Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

dálnice nebo stará cesta na Makarskou

Autor karlos4 
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
09. 04. 2006 14:36
Zagreb-Split=157 Kun x 3,88Kč=609Kč

[www.chorvatsko.cz]
Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
09. 04. 2006 18:04
Přesně tak, loni to bylo necelých 700 za cestu včetně slovinska. Tedy 1400+230 za rakouskou známku kompletně za dálnice tam i zpět.
Do Makarskej je omnoho kratsie posledny usek dialnice pred Sv. Rokom vynechat.
Dialnica zataca smerom k Zadaru, a z Dugopolje sa treba vracat po starej ceste do Brnaze, a potom dalej na Trilj, Cista provo a Sestanovac, lebo trasa popri pobrezi je takmer sebevrazda (hlavne po prejazdenej celej noci).
Zo Sv. Roku ide cesta do Gracacu (trosku uzsia, ako su cesty 1. triedy, ale da sa, je to len 18 km), kde sa da pripojit na staru cestu, ktora je v tejto casti uz vyborna (az na zakruty okolo Peruckeho jazera).
Ale ak ste unaveni po celej tej jazde v noci, tak radsej pokracujte po dialnici az do Dugopolje. Vsetko zavisi na vasej kondicii. Minimalne by som ale tuto trasu volil po ceste spat (vsak som ju aj zvolil). Cesta nad udolim Zrmanja je krasna.
V roce 2004 jsem jel poprvé na vlastní pěst s manželkou,synem a jeho přítelkyní k moři a to do Šibeniku.
Manželka a syn se střídali v řízení auta a já jsem se zhostil veškerého naplánování cesty, protože nemohu řídit.
Cestu z Č.Budějovic jsme jeli přes Vídeň,Graz,Maribor,Zagreb a pak starou silnicí na Plitvice,Sinj až do Šibeniku.Cesta byla velmi úmorná, protože jedete místy, kde je povolená rychlost pouze 50km a to opravdu takovou třičtvrtiny cesty ( myslím tu ze Záhřebu po vnitrozemím).Zpátky, nám majitel apartmánu kde jsme pobývali poradil cestu ze Šibeniku na Vodice, kde jsme se napojili na dálnici a to nemělo chybu.Pravda, protože jsme odjížděli v neděli tvořilili se kilometrové fronty u tunelů(které se v roce 2004 dostavovali), ale i s tímto zdržením nám cesta trvala stejně jako po vnitrozemím.
Když pominu poplatky , tak letos pojedeme po dálnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (11. 04. 2006 09:46).
Juraj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Do Makarskej je omnoho kratsie posledny usek
> dialnice pred Sv. Rokom vynechat.
> Dialnica zataca smerom k Zadaru, a z Dugopolje sa
> treba vracat po starej ceste do Brnaze, a potom
> dalej na Trilj, Cista provo a Sestanovac, lebo
> trasa popri pobrezi je takmer sebevrazda (hlavne
> po prejazdenej celej noci).
> Zo Sv. Roku ide cesta do Gracacu (trosku uzsia,
> ako su cesty 1. triedy, ale da sa, je to len 18
> km), kde sa da pripojit na staru cestu, ktora je v
> tejto casti uz vyborna (az na zakruty okolo
> Peruckeho jazera).
> Ale ak ste unaveni po celej tej jazde v noci, tak
> radsej pokracujte po dialnici az do Dugopolje.
> Vsetko zavisi na vasej kondicii. Minimalne by som
> ale tuto trasu volil po ceste spat (vsak som ju aj
> zvolil). Cesta nad udolim Zrmanja je krasna.


celkem souhlasím s tímto názorem, taky jsem se takto vracel z Makarské do Sv. roku po staré, pak po dálnici až domů, vyřešil jsem dilema (stará-nová) a ušetřel nějaké chechtáky
avatar Re: dálnice nebo stará cesta na Makarskou
13. 04. 2006 19:13
Objíždět Velebit po staré cestě je krása,ale stačí jen jednou.Pokud mne to nedonutí násilím/zácpa/ tak raději ty chechtáky dám.spinning smiley sticking its tongue out

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 120
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.