Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

dálnice nebo stará cesta na Makarskou

Autor karlos4 
Letos jedu s rodinou do Bašky Vody.Slyšel jsem že se nevyplatí jet po dálnici do Splitu,ale je lepší jet po starý.Jaké máte zkušenosti-čas,poplatky děkuji.
Odkud a kudy přesně chceš jet ? Gratz-Zagreb-Karlovac, nebo Villach-Ljublana-Novo Mesto_Karlovac ?
Jinak - cesta z Karlovace na Plitvice-Knin-Sinj-Peručko jezero atd. nemá chybu a jezdím jí už cca 8 let !
To je pořád dokola a nikdo nic pořádnýho vymyslet tu ani nemůže:i slepičí mozek musí přece pochopit některé argumenty, které jsou notoricky známé: 1. dálnice, když není zasukovaná je rychlejší a to podstatně a jízda je plynulá, 2. dálnice je asi bezpečnější 3. platí se za ni a to dost 4. moc nemůže řidič sledovat přírodu, rychle plyne , ale i tak je ta dálnice velmi krásná i okolí 5. stará ceta to je nostalgie a příroda je nádhera a mohl bych dále pokračovat. Tady prostě nelze radit , kdo spěchá a bude dálnice volná nebude tam DN - nehoda , tak bude klidněji a dříve u moře a kdo si cestu prožívá společně se scenérií přírodní pro něj je cesta stará a chce ušetřit / relativně / než bude odchycen pol.hlídkou za překročení rychlosti v obci - je pro něj cesta stará. Co chceš více a teď velká debata začne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pojedem,Gratz,Zagreb,Karlovac,Plitvice,Knin atd.Ale co ta dálnice do Splitu není to lepší?
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
03. 04. 2006 12:35
Kdyz si to tady projdes, tak najdes minimalne 4 vlakna, kde se to resi uz nekolik let a bez vysledku. Co clovek to nazor a kazdy Ti rekne neco jineho. Ja osobne bych uz jinudy nez po dalnici nejel. Pres plitvice jsem jel x-krat, ale pohodli dalnice je pohodli dalnice a kochat prirodou se nemusim. Navic i ta dalnice vede krasnym prostredim a clovek zasne, jake dilo chorvati vybudovali.
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
03. 04. 2006 12:36
on snad na niecom slape? grinning smiley
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
03. 04. 2006 12:52
pro ladax - thumbs upasi jsi to měl napsat obrpísmem a červeně,snad by to někoho trklo,že už je toho popsáno na hodinu čtení.Stačí chvilku hledat.Ale je to výstižné.eye popping smiley
Pro Brada - děkuji, ale tyto svým způsobem blbiny mě už vůbec nebaví, ať si prostě každý rozhodne co a jak , dálnice--- pojem známe a je to nádherná dálnice a silnice l,třídy snad taky , označení vesnice a policie snad taky .... tak přemýšlím a uvažuji, co chci já a ne jiní lidé snad , brade chápeš???
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
03. 04. 2006 13:20
Chápu - konec debaty o tématu - yawning smiley
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
03. 04. 2006 20:43
Když pojedeš z Plzně do Brna, kudy se vydáš? Přes Prahu po dálnici, nebo přes Tábor po okresce?
Stejné je to do Splitu, pokud máš rád dálnice, jeď po dálnici, pokud raději okresky, tak po staré.
avatar Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
03. 04. 2006 21:01
Mladá je lepší,myslím tím tu cestuhot smiley

MirekŠi
Tak ja jezdim na Makarskou s manzelkou uz 8 let z Liberce pres Rakousko, Slovinsko po stare do Splitu. Tady sednu na trajekt a jedeme trajektem do Dubrovnkika. No a pak uz to je na Makarskou jen kousek!
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
05. 04. 2006 13:35
Ze Splitu trajektem do Dubrovníka ... a odsud je to kousek na Makarskou? To je vtip nebo překlep?
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
05. 04. 2006 13:59
střílím od boku-po cestě trasa Split-Dubrovník asi 200km.grinning smiley Trajektem asi kousek dál. Dubrovník-Makarská/Baška/145km. A tak kousek po kousku....
avatar Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
05. 04. 2006 15:12
to Brad. ja nevim, ale ze Splitu jsi skoro za hod po silnici na Makarske, za tu jednu hod se sotva nalodis na trajekt natoz doplout jeste do Makarske.Nebo existuje jeste jina Makarska pod Dubrovnikem, o te tedy nevim.
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
05. 04. 2006 15:22
pro ve.ri -já jsem reagoval na příspěvek nahoře /v4prO/,který takto využívá trajekt.
Koukni hore thumbs up
ze Splitu na makarskou to je 65 km,taky mi nějak uniklo proč ten trajekt a z5 165km na makarskou,asi si chce ještě natrénovat cestu domů,před dovolenou,nebo natankovat lacinej PHM v neumu,určitě se to vyplatí,příště jedu taky touto zkratkou
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
05. 04. 2006 17:25
Jako tele na vrataconfused smileyconfused smileyeye popping smileyeye popping smileythumbs down
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
05. 04. 2006 18:10
Mno my jezdime podobne, ale s tim rozdilem, ze to bereme trajektem pres Hvar. Vazne super cesta. Ze Splitu do Jelsy a pak po dalnici do Sucuraje a trajektem na pevninu do Ploce - na Makarsky jste nez reknete "svec"! A za babku, decka maji zazitek, ze jedou na trajektu. Co si prat vic ? smiling bouncing smiley
Pokud nemyslíš finančně, tak dálnicí. Jestli chceš ušetřit nějakou korunu cca 500Kč, tak starou cestou. / s ohledem na spotřebu benzínu /
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
05. 04. 2006 18:47
Jo a pekna cesta je i pres Vis. Ovsem to uz je jen pro labuzniky smiling smiley
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
06. 04. 2006 07:44
Loni jsem byl autem v portugalsku takže kudy letos na makarskou je celkem jedno i pozpátku to bude odpočinekhot smiley
Franta PM
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
06. 04. 2006 12:22
Někdy se objeví tady na tom fóru opravdu špeky!!!
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
06. 04. 2006 17:47
Franta PM: proc myslis ? smiling smiley
PP
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
06. 04. 2006 19:19
A do toho Portugalska jde jet taky přes ten Vis?
avatar Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
06. 04. 2006 20:07
To PP:
Přes Vis možná s trochou snahy, ale přes Mďarsko každopádně.
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
06. 04. 2006 21:04
Ludek: To chceme zkusit letos. Z Prahy pres Rakousko, Slovinsko, Maradsko, Vis, Hvar, Dubrovnik a pak uz to je jen kousek na nasi vysnenou Makarskou nebo Brelu !!! smiling bouncing smiley
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
06. 04. 2006 21:34
nezapomeňte aspoň na skok do BiH.cool smiley
Já to dělám tak, že tam jedu přez Plitvičky a domů po dálnici. Oni za poslední dva roky dávali Plitvice dohromady a cesta je rok od roku lepší a lepší........................
No dálnice ze Zagrebu do Splitu stojí mnohem víc než 500korun............... je to okolo 900
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 220
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.