale za ním už není kde opustit dálnici, a na čvoru Lučko sjíždět do města nemá smysl, to už je na mýtnici kousek. A nazpět taky.
To už radši sleduj prometnu prognozu (na hlavní stránce vpravo), nejezdi v době stěhování národů nebo zvol aspoň hodinu mezi vlnami (data a hodiny jsme rozebírali už taky o pár stránek dřív) a cestou už z Rakouska naladíš na rádiu HRT-2. A nezapomeň, že to, co uslyšíš třeba u Đurmance, už za třičtvrtě hodiny, než dojedeš na Lučko, může být úplně jinak.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2023 18:33
při jednom návratu jsme se po shlédnutí kamer rozhodli sjet už v Karlovači. Nevím jestli ta kolona sahala od Lučka až po Karlovač, ale k volnému průjezdu na mýtnici Karlovač nám přebývaly 2 auta před námi, abychom se dostali na sjezd.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
21. 07. 2023 19:56
Má tu někdo "krabičku VW" a jede nyní směr isntrie nebo krk a napsal by mi průjezdnost trasy přes Záhřeb? Díky moc.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 08. 2023 18:36
Odpovím si sám, děkuji. Krk - HR - HU - Morava 8.15, nakonec vše stálo.
Trasa přes SLO - Ljbuel - 9.15 h. Nakonec prázdná.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 08. 2023 23:11
Tak nevím, popsal jsem to v jiném vláknu, ale jel jsem v pátek 25.8. ráno, nejhorší úsek cesty mi trval skoro 4 hodiny (Jičín - Znojmo), pak už jen Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko až do Slunje bez problémů. Úsek Đurmanec - Zaprešić 15:22 - 15:45, na Lučku jsem vyzvedával lupen v 16:04 a v 16:27 platil v Karlovci. Prostě to odsejpalo.
Zato odnaproti byla hustá cukatura už od Zdenčiny (13 km, resp. 10 km na Demerje) a pořád se do ní valili další. Pak jsem pokračoval do Slunje "po staré". Prostě na to, že byl pracovní den, nebyl směrem na jih žádný problém. A v sobotu dál na Pelješac taky ne.
Asi jde o to, že jsem jel "před vlnou".
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 09. 2023 09:16
Patek 25.8. z Prahy vyjezd 21:30, Mikulov 0:15, Maribor 3:30, Macelj 4:15, Lucko 5:10... parkoviste, benzinky narvany, tak sem musel spat mimo dalnici nekde u Ogulinu... pres Makarskou kolem poledne zdrzeni cca 10-15min
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
10. 02. 2024 18:17
Ahoj, před samotným vstupem HR do Schengenu se dost diskutovalo jaký dopad to bude mít na průjezdnost trasy přes Macelj. Rád bych se zeptal těch, kteří touto trasou jezdí (resp. těch co to jakýmkoliv způsobem sledovali), jakou změnu pozorovali. Jak to vidíte, změnilo se něco významně?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 05:56
Včera jsem se vracel ze Slováče přes to velké odpočívadlo na D1, Brno se to myslím jmenuje. Překvapila mě kolona kamionů v protisměru, která končila až na 174.kilometru. Je tohle normální? V sezöně to bude asi ještě větší masakr, protože opravy budou nějakou dobu trvat. Pravděpodobně bude třeba o prázdninách načasovat cestu tak, aby do této lokality byl příjezd v době jejich zákazu jízdy.
I z opačného směru od D2 žádná řehole. I když je přemalováno značení tak, aby byla větší propustnost, byla.dlouhá kolona a raději jsem jel do města a místu se vyhnul.
Co na to místně znalí?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 07:21
Zahajdo. Příště to vem na Břeclav, Přerov, Olomoc. No a my co to máme na hranice 40 km jsme v klidu.thumbs up smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 08:21
ajax - nějak jsem nepochopil ten směr,pokud není myšleno - na levém uchu se drbat pravou rukou ?
vloni vracečka domů maras - před Brnem,než se dalo odbočit na OV,min hodinu jsem čuměl jen do kamiónů,znalí frajeři to brali v odstavném,
letos už ani do Přerova nedojedu na konec dálnice na semafory,ale střihnu to už na první možný sjezd ex 294 na Trnávku,Osek,dále už stará klasika Prosenice,Grymov,Kozlovice a vyjedu až za Přerovem.Nevadí mi loudání,spotřeba super.
Otrokovice,Veselíčko,Strážnice,Skalica až na ex 5 na D2.Kdybych vloni zpět nebuřil až na Brno,kde je poslední roky maras,byl bych za míň i dříve doma.Letos ještě neuvádějí,jaké budou kde opravy. Možna je i alternatíva ex 48 na Hrušky,Hodonín...
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 08:48
Michale, normální to není grinning smiley, ale (občas) běžné smoking smiley

