Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
08. 06. 2007 18:04
Loni jsem cestou domu popojížděl po poledni dvě a půl hodiny před tunelem a vše fungovalo jak mělo. Občas si to fouklo větrákem a zase vypnulo.
Re: auto
09. 06. 2007 17:34
jedu 24.6.07 do Omiše a moje Octavia 1.9TDi má 520 000km a jsem svěží a na pohoduspinning smiley sticking its tongue outthumbs up smiley neřešim to
Re: auto
12. 06. 2007 13:29
Hej Hola, jedte v noci a nemusite si hrat doma na kozliky Šikuly smiling smiley
Re: auto
12. 06. 2007 15:02
Ale ne každý to za noc stihne.grinning smiley
tau
Re: auto
27. 06. 2007 08:30
Na Pagu jsem potkal odhadem 25 let starou stodvacítku s SPZ Ústí nad Labem. Ty borce v tom fakt obdivuju, klobouk dolů.....
Re: auto
27. 06. 2007 08:50
a kdo je pustil pres hranice? ja myslela, ze uz takove staricke auta vraceji zpetconfused smiley
ale jinak klobouk dolu......thumbs up
Re: auto
27. 06. 2007 10:37
Před loni jsem takovou podobnou viděl v ČERNÝ HOŘE u Petrovacu.thumbs upthumbs upgrinning smiley
avatar Re: auto
27. 06. 2007 11:59
trochu skromnosti...
já jel za totáče do YU škodovkou 110 přes Maďary (Barcs), Skoplje, Mostar, a pak teprve nahoru po magistrále do Primoštenu...jedna z nejhezčích vzpomínek na cesty...
avatar Re: auto
27. 06. 2007 15:30
Mezi náma kdo z nás může říct že dojel do HR takovým autem u kterého hodnota spotřeby PHM přesáhla tržní cenu auta ?grinning smiley To je přímo heroický výkon.
Re: auto
20. 07. 2007 09:09
Čus lidi,hele nevíte jak dlouho může trvat cesta do Chorvatska do Omiše? eye rolling smiley
Re: auto
20. 07. 2007 09:44
záleží odkud? Já jezdím do Omiše z Uh.Hradiště za 14 hodin naprosto vpoho s přestávkama a bez spěchu-samozřejmě po dálnici a mimo víkend.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evulina (20. 07. 2007 09:46).
Re: auto
01. 08. 2007 21:46
jel jsem s picasem a na ceste zpet v kolone pred svietirokem se nejak divne chovala spojka, ktera tam dostava docela kapky - po xx plnem seslapnnuti se mi "kratil" jeji chod tak ze jsem vyrazoval pouze pri plne seslapnuti az nakonec vyradit vubec neslo; zustala viset jednicka a ne a ne ji vyradit. Auto stacilo "resetovat" a bylo to zas ok, jen jsem uz spojku celou cestu nedoslapaval az na podlahu. Nevito co to mohlo zpusobovat? Ze by se zadrhavalo lanko, nebo co tam je? Meli jste nekdo roblemy s prevodovkou?
Re: auto
02. 08. 2007 22:06
Petr-OL : mrkni na www.XSARA.cz rádi ti tam poradí...
Re: auto
02. 08. 2007 22:18
Mrkni sem- [citroeny.cz] mám také Picasso a tady je vyřešeno vše yawning smiley
Re: auto
05. 08. 2007 07:56
Neví někdo zda můžu mít do HR sebou v kanystru benzín.Vždy si beru sebou 5 litru pro "stýčka příhodu".Ještě jsem sice nikdy nepotřeboval ale kdo ví.Díky za radu.Hezkou dovolenou všem.drinking smiley
Milan Ka
Re: auto
06. 08. 2007 12:18
Já byl v mladých letech volhou v Bulharsku, ráno před odjezdem jsme měli vyhozený motor na ulici před domem, známý mi měnil těsnění pod hlavou a už ani nevím co ještě, odpoledne všichni naskákali do auta a jeli jsme. Cesta trvala tři dny. Byla legrace. Nevím, z jakého důvodu jsme měli často defekt a museli jsme v tom vedru opravovat. Ještě nikdy předtím jsme neviděli moře. Za každým kopcem jsme si říkali - tam už bude moře, ale nebylo. Pak jsme dorazili do Varny a na konci chodníčku to bylo - moře! Byl to zvláštní pocit. Byl rok 1966.
Re: auto
07. 08. 2007 08:22
Krásný příspěvek, dávám bodík... Jako bych slyšela vyprávět rodiče. Tenkrát také takto cestovali.
Re: auto
11. 03. 2008 16:40
Zdravím všechny příznivce HR!Já jsem jel v roce 2007 vcelku zánovním Superbem(vyroben 2004),který byl na garančce ve 100tkm v prosinci 2006,už při ceste do Chorvacka jsem cítěl zápach gumy,ale vše vypadalo o.k.,při cestě zpět jsem pocitil někdy výpadek klimy,ale naštěstí to vydrželo až domů.Den po příjezdu se roztrhnul 6měsícu starý řemen pro klimu a víceméně to znepojíznilo celé auto...proběhla výměna v servisu a třetí den uletěla napínací kladka řemene pro servo a alternátor-to už bylo horší,museli rozebrat celý předek a vyměnit několik krycích plastů,včetně šroubu,který drží tu kladku...kdyby to uletělo o pár dní dřív,mněl bych rozhodně delší dovolenougrinning smiley, ....nikdy nevíte co se podělá,proto bych sebou přibral nějaké ty pivečka,na lepší náladu v případě průserusmileys with beer a nějaké cigára pro "chorvatské mechaniky"smoking smiley
Re: auto
11. 03. 2008 23:41
Chtěl bych se zeptat zda jezdíte někdo do do Chorvat s větším rodinným autem jako peugeot 806 (Ford galaxi či jim podobné ) a do jaké kategorie poplatků se dostanu s takovým to vozem na jejich dálnici
Re: auto
12. 03. 2008 14:24
rené: Mám Fiat Scudo (ešte väčšie ako Fiat Ulysse = Peugeot 806), platil som ako za normálny osobák...
Re: auto
14. 03. 2008 14:57
Za Sharana se platilo jako za osobní. To samé je tedy za Galaxi a Alhambru.

