Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
15. 09. 2012 21:05
Dnes jsem je sundal a gumky jdou pěkně vysunout.Takže exisuje možnost výměny součásti...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (15. 09. 2012 21:09).
avatar Re: auto
15. 09. 2012 21:30
... jo jo gumky a stěrače ... eye rolling smiley
jeden z mých nových letošních kamarádů ze sousedního apartmánu ... večer před odjezdem připravoval jejich Superb ...
a jak tak kontroloval olej v motoru ... a vodu do ostřikovače a gumičky stěračů, tak jsme klendali o všem možném ... a jak tak zrovna končil jeden jeho příběh a přitom skončila supervize tekutin ... tak ten závěr příběhu elegantně zdůraznil zabouchnutím kapoty motoru ... tý ...vo.. rána kapoty jak z děla a zároveň uletělo rameno stěrače před řidičem, které nechal omylem vztyčené ... v tu chvíli se kamoš držel za hlavu, ... aniž ho to rameno trefilo ... co teď ... ?
... špekuloval, kam zavolat, kde v sobotu večer sehnat jiný stěrač ?
napřed, že tam místo ulomeného ... přehodí stěrač spolujezdce ... nebo zavolá na HAK, jestli mu cestou domů na určeném místě dají nový stěrač ... nakonec si půjčil nástrčák, sundal zbytek ulomeného držáku ramene ... uvolnil na tísícihranu stěrač spolujezdce, nastavil ho tak, aby chodil až před řidiče, utáhl ho ... a basta ...
... když jsem mu po dovolené volal, jak dopadl ... řekl, že super ... ač je v Rakousku chytil déšť jako hrom, tak spolujezdcův stěrač spolehlivě bral zorné pole řidiče ... thumbs up
Re: auto
15. 09. 2012 22:14
Mám stejné stěrače na Golfu a letos jsem vyměnil gumičky. Stály 30kč.
Re: auto
16. 09. 2012 07:56
Gumičky do stěračů prodávají dobří prodejci autopříslušenství. Kupuji jednu gumičku za 14Kč. Jinak tyto stěrače v Autokelly cca 150 za jeden, podle délky.
Re: auto
16. 09. 2012 08:39
Loni jsem je měnil a za 150 možná zadní.
[www.autokelly.cz]#|I+KlUfSpLLrXRNzemY1R/i6UoP+rDr44aAw8qk7T60IkEk58RIBBjZ+hovcB6FkvGf6iXt61pEf4eULEAqtJPrbIo3I2sjjrO7iM1RzR7TPOZUyHAmLtnXtwpaKhpSOzWD/qh+M/ROvaWNY+Ov/8wA==