174. už je celkem mazec (už i od Devíti křížů jsem zažil). Od sjezdu na Rosice naprosto běžně, případně od Ostrovačic.
Z druhé strany naprosto pravidelně od sjezdu na Holubice, případně od Rousínova, ale už to stálo i téměř od Vyškova...

Obvykle jsou to takové nárazové vlny ve špičkách, tudíž vhodným načasováním se tomu lze vyhnout.

S ohledem na to, co vše "rozkopali" okolo, tak i jakékoli objíždění je "radost", v kontextu (dle Waze či Google map) sjetých "dálničních joudů" na okreskách se to mění v katastrofu... thumbs up smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 12:03
Citaci
Vikouš napsal(a):
...letos už ani do Přerova nedojedu..., ale střihnu to už na první možný sjezd ex 294 na Trnávku, Osek, dále už stará klasika Prosenice, Grymov, Kozlovice a vyjedu až za Přerovem. Nevadí mi loudání,spotřeba super...
Jo, tudy jsem jezdil taky, i už ze zvyku, takže třeba dodnes nemám vyzkoušenou estakádu u sila. Ale asi toho moc neřeší, těch špuntů před a za nádražím ještě zbylo víc.
Nakonec můžeš už na kraji Oseka odbočit vlevo na Oldřichov, mezi mostkem a mostem znovu odbočit doleva a u Jadranu jsi daleko dřív a s ještě menší spotřebou..
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 13:02
Zahajskej: Zácpy na D1 směrem od Prahy jsou teď před Brnem bežný a ještě dlouho budou. Kdo tím směrem pojede v létě ve špičce, tak se mu určitě vyplatí to nějak objet.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 19:27
Hmmm, napřed udělali parkoviště z D1 při rekonstrukci, teď je parkoviště před Brnem. A to parkoviště teď ještě zdraží. Ministra dopravy kopnout do zádele, ale před kopem ho otočit o 180 stupňů.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 20:17
Aj našich!!! A všetkých doradu, vrátane tej blondínky... thumbs upthumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 20:35
Michale, předpokládám, že nejsi jedinec podléhající lacinému populismu... eye rolling smiley
Něco vyprojektovat, projednat, vyřešit majetkoprávně atd., nedejbože to i postavit. To není (v přídadě české legislativy) na jedno volební období grinning smiley
Že bude okolo Brna chybět minimálně jeden jízdí pruh a přes Brno dva (křížení na Blavu a Vídeň), to je jasné již minimálně deset let... Ostatně ani nejschopnější (?, i s úvozovkami či bez) dvojministr z nejeho koncernu s tím vůbec nic neudělal. Vlastně stříhal pásku na rekonstruovaných úsecích, které se opět opravují... thumbs up smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
22. 02. 2024 21:10
Pavle, bordel byl, je a bude. Ať už tam sedí Pepa nebo Josef. Ale vždy to odse...odskáče podhradí. Celé je to o naplánování. A to jim jaksi nejde. Naplánují opravu na hlavním tahu, současné s tím se začne s opravou na objízdné trase. Opravy trvají nesmyslně dlouho. Proč jinde v zahraničí mohou dělat 24 hodin, aby omezení bylo co nejkratší a u nás v jednu už na stavbě není ani noha. A pak v sobotu ráno jdou lajnovat, aby dohnali termín. Kdy vyjíždí spousta lidí ven.
A když už jsme u toho naparování vladců dopravy, současný není o moc lepší, když se chlubí, že za nich se otevře nejvíce úseků dálnic. Přitom se s přípravou začalo v době, kdy možná ještě tahal kačera.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 02. 2024 15:37
to Hill - no Oldřichov by mohla být další alternace - v době bídy,ale bylo by to jen o 300m méně a dle navi časově stejně a domnívám se,že na Prosenice je dobrá cesta / byla /,navi se u mne nekoná a už jsem se u Radslavic i " vykoupal " při objíždkách.
Přes slováč - do Frýdlantu ještě dobře,ale Šance a pak sjezd do Bytče sice krásnou krajinou,ale kotáry a klikiháky,pak na Trenčín rovina z kopce dolů.
Kolega se na této trase vloni i předloni v Blavě ztratil i když má navi,snad na objíždkách.
Takže ex 5 Kúty a pak pořád "rovně " přes Blavu svištím v levém až do kermideretvar...
tuším předloni - Blava = parkoviště,jak dělali mosty,naštěstí jsem to zavčas dal na starou 2,takže " okrskář " byl v pohodičce
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 02. 2024 22:58
To si nerozumíme, řeč byla o tomto Jadranu. Do Přerova ani nedojedeš.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 03. 2024 10:11
to Hill - už jsem pochopil...
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 03. 2024 10:34
Jako obranu před hlavním náporem volím ze severní Moravy za 23 let ověřenou nejrychlejší a nejlevnější cestu přes Bílou, Makov, Bytču, Bratislava obchvat D4, HU dálnice A1 až k Györu, M85, M86 Szombathely, Lenti, Letenye, HR na Zagreb a dále Split nebo Rijeka. Odjezd tam nejlépe v neděli, kdy většina jede od moře. Zpět nejlépe v pátek, kdy se většinou ještě nejede od moře. Vhodné zejména pro důchodce nebo home office. spinning smiley sticking its tongue out

