Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 02. 2020 17:24
jj právě to se mi líbí,že je to na auto a tím pádem levnější o to cestovní.Díval jsem se na to a psal jsem jim konkrétně na moje auto.Tak zítra uvidím. Těch 75000 na odtah do CZ,by podle informace dvoukvitek by snad ve většině případů,kde je možno dojet autem,třeba Řecko vrch mělo plně stačit. Jinak jsem se díval na to on line pojištění a myslím si,že když je to na měsíc tak to bude pravděpodobně od uzavření (počátek platnosti) asi 30 dní ?? Nenašel jsem nějak informaci,jak to myslí.

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 02. 2020 19:37
Ano, je to na 30 dní od platnosti pojištění. Může se uzavřít již na následující den, což někteří konkurenti neumí. Už jsem viděl u konkurence platnost až 72 hodin od obdržení platby - to je nepraktické. Takhle jsem den před odjezdem naťukal vše na netu, kartou zacvakal a od druhého dne jsem mohl pojistku čerpat.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 02. 2020 18:55
Tak jak jsem psal,zaslal jsem dotaz a tady je odpověď :

Vážený pane,

v případě, že si sjednáte asistenční služby AutoCare budeme hradit asistenční náklady související s technickým problémem auta. Zejména pak odtah do místního servisu ke zjištění závady a pokud auto nelze opravit do 24 hod, tak budeme řešit odtažení do ČR. Náklady opravy ale nejsou předmětem plnění.

Celkový limit plnění na jednu událost je 75 000 Kč s tím, že orientačně lze říci, že pokryje odtah ze vzdálenosti 2 000 km od ČR (tedy 4 000 km celkem). Přehledný popis produktu naleznete na: [auto-care.cz].

Tarif pro obytné vozidlo je 770 Kč pro variantu služby "na měsíc" a 3 890 Kč v případě programu na rok.

S pozdravem

Jurij KOSTAŠ
Insurance Manager
Tel. +420 221 586 658
pojisteni@europ-assistance.cz

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
04. 02. 2020 19:05
Mám u Allianz za 1200 Kč k havarijce na celý rok neomezeně a vztahuje se i na odtah přívěsu, pokud nebude opraveno do 6 nebo max 8 hodin od nahlášení. Ty hodiny nevím přesně, musel bych se podívat. Jezdím s karavanem. Je to "Asistence Plus MAXI".
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 02. 2020 09:15
Ano, ale je to doplněk k havarijce, který bez havarijního není dostupný. Takových pojištění je hodně. Sice zaplatíš "jen" 1200, ale za havarijko dáš třeba osmičku.
Tady je pro většinu smrtelníků důležité si připlatit za nějaký normální peníz kšandy s páskem pro případ, kdyby se na cestě cokoliv stalo. Případný servis v místě člověk zaplatí, to by platil i tady, ale nejdůležitější je právě ten odtah vozidla i s dopravou posádky domů, pokud by k němu muselo dojít a i to, že se o vše nějaká duše na telefonu postará.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 02. 2020 09:45
Přívěs do 1t, respektive karavan do 2,5t (za pojištěným tažným vozidlem) je také v pojistce "Autem bez starostí", roční vyjde na 1850CZK (+300CZK pro "oldtimery" ). Bez jakékoli další vazby na jiné pojištění smoking smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
12. 03. 2020 18:21
Uzavřel jsem cestovní pojištění do Chorvatska na září někdy před měsícem u AXY na stránce:
[www.axa-assistance.cz]
Na kartičce mám napsané Evropa + některé další země.
A teď jsem se dočetl na jejich stránkách červeně napsané toto:

Cestovní pojištění se nevztahuje na pojistné události, které vznikly na území Belgie, Číny, Dánska, Francie, Itálie, Íránu, Jižní Koreje, Německa, Nizozemí, Rakouska, Španělska, Švýcarska, Švédska a Velké Británie.

