Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
25. 12. 2011 18:19
---> Karel M.
také nic světoborného..
no, střídám Oply, poslední je Opel Vectra C, 2,2 TDI....a teď se do mne pusťte....yawning smiley
ale na dovču do HR rodinné pětitveřové Mitsubiši Pajero 32 D-ID, automat, klima atd, akorát spotřeba cca 12- 13 litrů...smoking smiley
avatar Re: auto
25. 12. 2011 18:21
Teda Karle, jak teď mám te 206ce říct, že nesplňuje tvoje tabulky a nekazí se. Nic proti, ale já netvrdím, že se nekazí, ale mě se nepokazila. A to tě štve nejvíc.
avatar Re: auto
25. 12. 2011 18:24
Jelimane, měl jsem dva roky Astru a doteť na ní vzpomínám s láskou, totální nezmar. Oplíci jsou skvělíthumbs up smiley. Pro Karla: Astra se nepokazila, jenom mi ji mamka trošku pomuchlovala. Proto jsem se jí zbavil.
avatar Re: auto
25. 12. 2011 20:19
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (23. 10. 2013 08:32).
Re: auto
25. 12. 2011 21:34
Také se mi nechce zbavovat Volva. I když Honza najede na jednu nádrž asi 1131 km, což odhaduji tak 55 - 60 lt nafty tak já na to spotřebuji asi 100 - 110 lt benzinu. Jenže - mám to na háku. Octavii jsem měl 1,9 TDI 4x4. Bohužel - prodal jsem ji. Kvůli na př. spotřebě bych možná litoval. Ale holt, chtěl jsem XC70 Volvo a tak ho mám.
Měl jsem OPEL Omega 3.0. Zbavil jsem se ho po pár měsících. Velmi rád. Moc mne zlobilo. A když se někdy o tomto, s někým bavím, tak se každý diví. Korunu všemu - potřeboval jsem na letiště do Phy a nemohl jsem se dostat dovnitř do auta. Až potom servis ale to jsem již byl na Kypru.Byl jsem na letiště odvezen jejich sl. autem. Klobouk dolů !!! No a toto rozhodlo.Fakt jsem asi koupil auto kdy si ten montér večer doma s bábou nehrknul a tak se pomstil na autu. No a já to odnesl. No a co s tím nadělám. Mám doma v baráku 3 ks TV. Ty nějaké plazmy.
Dvě jsou super a ta Hyundai se sama vypne kdykoliv se ji zachce. Poprvé to bylo měsíc po záruce.Tak tam mám ještě jednu starou velkou a tak ji vyměním a čučím na ni. V servisu rekli že ta plazma je v pořádku a doma to začne dělat opět. No mám skočit do Labe? Doporučili mi nějaký stabilizátor napětí nebo jak se to říká.
Jsem na tom jako každý z Vás. Prostě mám jiné věci které zase Vám dělají problémy a mně fungují.
Jo a hlavně - nejsem nějaký štemínek abych sledoval nějaké testy jak si které vozidlo stojí v porovnání s jiným. Prostě podělat se může i RR nebo Bentley.
Re: auto
25. 12. 2011 21:38
To Karel: přdstav si že jsem měl Oktávku Kombi 2,0 TDI pak Oktávku Sedan nebo co 1,9 TDI a ted Peugeot 5008 a musímříct že už bych to jakoby "český" auto fakt nechtěl. Předražený malý nic a ještě to jede jak žebřiňák... o výbavě ani nemluvě.
avatar Re: auto
25. 12. 2011 21:41
Mám známeho, který testy vyloženě žije a řídí se podle nich. Asi co dva roky střídá auta a vždy volá redaktorům ze světa motorů o radu. Měl po sobě: Fábie I, VW polo, FabieII, VWgolf. Vždycky přijel a řekl "čekal jsem víc, když to tak doporučují" Na jaře přijel, že je čas na výměnu a že na novináře a testy prdí, no a koupil si KIU venga a je nadšený. Poprvé.