Upraveno 1krát. Naposledy upravil p.winkler (16. 09. 2012 08:40).
Re: auto
16. 09. 2012 10:08
Honzo, změř si délku a na kterékoliv větší pumpě seženeš náhradní. A s vodící lištičkou. Vlastně oni jsou dvě. Pokud tam nejsou, použij původní. Jen to nesmíš moc stahovat na př. kleštičkami a hlavně je nesmíš otočit. Nepřilnou potom až na sklo. Ta celá gumička i s vodící ličtičkou musí jít naprosto volně.
Kupovat celou lištu nemá smysl.
Správně jsi napsal : ...Dnes jsem je sundal a gumky jdou pěkně vysunout.Takže exisuje možnost výměny součásti...
Velmi správný postřeh - jak to šlo tam, tak to půjde ven ! A naopak.spinning smiley sticking its tongue out
Re: auto
16. 09. 2012 11:37
Čekal jsem na takový postřeh jako napsal Vašek.....díky.A také pěkný návod i z obrázky mi poslal Přema....díky.smileys with beer
avatar Re: auto
16. 09. 2012 11:43
Já jsem tedy měl problém sehnat tak dlouhou gumku - 65cm a navíc i ten tvar, který jde do drážky hned nepasoval. Původní flaty byly Bosch. Nakonec jsem sehnal za pakatel nějaké gumky s grafitem. Vydržely tak půl roku, možná ani ne. V mrazu na horách na posolené dálnici to byl odvaz.
Koupil jsem za méně jak polovinu Lucas a zatím spokojenost.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: auto
16. 09. 2012 11:50
Autokelly na Superba II k řidiči 193,-, spolujezdec 173,- , slevová karta ještě něco z ceny sundá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (16. 09. 2012 11:51).
Re: auto
16. 09. 2012 15:34
Já se s tím nes.ru, koupím v supermarketu celé lišty, jedna snad za 60 - 80 korun. Nejsou sice žádná kvalita, vydrží tak půl roku, ale díky ceně mě to nevadí. Vždy po zimě a před dovolenou je měním. Jednou jsem vyměnil jen gumky a nestíralo to dobře, takže od té doby celé lišty.
Tisíc korun bych za ně ani náhodou nedal, ony většinou leží na skladě díky vysoké ceně dlouho a gumky časem ztvrdnou. Jednou jsem tak koupil nové za 800 Kč na služební Oktávku a tak šíleně vrzaly po skle, že jsem je musel zanedlouho vyhodit.
Re: auto
16. 09. 2012 15:37
Karel M. Ty o kterých tu píšeme v supermarketu za 60-80 Kč nejsou.
Re: auto
16. 09. 2012 15:41
Nevypadají stejně.
[www.sterace-autolamp.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil p.winkler (16. 09. 2012 15:44).
avatar Re: auto
16. 09. 2012 15:50
Já koupil pár stěraču v SRN v Passau za 1 .euro levný ,tak rovnou 3 . páry v Kiku, nebo v Taku už nevim přesně bylo tam skoro vše za 1 . euro .V horní poloze ,když se vracely zpět ,tak mlárily ,to se nedalo poslouchat ty letěly ....asi jsem je špatně namontoval .
avatar Re: auto
19. 09. 2012 12:42
A jsou v něčem ty flat stěrače lepší , než obyčejné ? U těch obyčejných se je marně snažím "vyrvat" z těch úchytek a až se mi pak rozhodí ty plíšky - je na to nějaká finta ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: auto
19. 09. 2012 15:30
Gumička je na jednom konci opatřena z každé strany takovým zoubkem proti vysmeknutí. Z té strany zatáhneš, ona vyskočí a pak jde gumička i stěmi dráty v pohodě ven. Nandávání je opak vyndávání. Jen trochu trpělivosti.
Re: auto
19. 09. 2012 15:44
tak si kup nové gumičky s tom plastovou lištou, nebudeš se muset trápit s těma jak říkáš drátama :-)
avatar Re: auto
19. 09. 2012 18:16
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jsou v něčem ty flat stěrače lepší , než
> obyčejné ?

Kromě toho, že na autě, které pro ně nemá přímo přizpůsobené ramína stěračů vypadají hrozně, tak kvalita stírání (a většinou i životnost) je podstatně horší, než u klasických stěračů.
Re: auto
19. 09. 2012 19:51
Isekon::::::píše.....jsou v něčem ty flat stěrače lepší , než obyčejné ?
Myslím že mají navrch jen jedinou vlastností.Když zamrznou klasické stěrače,tak se stává ramínko celkově neohebné.
Naopak flat postrádá žebra....je to výhoda?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (19. 09. 2012 21:04).
avatar Re: auto
19. 09. 2012 20:47
Je úplně jedno, jetli se vytvoří vrstva ledu na klasických, nebo flat stěračích. Výsledek je vžycky stejný - neohebné jsou oboje.

Flat stěrače mají výhodou pouze pro výrobce (prodejce) - jsou výrobně podstatně levnější, takže se na nich dá víc "rýžovat".
Re: auto
19. 09. 2012 20:53
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Isekon napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A jsou v něčem ty flat stěrače lepší , než
> > obyčejné ?
>
> Kromě toho, že na autě, které pro ně nemá přímo
> přizpůsobené ramína stěračů vypadají hrozně, tak
> kvalita stírání (a většinou i životnost) je
> podstatně horší, než u klasických stěračů.


