Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 07. 2014 23:04
Do 3 tis.km se vejde každá odtahovka tj. příjezd na místo, odtah + návrat na základnu a zaplatit +- 1/10 z reálné ceny, je lepší než drátem do oka.

Spousta lidí si nazaplatí pár stovek připojištění-hlavně na odtah, ale klidně vysolí 30 E za slovinskou známku. Ale možná by to mělo být spíše naopak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (27. 07. 2014 23:08).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 08:55
No tak to ať se Josef2180 modlí ať se mu nic nestane a auto dojede bez problémů. 5000,- Kč spoluúčast na odtahu třeba z Vídně je docela raketa.
Zlaté AutoCare za 290,-/ měsíc.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 09:10
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No tak to ať se Josef2180 modlí ať se mu nic
> nestane a auto dojede bez problémů. 5000,- Kč
> spoluúčast na odtahu třeba z Vídně je docela
> raketa.
> Zlaté AutoCare za 290,-/ měsíc.

Taky to mám:-)
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 09:34
V obchodních podmínkách AutoCare je, v případě využití služby repatriace vozidla nelze využít služby v sekci C, E což prakticky znamená, že nelze kombinoivat a využít přepravu cestujících (do max. počtu 5 osob) vlakem I. třídy do cílové
destinace či do místa bydliště; a člověk si musí poradit sám. To pro mě znamená, že se zde nepočítá s nacpáním posádky do zvětšené kabiny řidiče, a nic víc než technickou konzultaci po telefonu nemohu očekávat. Ale i tak je to dobré i za tu cenu, že by měl někdo pro mě dojet, zde je stále nesrovnatelné porovnání nákladů. Průser je to pro 5-ti členné rodiny.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 10:34
Shimi - to máš sice pravdu,ale většina má AutoCare jako připojištění právě kvůli odtahu auta a taky 90% lidí má k povinnému ručení asistenci ,která řeší přepravu osob do ČR v případě nehody nebo poruchy. Tak to mám já a AutoCare slouží jako pojistka odtahu. Kombinovat dvě a více asistencí není problém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (28. 07. 2014 10:35).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 10:39
Neříkám k tomu ani půl slova výhrad, já jen pro ujasnění, spousta lidí je nepoučitelných a stále nečtou obchodní podmínky.... smiling smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 10:46
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Neříkám k tomu ani půl slova výhrad, já jen pro
> ujasnění, spousta lidí je nepoučitelných a stále
> nečtou obchodní podmínky.... smiling smiley


To já taky pro ujasnění jinak máš samozřejmě pravdu. Lidi nečtou a pak se diví.thumbs up
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 17:20
Tomáš539 napsal :
Autocare za 290 Kč na měsíc dost dobrý, kdybych nespěchal a neuzavřel Holiday od Kooperativy, tak bych šel do Autocare.
Škoda, že to sem nedal někdo dřív. Možná, že si ho uzavřu ještě k tomu Holiday a v případě potřeby se rozhodnu, co mě vyplatí použít.
===========
Taky jsem měl zamyšleno využít Koop - Kolumbus +Holiday
- pokrývají Makedonii, Černou Horu,Srbsko !!! - ale BiH vynechali thumbs down
Takže asi Česká +EA
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 07. 2014 22:13
Vloni jsem uzavíral roční pojištění u Autocare (jako bonus dávali 10 denní pojištění od Generali pro 4 člennou rodinu - rok vyšel něco málo přes 1000kč) a než jsem se rozhodl, tak jsem se na jejich info lince ptal, jak to bude fungovat při repatriaci auta, když tam bude 4 členná osádka - v obchodních podmínkách AutoCare je - v případě využití služby repatriace vozidla nelze využít služby v sekci C, E - bylo mi řečeno, že princip je takový:

1) nahlásím poruchu (co se stalo) místo kde trčím a pro případ odtahu či repatriace i počet členů
2) dorazí jejich smluvní partner, ten posoudí situaci, pokusí se to opravit
3) při repatriaci vyráží z ČR odtahovka, pokud se nevlezou členové osádky do kabiny k řidiči odtahovky, nakládají náhradní auto, kterým se osádka vrací do ČR.