Zajímá mne hlavně Rakousko. To už nepatří do Evropy nebo jak je to?
Potřeboval bych to nějak objasnit. Má někdo to samé cestovní pojištění od AXY? Nebo zase budu muset "lítat"po pobočce a dohadovat se o zrušení?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
12. 03. 2020 20:49
Možná jsem na to přišel.
Vypadá to, že jsou tam vypsané země, do kterých je zakázáno teď jezdit.
Domluvil jsem to tak, že by mi měli zítra zavolat. Pracovali dnes jen do 18.00
Rušit objednávku zatím nebudu, do září daleko a jsem teď vyjímečně optimista, že to dobře dopadne.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 03. 2020 07:26
Tak joo. Je to tak. Odepsali.

....Dobrý den...blablabla.........oznámení o neplatnosti cestovního pojištění v uvedených destinacích bylo zveřejněno na základě dnešního vyhlášení vlády. Pokud se situace uklidní a vláda omezení cestování do uvedených destinací zruší, bude opět územní rozsah našeho pojištění upraven......
Jak kdyby je zruinovalo, kdyby to tam na jednom řádků napsali. Tak hlavně aby se situace co nejdřív "uklidnila".
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 11:02
"PatrikHR
Pro ty co zvažují cestovní pojištění a nějakou rozšířenou asistenci pro auto, mi vychází nejlíp toto:
[auto-care.cz]
Jejich cestovní pojištění kryje i výlohy související s Covid 19 (teď jsem tam volal), limit 7M, zároveň v
 připojištění asistenčních služeb "pro auto" je i odtah domů do 75t. Vše na 10 dní, pro 2 dopělé a dítě 
za cca 1000kc. Axa má např pro stejné podnínky a limit 5M cenu cca 1000kc a to ješte nemáte
 pojistene auto...
Přesunuto z jiného vlákna

PatrikHR - tak zkouším to autocare, připojišťění myslíš to, že si jen zaklikneš auta a zadáš spz? Já to dal na dýl a 1540,- 2+1, kde jsi prosím vyčetl podmínky? Bohužel včera už jsem usnul a nevěnoval se tomu, ale dnes to musím zaplatit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (18. 06. 2020 16:30).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 11:18
ano, myslim to. Volal jsem jim na jejich infolinku.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 11:20
Mimochodem, ja to vlastne dnes / zitra budu taky platit, nevis, jestli to zacina platit az kdyz maji penize na ucte, nebo staci ze jsi penize odeslal?
Na to jsem se zapomnel zeptat a nevim jake jsou obecne pravidla pri jsednavani pojisteni..
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 11:27
auto care mam taky, podminky jsou dostupne na jejich strankach, ale volal jsem tam pred sjednanim pojisteni, kvuli limitum...ty tam nejsou...mel jsem autocare i loni, nicmene nebylo potreba (chvalabohu) pojisteni je platne, az maji penize na uctu...ja platil kartou, takze ihned mi do emailu prisel navrh smlouvy a karticky...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 11:36
Bacha na to když se dělá pojištění přes net tak třeba Kooperativa má 14 denní ochranou lhůtu než to platí . Chtěl jsem si v HR po netu prodloužit cestovní pojištění Holiday a zaplatil jsem online . Po telefonátu na informacích mě pani řiká no když se něco stane může pojišťovna říct že bude krátit nebo nezaplatí sad smiley podle situace že se chráněj ,kdyby se něco stalo a já se pojistil hned po té pojistné události