S tím nesohlasím.Lepší přilnavost, méně hluku, ale!!! potřeba době očistit pořední sklo a střechu od sněhu, plusem je i vyhřívaní předního skla případě doré větráni a tím ohřev v zimě. Kvalita je podle mě uplně někde jinde,ale na Favorita bych si to nedal.Favority jsem měl 20. let a lepší auto na naše cesty, v zimě v horách, není.
avatar Re: auto
20. 09. 2012 08:50
A v čem je jako může být lepší přilnavost, než u normálních stěračů? Normální stěrače (pokud nebudu používat levné šunty za 100,-) doléhají naprosto perfektně po celé ploše. Naopak několkrát už jsem zažil nové značkové flaty, které při stírání vynechávaly. Životnost flatů max. 1/2 roku, potom už dělájí šmouhu, skáčou po skle atd. (opět mluvím o značkových).
Re: auto
20. 09. 2012 10:16
Mam golfa od roku 2008, letos v lednu jsem koupil nové stěrače poprvé cca 800 kč.Najeto do výměny 95000 km. Jezdím celý rok stejně. Po měsíci jsem je nechal zamrzlé a urval jsem je.Koupil jsem dvě gumičy za cca 30 kč.Montáž jednoduchá.
Nemám chuť se dohadovat o gumičkách.Jezdím 30 let, z toho 26 pouze s klasickými stěrači,ruzných značek a kvality.Všechny automobilky přecházejí na flaty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil p.winkler (20. 09. 2012 10:29).
avatar Re: auto
20. 09. 2012 13:48
Všechny ne, nebo aspoň ne ve všech modelech. A proč to dělají už jsem zmínil - nižší náklady ve výrobě a větší zisk při prodeji ND.
avatar Re: auto
20. 09. 2012 19:56
Jednou mě kamarád dovezl Fiat Tipo z Německa a tam byly Bosch super dvojité gumičky nikde jsem je nenašel ?
Ne takové ty dvoj ramínka co se vyráběli před lety ,ale normálně gumička která měla dva břity v jednom ramínku co nevzal jeden tak vzal druhý.
Koukal jsem jak puk nikde jsem je již neviděl ? sad smiley
Re: auto
22. 09. 2012 12:09
Kdysi jsem měl od Bosche gumičky a ty měly lamely tři. Jednu hlavní a z každé strany jednu vedlejší, zešikma a o kousek kratší. Jak se gumička při stíraání nakloní k jedné straně, brala i druhá lamela. Nemělo to chybu, stíraly jak drak. Ale moc dlouho jsem si je neužil. Bez mého vědomí změnily majitele confused smiley
avatar Re: auto
22. 09. 2012 15:50
Zahajskej
Gumičky se 3 lamelama jsem měl taky a myslím že jsou běžně k dostání i dneska. Ale mě neoslovily.

Kopera
V létě jsem měnil gumičky na Fiestě, stejnej typ stěraču jako máš na obrázku. Vysunout šly lehce, dojel jsem koupit nový za cca 130 korun, jednolamelový grafitový. Nandavání už taková sranda nebyla, protože měly úzkou tu spodní lištu a pořád mi vypadávaly. Nakonec jsem je tam nějak udržel, zkusil stírat pod proudem vody z hadice a během minuty gumička zas částečně vypadla. Dal jsem jí tam znovu, na asi 5 místech kápnul kapičku vteřiňáku a od tý doby drží a stírají bez problémů.
Pointa je, že před nákupem gumiček do těhle stěračů zkontrolujte šířku tý spodní gumový lišty jinak vám tam nebude držet.

A dál, nevím jestli je to u gumiček nějakej parametr, ale tyhle z Fiesty jsou mnohem ohebnější a pružnější. Ty co tam byly z výroby, byly znatelně tvrdší.
Re: auto
22. 09. 2012 18:44
Re: auto
27. 09. 2012 12:49
Škoda si snad dělá prdel... [www.novinky.cz]
Re: auto
27. 09. 2012 13:24
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Škoda si snad dělá prdel...
> [www.novinky.cz]
> -cenu-rapidu-zakladem-je-trivalec.html


Možná si dělají prdel z Tebe, ale věřím, že i tak uspějí.
Re: auto
27. 09. 2012 14:51
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:24).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.