Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
30. 12. 2011 13:29
Automobilky nastavují psychologicky tacho o 5 až 7% větší ryclost. Navigace je podstatně přesnější. (viz porovnání rychlosti u radaru v obci) Čím větší rychlost, tím větší rozdíl. O 2 km/h ti bude navigace ukazovat méňe při tacho rychlosti cca 30 km/h. Při 130 km/h už to bude skoro 10km/h.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil machmo (30. 12. 2011 13:32).
Re: auto
30. 12. 2011 13:37
Navigace pokud má dobrý signál, tak ukazuje velmi přesně. Dá se to porovnat s některými informačními radary.

EDIT: Tady ještě doplním video - v první části nás podjíždí dvě auta jen kvůli tomu, že dodržuju bezpečný rozestup(hlavně právě v tunelu). A to JE podle mě nebezpečné. V druhé části pak jízda po téměř prázdné dálnici lehce nadlimitní rychlostí. To snad musí být každému jasné co je nebezpečné a co ne.






Upraveno 1krát. Naposledy upravil patak (30. 12. 2011 13:46).
avatar Re: auto
30. 12. 2011 14:21
Mě auto stabilně ukazuje o 4 km více, je hlídané gps, protože mám integrovanou original navigaci a přes dia si můžu nastavit o kolik má ukazovat tachoš a na jakém rozměru kol chci. Jinak ukazuje tachometr na 16" a jinak na 18".
Re: auto
30. 12. 2011 15:34
TO: patak oni tě taky předjíždí protože v tom levym pruhu nemáš co dělat , jezdí se v pravým.To že jedou víc jak tou povolenou 100km nebo kolik tam je je sice přestupek ale je to jejich věc.
avatar Re: auto
30. 12. 2011 15:48
Hezké video,krásné počasí,skoro bych ti až záviděl cestu do HR,avšak sedět vedle tebe bych nechtěl.Pokud by jsi toto video chtěl někde použít jako důkaz tvé supr schopnosti coby řidič tak to jen prosereš.V první části videa jsou auta v pravém jízdním pruhu rychlejší než v levém a vzdálenost aut před tebou byla také mnohem větší v pravém pruhu než v levém,tudíš ty jsi měl jet v pravém pruhu a pak by tě auta před tunelem nepředjížděla.Za tunel:nevím proč když jsi předjížděl ten náklaďák jsi se hned nevrátil do pravého pruhu,byla to cca 1min videa.Zřejmě tím jak jsi rychlý tak asi zapomínáš že dle vyhlášky levý pruh lze použít pouze pro předjetí nebo objetí překážky,že?Já bych se do tebe nesral ale toto video podle mě není důkaz toho jaký jsi bezpečný (řidič).Co vy nato ostatní?
avatar Re: auto
30. 12. 2011 15:50
tak díky za info ze kterých vyplývá, že ukazovaná rychlost na navigaci je přesnější a tudíž když vidím překročený limit na tachometru, tak mám ještě nějakou vatu na přidáníní plynu a zvýšení rychlosti...
jinak, co mám navigaci, tak raději sleduji rychlost na její obrazovce, mám ji puštěnou i když ji k jinému nepotřebuji....hlasové komentáře samozřejmě vypnuté...smoking smiley
avatar Re: auto
30. 12. 2011 16:01
jeliman? ano,rychlost udávaná na navigaci je přesná,zkus si ji někdy srovnat s info tabulemi u silnice a uvidíš sám že to souhlasí.Aspoň u mého TT to ukazuje přesně.
Re: auto
30. 12. 2011 16:15
O okreskách se nebavím. Na dálnici bych doporučoval tak 160 km/hod. A pevně věřím, že spousta řidičů by asi ani toto nevyužila. Nebo někdo je ochotel valit s Fabií a jiným vozem takové třídy s pedálem na podlaze? Nehledě ke spotřebě.
Já jak to tak sleduji, dost z Vás se ani nepodívalo za těch čarovných 200 km/hod. To ale není podstatné, i když dle mne každý by měl zkusit na co má. Zjistit na sněhu a otočenej na střechu že na to neměl je trochu pozdě. Ale jen někomu říci - přihlas se do školy smyků, to by byla drzost.
Jen podotýkám, před 25ti lety to bylo úplně jiné než nyní. Ale jak se kdo chová na silnicích - to je kapitola sama pro sebe. Ego - souhlasím s Luďkem. Dvaadvacetiletý človíček se těžko srovnává s tím, že mu jeho autíčko jede max. 150 !!!! Zrovna tak jako jeden pan kolega - o rok starší jak já - měl v hospodě při proslovu strašně veselo když nám vyprávěl
......." jeden mě chtěl předjet a tak jsem přidal a za chvíli opět, kluci ten byl na větev. On za volantem blednul, rudnul. To byla sranda!"
No já na to měl a mám dodnes jiný názor. Na srandu je tady Donutil a tací profici. On by na přesdržku. Prostě debilem se člověk už narodí.

