Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2015 09:37
Taky to mám vyřízený. A cestovní pojištění jsem nakonec udělal u Axy. Mají nejvyšší plnění u odpovědnosti - 25 mega. Ostatní pojišťovny většinou okolo 1,5 na zdraví a do půl mega na majetku. Takže můžeme ve čtvrtek vyrazit.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2015 10:55
... Michale ... co v tom máš pojištěno a kolik Vás 3 to přijde ? ... díky
smileys with beer
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2015 14:24
Petře, můžes si na jejich stránká udělat kalkulaci. Mám tu prostřední variantu, tj.bez storna zájezdu, zpoždění letu a jinejch volovin, co jsou dobré při jízdě s cestovkou. Na 14 dní za nás 3 cca 780Kč.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2015 15:21
jelikož jsem se díval na pojišťění už dřív bylo mi to divný jelikož si čísla celkem pamatuju ... tak pokud máš prostřední variantu jak píšeš tak tam je pojištění odpovědnosti 1 mil.. takže vesměs standart jako jinde... na těch 25 jak jsi psal což mi připadalo dost tak by musela být varianata první exelent ...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2015 15:32
Dneska mi řekl kámoš, co mi má půjčit karavan, ať si to pojistím. V ČKP mi řekli, že to dělají snad jen dvě pojišťony. Teď to lovím na netu, ale přesto poprosím o radu, kde nejlíp? Díky moc.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2015 19:37
No vida, tak jsem se špatně podíval. Nevadí, stejně mi to ze všech pojišťoven vycházelo nejlépe a je to pojišťovna, kterou hojně používají cestovky. Asi vědí proč.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 06. 2015 13:06
couddy: asi myslí havarijku na bydlík? to dělá kdejaká pojišťovna, já mám podval u Tri*lavu, otázka plnění je věc druhásmiling smiley

_______________________________________________________
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 06. 2015 19:47
Nene, zjišŤuji. Aktuálně mám dnes něco "natelefonováno" a zatím vím jen o Kooperativě a Allianz. Nicméně ani po telefonu mi nic neřekli. Musím na pobočku. Možná se dostanu zítra. Pak bych to hodil někam sem do vlákna. Třeba toho nového. Snad se někomu může hodit.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
10. 06. 2015 18:49
Couddy, hoď svůj dotaz sem, je spousta lidí, co čtou jen některá vlákna a zrovna tam to bude k věci.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 06. 2015 09:23
Asi to není nic moc, ale v kombinaci s AUTO-CARE by snad něco z toho šlo využít Akce Kelly . Plus jen opravdu zběžná prohlídka auta v ceně.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2015 18:38
U Kooperativy je to cestovní pojištění Kolumbus s pojistkou asistenčních služeb Holliday. Zdá se být ok. Poskytnou náhradní auto na 5 dní odtahy v případě neopravitelnosti auta do 48 hod hradí odtah do ČR.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (22. 06. 2015 19:15).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2015 18:40
Platíš jen 200km zbytek platí kooperativa podmínka je těch 48hod
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2015 19:17
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platíš jen 200km zbytek platí kooperativa podmínka
> je těch 48hod

JJ a odtah je na 3000 km celkem, tedy odtahovka neujede víc než těch 3000 km tj 1500 km jedna cesta odtahovky.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2015 21:20
Za 48h již autorizák umí pěkně provětrat peněženku grinning smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2015 21:42
tam jde spíš o to, že havarované auto do 48 hod neopraví a nebo třeba nepřijde ani včas náhradní díl na výměnu, aby auto do 48 hod jelo, tedy se rovnou veze do ČR.
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (22. 06. 2015 21:54).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2015 22:01
Jasně, ale 12h vs. 48h je k*revský rozdíl thumbs up smiley
.... do 48h (v pracovních dnech) ti turbo či převodovku rozhodně vyměnit zvládnou... do 12h nikoli smoking smiley
Co to bude obnášet pro peněženku je jasné....
Toť vše, co jsem tím chtěl říci...
smileys with beer
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2015 22:33
to je jasný, nejlépe volat v 16h kdy už nikdo nic řešit nebude a rovnou se zvolí odtah do CZsmiling smiley

_______________________________________________________
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 06. 2015 08:58
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to je jasný, nejlépe volat v 16h kdy už nikdo nic
> řešit nebude a rovnou se zvolí odtah do CZsmiling smiley

Musí se volat jen jejich smluvní technik, který věc posoudí na místě.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 06. 2015 13:19
Ale k těm časům opravy, v HR většinou nezvládnou ani autorizáky zajistit bleskově náhradní díl. Takový malý rozdíl od našich poměrů. A na tom povětšinou stojí výhodnost pojištění a následná repatriace domů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (23. 06. 2015 13:22).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 06. 2015 11:00
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové, nejpodstatnějších je těch 12 vs. 48 hodin
> na servis (u konkurence) smoking smiley
> Se mrkněte na předešlou debatu, tam jsme to
> rozebírali detailněji... Navíc jsou již i
> reference, že to spolehlivě funguje...


