Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 08. 2018 15:34
Když jsem zakládala toto vlákno, byla jsem z naší první cesty k moři autem trochu vystrašená, ale musím konstatovat, že zkušenosti Vás všech mi ohromně pomohly. Takže děkuji za Vaši ochotu předávat je dál, nezkušeným. A teď moje zkušenost s cestou v hlavním náporu.

Odjezd 27.7.2018 v 16:45 z Pelhřimova, tankování v JH u Tank Ono za 30,90 Kč. Směr Nová Bystřice, cestou malá objížďka. V Rakousku pro jistotu objížďka Vídně přes Waidhofen an der Tahya, Gföl, Krems der Donau, St. Pölten, Alland, Baden na A2, A9 až k hranicím, celou cestu doprava v pohodě, jen v zúžení od Leibnitzu směrem k hranicím se to trochu štosovalo, ale průjezdné 80 km/h. Na hraničním přechodu ve 23:15, před námi 3 auta a hurá na Maribor, Ljubljanu a Novo Mesto. Průjezd v těžké pohodě, hrozně rychle nám to uteklo. Pak kroucení kolečkem k Metlice. Zde někdy po 2:00, před námi asi 10 aut, vše OK, žádné zdržování, nájezd na Chorvatskou A1 na exitu 4, volný průjezd až k Žute Lokve, další kroucení kolečkem do Senj a po Jadranské magistrále do Prizny. Dorazili jsme v 6:35, takže jsme viděli akorát odjíždějící trajekt. I tak tu už před námi čekalo na trajekt dalších 10 aut a autobus.


Cesta zpátky byla podstatně horší, a to díky mému mylnému předpokladu, že když vyjedeme prvním trajektem ve 4,20, a vezmeme to přes Demerje, tak na hranicích HR/SLO to ještě musí být v pohodě. Ale ouha. Díky Demerje jsme skutečně předjeli kolonu na Lučku, to bylo asi v 7:30, hladký průjezd obchvatem Záhřebu až do Donjiho Macelju, za kterým už byla kolona, chvílemi parkoviště. Lidi se tu venčili mimo auta, protože ty 2 a půl hodiny na rozpálené silnici, byly úmorné. Litovala jsem, že jsem se včas nepodívala na Google maps a nedala na zde dříve uvedené rady, a nevzali to opět přes Ljubljanu. Někdy před polednem jsme už mohli jet normální rychlostí. Přes zbytek Slovinska to už byl kousek, hraniční přechod SLO/A si ani nevybavuju, takže to bylo asi taky v pohodě, max. 10 aut před námi. Cesta přes Rakousko opět s objížďkou Vídně, což ale nevím, zda bylo nutné, mapy Google více méně na všech trasách ukazovaly krátké kritické úseky.

Takže ještě jednou díky všem za užitečné rady a spoustu najetých km bez nehody! Ahoj Pavli
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 08. 2018 21:21
No co, hlavně, že jste dorazili v pořádku. Příště třeba poradíš zase Ty nám.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
10. 08. 2018 09:43
Pavli.. také jsem rád, že trasa přes Ljubljanu se vám líbila smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
10. 08. 2018 19:17
Pavli: k té Metlice jste taky od Novo Mesto jeli tou záhadnou cestou, jak popisuji o pár stránek dříve?
Ptace: již jsem zde někdě zmiňoval Loibelpass/LJubel není absolutně vhodný pro auta s karavanem a pokud si nevěříte, tak i pro dlouhé motorhomy. Jinak je pěkný smiling smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
10. 08. 2018 21:39
Couddy: Nechce se mi vyhledávat, co přesně je ta záhadná cesta 😉, tak koukám do mapy, že jsme jeli po sil.105 přes Dolnja Těžka Voda, Hrast pri Jugorju, Trnovec a asi i další obce.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
10. 08. 2018 22:39
Pavli + Couddy: Je to i naše nejoblíbenější trasa na jih smiling smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
12. 08. 2018 14:50
Coudy nee, pavli jela po dálnici k Ljublani a pak Novo Mesto , ne těma kančíma stezkama ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 08. 2018 16:02
Sledoval jsem teď asi týden okolo poledne (krom soboty ráno) kamery u Podhledniku a Ptuje , a nezaznamenal jsem žádné kolony - je to možné, nebo jsem se díval špatně ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 08. 2018 16:45
To asi ne. Ty fronty nebyly dlouhé, jako minulý týden (tedy z chorvatské strany jo), ale vůbec to v sobotu ráno (už před sedmou) na hranicích nedsejpalo, kolony krokovaly na Maclju daleko pomaleji, než minulý týden. Při takovém rytmu mohly být i krátké, stejně se čekalo. V jedenáct hodin jsem se zase podíval, a čekalo se už půlhodinu na Cvetlinu a hodinu na Humu či Breganě. Z Chorvatska se čekalo přes 2 hodiny.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
01. 05. 2019 18:22
Zdravím ,předpokládám , že odbočka ze silnice č.6 v Hr ze směru Metlika (SLO) k mýtnici NOVIGRAD je již opravená a průjezdná.Můžete mi to prosím někdo potvrdit.Děkuji.

