Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak a kudy z Kladna do Brely?

Autor Linka 
A je to tady! Padlo rozhodnutí a jedeme do Chorvatska - Brely. Protože jedeme do Chorvatska prvně a s dětmi, rád bych vás požádal o pomoc.

Potřeboval bych poradit nejrychlejší, nejpohodlnější, ale kvůli dětem zároveň časově nejkratší trasu z Kladna do Brely. Slyšel jsem, že byla v loni postavena nová dálnice, rád bych ji využil, ale nevím ani kudy vede.

Prosím, poraďte kudy přesně jet. Děkuji

Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
09. 04. 2006 21:03
použij např. [www.viamichelin.com] najde ti optimální trasu
ale já bych to neřešil a jel z Kladna na Prahu pak po D1 do Jihlavy, odpočil na Znojmo, pak Vídeň (od Znojma jí projedeš snadno), V Gratzu se odbočuje na Maribor, z Mariboru směrem na Zagreb a Pak už jenom po nové dálnici až do Splitu, na konci dálnice jedu směrem do vnitrozemí směrem na Sinj až do Brnaze, tam to vezmu doprava na Cista Provo a v Cista Provo zase doprava už hurá k moři a vyjedeš skoro nad Brelou
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
09. 04. 2006 21:29
Já bych jel Kladno - Příbram - Písek - Č.Budějovice - Linz - Graz - Maribor atd.
to Linka:
Pokud preferujete rychlejší cestu, rozhodně bych se přiklonila k Atnarfusovi, jeho popis je naprosto vyčerpávající. Cesta z Kladna přes ČB je jistě možná, ale zdloujavější. Samozřejmě záleží i na tom, který den v týdnu a v kolik hodin pojedete, jestli plánujete po cestě nocleh nebo pojedete jedním tahem.
Přeji šťastnou cestu!
Ahoj,
velmi ti děkuji (a všem dalším, kteří odpověděli) za odpověď a popis cesty. Koukal jsem na to na mapě a vše je mě jasné až do Splitu. Pak píšeš:

"na konci dálnice jedu směrem do vnitrozemí směrem na Sinj až do Brnaze, tam to vezmu doprava na Cista Provo a v Cista Provo zase doprava už hurá k moři a vyjedeš skoro nad Brelou"

Koukám, že na mapě je cesta od Splitu do Brely podél pobřeží, ale ty jedeš směrem do vnitrozemí a pak zpět. Předpokládám, že k tomu máš nějaký důvod, ale jaký? Cesta podél pobřeží se mě jeví jako kratší, ale nikdy jsem tam nebyl a nemohu posoudit, třeba je tam špatná silnice apod.

Prosím, jaký máš k tomu důvod vracet se od Splitu do vnitrozemí a pak zpět k moři?

Děkuji za odpověď Karel Linka



Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 09:40
Linka:
Cesta po pobřeží špatná není. Oni mají kvalitní silnice. Hlavní důvod je v tom ,že se jede přes Omiš a tam to bývá ucpané. Hodně záleží v kterou dobu tam pojedeš. Ale přežít se to dá, jsou to přece jen už poslední kilometry. Při cestě vnitrozemím se vyhneš těm případným zácpám a pak ten nádherný výhled, když se najednou "rozestoupí hora" a objeví se to kvůli čemu tam vlastně jedeš. Vyjedeš ptrakticky kousek nad Brelou. Po výjezdu z dálnice na kruháku se můžeš rozhodnout, doleva přes vnitrozemí, doprava přes Split a Omiš. Ten Split projíždíš po jeho okrajové části a je to dobře značené. Pokud jedeš vnitozemím, vodítkem jsou cedule "Makarská". hot smileyhot smileyhot smiley
Radek 21
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 15:37
Souhlasím s Atnarfusem.Vzhledem k tomu,že jedete poprvé jednoznačně doporučuji nejednodušší trasu po dálnici.Až pojedete do Chorvatska podruhé,potřetí...a získáte přehled projedete to tam víc i po okrskách.Hezkou dovolenou.
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 15:58
Při sjezdu z D1 na Jihlavu je na přivaděči trošku tankodrom/zima tomu dala zabrat/-takže je tam kličkovaná mezi dírami,potom blíž k Jihlavě opravují most,provoz je v jednom pruhu a kus v protisměru,tak bacha už se jich tam pár sčuchlo.Jo,a práce do konce června.O Želetavě zatím nevím,snad dají letos pokoj.
Díky za info, ale silnice v celé ČR jsou jak tankodrom.

Vláda slibuje, ministerstvo dopravy na mne působí dojmen, že je zde zaměstnána banda darmožroutů (A NEJEN NA TOMTO MINISTERSTVU) a podle toho to pak na silnicích vypadá.