Rozhodující je výška auta nad přední nápravou. Aby to brali jako osobák, tak to musí mít do 150cm. Sharan má celkovou výšku 165cm, tak nad přední nápravou těch 150 nehrozí ani zdaleka.
Papucik
Re: auto
06. 07. 2008 10:59
Ahoj,
no my před 3 rokami jeli do HR z Felicii(1.9 D) a měla najeto přes 400 000 km a úplně v poho. jen před odjezdem menší kontrola brzd apod. A po dálnici v pohodě 160km/h.
Ted jezdíme každý rok už s Volkswagnem Caddy 1.9 D a upe v poho.
Tak se mějte a pěknou dovolenou.
Re: auto
06. 07. 2008 22:15
LenKra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a kdo je pustil pres hranice? ja myslela, ze uz
> takove staricke auta vraceji zpetconfused smiley
> ale jinak klobouk dolu......thumbs up


Já nevím proč by je měli vracet. Né každý jezdí v Mercedesu. Pokud auto splňuje předepsané požadavky (STK apod.) tak je vše OK a můžou jet.
Osobně jsem byl před několika lety na dovolené v Dolomitech se Škodou 12OL a vše klapalo jak má. Nikde žádné problémy. Je pravda, že autíčko už zestárlo a tak jsem se poohlédl po něčem novém. Letos jedu do Chorvatska poprvé (už jsem tam sice jednou byl, ale jen jako pasažér jiného vozidla) a tak jsem zvědavý co uvidím na dálnici za povozy z čech. Já moc dobře vím, že né všichni mají peněz jak šlupek. A že jsem taky jezdíl starším autem tak jsem se za to nikdy nestyděl.
Papucik
Re: auto
07. 07. 2008 13:15
pro misan007 máš pravdu. každý nemá nějaké auto za 2 a víc milionů. my máem sice toho VW služebního a stál jak se začal vyrábět něco přes 700 000 Kč ( máme ho za tu cenu) a stačí to.hot smiley
Re: auto
07. 07. 2008 14:19
Z vlastní zkušenosti vím, že spousta starších (i pětadvacetiletých!) aut je v takovém stavu a šoférské péči, že představuje mnohem bezpečnější variantu než zánovní vybavená limuzína s volnými čepy a silentbloky a omlácenými tlumiči s borcem za volantem, který si myslí, že má super káru, ve které se nemůže nic stát (dyť to mělo pět hvězd a má to šest érbaků a to ABS, né?). Vždy je podstatná pouze výslední kombinace auto a řidič.
Re: auto
07. 07. 2008 20:42
martinslepanek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Neví někdo zda můžu mít do HR sebou v kanystru
> benzín.Vždy si beru sebou 5 litru pro "stýčka
> příhodu".Ještě jsem sice nikdy nepotřeboval ale
> kdo ví.Díky za radu.Hezkou dovolenou všem.drinking smiley