Jestli to tak v reálu funguje jsem naštěstí loni a ani letos nemusel ověřit.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 07. 2014 17:37
Díky za TIP. Už máme AUTOCARE taky sjednáno, velmi solidní jednání a sdělení, co vše pojištění obnáší :-) ze strany společnosti Autocare. Snad nebude potřeba, ale sichr je sichr. Jinak jak tady píší, repatriace je do částky 75 tis., naše asistenčka jen na 30 tis.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 07. 2014 18:26
Děkuji za tip na pojištění od AutoCare...Nevíte náhodou někdo, zda jdou uzavřít dvě pojištění od AutoCare (měsíc) najednou? Jedno bych využil pro případný odtah vozidla do ČR (Sekce D) a druhé pro odvoz rodiny (Sekce C).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2014 00:10
Díky za tip, sjednali jsme. Doufám že letos nebude potřeba, vloni by se nám hodilo, když nám odešla autobaterie sad smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2014 20:49
Zdravím všechny fóristy.
Jsem tu nový ale fórum sleduji už asi 3 roky. Po letošní zkušenosti na dovolené v Chorvatsku jsem se rozhodl že nebudu jen pasivní sledovatel fóra, ale že se musím podělit o svou letošní zkušenost. Byli jsme ubytovaní v Rogoznici u Primoštenu a cestou z výletu v Šibeniku ve čtvrtek odpoledne nám v Žaboriči prasknul klínový řemen na altíku ( Renault Scenic 2004 ). Naštěstí jsem měl zaplacené pojištění Autocare. Zavolal jsem na jejich linku, nahlásil polohu a závadu a do hodiny tam byla odtahovka Global Asistance, chlapík byl Čech. Naložili jsem auto, odvezli zbytek rodiny do partmánua mi zavezliauto do Šibeniku do servisu Renault. Byl to člověk na svém místě, protože mi poradil se vším, jak to probíhá a dokonce řekl i pár zkušeností ja se Chorvatské servisy chovají. Bohužel měl pravdu. Druhý den ráno jsem volal do servisu a řekli, že je špatný alternátor a oprava 5000 Kn. Rozhodl jsem se proto pro odtah do ČR a dostal jsem náhradní auto na cestu domů. Po návratu domů jsem volal do jejich pobočky kam mají zavézt auto do servisu a tam jsem jim zároveň vrátil jejich.
To celé za necelých 300 Kč na měsích. Nakonec to dopadlo vše celkem v pohodě a musím jak asistenční službu, tak odtahovku pochválit.
Bez asistenčního připojištění už nejedu.

Doufám, že tato zkušenost někomu pomůže.

Milan
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2014 20:55
Milan1980, možná by nebylo od věci napsat, co ti krylo které pojištění... to nevypadá na to, že šlo vše z EA...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2014 21:08
Vše šlo z Europa Asistance. Mají limit do 75000 Kč. Samozřejmě opravu u nás v servisu si hradím sám, ale odtah do servisu z místa poruchy, odvoz rodiny do apartmánu a náhradní auto a odtah do ČR zdarma. Jediné co jsem platil byly známky, phm na náhradní auto a diagnostiku porouchaného auta v chorvatském servisu - 2000 Kč. Takže jsem byl spokojený, protože jsme byli s dítětem a babičkou. Celé jsme to vyřešili od čtvrtka 15:30 do pátku 13:30

Milan
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2014 22:00
To znamená, že tě "dotáhli" do servisu, kde předpokládám by bezproblémově zvládli opravu (výměnu řemenu, alternátoru...) do těch 12 hodin a přesto jsi měl nárok na repatriaci vozu do ČR? ... navíc ti poskytli náhradní vozidlo atd.... divné..nemělo by se to u EA vylučovat?... asi nějaké jiné smluvní podmínky grinning smiley ... nebo máš souběh dalších asistenčních služeb z povinného či havarijního pojištění ani o tom nevíš... ???
Nic osobního, ale vypadá to opravdu divně smileys with beer
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2014 22:14
Tu opravu by do 12ti hodin nestihli, porucha byla ve čtvrtek cca v 15:30 a opravu by dle vyjádření servisu stihli možná v pátek, možná v pondělí. Podle zkušeností chlápka z odtahovky se např. na klínový řemen na Galaxy čeká i 4 dny. Volal jsem na asistenčí službu, že nám ubytko končí v pondělí a navíc chtějí za opravu cca 3x tolik co u nás a že nemám tolik peněz u sebe a oni volali odtahovce opravdu to dopadlo tak jak píšu.

