Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
Re: Dálnice nebo jinudy???
13. 05. 2014 07:49
MJ: včera jsem se vrátil z prodlouženého víkendu a zkusil jsem jinou trasu než obvykle. Je tu někde na fóru už popsaná. Vždycky jsem na Krk jezdil přes Graz (tam), nebo Salzburg (zpět). Teď jsem jel z Lince na Graz a v Triebenu jsem odbočil na Judenburg, dále pak na Klagenfurt, přes Loiblpass (tady se trochu točí volantem) a Tržič na slovinskou dálnici. Je to fakt hezká trasa. Neměřil jsem vzdálenosti, ale podle mapy se zdá kratší. Kromě toho jsem se vyhnul Karawanken tunelu, kde je vždycky nějaký problém. Zpátky jsem proto tento tunel zase objel přes Loiblpass a ve Villachu jsem se zase napojil na dálnici. To byla chyba, protože kolem Slzburgu bylo dost omezení v tunelech a na obchvatu měta jako vždy zácpa.
Jo a spotřebu jsem měl díky té horské zkratce za celou cestu jen 4.7 l/100km (2 litr diesel). Asi je to pomalejší - no a co. Výhledy na zasněžené vrcholky byly impozantní. Když bych počítal poplatky, tak "zkratkou" se ušetří za Karawanken tunel (nevím - 10E?) a za St. Michael tunel (11E). Taky se dá jednoduše přes Liezen objet první placený tunel (4,5E?) na trase Linz - Graz (mě se nechtělo to objíždět, ale už jsem to taky zkusil).
Takže tak. V sezoně může být velký provoz - nevím. Nikomu nevnucuji.
MJ
Re: Dálnice nebo jinudy???
13. 05. 2014 17:55
HonzaD: vzhledem k tomu, že jedu přes Rakousko poprvé a sám se synem, tak raději zůstanu na dálnici... Která trasa se Ti zdá méně problémová? Přes Graz nebo Salzburg? Nerad bych někde skončil v koloně. Pojedu 3.července ráno což je čtvrtek.
Díky za rady
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
13. 05. 2014 18:01
čtvrtek je myslím v pohodě a cestou na Graz jezdím každý rok záleží asi v kolik hodin pojedeš většinou jsem chytil provoz ČR-A a A-ČR ráno ,když se jezdí do práce na 6 hod. Jezději češi do rakouska makat jinak okolo Linz to nevim jak tam je provoz v tuto hodinu .Určitě ti poradí Hill ten hodně jezdí služebně a zná thumbs up
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
13. 05. 2014 20:40
Nepřeháněj, tak často už do zahraničí nejezdím a do Alp tím méně.
V týdnu po ránu (t.j. tak do 8 hodin) koukej být na dálnici u prvního většího města, to nebývá nikde akutní problém, dokonce i Vídeň bývá ještě slušně průjezdná.
Salzburgem jsem projížděl naposledy před asi 6 lety, když jsem musel v Soběslavi cosi vyzvednout, jenže jsem jel poněkud opačným směrem: na Innsbruck a Nenzing: dnes je úplně jedno, jak dlouho jsme poskakovali v koloně kolem Salzburgu. Od té doby jsem vždy raději jezdil přes Železnou Rudu, Landshut a Rosenheim nebo přes Mnichov, Memmingen a Lindau. Vyšlo to odtud vždy o 100 km blíž a o nejméně hodinu rychleji, než přes Salzburg. Ale tudy na Jadran nejezdíme, navíc je to stará záležitost, takže to dodávám jen pro dokreslení.
Na dovolenou sleduj tak týden dva předem dopravní situaci v Rakousku. Když víš, že pojedeš ve čtvrtek, sleduj to dva čtvrtky předem tak po půlhodině v čase, kdy předpokládáš, že příslušným úsekem pojedeš, hlavně jde o obchvat Linze, případně Salzburgu, zvolíš-li tuto trasu, a mýtnice tunelů. Nebo tím pověř někoho, kdo v týdnu má čas po ránu luskat mapy na monitoru.
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 05. 2014 08:09
MJ: méně potíží jsem zažil vždy na cestě přes Graz. Jak píše Hill, je třeba jet tak, abys projel Lincem mimo špičku, ale i tak se to dá. Předevčírem jsem tam projížděl mezi 16 a 17 hodinou a zdržení bylo tak 15 minut. Cestou tam (ve čtvrtek) jsem zase chytil ranní špičku mezi 7 a 8 hodinou, to byla zácpa už od konce dálnice - z kopce před Lincem. Zase asi tak 15 minut. To se dá přežít. Někdy trvá déle projet Freistadt, tam to zdržují semafory.
MJ
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 05. 2014 13:32
Díky všem za rady, vezmu to přes Graz
Re: Dálnice nebo jinudy???
15. 05. 2014 16:03
TO: Hill

Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepřeháněj, tak často už do zahraničí nejezdím a
> do Alp tím méně.
> V týdnu po ránu (t.j. tak do 8 hodin) koukej být
> na dálnici u prvního většího města, to nebývá
> nikde akutní problém, dokonce i Vídeň bývá ještě
> slušně průjezdná.
> Salzburgem jsem projížděl naposledy před asi 6
> lety, když jsem musel v Soběslavi cosi vyzvednout,
> jenže jsem jel poněkud opačným směrem: na
> Innsbruck a Nenzing: dnes je úplně jedno, jak
> dlouho jsme poskakovali v koloně kolem Salzburgu.
> Od té doby jsem vždy raději jezdil přes Železnou
> Rudu, Landshut a Rosenheim nebo přes Mnichov,
> Memmingen a Lindau. Vyšlo to odtud vždy o 100 km
> blíž a o nejméně hodinu rychleji, než přes
> Salzburg. Ale tudy na Jadran nejezdíme, navíc je
> to stará záležitost, takže to dodávám jen pro
> dokreslení.

> Na dovolenou sleduj tak týden dva předem dopravní
> situaci v Rakousku. Když víš, že pojedeš ve
> čtvrtek, sleduj to dva čtvrtky předem tak po
> půlhodině v čase, kdy předpokládáš, že příslušným
> úsekem pojedeš, hlavně jde o obchvat Linze,
> případně Salzburgu, zvolíš-li tuto trasu, a
> mýtnice tunelů. Nebo tím pověř někoho, kdo v týdnu
> má čas po ránu luskat mapy na monitoru.

Hille prosím poraď kde mám případně sledovat hustotu provozu ...
děkuji.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
15. 05. 2014 16:59
V google mapách můžeš zobrazit aktuální provoz.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
15. 05. 2014 17:27
RAKOUSKO:
Momentálně probíhají údržbové práce na serveru asfinag.at , takže je třeba mít trpělivost při čekání na načtení stránky (teď zrovna se to týká stránky s kamerami, na kterou sem zopakovala výše odkaz Rosmarinka, nicméně i tato stránka se už opět zobrazuje), jinak už i na titulní stránce je k dispozici mapa dálniční sítě s barevně vyznačenou hustotou provozu, zelená bez problémů, žlutá hustý provoz s možností zpomalení, červená už přískoky s možnou zácpou, dopravní, ovšem.
Vlevo od mapky jsou vypsané úseky podle čísel dálnic a silnic, kde nastávají nějaké dopravní komplikace.

Pak jsou k dispozici jen kamery - ty najdeš na [www.asfinag.at] , aspoň nabídku lze přepnout do angličtiny.
Můžeš si vybrat libovolnou z kamer dostupných na libovolné dálnici a kliknutím na hvězdičku si ji přidat do záložek/oblíbených/Favorites a pak na ni chodit koukat rovnou.

No a pak existuje aplikace pro chytré mobilní telefony (iPhone, Android, Blackberry, Windows), která je zdarma, a jednotlivé balíčky pro různé systémy jsou dostupné na stránce v odkazu. Protože se snažím vyhýbat mobilům chytřejším, než jsem sám, nemám vyzkoušené, jak je to s aktualizací dat přes internet v Rakousku. Ale lze si je určitě zaktualizovat už doma za tuzemský tarif, uložit v mobilu ještě před opuštěním domácí sítě a používat offline.
Znalost němčiny není v tomto případě nezbytná, ovládání pomocí ikonek je dostatečně přehledné.


