Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2021 11:11
Já mám krabku mnoho let a mávám s ní z okna od samého začátku, i letos. Dokonce na Varaždinu mě to krabku na vjezdu nechtělo vzít, na výjezdu jsem řekl "neradi", obsluha odpověděla "radi", jen prý asi měla brána slabší chvilku. Má to i své výhody, zaplatili za mě již několikráte ti, co jeli za mnou.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2021 14:33
Jasně, počkáš si, až ten za tebou znervózní a přijede blíž, co?
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2021 16:11
pri vyjazde a plateni OK...horsie, ak ta nezachyti pri vjazde na plateny usekhot smiley

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2021 16:29
Kdyz nepipne na Lucku napr. tak si asi vzit kartu v automatu... jde to v ENC branach ?
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2021 16:57
Ano, jde to. Často se mi stalo, že se na displeji objevilo UZMITE KARTICU. Ale po chvíli se krabka přece jen chytla.

Bylo by nepraktické, kdyby ten, komu se krabka nechytne, musel couvat (a případně i další za ním).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2021 21:33
Dneska na Demerje zmatenej Rakušká s krabičkou pípnul můj pruh, ale přejel do jinýho. Chvilku jsem stál, aby si zacouval, ale nedočkavej Chorvat za zády pořádně protáhnul klakson, tak jsem si to zajel zadarmospinning smiley sticking its tongue out
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
11. 08. 2021 22:48
Tak naša ENC kupena v roku 2012 ma za sebou uspešnu 10 tu sezonu ..pipa ako za mlada bez akehokoľvek zavahania. Cez rok len tak pohodena niekde v šupliku pripadne a priečinku v aute 😁Pekne som ju pochvalila za dobru pracu a pri vybalovani auta mi spadla na zem a chviľu som mala dve ...tak uvidime o rok či je ozaj nezničiteľna alebo som ju tentokrat už ja dorazila 😁
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 08. 2021 22:22
V srpnu 2013 koupená krabička ENC (HAC) na Dugopolje, teď v srpnu opět naprosto v pohodě fungovala, jako ostatně doposud každý rok. Vložená mezi sklo a palubní desku (Fabia1) - pokládám tou zadní stranou (s čárovým kódem) směrem k oknu. Skladována v pokojové teplotě, žádná výměna baterie.
Co jediné mne letos zarazilo byla inovace HAC portálu na dobíjení krabičky - už jsem si za ty roky zvykl na dobíjení přes ten letitý starý portál - a teď letos taková obměna smiling smiley

Okrug Donji (Čiovo), Primošten, 2x Okrug Gornji (Čiovo), Punat (Krk), 2x Vrši-Mulo, 4x Podstrana
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
03. 09. 2021 12:12
Tak moje, kupovaná 2013, už si letos na mýtnici Rupa při cestě do Chorvatska nepípla. Uvidím ještě na zpáteční cestě, ale obávám se, že je po smrti.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
13. 09. 2021 11:03
Moje krabička od HAC z roku 2013 loni ještě v pohodě, ale letos už ani ťuk.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
13. 09. 2021 20:26
Moje krabička (původně ARZ) kupovaná 2012 to letos s menším zaváháním zvládla k moři opět v pohodě.
Celkem už jela 14x, takže už ušetřila pěknou hromádku penízků. Skladována v originálním AL obalu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (13. 09. 2021 20:30).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
13. 09. 2021 21:56
Moje Krabka, koupena 07/14 v Posedarje, už pípala min. 34x.
Letos naprosto v pohodě, loni 2020 jsem si myslel, že už je na konci s dechem ... ne a ne se zaháknout ... lekla se až vytažené ruky směrem k "Uzmite karticu" !!! thumbs updrinking smiley

... a proto píšu Krabka s velkým K ! Houf ušetřených lasiček by byl hóóóóóóódně velký !
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 09. 2021 20:38
Na základě obsáhlé diskuse k životnosti baterie v krabce jsem pořádal kamaráda, zkušeného to bastlíře, aby změřil napětí v baterii a případně ji výměnil dle návodu zde zveřejněného. Přátelé, se zlou jsem se potázal, neb mne velmi plísnil za to, že chci vyměňovat baterii:
1, která má i po těch letech (koupena 2014) napětí v normě = 3,48 V a
2, která je NABÍJECÍ (rozuměj zelená baterka vyfocená v návodu na výměnu)
Resumé: Krabku netřeba vyměňovat, stačí připojit k nabíječce ….
Zkušení bastlíři zajisté dohledají podrobnosti k tomuto typu baterky, které mají životnost uváděnou výrobcem 10 a více let. Podrobnosti si dohledejte prosím sami, neb mi to jen řekl, nenapsal a já nepobral.
Jak je to s bateriemi v novějších typech krabek nevím. Jestli je v novém typu knoflík typ 2032, tak ten by měl být též nabíjecí, nebo to alespoň snese, neb tu jsem měnil nedávno v PC po cca 20-ti letech.
S ohledem na zde inzerované změny ve způsobu výběru mýta rozhodně vyčkám s výměnou.
Krabku skladují v origo hliníkovém (pro odborníky: v aluminiovém) obalu v šuplíku, čili v zásuvce pracovního stolu.
Toš tak. Calada
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 09. 2021 18:15
nabíjecí? To že to je Li článek ještě neznamená že je nabíjecí.