Milan
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2014 22:33
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To znamená, že tě "dotáhli" do servisu, kde
> předpokládám by bezproblémově zvládli opravu
> (výměnu řemenu, alternátoru...) do těch 12 hodin a
> přesto jsi měl nárok na repatriaci vozu do ČR? ...
> navíc ti poskytli náhradní vozidlo atd....
> divné..nemělo by se to u EA vylučovat?... asi
> nějaké jiné smluvní podmínky grinning smiley ... nebo máš
> souběh dalších asistenčních služeb z povinného či
> havarijního pojištění ani o tom nevíš... ???
> Nic osobního, ale vypadá to opravdu divně smileys with beer

No když se zamyslím nad fakty, tak zase nereálné to není:
auto Renault Scenic 2004,
dle popisu výše, asistenčka dorazila cca 15:30, nebo o hodinu později z textu nelze přesně zjistit,
zjištění situace co se stalo+ naložení a následné složení v servisu - 20 min,
cesta do ŠIbeniku z Žaboriče cca 20 min,
připočtem 20 min na diagnostiku v autorizáku Renaultu a máme tu 16:30 - to za předpokladu, že se na to hnedka vrhli. A jejich pracovní tempo určitě odpovídalo normohodině a nesnažili se trhat rekordy.

S velkou pravděpodobnotí v autorizáku náhradní altík na renaulta r.v. 2004 skladem neměli a museli by objednávat. Dorazil by druhý den ráno. No a ve smluvních EA podmínkách je:
"Repatriace vozidla
Na žádost pojištěného popř. oprávněné osoby v případech, kdy během 12 hodin od momentu pojistné události nebude možné vozidlo uvést zpět do provozu, zajistí asistenční centrála přepravu pojištěného vozidla do autorizovaného servisu popř. jiného vhodného zařízení nejbližšího místu bydliště pojištěného."

Takže to časově nestihli, proto byl umožněn odtah - vše se vlezlo do limitu 75t
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 07. 2014 00:28
No stejně z čeho ta pojišťovna žije? Taková repatriace vozidla+ ty věci kolem, to je finanční raketa. Nechci si ani představit kolik na takových pár repatriací v sezóně se musí složit řidičů po třech stovkách. Klobouk dolů před tím, že toto může nějak ekonomicky fungovat!
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 07. 2014 00:30
OK, předtím Milan nepsal v kolik se to stalo (nahlásil událost) ani jsem netušil, že altík na Renaulta je takový problém... tím je jasně vysvětlen nárok na repatriaci vozu do ČR, ale co to náhradní auto? Mimochodem, když na to tak koukám, tak odtah do ČR nastane při jakékoli banalitě... možná vyměnit akumulátor by do 12h zvládli grinning smiley

Vraťme se k tomu souběhu repatriace a náhradního vozidla:
6 Službu dle odstavce 5 (to je to, co jsi psal = odtah, pokud není oprava do 12h) tohoto článku nelze kombinovat s jakoukoliv ze služeb uvedených v Sekci C (mj. právě to zapůjčení vozidla) a E těchto zvláštních pojistných podmínek