SLOVINSKO: tam nejraději používám portál DARS, nahoře si zaškrtnu Cestne kamere a Števci prometa (počítadla provozu) a mám přehled jak o kamerách, tak o hustotě provozu v počtu vozidel za hodinu v každém směru zvlášť, průměrnou rychlost těchto vozidel za poslední hodinu a jejich vzájemný rozestup (opět průměr za poslední hodinu).
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
15. 05. 2014 17:28
Nebo pomocí kamer tady A nebo SLO a ještě když si na této mapě SLO zaškrtneš v první kolonce Števci prometa tak ti to zobrazí aktuální hustotu provozu ve SLO

Hill byl rychlejší



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (15. 05. 2014 17:30).
Re: Dálnice nebo jinudy???
16. 05. 2014 14:28
Ano, děkuji všem za odkazy to se hodí !
Re: Dálnice nebo jinudy???
31. 05. 2014 21:38
Stále řeším, kudy z domova na Rakousy. Po D1 (z domova na Prahu a pak na Brno) se mi nechce, protože jen po Jihlavu mám tři úseky, kde je rozkopáno a v době mé jízdy bude uzavřen sjezd na Jihlavu. Jet po silnici č.38 od Nymburka je taky loterie, protože je rozkopaný Havl.Brod, teda alespoň by měl být. Tak snad jedině z ní uhnout v Golčově Jeníkově na Žďár a najet na D1 až u Velké Bíteše? Babo raď.
Re: Dálnice nebo jinudy???
31. 05. 2014 21:51
Havl. Brod je rozkopaný na sra*ky, ale po I/38 od Prahy na Jihlavu se projíždí kupodivu plynule, zpět mírné zdržení, v pozdních večerních hodinách a v noci bez problémů, bez zdržení
Re: Dálnice nebo jinudy???
31. 05. 2014 23:12
Ahoj,baba radí :zapomeňte na Brod.Je to dost adrenalín už teď projet ho odshora dolů(od Čáslavi na Jihlavskou), a to ještě není nejhorší doba-mají rozkopanou polovinu z celého úseku, do prázdnin přibyde uzavírka 3. části a o prázdninách se to dovře až po světelnou křižovatku na Humpolecké,dál na Jihlavu už rozbagrováno je a bude.
Kdo jedete od Prahy, snad nejmenší zlo je Chotěboř-Žďár a na Bíteš.Jezdíme teď tudy taky.
Re: Dálnice nebo jinudy???
31. 05. 2014 23:22
Andulko kecáš, teď v tomto stádiu je to směrem na jih hladce průjezdné i přes částečnou rozestavěnost, a jak to bude vypadat až přijdou na řadu další úseky ví jen věštec, a to ty nejseš ! Od Prahy jasně a od Pardubic-přes obchvat,nikoliv centrem se nikdo nemusí bát jet, kór když všeci jezdí na dovču mimo denní špičku. Nedělej se zajímavou a neblbni tady lidi !
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
31. 05. 2014 23:40
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stále řeším, kudy z domova na Rakousy. Po D1 (z
> domova na Prahu a pak na Brno) se mi nechce,
> protože jen po Jihlavu mám tři úseky, kde je
> rozkopáno a v době mé jízdy bude uzavřen sjezd na
> Jihlavu. Jet po silnici č.38 od Nymburka je taky
> loterie, protože je rozkopaný Havl.Brod, teda
> alespoň by měl být. Tak snad jedině z ní uhnout v
> Golčově Jeníkově na Žďár a najet na D1 až u Velké
> Bíteše? Babo raď.


" Risknul " bych to přes Budweiser , snad tudy jezdí někdy i Martas 74 z Kladna , většinou je tam pohoda , ale 2. placený tunely - 4.50 + 8.00 €