Dej sem pro důkaz fotku
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
02. 08. 2022 22:42
Tak ENC krabička z 2013 i letos stále v kondici, funguje - prověřeno včera znovu na dvou různých mýtnicích... :-)
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 08. 2022 16:27
Tak moje krabička po 11 letech stále funguje. Pro mě to bylo překvapení.

[forum.ihvar.cz]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 08. 2022 18:32
Jiri.velmez,

kolikrát za těch 11 byla v HR ?
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 08. 2022 19:53
TO: Bukovec za mně 9 let a byla 64 x.
Zdarec
thumbs upsmileys with beer
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2022 19:56
Asi byla jen 8x na výletě do Hr

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2022 20:34
Tak to je výkon ! A stále fachčí na origo baterku ?


dollpa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO: Bukovec za mně 9 let a byla 64 x.
> Zdarec
> thumbs upsmileys with beer
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 08. 2022 06:01
To: Bukovec A pořád funguje. Od března do června bylo 5 jízd. V červnu jsem měl nutkání koupit novou, když jsem kupoval kolegovi na Lučku ENC.
Uvidím během 3 měsíců .Taktéž 5 jízd.
Pak se ozvu.
smileys with beer
Zdarec
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 09. 2022 22:43
Rád se připojuji k vlastníkům dlouhověkých ENC. Kupováno 31.8.2013 (od ARZ, původní knoflíková baterie SONY CR2477), letos už podruhé na mýtnicích bez problému (v držáku na předním skle vedle zpětného zrcátka). Skladováno v dodaném originálním obalu, používáno tak 2-3x ročně.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 09. 2022 12:37
Tak panove,
jen tiše zavidim. Prvni funkčna 7 let, druha 3 / !! / , treti, letos kupovana uz pri spatecni ceste na sv Helene maturovala, zda ma pipnout..
Jedna vec, ze to platime...druha, kde ta produkce mega odpadu skonci...
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 09. 2022 13:04
Tak ta třetí je ještě v záruce.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 09. 2022 16:02
My máme krabičku do ARZ, lithiová baterie, letos výměna pod napětím, baterie byla před smrtí(Baterie do DPS Saft LS14500CNA Lithium 3,6V 2600mAh), funguje dobře. Pro Caladu, jestli je nabíjecí, tak při nabíjení nebouchne a nezačne hořet.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 09. 2022 16:18
Kupoval jsem ENC v roku 2011 a už bohužel skončila svoji životnost. Proto jsem se letos při cestě do Chorvátska zastavil na mýtnici ve Varaždinu, kde jsem si koupil novou. Předložil jsem jim starou nefukční a na její číslo registrace jsem dostal novou. Nebylo nutné vyplňovat žádné doklady. Všechno zabezpečila obsluha. Funkční byla okamžitě. Vužil jsem i nedalekou čerapací stanici, kde bylo tankování za zastropovanou cenu benzínu 11,19 kuna. smiling smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 09. 2022 21:20
To je dobrá informace - máme ENC z roku 2013, loni fungovala, letos zkusíme za pár dní. Máme na ní peníze na případnou platbu a zajímalo by mě, jestli jste na té nefunkční krabičce měli nějaký kredit a jestli byl taky rovnou převeden na novou. Dík za odpověď.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 09. 2022 21:37
Kredit je přiřazený účtu, ne krabičce. Když novou krabičku zaregistruješ na stávající účet, tak tam budeš mít i kredit.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 09. 2022 21:37
Měl jsem krabku HAC z roku 2012. Vloni naposledy už pípla jen jednou a tak jsem to řešil přes "Uzmitě karticu". Doma změřená baterka a měla 0,03 V. Letos jsem opět nabil "nadoplatu" a krabku měnil až v Dugopolje (až otevřeli. Proces trval cca 5 minut, ale čekali jsem tam skoro hodinu - 4 lidi přede mnou, no pán na přepážce měl času dost a kolegyně listovala papíry a pro jistotu nedělala nic). Kredit převeden na novou, ale ta je aktivní až cca po hodině. Cesta zpět už úplně bez problémů, vč. Fast ENC, bez nějakého mávání. Citlivost je v pohodě. Krabka je v tom menším provedení. Ale jestli vydrží zase 9 let cca 3 - 4 cesty dolů a zpět ... to nevím.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
08. 09. 2022 08:18
Atnarfus - díky, nedošlo mi to. Tak uvidíme, jak to letos proběhne yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 81
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.