Slavkov, jenom malé upozornění u pojištění AutoCare 2.0. V době psaní tvého příspěvku již platily nové podmínky, které na str. 4 v článku 7, který se týká repatriace vozidla, uvádějí malinko větší hodinové rozpětí na opravu. Po novu je to 24 hodin!! Stále, ale ve stejném článku zůstává to, že v případě repatriace vozidla ztrácí pojištěný nárok na další asistenční službu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (24. 06. 2015 11:01).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 06. 2015 12:03
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 06. 2015 13:43
U AutoCare pojištění jsem ještě našel rozpor v pojistných podmínkách a v brožuře u náhradního ubytování. Zde je brožura AutoCare 2.0. V podmínkách, v článku 6, se píše o jedné noci a v brožuře o dvouch. smiling smiley Dále na brožuře je u repatriace uvedeno, že službu nelze kombinovat se službami ze sekce E, což je služba Europ Beneft. Služby ze sekce C (což je služba ubytování, vlaku a náhradního auta) je možné čerpat pouze v omezeném rozsahu.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 06. 2015 20:36
Tak myslím, že ten produkt Kooperativy je lepší. V případě poruchy auto jede domů a půjčí jiné na 5 dnů, Tím může dovča pokračovat dál. Auto Care jak odtáhne auto, tak mi nechá na silnici s rodinou a bágly.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (24. 06. 2015 22:12).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 06. 2015 23:11
Racetiger, to si to moc zjednodušil.smiling smiley Z předchozích příspěvků uživatelů zdejšího fóra je vidět, že to funguje, ač jsme se vloni také divili, že půjčili náhradní auto při repatriaci.
Zkusil jsem zavolal na infolinku a ptal jsem se na tu větu v článku 7, paní plácala takové divné fráze, takže jsem to vzal přes praktický příklad Milana1980. A dostali jsme se k tomu, že nejdříve přijede technik, v případě že to neopraví na místě, tak to veze do servisu pod zámek a posádka je ubytována. Pokud ani servis není schopen provést opravu, tak auto frčí do ČR a pro tebe přichystají auto či vlak. Pokud ti zbývají ještě dny pobytu, tak asi člověk zvolí auto. Pokud ti zbývá víc jak těch 5 dní, tak to lze prodloužit, ale to půjčení(pronájem) si už zaplatíš.
Dle infolinky dělají vše operativně případ od případu a tebe na silnici nenechají.

Pokud má člověk v tom pojištění nějaké nejasnosti, tak se musí zeptat.yawning smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 06. 2015 06:25
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Racetiger, to si to moc zjednodušil.smiling smiley Z
> předchozích příspěvků uživatelů zdejšího fóra je
> vidět, že to funguje, ač jsme se vloni také
> divili, že půjčili náhradní auto při repatriaci.
> Zkusil jsem zavolal na infolinku a ptal jsem se na
> tu větu v článku 7, paní plácala takové divné
> fráze, takže jsem to vzal přes praktický příklad
> Milana1980. A dostali jsme se k tomu, že nejdříve
> přijede technik, v případě že to neopraví na
> místě, tak to veze do servisu pod zámek a posádka
> je ubytována. Pokud ani servis není schopen
> provést opravu, tak auto frčí do ČR a pro tebe
> přichystají auto či vlak. Pokud ti zbývají ještě
> dny pobytu, tak asi člověk zvolí auto. Pokud ti
> zbývá víc jak těch 5 dní, tak to lze prodloužit,
> ale to půjčení(pronájem) si už zaplatíš.
> Dle infolinky dělají vše operativně případ od
> případu a tebe na silnici nenechají.
>
> Pokud má člověk v tom pojištění nějaké nejasnosti,
> tak se musí zeptat.yawning smiley