Samozřejmě je to velmi dobrá zpráva (tím nemyslím, že Milanovi "chcíplo" auto), že to pojištění opravdu funguje...
Kombinace repatriace vozidla do ČR v kombinaci s náhradním vozidlem nemá chybu, akorát mi to stále nesedí se smluvními podmínkami eye rolling smiley ... nebo mi něco někde uniká spinning smiley sticking its tongue out
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 07. 2014 08:24
Zdravím.
Nárok na odtah jsem měl, protože když jsme dovezli odpoledne auto do servisu v Šibeniku, tak už zavírali a pouze auto převzali. Poruchu zjišťovali až druhý den ráno. Tudíž 12 hodin nestíhali. Navíc s náhradními díly to v Chorvatsku není tak jednoduché a rychlé jako u nás.
Přiznám se, že v té situaci jsem ty podmínky nezkoumal a nepřišlo mi divné, že auto odtáhnou a ještě nám půjčí náhradní - bylo to možná i velice vstřícným přístupem pána z odtahovky, který byl velice ochotný.
Pokažené auto jelo do ČR již v sobotu, když se střídali řidiči odtahovky po 10ti dnech. Nám končil pobyt v pondělí. I kdyby nám auto nepůjčili, tak odtahovka byla pro 6 lidí, takže odvoz domů byl zajištěn.
Ještě jedna poznámka - odtahovka má sídlo v Primoštenu a jsou to Češi - takže si myslím, že je to velice dobré pro turisty.
Jak říkal pán z odtahovky - jsme lidi a je to jen o domluvě :-)

Pro mě bylo prostě důležité, že jsem se měl na koho obrátit, se vším mi pomohli a běželo to fakt rychle. Za 300 Kč super.

Milan
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 07. 2014 10:37
Milane,jake auto ti zapujcili na cestu?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 07. 2014 13:53
Dali nám Fábii combi r.v.2007, s klimou 1.9 tdi
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 07. 2014 13:56
Diky za info smiling smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2014 10:08
Jedna zkušenost,
přesně naplánovaná dovolená, zaplacené cestovní pojištění pro celou rodinu (5 osob asi 700 Kč).Dva dny před odjezdem náhlé onemocnění řidiče, tak nejel nikdo. Milé překvapení od pojištovny, za zrušení pojistky před odjezdem vrátili 90 % ceny pojištění. Kolega stejný případ, ale jeho pojištovna mu nevrátila nic.
Není to sice tak vysoká částka, ale při výběru pojištovny se na tuto situaci informovat není na škodu.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2014 11:08
Tomáš539, myslím si, že to nikdo nebude brát jako reklamu, když dáš info, co to bylo za pojišťovny eye rolling smiley
Předpokládám, že jsi výběru věnoval dost času... byl by jsi ochoten se podělit o "know how", proč jsi si vybral tu "svou" a ne jinou? Takové "rady v kostce" pro místní cestovatele... je jasné, že každý má trochu jiné požadavky, ale i přesto...
smileys with beer
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2014 13:06
Díky za tip, ještě před odjezdem uzavřu to měsíční. Jedeme na Hvar, tak kdyby náhodou. Pokud by se něco stalo, odtáhnou nás tedy až do ČR?

EDIT: Předpokládám totiž, že od nahlášení závady nás nestihnou odtáhnout do servisu a vyřešit závadu do 12 hodin, když budeme na ostrově.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil zmrzlina (13. 08. 2014 14:58).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2014 14:45
Jak jsem zjišťoval u kamarádky v Kooperativě měl jsem pojištění Kolumbus + pojištění vozidla GLOBAL
Tak kamarád co dělá v servisu vyměnil na octávii repas turbo a pán jl do HR tam pohoda zpět ukroucená hřídel turba. Před jízdou měnily olej čerpadlo ,rozvody olej atd. Dovolenou si nechtěně prodloužil o 2 dny ,čekalo se ,až servis v Rakousku uzná ,že do 48hodin nelze opravit. Pojištovna poslala vozidlo odtahu které bylo v Rakousku někde na cestách (český odtah) naložil posádku i auto a tadá do ČR. Platil ten pán jen 200km odtahu a nějakou částku v Rakouském servisu,kterou prej proplatí pojiš. Ubytování do 40EUR na osobu . Ted se řeší kde byla chyba ,zda v repas turbu ,nebo v opravě vozidla v servisu ?
Byl jsem rád ,že tyto služby nemusím využít ,ale nezávisle na info od kamarádky tak pruser servisu kde dělá kámoš se shodují ,jen je otázka co lze a co nelze opravit do 48 hodin ?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2014 15:10
martas74: do 48 hodin toho jde opravit opravdu spoustu klidně i vysypaný synchron v převodovce, otázkou spíš zustavá dostupnost dílů potřebných k opravě.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2014 15:35
Sponik, martas74 je z oboru grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 224
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.