Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 02. 2020 17:24
jj právě to se mi líbí,že je to na auto a tím pádem levnější o to cestovní.Díval jsem se na to a psal jsem jim konkrétně na moje auto.Tak zítra uvidím. Těch 75000 na odtah do CZ,by podle informace dvoukvitek by snad ve většině případů,kde je možno dojet autem,třeba Řecko vrch mělo plně stačit. Jinak jsem se díval na to on line pojištění a myslím si,že když je to na měsíc tak to bude pravděpodobně od uzavření (počátek platnosti) asi 30 dní ?? Nenašel jsem nějak informaci,jak to myslí.

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 02. 2020 19:37
Ano, je to na 30 dní od platnosti pojištění. Může se uzavřít již na následující den, což někteří konkurenti neumí. Už jsem viděl u konkurence platnost až 72 hodin od obdržení platby - to je nepraktické. Takhle jsem den před odjezdem naťukal vše na netu, kartou zacvakal a od druhého dne jsem mohl pojistku čerpat.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 02. 2020 18:55
Tak jak jsem psal,zaslal jsem dotaz a tady je odpověď :

Vážený pane,

v případě, že si sjednáte asistenční služby AutoCare budeme hradit asistenční náklady související s technickým problémem auta. Zejména pak odtah do místního servisu ke zjištění závady a pokud auto nelze opravit do 24 hod, tak budeme řešit odtažení do ČR. Náklady opravy ale nejsou předmětem plnění.

Celkový limit plnění na jednu událost je 75 000 Kč s tím, že orientačně lze říci, že pokryje odtah ze vzdálenosti 2 000 km od ČR (tedy 4 000 km celkem). Přehledný popis produktu naleznete na: [auto-care.cz].

Tarif pro obytné vozidlo je 770 Kč pro variantu služby "na měsíc" a 3 890 Kč v případě programu na rok.

S pozdravem

Jurij KOSTAŠ
Insurance Manager
Tel. +420 221 586 658
pojisteni@europ-assistance.cz

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
04. 02. 2020 19:05
Mám u Allianz za 1200 Kč k havarijce na celý rok neomezeně a vztahuje se i na odtah přívěsu, pokud nebude opraveno do 6 nebo max 8 hodin od nahlášení. Ty hodiny nevím přesně, musel bych se podívat. Jezdím s karavanem. Je to "Asistence Plus MAXI".
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 02. 2020 09:15
Ano, ale je to doplněk k havarijce, který bez havarijního není dostupný. Takových pojištění je hodně. Sice zaplatíš "jen" 1200, ale za havarijko dáš třeba osmičku.
Tady je pro většinu smrtelníků důležité si připlatit za nějaký normální peníz kšandy s páskem pro případ, kdyby se na cestě cokoliv stalo. Případný servis v místě člověk zaplatí, to by platil i tady, ale nejdůležitější je právě ten odtah vozidla i s dopravou posádky domů, pokud by k němu muselo dojít a i to, že se o vše nějaká duše na telefonu postará.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 02. 2020 09:45
Přívěs do 1t, respektive karavan do 2,5t (za pojištěným tažným vozidlem) je také v pojistce "Autem bez starostí", roční vyjde na 1850CZK (+300CZK pro "oldtimery" ). Bez jakékoli další vazby na jiné pojištění smoking smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
12. 03. 2020 18:21
Uzavřel jsem cestovní pojištění do Chorvatska na září někdy před měsícem u AXY na stránce:
[www.axa-assistance.cz]
Na kartičce mám napsané Evropa + některé další země.
A teď jsem se dočetl na jejich stránkách červeně napsané toto:

Cestovní pojištění se nevztahuje na pojistné události, které vznikly na území Belgie, Číny, Dánska, Francie, Itálie, Íránu, Jižní Koreje, Německa, Nizozemí, Rakouska, Španělska, Švýcarska, Švédska a Velké Británie.

Zajímá mne hlavně Rakousko. To už nepatří do Evropy nebo jak je to?
Potřeboval bych to nějak objasnit. Má někdo to samé cestovní pojištění od AXY? Nebo zase budu muset "lítat"po pobočce a dohadovat se o zrušení?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
12. 03. 2020 20:49
Možná jsem na to přišel.
Vypadá to, že jsou tam vypsané země, do kterých je zakázáno teď jezdit.
Domluvil jsem to tak, že by mi měli zítra zavolat. Pracovali dnes jen do 18.00
Rušit objednávku zatím nebudu, do září daleko a jsem teď vyjímečně optimista, že to dobře dopadne.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 03. 2020 07:26
Tak joo. Je to tak. Odepsali.

....Dobrý den...blablabla.........oznámení o neplatnosti cestovního pojištění v uvedených destinacích bylo zveřejněno na základě dnešního vyhlášení vlády. Pokud se situace uklidní a vláda omezení cestování do uvedených destinací zruší, bude opět územní rozsah našeho pojištění upraven......
Jak kdyby je zruinovalo, kdyby to tam na jednom řádků napsali. Tak hlavně aby se situace co nejdřív "uklidnila".
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.