Re: auto
30. 12. 2011 16:35
Ale mně je jedno, že jedou víc, než 100km/h...to je jejich věc. Jenže v levém pruhu byla souvislá kolona vozidel, které jeli rychleji, než pravý pruh a já jen dodržoval bezpečnou vzdálenost danou značením. Nepojedu v tunelu 5metrů za autem, nejsem hovado. Za to řidiči v Passatu a Cee'du podjížděli pravým pruhem, což se samozřejmě mimo město nesmí. Proti tomu Passatovi teda moc nemám, ale Cee'd už byl moc.

A co se týče druhé části, tak v čase 1:07 předjíždím kamion a pokračoval jsem v levém pruhu, protože za mnou nejelo rychlejší vozidlo a za 15 sekund bych znova vybočoval do rychlejšího pruhu. Samozřejmě pokud by jel někdo rychlejší, tak mu hned uhnu...já s tím problém nemám.
Re: auto
30. 12. 2011 16:44
No dodržení bezp. vzdálenosti je výborný, ale to se ani nedá... vždy se najde někdo ( blb) kdo se ti tam nacpe, protože se tam "přeci vejde".... takže pak musí člověk přibrzdit... no jo no tak to neřeš.
avatar Re: auto
30. 12. 2011 17:01
S tím levým prohem je to někdy na palici. Obvzláště na naší D1. Pomalu nikdo nechce jet vpravo na roletě. Zažil jsem už hodně hororových situací na D1. Obvzláště před krizí, kdy pravý pruh byla jedna souvislá kolona kamionů. Jednou mi ve 150 například před mostem ve Velkém Meziříčí praskla levá zadní guma ( v pravém pruhu jel kamión z Rumunska a sypaly se z něj součástky jak zlaťáky z oslíčka v pohádce obušku z pytle ven a já asi trefil nějakej šroub či co). Bylo celkem masakr to ukočírovat, zapnoput výstražné světla a ještě se procpat do odstavného pruhu přes milé řidiče kamiónu, ketří vás mezi sebe nepustí ani za zlatý prase. Než jsem přejel most byla guma na cáry a já měl málem naděláno v gatích.
avatar Re: auto
30. 12. 2011 17:04
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jenže v levém pruhu byla souvislá
> kolona vozidel, které jeli rychleji, než pravý
> pruh a já jen dodržoval bezpečnou vzdálenost danou
> značením.

Já jsem teda po celou dobu viděl, že byl pravý pruh volný, takže v levém jsi neměl co dělat........



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (30. 12. 2011 17:06).
Re: auto
30. 12. 2011 17:12
A říká Ti něco pojem "souvisle jedoucí kolona vozidel"? yawning smiley

A to sem to měl narvat Passatu/Cee'du před čumák?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patak (30. 12. 2011 17:13).
Re: auto
30. 12. 2011 17:21
Souvisle jedouci kolona vzniká při odjezdu divaků z Velké ceny Brna .TO na kolonu vůbec nevypada při pohledu přes spolujezdce.
avatar Re: auto
30. 12. 2011 17:21
No podíval jsem se na Patakovo video a nepřijde mi, že jede nějak nebezpečně. To je moralistů a přitom každej někdy překročil rychlost, horší jsou podle mě ti co tvoří překážku svojí bezpečnou jízdou ve městě 30 a mimo město 60-70. A přiznám se, loni jsem jel do Brely trošku živěji, u nás kolem 150, v rakousku kolem 150 a po ránu v chorvatsku klidně i 200. Tchán byl sice mírně bledej, ale přežil to. Ukamenujte mě, jsem pirát silnic jako Patak a i ti co mě ještě v té rychlosti předbíhali a bylo jich dost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil elton (30. 12. 2011 17:49).
Re: auto
30. 12. 2011 17:31
Naprosto souhlasím. Ti, co radši jedou deset pod limit aby náhodou překročili způsobují nejvíc krizovek. Zrovna včera jsem za jedním takovým ve Fabii jel - vesnicí 35-40, mimo 70 a 300m před vesnicí radši už brzdil. Vytvořila se kolona 20-25aut a nakonec to jeden v Golfu nevydržel a vzal celou kolonu, ovšem když byl vedle Fabie, tak to skoro narval do kamionu v protisměru. Pro řidiče Fabie byl určitě hroznej pirát, ale on vzorný řidič, který nepřekročil 50 ve vesnici.
Re: auto
30. 12. 2011 17:40
čavis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Souvisle jedouci kolona vzniká při odjezdu divaků
> z Velké ceny Brna .TO na kolonu vůbec nevypada při
> pohledu přes spolujezdce.