Re: auto
25. 12. 2011 22:04
To Karel: jen pro tvoji informaci mám Peugeot 5008 - 1,6 HDI 112k, 280Nm. MPV, kufr 680l v základu, asi tak 4x víc místa na nohy pro cestující na zadních sedaldlech (oproti oktávce), 16" kola 215/55 R16, 6sti kvalt, digi dvouzon klima, zadni park senzory, vyklopny barevny displej s navigaci, mp3 s integrovanym bluetooth, auto sterace, auto svetla, el zrcatka, el. okna vsechny, detekce nezapnutách pásů na všech sedadlech, 6x airgag, sunset na zadnich oknech, 3 zadni sedadla nezavisle posuvna a sklopná + isofix, tempomat, omezovač rychlosti, ESP, automatická ruční brzda, asistent rozjezdu do kopce, ovladaní radia pod volantem .... to celé za 502 180 Kč s DPH. Jezdím v průměru za 6,0 l/100km, měsíčně cca 4.000 km. Náklady na garančky jsou úplně stejné jako jsem měl u Oktávky. Podívej se do ceníku škodovky a napiš jestli za 502 180 Kč seženeš stejně vybavenou Oktávku. Akorát nevím jak to vyřešíš s velikostí vnitřního prostoru, asi to bude chtít ještě valník smiling smiley)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cartmen (26. 12. 2011 10:14).
Anonymní uživatel
Re: auto
25. 12. 2011 22:19
Měl jsem jednu z prvních Oct 1,6 , koupil jsem ji v r. 98 za hotový, dokupoval jsem klimu , el stahovačky, zkrátka to co bylo v nabídce a nebylo v základu+ nějaký spojler, konečná cena byla kolem 460 000, po 4 letech provozu jsem byl rád že šla z domu. Věčně něco podělaný a už mně nebavilo mít z toho pokladničku. Ženě jsem koupil Feldu, tušim v 96 nebo 97, už si to nepamatuju. A ten křáp šel z domu po 4 měsících a asi 5000km.
kdysi v pravěku jsem měl i 105ku. Na té hajtře jsem nalítal bez vážnější poruch 330 000, v asi 250 000 jsem přebrousil hlavu a zalapoval sedla , bo mně to vyvřelo a fouklo mi těsnění pod palicou a to bylo z těch vážnějších poruch vše. nyní mám jako 3tí auto v rodině fanoša, jezdím tím na ryby, má 200 000 a kdyby neskončil loni v lese a já to nespravoval bylo by to opět bez závažnější poruchy. Některý škodovky špatný nebyly, ale současné modely bych opravdu nechtěl. mám vždy aut několik, a rozlišuju-na práci, pro užitek a pro potěšení. zatím si to mohu dovolit, jak to bude dál ani čert neví a tak to nechávám osudu. Tolik moje zkušenost s vozy Škoda
Re: auto
25. 12. 2011 22:32
Zatím čtu kladné reakce na zahraniční auta. Jo 5008 taky by se mě líbyla. Ale bazarová ještě není. Nic proti značce DAS AUTO. Když jsem nedávno koupil Mondeo (benzín) tak se mě známí ptal proč jsem si nekoupil Octávii. Má odpověd byla že Octávii má každý. Akorát přikívl že mám pravdu. No a jinak auto kupuji hlavně kvuli prostoru. Jelikož má manželka 3 umělé klouby v.č kolenního a jedankrát se vezla v Octávii a bylo mě řečeno nikdy více. Jak si člověk zvykne na větší auto tak do menšího asi nepujde. Aspon muj případ.
avatar Re: auto
25. 12. 2011 22:37
jak se tady dávají obrázky? děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil elton (25. 12. 2011 22:37).
Re: auto
25. 12. 2011 22:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:24).
Re: auto
25. 12. 2011 22:57
Nono ja u žaboužroutů pracuju tak klid smiling smiley
avatar Re: auto
25. 12. 2011 23:00
L.K. děkuji za radu.
Re: auto
25. 12. 2011 23:00
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jak se tady dávají obrázky? děkuji


Napiš Bominovi S.Z. Ten Ti poradí. Mě aspon kdysi pomohl.smileys with beer
Re: auto
25. 12. 2011 23:03
U nás v baráku jsou taky dva Frantíci a pohoda. Kamoš už třetího a taky v pohodě. Tak kde je problém?confused smiley
Re: auto
25. 12. 2011 23:05
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:25).
avatar Re: auto
25. 12. 2011 23:10
L.K. to majitelé škodovek jsou tak vztahovační a musí hned urážet. Pročti si co jsem napsal a zamysli se.
Re: auto
25. 12. 2011 23:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:25).
avatar Re: auto
25. 12. 2011 23:20
Hned urážíš majitelé jiných značek, mě neurazíš, na to nemáš. No snad se najde někdo jinej ochotnej kdo mi poradí. Hledání na tomhle foru je dost těžké, už jsem se tady dost nahledal. Tak jednou se snad můžu zeptat.