P.S. Ani nevím na co tu dálniční známku platím...


Karel Linka




Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 19:27
Linka - no přece proto, aby si nedostal pokutu 0,5 mil. Kč !!!! thumbs up smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 20:43
Nejlépe přes Maďarsko.cool smiley
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 20:57
Ano do vnitrozemí se vracím hlavně proto abych se vyhnul zacpané magistrále po popřeží + mi to stojí za to abych si projel ten krásný kus cesty od Cista Provo k moři a ten výjezd na mořem si taky nenechám vzít.
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 21:32
pokud však pojedete v pátek odpoledne nebo v sobotu ráno,bude na 99,9% ucpaný průjezd přes Slovinsko a přes tunely na dálnici,což může být s dětmi velmi nepříjemné.
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 21:37
v pátek odpoledne jezdí jenom šílenci, stačí vyrazit v sobotu odpoledne a už je to naprosto v pohodě
trabi
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 21:41
já bych jel asi pokud možno po silnici.....hlavně bych si do toho nenechal moc kecat, protože pokud uvěříš všemu, co se zde píše,tak sebou povezeš zmrazené maso, lahve od piva na výhodný prodej v Chorvatsku, nebudeš se moci rozhodnout jakou značku auta zvolit na cestu a spoustu dalších zaručených rad a doporučení jak nejlépe prožít dovolenou. Taky je nesmírně důležitá značka plechovkového piva, které sebou budeš muset dle zde poskytovaných rad vláčet.Neptej se na cestu pokud nemáš zavařené konzervy ......
A pokud Ti tohle nestačí, tak se zeptej svých dětí, v některých ohledech jsou daleko chytřejší , pro ně orientace v mapách nebo na internetu je dětská rýma, rady budou určitě minimálně tak fundované jako to co zde vyčteš!!!!
Příjemnou dovolenou a štastnou cestu.
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 21:50
A kde se to tady píše,to s tím masem a láhvema?
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
10. 04. 2006 21:56
Ale těch šílenců je sakra moc,co?Já ještě v 98 tak jezdil taky,a bylo to naprosto v pohodě.V 99 jsem jel jinde,a když jsem se v r.2000 vydal na cestu podle zvyklostí v pátek večer,byl to totální kolaps.Protože jsem z FM,teď jezdím opravdu přes Maďarsko a to v sobotu večer.Cesta je prázdná a ráno jsem u vody.cool smiley
fery
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
11. 04. 2006 08:30
taky preferuji cestu z vysočiny Maďarskem/camp Balaton-Hevíz/oddech/koupání v lázních a druhej den pěkně čerstvej pokračovat na Plitvice/prohlídka/ubyt.camp Korana/,nic neuchvátáš,toho moře si užiješ myslím ještě dost,tak proč chvátat,a na vzdálenost to moc velký rozdíl není,vyhneš se dálnicím,zácpám,apod. i na dálnicích v HR je omezená rychlost na 40/60 Km/hod v horách,dost nepříjemně to tam fouká,v maďarsku nakoupíš v Tescu/Szombazthely dobrou čabajku/klobásky,vyhneš se,nebo jen 10 km Slovinskem a jsi v HR,krásná příroda,a je na co koukat,hltat dálniční km můžeš po cestě domů,až budeš toho moře mít dost,jezdím jen 30 roků ,ale už vím o čem mluvím,Přeji krásnou dovolenou
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
11. 04. 2006 09:03
No těbůh,Tys tomu daleye popping smiley -dálničáři Tě sežerou-takovou couračku.No,já jedu od Jihlavy a ještě přes bosňáky/ale psst,nikomu ani muk/.Jenže já jsem vlk samotář,snad mě nikdo neodstřelí.confused smileygrinning smiley
ladax
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
11. 04. 2006 11:04
Fery ty jsi opravdovej pohodář a asi i klasik, kterej si dovču užívá, ale jsou i tací, kteří se snaží jet co to dá a být tam za každou cenu první a proto pořád -- kudy jet a kde není zácpa a jak se vyhnout mýtnému a co dělat tak a jinak. Já taky nejsem typ, kterej bych musel klobásku v Tescu a lázně v Hevízu a pak klídek , dostanem se k moři, ale neberu ti to. Já jedu prostě tou osvědčenou cestou Znojmo-Vídeň, Graz, Maribor , zagreb a pak split , minulý rok jsem jel okolo pobřeží a to již nepojedu, dobrá rada tu se objevila--- jet tím vnitrozemím od Splitu a to všem doporučuji, je to o hromadu lepší a myslím i bezpečnější než okolo toho pobřeží. Ale abych dokončil myšlenku, prostě jedu, cestu si užívám , odpočívám a požírám na zastávce zásoby třeba z domova a v klidu dojedu na místo--- Brela Jakiruša a tam je pohodička.
fery
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
11. 04. 2006 16:42
jel jsem to na moto suzuki vl 1500,na dálnici v otevřený helmě se jede dost špatně,proto preferuju maďary,letos to zkusím taky přez BiH/Sarajevo/Mostar/Medugorje a údolím Neretvy k pobřeží a snad i do Č.Hory.Tak vám přeju volný dálnice/mýtnice a dobro došli na jadran
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
12. 04. 2006 18:38
Zdar fery:do Sarajeva budeš zajíždět schválně? Já přes maďary na Gradišku-Banja Luku-Bugojno-Mostar-Metkovic.Stojí Sarajevo za zajížďku?Nebolí na mašině zadek?grinning smiley
fery
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
12. 04. 2006 21:51
jo,chci se kouknout kde nám to střelili toho arcivévodu,když to nepojedu na jeden zátah,tak se to dá zvládnout
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
12. 04. 2006 22:00
taky to dělám na dvě etapysmileys with beer
> Koukám, že na mapě je cesta od Splitu do Brely
> podél pobřeží, ale ty jedeš směrem do vnitrozemí a
> pak zpět. Předpokládám, že k tomu máš nějaký
> důvod, ale jaký? Cesta podél pobřeží se mě jeví
> jako kratší, ale nikdy jsem tam nebyl a nemohu
> posoudit, třeba je tam špatná silnice apod.
>
> Prosím, jaký máš k tomu důvod vracet se od Splitu
> do vnitrozemí a pak zpět k moři?