Od Umagu po Cavtat na lodi
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 03. 2024 17:12
A proč až k Györu? Léta jezdím na Jánossomorju a nikdy nebyl problém. Je to o 20 km kratší a bez kamiónů. Cesta tam vždy v pátek dopoledne většinou to je první den prázdnin a zpět zase v pátek ráno. No zatím pojedu teprve po 26 v řadě tak nejsem tak zkušenej😜
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 03. 2024 09:08
to Vlada - nějak mi to na mapy cz nedává - ex 25 - Vlčí klín - D1 na D4 - vidím jen výstavbu,
nebo se musí pytlíkovat na ex 18 ?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 03. 2024 14:51
Vikouš
... presne ako píšeš. D1/D4 ešte len teraz má začať výstavba. Budú tam dosť veľké obmedzenia.
Ale cez tú "dočasnú" skratku to nie je vôbec dlhšie a D4 je total prázdna zatiaľ. Niekto tu písal, že v noci je to jedno po obchvate/po D4, ale nie je. Na obchvate sú obmedzenia rýchlosti na 100 a kúsok aj na 80, po D4 furt 130.
[sk.mapy.cz]
Neprebehni odbočku (bod č.5), inak pôjdeš cez Rakúsko a Slovinsko yawning smiley

Doplnok: na odbočke z D1 na tom pvom kruháku musíš ísť rovno do stredného kruhu a hneď do vonkajšieho, hodne sa tam točia autá, kto ide prvý krátsmiling smiley [www.google.com] [www.google.com]


smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (05. 03. 2024 15:01).
avatar
mdr
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 03. 2024 15:19
Normálna turbookružná križovatka. Zásada je pozerať na značky pred kruháčom a zaradiť sa do správneho pruhu podľa toho, kam chceš ísť a potom už pruh nemeniť. Ten vnútorný pruh plynule prechádza do vonkajšieho a vyvedie ťa z križovatky.
[maps.app.goo.gl]

Len sa čudujem, prečo tam nevyznačili smer na D4, aspoň dočasne, kým nebude križovatka D1/D4.