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 11:49
Ufonislave prosím, ted jsi me mírně mystifikoval. Kde nejsou limity? Nejsou vypsané na netu? nebo tam nejsou vůbec? Hodlám to po vašem - klucí smiling smiley - vzoru vyzkoušet, kvůli tomu autu pouze a jen pro sichr. Jinak se vždy pojišťuji v české pojišťovně na cestu osobně.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 12:16
Volal jsem tam, není tak nijaká prodleva (v řádu dnů nebo dokonce týdnů), pro platnost je důležité, aby peníze dorazili na účet a platbu zpracoval systém. V případě platby kartou je nejbližší možný den "zítřek", protože se to prý v systému zpracovává v noci. Prý už to zadávání počátečního data je tomu uzpůsobeno a nejde zadat dnešek. Na zpracování platby systémem o víkendu jsem se zapomněl zeptat.
Rovnou jsem to naklikal a zaplatil.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 12:21
Na rozdíl od česképojišťovnygenerali, kde Ti ihned vyběhne něco o tom, že pokud jedeš někam, kde proběhne pandemie, tak že se to na to nevztahuje. ...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 12:35
Limit tam je pouze na auto
1...po telefonatu mi ani operatorka nebyla schopna sdelit limity, nicmene po objednani pojisteni mi vse prislo do emailu...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 12:44
Autocare vyplňuji a platím. Kolik km je odtah? Těch podmínek je asi 7 příloh pdf. Ještě nemám ani najité plavky smiling smiley Pořád nějaká předdovolenková administrativa smiling smiley Ale zatím z toho, co jsem načetl by to na normální dovolenou a cestu po Evropě mělo stačit. Konkurenční nabídka u české s kolonkou terorismus stojí 2x tolik, základní varianta...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 12:57
hlavni stranka:
[travel-care.cz]
--> kliknu na Vice infomaci..
[travel-care.cz]
zoskroluji dolu, tam jsou limity cestovniho pojisteni
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 13:07
PatrikHR, tam jsem samozřejmě byl. Umím ovládat pc a číst. Pouze se ptám, protože to na mne působí jako marketingové lákadlo k tomu pojistení auta. Ty limity jsou proti "normální pojistovně" dost propastné. Nevím tedy, co všechno se může stát někomu po cestě do HR (raději nic nepřivolávat), ale po důkladném pročtení vnímám, že to je výhodné pro někoho se starším vozem a "rizikem za 75 tis kč" (buď tě opraví, nebo dovlečou někam, nebo vymění gumu). Podsud za ty peníze asi jo. Ale pro 2+1 rodinu se mi to zdá malé plnění v té ceně. Okolní pojišťovny jen pro cestovní pojištění jsou jinde.

STÁLE PEVNĚ VĚŘÍM, že jsme pořád v rámci tématu a "cestovní souvislosti". Varinatu pojistit se u normální pojišťovny a k tomu připojistit u auto-care auto jsi neprověřoval?
EDIT 2x: nevidím tam třeba pobyt v nemocninci (ale aspoň nevyhrožují covidem)

EDIT 1x: tak kupříkladu srovnávač zde, s dle mě lepšími parametry...ale nestíhám si číst veškeré zatím:
[www.top-pojisteni.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil couddy (18. 06. 2020 13:20).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 13:23
Běžně mám souběh dvou pojišťoven... dříve právě Autocare, pak Kooperativu, pak autembezstarosti (jezdím více ven, tak roční) + vždy Axa (máme to trochu atyp. = nevylučují zcela epileptiky atd.). Malou jsem míval dokonce v Koop. i Axa "překrytou"
couddy, také se podívej na "pojistku na blbost" (děcko ti sejme regál v obchodě nebo míčem někomu rozbije nos...), moc pojišťoven jí v základu CP nemá, některá ti toleruje i trochu alko občerstvení na pláži, než někomu "zalehneš záda" atd.
Samozřejmě k tomu můžeš mít něco (opravu, odtah) i v povinném ručení či CP u debetní / kreditní karty apod. Lecos můžeš kombinovat / sčítat...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 13:31
Super. Rada. SLAVKOVe díky! Zrovna v tom ležím, místo chystání na zítra. To autcare beru, ok 75 tis a to mi astru možná i opraví někde - té se snad nemá co stát, pneu nebo tak. T5 by bylo možná horší. Potřebuji otočit HR a pak Kaprun a domů. A ted tady lovím ty "dovětky" a jako markeťák bych jim dal fakt dvojkorunu všem. Přiznám se, že v tom dost tápu a koukám, že všichni zdražili smiling smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 13:37
@Couddy, promin, nechtel jsem te nijak urazit, jen jsem skutecne nevedel jestli si se na to dival detailne, sam nektere veci prehlednu, protoze to proletim moc rychle :-), tak si rikam ze to napisu detailne.