Re: auto
25. 12. 2011 23:59
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:27).
avatar Re: auto
26. 12. 2011 09:42
avatar Re: auto
26. 12. 2011 10:50
já budu asi z těch škodovkářů vyjímka smiling smiley . Jak jsem psal mám Octávii ( už druhou ) a zatím bez problémů. To však neznamená, že nějaké nemůžou nastat. Ty ale můžou nastat i u jinejch a to i u Francouzkejch aut. V poslední době se tu jen bavím tím, jak to tu vře yawning smiley . Chlapi proč vnucovat jinýmu svůj názor? Vlastně by člověk měl být rád, že ON má to správné auto a ti jiní trubci maj TO špatné auto. Osobně bych tu 5008 klidně vzal.Taky se mi líbí to auto co si Ajax thumbs up pořídil i když mě osobně by bylo jedno jestli to MOJE auto má každý. Nejsem jak ženský s šatama yawning smiley
Aby se debata posunula trochu jinám, tak bych se zeptal, jestli má někdo zkušenost ohledně chiptuningu s firmou www.chiptuner.cz. Na Škodováckým fóru ji jedni chválí a druzí haní. Mám sice nějaký kontakt na firmu od Kopery, ale jsou svátky a mám zatím dost času, tak se v tom přehrabuju a uvítal bych nějakou osobní zkušenost s firmou kolem Prahy.
No a ještě k tomu vkládání obrázků.... popíšu můj osobní postup. Obrázky vložím na www stránce: [q3.cz] .( vyberu obrázek z PC, dám nahraj, no a pak okopíruju řádek s popisem " přímý odkaz na obrázek" a to vložím přímo sem do textu. (Nepoužívám ani možnost odkazu z vrchního nabídkového řádku zde nad textem, ten kde jsou i smajlíci )
Re: auto
26. 12. 2011 11:03
Kdyz chiptuning tak CIMBU Autosport. Do ničeho jinýho bych nešel. Teda popravdě já bych do chiptuningu nešel z principu, ale to je fuk.
avatar Re: auto
26. 12. 2011 11:05
no když bys do toho nešel, tak jak víš že jsou dobrý? yawning smiley
Re: auto
26. 12. 2011 11:43
Protože to jsou úpravci závodních aut a opravdu to umí, ale já bych do toho nešel proto, že zpravidla provozuju auto za účelem pracovním. Auta jsou úverovaná a v záruce zpravidla po 4 letech se mění za nová. Nepotřebuju si zvyšovat výkon protože mi zpravidla stačí to co mám smiling smiley Navíc i Elton ví, že mám na kontě jen 5 bodů takže jezdím pomalu smiling smiley)
avatar Re: auto
26. 12. 2011 11:56
No co já vím, tak nemám body žádný a žádnej závodník taky nejsem. Tady jsem i psal, že mi v podstatě stačí výkon který mám ( 74kW), ale jde mi spíš o zátah a pružnost. Stránek o firmách co chip dělaj jsem pročetl a je to samé:
- první firma která.....
- doživotní záruka.....
- jediná " kamenná" ....
- jako jediní nabízíme.....
- využívají nás hlavně majitelé závodních vozů.....
- zúročujeme znalosti ze závodního prostředí.....

podle toho co tam čtu, tak jsou VŠICHNI světoví, jediněční a mají nejvíce zkušeností. Proto jsem psal OSOBNÍ zkušenosti. Dneska jsou všichni světoví do té doby, než něco člověk potřebuje, nebo něco reklamuje. Na škodováckým fóru jsem se už setkal i s tím, že za " osobní zkušenost" maj kluci provizi od firmy. Kam jsem to došli eye rolling smiley
Re: auto
26. 12. 2011 12:29
Nevím, žádnou provizi nemám jen píšu, že bych šel do CIMBU Autosport to je vše. Jestli chces zátah a pružnost tak si pořiď silnější motor a máš to se zárukou smiling smiley
avatar Re: auto
26. 12. 2011 13:10
A já mám péro 30 x 4,5 cm!
avatar Re: auto
26. 12. 2011 13:12
chraň Bůh, že bych ZDE někoho osočoval z provize. To bylo špatně pochopeno. Silnější motor nepotřebuju.Tohle vypadá jako znatelné zlepšení parametrů za přijatelný peníz.Já se v autech zas tolik nevyznám, ale on ten silnější motor asi taky není všeobecným řešením. Mám 74kW a cca 240NM a třeba 81kW má cca 235NM...před úpravou. Teda alespoň podle stránek chipařů. To by podle mne mělo zanamenat sice silnější motro v kW, ale ty NM taky něco znamenaj. Nicméně jak říkám o silnějším motoru vůbec nepřemýšlím. Malej zavazadelník taky řeším střešním boxem a né přívěsem thumbs up smiley.
Nicméně s tím chipem mám asi roupy jen díky tomu, že jsou ty svátky a mám víc času a tak mám roupy.smoking smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 202
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.