Tato odbočka

Foto se mi nedaří vložit :-(
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 05. 2019 22:43
pavkakral napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím ,předpokládám , že odbočka ze silnice č.6
> v Hr ze směru Metlika (SLO) k mýtnici NOVIGRAD je
> již opravená a průjezdná.Můžete mi to prosím někdo
> potvrdit.Děkuji.
>
> [url=http://www.google.cz/maps/place/45%C2%B030'52
> .4%22N+15%C2%B023'55.0%22E/@45.514553,15.3942296,1
> 6z/data=!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d45.5145526!4d
> 15.3986067?hl=cs]Tato odbočka[/url]
>
> Foto se mi nedaří vložit :-(
Od kdy to bylo uzavřeno ? Jel jsem tudy v červenci 2018 a nic zavřeno nebylo.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 05. 2019 09:32
To nevím udělal jsem prt sc z google maps. Koukal jsem na cestu kudy bych chtěl jet .Předpokládám že je to staršího data a je to už hotové.Chtěl jsem se jen ujistit.
Omlouvám se ,nekoukám pořádně.Je to z roku 2011 tak pardon.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavkakral (14. 05. 2019 23:54).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
26. 06. 2019 21:26
Možná o.t. ale kamarád přiletěl ze Zadaru, letenka za 1100,- a půjčený auto na 3 dny 1200,- . Celkem fajn....
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
26. 06. 2019 21:45
Ty letenky jsou nějaká haluz, takže fajn, ale počítat se s tím nedá.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
26. 06. 2019 22:22
na otázku v hlavičce :nikudy,jenom blázen pojede v "hlavním náporu"yawning smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
26. 06. 2019 23:03
To Dejff : Nevím co je haluz, koupil je včas. "Odvezl" tam ženu a děti a mazal dom. Právě že s tím počítal. Minulé léto to dali přes Split, ale Zadar vyšel mnohem levněji. Sice je vedro, ale snad jsem slyšel dobře drinking smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
27. 06. 2019 08:05
DavidCL: Aha. Takže letěl s Ryanairem a ta cena je za jednu cestu. Bez zavazadla. Tak to pak jo.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2019 09:58
Dejff : Jo, tahle letecká spol. cena byla 1200,- (jsem se ukecl o 100,-) zpáteční, ale jak píšeš jen s palubním zavazadlem.
Oni to řeší ve větší partě (někdo autem a různě tam zůstávají). Další letěl do Splitu a chytl letenku za 2500,- (zase s daným odletem za cca týden). Mě to prostě nepřijde vůbec špatná varianta, i kdyby ten kufr měl stát talíř navrch. Když bude bydlení v rozumném dosahu. Nakonec ani to auto za 60 eček (ne tedy těch 1200,- jak mi řekl, asi jsem to pomotal s letenkou) na 3 dny není tak hrozný..... A i kdyby, tak bus, taxík, loď. smiling smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
11. 06. 2022 15:04
Včera známí vyráželi do HR autobusem pře Maďarsko. Cesta bez problému, jen bura u pobřeží, takže nejeli po dálnici.
Při přejíždění HU - HR hranic jim řidič hlásil, že na Macejlu se čeká na odbavení 4 hodiny.
Neví někdo, co zase provedli Chorvati těm arogantním Slovincům. Ti si tam z toho dělají cochcárnu....
I teď podle kamer je na přechodu narváno....
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
11. 06. 2022 17:49
Včera 22:30 totální masakr na videokameře Macejl
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
11. 06. 2022 20:40