A v noci býva v Bratislave aj na D1 povolená 130, okrem krátkeho úseku, kde je 100. Je tam premenlivé značenie, kde sa mení povolená rýchlosť podľa hustoty premávky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (05. 03. 2024 15:23).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 03. 2024 18:15
mdr
... ja to viem, všetko čo píšeš. Chodím tade často (do Brucku, Podersdorfu, Parndorfu...), vždy keď si moja zmyslíthumbs up smiley a ja sa rád vozím.
Ale by si neveril, vždy tam vidím niekoho sa točiť cez plnú aj cez to šráfovanie [www.google.com]
Boja sa prejsť cez tie betónové "hrbky" medzi pásmi, ale tie nie sú vôbec vysoké grinning smileygrinning smiley [www.google.com] práve kvôli nim thumbs up smiley

smileys with beer
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 03. 2024 18:41
Ohľadne obchvatu D1:
Tiež sa mi stalo pár krát, tabule zhasnuté a cudzie autá išli 90!!
Nevedia, že keď sú tie svetelné tabule zhasnuté, tak sa ide 130. Návestia len obmedzenia rýchlosti 120, 100, 80 ale to už väčšinou na odbočke Zlaté piesky svieti tabuľa Kolóna.
A posledne cca mesiac dozadu? som si všimol na železnej bráne vedľa elektronickej tabule, obyčajnú malú plechovú štvorcovú 80tku!!!
No koľko ľudí si to všimne?? Je to niekde v úrovni AAA Auto bazáru smerom na Prístavný most.
Aj tak sa mi páči viac už D4 obchvat, lepší povrch, široká cesta, odstavné pásy a hlavne nikde nikto a zatiaľ nemerajúthumbs up smileythumbs up smiley

smileys with beer
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
07. 03. 2024 08:57
HAK má na svojej stránke Kalendar gustoče prometa 2024 . V porovnaní s kalendárom 2021 ( posledný predtým zverejnený ) je to príjemný pohľad. V júli(07) a auguste(08) je v utorok, stredu a štvrtok normála premávka, v piatok a
v pondelok je " promet pojačan do gust " a v sobotu,v nedeľu je " promet vrlo gust uz zastoje " . Hlavná zmena je mimo hlavnej sezóny - v apríly (04 ) je zvýšená premávka 2 dni ( v roku 2021 15 dní ), v máji (05) 2 dni ( rok 2021 14 dní ),
v júni (06) 7 dní ( v roku 2021 16 dní ). Verím, že hustotu premávky nezvýšia "dočasne obnovené kontroly na hraniciach",
hlavne SLO-HR .
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
07. 03. 2024 12:49
Odkaz na kalendář
[www.hak.hr]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
07. 03. 2024 13:55
Tož dóóbré info chalani,stejně pokud bych se rozhodl trousit se přes Bytču,bych si to projel s pajtašem na Google maps.
Jenže Dulíkovi v kopečkách vždy nějak vyhládne a na PR a dále si to z kopce jen přede,zvláště když ho na ONO ve Spytihněvi trošku přikrmím.
Dobré je i info,kdy je nejhustější provoz,jenže výjezdová hodina je už daná - pátek na 9něco,Rajka tak 13 a Karlovac po 19hod - zatím vždy v poho.Problém od letoška - nástupy je so - so !
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.