Dovod je ten, ze cesta pri pobrezi je velmi vycerpavajuca, aj ked sa javi kratsia.
Medzi Splitom a Omisom sa ide skoro v kuse cez obce, v Omisi byvaju zapchy este aj o polnoci (magistrala ide rovno cez centrum), cesta je plna aut, motoriek a chodcov, predsa len ide o trasu cez hlavne turisticke centra. Cesta zo Splitu do Makarskej trva v spicke aj 2 hodiny, aj ked je to len 60 km.
Cesta vnutrozemim je asi o 15 km dlhsia, ale prechadza cez minimum obci a aj ked su na nej obcas serpentiny (hlavne za Cista Provom) a miestami je dost uzka, da sa to zvladnut, aj ked je uz clovek unaveny po prejazdenej noci. Cesta z vnutrozemia k moru (Sestanovac - Brela) je lemovana peknymi borovicovimi lesmi, kde sa da urobit prijemna zastavka na parkovisku v tieni lesa.
fery
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
13. 04. 2006 03:16
v Omiši je semafor u mostu,ale v sezoně tam řídí dopravu dva studenti a ti to tam vlastně všechno brzdí,zácpy bývají až v odpol.a večerních hodinách
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
13. 04. 2006 19:24
Už jenom pro ty serpentiny za Cista Provom to stojí vzít vnitrozemím. Tak nějak to mám v hlavě zakodované, že když sjedu právě tyhle serpentiny, tak jsem už vlastně u moře. spinning smiley sticking its tongue out
PP
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
13. 04. 2006 19:49
Přesně,na ten poslední úsek se vždycky těším nejvíc.Jinak naprostý souhlas s Jurajem.Cesta přes Omiš je pro masochisty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PP (13. 04. 2006 20:18).
Silva
Re: Jak a kudy z Kladna do Brely?
14. 04. 2006 20:07
Jak a kudy do Brely? Chorvatsko má výhodu,je tam prostě nádherně. Kdo jede poprvé by měl opravdu volit novou dálnici i s jejími zápory(zácpy,drahota,nedodělané tunely). Ale má super odpočivadla, kterými nedisponuje cesta vnitrozemím.Vnitrozemí je pro pokročilé, takže příští rok,ju?
Brela je parádní- pláže fantazie, ale všechny apartmány (až na pár vyjímek) jsou hodně do kopce,u jednoho jsem napočítala 197 schodů.Takže s dětmi to chce kondici. Trošku si to zmapujte a příští rok Vám doporučuji Tučepi-super/konec směr Podgora),Promajnu,atd.... Ale už máte asi zaplaceno,že? Tak pěknou dovolenou a spolu s 2 mil ostatních lidí z ČR ahojte na Jadranu.
Ještě-co na konci dálnice. Máte děti, doporučuji jet kolem vody,budou rozrušeny vidinou moře a nebude už jim to tak dlouhé.Je pravda,že občas je v Omiši kolaps,ale spíš po večerech,jak lidi valí užít nočního života. Ráno ne.(ani v sobotu). Silva
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 87
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.