[www.google.cz]
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
31. 05. 2014 23:49
Schimi: i nesouhlas se dá napsat slušně bez napadání a urážek, nemyslíš? yawning smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 00:04
Myslím, že přeháníš. Prostě když někdo lže tak mu to řeknu jasně bez obalu, a urážky a pod., jak píšeš tam nejsou, tak také nepřeháněj ! Nemám se vám náhodou omluvit, že chci rázně zarazit přifukování věci ku škodě všech ?
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 09:11
Alespoň že jsem se dověděl, že Havl.Brod je rozkopaný, něž si tady někteří dali vyrtuálně přes držkusad smiley
Mám z domova v podstatě dvě až tři možnosti, jak se do A dostat. Buď na R10 do Práglu a pak po D1 buď na Znojmo nebo přes Mikulov. Zde je problém D1, uzavřený sjezd na Jihlavu, tím prodoužení utrpení na D1 a jet na Mikulov. Další varianta najet u Nymburka na silnici č.38, ale tu blokuje rozkopaný Havl.Brod,pak nějaké trable v Jihlavě a nechutná, alespoň pro mě, cesta z Jihlavy na Hatě. Nebo, jak jsem uvedl již výše, uhnout na Žďár. Varianta na Dolní Dvořiště byla taky v úvaze. Mělník, Kralupy, Prágl a pak dolů na Strakonice. Připadá mi značně zdlouhavá.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 11:00
Já jezdím do Brna poměrně často a až na vyjimky jsem toho moc nenastál. Takže až pojedu tak pojedu normálně Liberec Praha Brno Břeclav. Než řešit kudy tak i kdyby zpomalení na D1 mě trochu zdrželo, tak je to lepší než se masírovat na Budějovice a pak na Linec. Ale je možné, že si to do dovolené rozmyslím.
To Schimi: fakt se to dalo říct jinak a slušněji. Já bych tak určitě nemluvil s nikým i když třeba neříká pravdu, natož s někým koho třeba ani neznám a nevím kdo to je.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 12:50
Zahajskej : a co to vzít z Prahy dolů po D3 na Dolní Dvořiště o který si uvažoval? Bydlím u Prahy a vzhledem letošnímu tankodromu ČR tou cestou pojedu. Tunely podle situace a nálady buď objedu nebo projedu.
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 15:30
Ahoj, bydlím ve vlašimi a myslím, že z prahy do jihlavy je dobrá cesta z D1 exit psáře, přes tehov na první větší křižovatce rovně na rataje, zdislavice pak za zdisalvicema další křižovatka do leva směr čechtice v čechticích na košetice,pelhřimov, jihlava, je to státovka s malým provozem a v pohodě a od nás z vlašimi je to dokonce kratší než po dálnici.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 16:35
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajskej : a co to vzít z Prahy dolů po D3 na
> Dolní Dvořiště o který si uvažoval? Bydlím u Prahy
> a vzhledem letošnímu tankodromu ČR tou cestou
> pojedu. Tunely podle situace a nálady buď objedu
> nebo projedu.

Sibiř - Veselí už je dálnice, ale místo na Dvořiště může uhnout na Třeboň a přechod Halámky a pak má na výběr 2 možnosti
1.) přímo Vídeň (Halámky - Vídeň dobrá cesta)
2.) Halámky - Schrems - Zwettl - Krems - St.Polten a před Vídní na Graz
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 16:48
Rafani, už loni jsem popsal jednu trasu + nákup ENC včetně zkušeností. Ohlasů bylo mnoho jak loni, tak letos. samozřejmě, každý potřebuje něco jinýho, ale mrkněte na tento můj odkaz a zprávu na té straně 38 u diskuze u ENC
[forum.ihvar.cz]
ono psát to na 3 - 4 diskuze kterých se to týká je dosti blbý SPAM.
Nebo to mám sem celý nakopčit a rozjet tu diskuzi? smileys with beer
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 17:00
Řidiči, kteří se potřebují dostat do Jihlavy, budou muset pokračovat po D 1 až na exit na 119. kilometru a vrátit se pak v opačném směru na Prahu sedm kilometrů zpět na exit 112. Z něj budou konečně moci sjet do tohoto krajského města. Další možností je sjet z D 1 už na 104. kilometru a do Jihlavy dojet po okreskách.Já osobně sjedu na 104.km.Vyjíždím ze severu jedu na Prahu dál po D1. Jihlava-Hatě to budu muset skousnout.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 21:04
Já nějak nechápu proč se vám líbí jezdit přes Jihlavu. Já už léta jezdím přes Břeclav a je to super. Ale je to také tím, že preferuji dálnici.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 21:21
MotoMoto
Jen ta Břeclav je nekonečná ale dál to pěkně odsejpá
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 21:23
Já právě mám ten pocit, že to Znojmo a spol je nekonečné. Nedávno jsem tam tudy jel a myslel jsem že umřu už v Moravských Budějovicích. Takhle jedu po schodech až skoro na hranice.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 21:36
Teď se stavil mladej a hlásil, že už v pátek po osmatřicítce od Boleslavi normálně projel (vezl náklad do Stonařova a pak v Jaroměřicích nakládal něco na cestu zpět).
Jihlavský tunel je už normálně průjezdný v obou směrech, Havlíčkův Brod směrem na Jihlavu se jezdí normálně po hlavní, jen to tam je stlačené do jednoho pruhu (zdržení odhadl na 5 minut proti obvyklému průjezdu). Zpět se na semaforech dole odbočí na obchvat a z kruháku se normálně vrací po Chotěbořské na osmatřicítku. Zdržení v pátečním provozu nepřesáhlo taky 5-7 minut.
Čili bych z toho nedělal větší průseur, než ve skutečnosti je.
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2014 22:24
No jo no, však jsem to říkal, a nelhal :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.