Já si vozím naftu v 2 L pet lahvích cca kolem 40 litrů celkem. Nikdo si toho nevšimne, když ti otevřou kufr a zamícháš to mezi nápoje a jídlo. Kanystr je vidět hned. Otázkou je co udělá benzin v té petce, ale myslím si že nic. Pak v pohodě jednoruč bez trychtýře natankuješ a lahev ekologicky hodíš do koše.
Re: auto
07. 07. 2008 20:47
Ludit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> martinslepanek napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Neví někdo zda můžu mít do HR sebou v kanystru
> > benzín.Vždy si beru sebou 5 litru pro "stýčka
> > příhodu".Ještě jsem sice nikdy nepotřeboval ale
> > kdo ví.Díky za radu.Hezkou dovolenou všem.drinking smiley
>
>
> Já si vozím naftu v 2 L pet lahvích cca kolem
> 40 litrů celkem. Nikdo si toho nevšimne, když ti
> otevřou kufr a zamícháš to mezi nápoje a jídlo.
> Kanystr je vidět hned. Otázkou je co udělá benzin
> v té petce, ale myslím si že nic. Pak v pohodě
> jednoruč bez trychtýře natankuješ a lahev
> ekologicky hodíš do koše.


A proč si s sebou vezeš pohonné hmoty, když ve Slovinsku i v Chorvatsku jsou levnější než u nás?
Re: auto
07. 07. 2008 21:25
Vůbec bych se nebál vyrazit "Udržovaným" favoritem,sám jsem do HR jezdil s Feliškou 1.9 D (47 kw) před dovolenou jsem vše naplnil,nějaké náplně vzal sebou,vyměnil brzdovku,skontroloval brzdy,nalil naftu a v klidečku jel,maximálka byla 165 km/h víc ani prd,ale nač taky,mám vyzkoušené,že když pojedu konstantní rychlostí 130 km/h po dálnici je to optimum,stejně se mi stávalo,že borci s bourákáma,kteří valili 200 km/h se dostali do nějaké kolony a já je stejně dojel,sice jsem tam byl o 5 minut později,ale dojel.
Pokud člověk řidič dělá normální celoroční servis,nemusí se nějak strašně dlouhé cesty obávat.
Bohužel,felišce chyběla klima,tak jsem ji vyměnil za něco lepšího,jak tu někteří házeli rychlosti auta moje nynější auto umí hravě 230 km/h a pětka se dává ve 170 km/h,ale já tak jezdit nepotřebuju,budu stále dodržovat předepsané rychlosti,auto jsem si mohl vyzkoušet na jednom letišti a to mi stačilo,měl jsem co dělat ,abych ho zastavil,takže jedna věc je rozjet a druhá zastavit,ale už před cestou nejsem tak klidný,přeci jenom je to auto nadupané elektronikou ,stačí jedno čidlo a auto nejede a najít + opravit tuto závadu ? je vhodné jen pro autorizovaný servis.
Tak odpovídám na první dotaz,že "Udržovaným" favoritem klidně k moři.
Re: auto
07. 07. 2008 22:32
Já jel vloni půjčeným LTčkem s obytnou vestavbou,to byla paráda,jel jsem 130 skoro bez zastávek-WC ,lednice a dost prostoru na palubě a řeknu Vám někteří mistři jedoucí kolem 180 nás předjížděli i čtyřikrát.........
Re: auto
08. 07. 2008 00:33
romis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ludit napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > martinslepanek napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Neví někdo zda můžu mít do HR sebou v
> kanystru
> > > benzín.Vždy si beru sebou 5 litru pro "stýčka
> > > příhodu".Ještě jsem sice nikdy nepotřeboval
> ale
> > > kdo ví.Díky za radu.Hezkou dovolenou
> všem.drinking smiley
> >
> >
> > Já si vozím naftu v 2 L pet lahvích cca
> kolem
> > 40 litrů celkem. Nikdo si toho nevšimne, když
> ti
> > otevřou kufr a zamícháš to mezi nápoje a jídlo.
> > Kanystr je vidět hned. Otázkou je co udělá
> benzin
> > v té petce, ale myslím si že nic. Pak v pohodě
> > jednoruč bez trychtýře natankuješ a lahev
> > ekologicky hodíš do koše.
>
>
> A proč si s sebou vezeš pohonné hmoty, když ve
> Slovinsku i v Chorvatsku jsou levnější než u nás?


Protože jí mám za 15,-Kč a takovou cenu nemaj ani ve Slovinsku.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.