Mne prijde hlavne super ten odtah domu do limitu 75t, to jinde namas. A nevim jestli tam neni nahodou i varianta nahradniho vozu.. Tak detailne jsem to zas nestudoval.

Co se tyce limitu cestovniho pojisteni, tak je tam limit 7mil na zdravotni vylohy a meli by se tykat i covidu.

Ja si jeste platim celorocne asi za 80kc mesicne cestovni pojisteni ke karte. Kdyby ta "moje" pojstovna kryla i covid, dalsi cestovni pojisteni bych neresiel. A to auto normalne taky neresim, ale letos si rikam, ze je lepsi priplatit za vetsi jistotu alespon v teto oblasti.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (18. 06. 2020 13:42).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 13:45
PatriHR ne, v pohodě, nic se nedejě. Taky to prolítávám rychle, ale vytiskl jsem si autcare smouvu a koukám na to a třeba já to z té tabulky hlavně chápu, že ti "s autem udělají cokoli do limitu 75 tis" kč. Což je fajn. Nechápu, ale proč to nejde koupit samotné smiling smiley - a nebo to zase nevidím.

Slavkov mě inspiroval, dívám se podrobně i na tu axu nyní. Už by ale raději dal na něčí doporučení ... už mne to moc nebaví.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 14:02
Hoši, stejně nás "oškubou" a je jedno, jestli platíte u AXY, Kooperativy, nebo jiné uváděné pojišťovny. V pohodě to je, když se nic nestane. Pojištění je taková psychická podpora.
Ale, když, nedej Bože, proběhne nějaká pojistná událost, tak začnou slovíčkařit a jsme v zádeli. Kdo se třeba má vyznat v těch "7 přílohách" jak je uváděno. Při důkladném studiu podmínek bys musel mít mít pomalu titul JUDr. a to dokonce ne ten z Plzně.
Tak asi tak.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 14:05
Petře, každý to máme jinak a na tvé konkrétní podmínky ti těžko poradí někdo neznalý tvých požadavků...
Já to mám převážně jet vozy z minulého tisíciletí.. s handicapovanou na palubě... a občas přes Bosnu.
Obecně, pokud jedeš více než dvakrát ven, tak už koukej po ročních variantách...
Pokud máte v rodině nějaké chronické onemocnění, vyléčenou rakovinu atd., tak sleduj výluky dvojnásob pozorně. Zjednodušeně, ty největší pojišťovny mají těchto výluk nejvíce (Allianz, ČSOB...)....
Pak jsou samozřejmě podstatné reference, jak pojišťovny reálně plnily v případě problémů... nicméně lidé lžou, nečtou smluvní podmínky atd. Pak jsou nasr*ní...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2020 14:06
coudy - těch MAX. 75.000,-Kč je na odtah tvého auta a možná na půjčení jiného, aby ses mohl dopravit domů , a u toho cestovního je zásadní info - těch 7 mil. je na každou pojištěnou osobu, nebo na celou skupinu ( rodinu ) ??... to jsem se zatím nedočetl ... i když existuje vlákno o pojištění, tak nevím, zda to patří sem ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 06. 2020 16:18
Něco přesunuto z jiného vlákna

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 06. 2020 20:13
Jiri děkujeme. Nějak se to tam zvrhlo.
Na dotaz 7 mil jsem odpověd stále nenašel. Trošku už fakt nestíhám s tím balením. A zítra má být super truper den na odjezd smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.