Tak je to tak jak jsem psal Koopka má v ceně pojistky i auto na 5 dní. A zrovna malý poplatek za pronájem to asi nebude.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (25. 06. 2015 06:35).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 06. 2015 06:53
Možná jsem se špatně vyjádřil, ale u autocare máš auto na 5 dni taky "zdarma". Platíš si jen palivo a poplatky na dálnici. Kooperativě bys taky určitě platil za pronajaté dny nad rámec smlouvy, pokud bys tam chtěl zůstat tj. měl bys dobu zbyvajiciho pobytu delší než oněch 5 dni.yawning smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 06. 2015 07:24
Článek 7 – REPATRIACE VOZIDLA 1. Na žádost pojištěného popř. oprávněné osoby v případech, kdy během 24 hodin od momentu poruchy, nehody, defektu vozidla nebo vandalismu na vozidle nebude možné vozidlo uvést zpět do provozu, zajistí asistenční centrála přepravu vozidla do autorizovaného servisu popř. jiného vhodného zařízení nejbližšího místu bydliště pojištěného, a to v časovém horizontu, určeném asistenční centrálou, nejdéle však do 14 dni, přičemž asistenční centrála má povinnost pojištěného, popř. oprávněnou osobu o této skutečnosti informovat. Tato služba je poskytována i pro vozidla, která jsou zajištěna v zahraničí po jejich odcizení. V případě využití této asistenční služby ztrácí pojištěný, popř. oprávněná osoba nárok na využití jakýchkoli dalších asistenčních služeb dle těchto ZPP-ACCZ-1505 pro danou pojistnou událost.

Já jsem tomu rozuměl tak, že nelze v případě odtahu vozidla nemohu využít v podstatě nic, nocleh, auto vlak, prostě odtah je to jediné co mi uhradí..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (25. 06. 2015 07:28).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 06. 2015 13:33
To: Racetiger: Tohle jsem dával kolega už loni.Jeho zkušenost s Auto-carem.
Zdravím všechny fóristy.
Jsem tu nový ale fórum sleduji už asi 3 roky. Po letošní zkušenosti na dovolené v Chorvatsku jsem se rozhodl že nebudu jen pasivní sledovatel fóra, ale že se musím podělit o svou letošní zkušenost. Byli jsme ubytovaní v Rogoznici u Primoštenu a cestou z výletu v Šibeniku ve čtvrtek odpoledne nám v Žaboriči prasknul klínový řemen na altíku ( Renault Scenic 2004 ). Naštěstí jsem měl zaplacené pojištění Autocare. Zavolal jsem na jejich linku, nahlásil polohu a závadu a do hodiny tam byla odtahovka Global Asistance, chlapík byl Čech. Naložili jsem auto, odvezli zbytek rodiny do partmánua mi zavezliauto do Šibeniku do servisu Renault. Byl to člověk na svém místě, protože mi poradil se vším, jak to probíhá a dokonce řekl i pár zkušeností ja se Chorvatské servisy chovají. Bohužel měl pravdu. Druhý den ráno jsem volal do servisu a řekli, že je špatný alternátor a oprava 5000 Kn. Rozhodl jsem se proto pro odtah do ČR a dostal jsem náhradní auto na cestu domů. Po návratu domů jsem volal do jejich pobočky kam mají zavézt auto do servisu a tam jsem jim zároveň vrátil jejich.
To celé za necelých 300 Kč na měsích. Nakonec to dopadlo vše celkem v pohodě a musím jak asistenční službu, tak odtahovku pochválit.
Bez asistenčního připojištění už nejedu.

Doufám, že tato zkušenost někomu pomůže.

Milan



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (25. 06. 2015 13:34).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 06. 2015 21:20
Chtěl bych jako zakladatel tohoto téma potvrdit předchozí příspěvek. Po pročtení všech nabídek od pojišťoven a zde již popsaných zkušeností, je to AUTOCARE ( měsíční) na takhle dalekou cestu nejlepší volba.
Mám ho na letošní rok opět uzavřené. K tomu pro jistotu cestovni zdravotní pojištění od své zdravotní pojišťovny, zde je dle informací toto výhodné.Dochází totiž k situacím, že pokud máte cestovní připojištění od jiné pojišťovny než kterou běžně používáte jako zdravotní. Tak při nutnosti nějakého plnění může dojít k situaci, že Vám pojišťovna z cestovního pojištění odmítne uhradit část nákladů s tím, že to máte požadovat po své zdravotní pojišťovně.Prostě se pojišťovny dohadují kdo co má platit.
Tom
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 06. 2015 21:55
No Tome to si nejsem jistý. Pokud máš cestovní komerční pojištění - tak zcela přebírá funkci běžného ČR pojištění v rámci EU.
Bylo mě sděleno.
Asi by to chtělo oficiální písemné vyjádření. To nemám. Zkusím napsat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 313
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.