no jo, ale taky je třeba říct, že v pátek v době okolo 21 hodiny tam nebylo chvílema ani kolo, nebo max. několik aut. bedlivě jsem to pozoroval smoking smiley a teď 11.6. tam není nic. tedy asi je to zatím nárazový, a je dobrý se dívat cestou na kameru v apce HAC. všem kteří již stříhají zbytek metru přeji šťastnou cestu
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
11. 06. 2022 21:05
Myslis asi HAK... Ale spis nez tam bych se dival na Gruskovje, tedy na slovinskou stranu. Tam se tvori ty kolony
[webcams.wetterdienst.de]
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
11. 06. 2022 21:28
no jasně, HAK, omluva. jinak já se dívám taky na tu ve SLO, když je fronta tam, je to na pováženou, ale protože jezdíme poslední roky ve čtvrtek tento problém se nás netýká. zatím vždy v pohodě, max. zdražení v pár minutách. snad jen pro nové členy, je varianta přes Cvetlin, ale radím zvážit tuto cestu tomu, kdo je méně zkušený. Přeci jen, ta spousta zatáček není pokud jedou v noci to pravý ořechový ... únava může přispět k maléru. Je lepší zvolit optimální čas průjezdu a jistotu dálnice, kdo tudy chce, bývá po půlnoci celkem volněji. Nakonec - variant je spousta a každý máme za ty roky tu svou a vo tom to je smileys with beer.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2022 13:01
Kromě kamer je dobré se dívat na hustotu provozu třeba i na google mapách. Na kameře není vidět délka kolony. Poslední roky sleduji, že mohou být kolony i v průběhu týdne. Tedy i zmiňovaný čtvrtek nemusí být v pohodě. Naštěstí máme k Macelji mnoho alternativ.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2022 15:30
Ano kluci. Máte recht. Těch 22:30 je čas "klasické" vlnky (červen).A asi vlny v červenci.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2022 19:17
Vlna...
Která mne letos v pátek asi nemine. Škoda mluvit. Pro mne celkem neočekávaná změna chvíli před odjezdem. Takže jedu tak nějak "jako za těch 22 let vždycky"... CZ, AUT, pak se uvidí. Nicméně Macelj přes den v sobotu se mi pokoušet nechce. Lepší asi mezi 22.00 až 2.00, což je taky velkej rozptyl....
Uvidíme, je to tak čerstvé, že mě štve, čas, který jsem věnoval přípravě jiné trasy a jiného režimu. Věřím, že se mi to jednou podaří...
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
13. 06. 2022 20:07
Tak zkus sjet z A2 na 138.km na Maďary. Vyhneš se všemu, co se bude motat okolo Macelju, ať už západně přes Rogatec, nebo východně Cvetlin, Ormož atd. Ušetříš za SLO známku. Jel jsem to takhle předloni? Marťas, co jel ještě v Rakousku hodinu předemnou a jel dál, dojel do Slunje skoro 4 hoďky po mě.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2022 07:18
Jak říkáš Zahajdo. Je to v měřítku. Už jsem tam někdy jel. Tak si to oživím.
138 - Bad Radge...Cvetlin
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2022 07:46
Nerozuměl jsi mi. Myslel jsem po E66 do HU až ko Kormendu a pak po 86 dolů na Lenti, Letenye a se se Goričan.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2022 10:13
Nebo pod Vídní na A3 pak S31 a B61a do Köszegu, Szombathely, Lenti objet M70 a Starý Goričan. Tak jsem jezdil léta ale ta Vídeň! Tak teď už přes Bratislavu a M86. Podle mě super! A Zahajskej není ta M80 zpoplatněná?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 112
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.