To je hezký, ale já v tom autě jel, tak vím, jak to vypadalo před i za náma.
avatar Re: auto
30. 12. 2011 17:52
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A říká Ti něco pojem "souvisle jedoucí kolona
> vozidel"? yawning smiley
>
> A to sem to měl narvat Passatu/Cee'du před čumák?


Říká, ale nikde jsem ji tam neviděl. A pokud by tam náhodou opravdu byla, tak ani jedno z těch aut, co Tě předjely zprava, se žádného přestupku nedopustilo (k rychlosti se vyjadřovat nemůžu, protože nevím jaká tam byla povolená a kolik ty auta jely),
Re: auto
30. 12. 2011 17:58
Ja jsem poukazoval na cestu při pohledu přes spolujezdce. Situaci podle videa posuzuji ,že žadna velka kolona nebyla, tudiž možnost odbočit do praveho pruhu byla ještě před přijezdem Pasatu. Ja si hlidam i zpětne zrcatko v autě.Podalnici jezdim velmi často a to z Ostravy až do Prahy A takovych situaci jsem zažil hodně. Naše D1 neni nejlepši a v porovnani s chorvatskou dalnicí je to o hodně horší. Tam se mi to nestalo aby mě takhle někdo předjižděl při dodržovani tupych 130
Re: auto
30. 12. 2011 19:34
Muj názor je ten že patak jel svojich předpisovych 130km a neumožnil předjetí a tak ho podjeli. Taky žádnou souvislou kolonu nevidím.
avatar Re: auto
30. 12. 2011 20:26
situaci těžko posuzovat, když na videu nebyly vidět rychlostní ukazatele...
mne zarazila až ta úplně poslední pasáž po předjetí toho cisternového návěsu.....takže :
- buď jel po předjetí v levém těch 160-170 a nemusel se zajímat kdo je za ním ...
- nebo když jel po předjetí kamionu v levém předpisových 130 a když se pak vůbec nezařadil se do pravého možná myslel jako mnozí "expertI"....já jedu dobře podle zákona vy ostatní mi skočte na kokota...smiling smiley
těžko posoudit
Re: auto
30. 12. 2011 20:57
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:25).
Re: auto
30. 12. 2011 21:21
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> situaci těžko posuzovat, když na videu nebyly
> vidět rychlostní ukazatele...
> mne zarazila až ta úplně poslední pasáž po
> předjetí toho cisternového návěsu.....takže :
> - buď jel po předjetí v levém těch 160-170 a
> nemusel se zajímat kdo je za ním ...
> - nebo když jel po předjetí kamionu v levém
> předpisových 130 a když se pak vůbec nezařadil se
> do pravého možná myslel jako mnozí
> "expertI"....já jedu dobře podle zákona vy ostatní
> mi skočte na kokota...smiling smiley
> těžko posoudit


Spíše první případ, ale zajímám se kdo jede za mnou, protože pokaždé může být někdo rychlejší.

A co se týče té první části, tak by se přestupku nedopustili jen pokud by po podjetí zůstali ve svém pruhu.
Re: auto
30. 12. 2011 22:05
že by Patak ?


Re: auto
30. 12. 2011 22:22
Leda tak z pohledu kamery. Kdybys četl, tak víš, že nikdy nepřekážím rychleji jedoucím vozidlům... eye rolling smiley
Re: auto
30. 12. 2011 22:32
a ten Passat s Ceedem byli kdo ?
Re: auto
30. 12. 2011 22:40
Ještě otázka, v pravým pruhu jedou kamiony 80km/h, v levým jedou auta 150 a více. Kde mají jet ti, co jedou 130?
Re: auto
30. 12. 2011 22:47
Pokud je pravý pruh plný kamionů, tak samozřejmě v levém.
Anonymní uživatel
Re: auto
30. 12. 2011 23:07
Ještě by se slušelo dodat, že patak toho má naježděno asi tolik, kolik má průměrný řidič auta s autem nalétáno za celý život (s autem pochopitelně), takže veškerá jeho fundovaná moudra o jízdě po dálnici si podle tohoto faktu srovnejte smiling smiley

[z0r.de]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (30. 12. 2011 23:09).
Re: auto
30. 12. 2011 23:24
A já si budu jezdit hezky pomalu protože mám jen 4 body smiling smiley a budu si takhle jezdit pěkně celý rok.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.