Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
13. 06. 2012 17:41
Dobrý den kdo víte o co jde máte info kde a za kolik se dá cestou do Splitu tankovat Ethanol 85 děkuji za info



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nevolej (13. 06. 2012 18:28).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
13. 06. 2012 22:02
Aktuální seznamy čerpaček na E85 jsou tady (poloha se dá stáhnout do navi):

KORRIDOR

a v Rakousku tady (tam to ale nějak ubývá :-():

OAMTC

> nevolej

Jak dlouho jezdíš na Etanol a jak jsi s tím spokojený?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jardik007 (13. 06. 2012 22:03).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 06:20
dva dny bez jednotky ale jsem rozhodnut ji koupit za 2800 na netu, cena 26,40 za litr je na te trase dost značna uspora hodně o zkušenostech najdeš třeba na foru renaultu ale to spiš na email aby nebylo zle
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 07:55
Sice levné palivo, ale o dost vyšší spotřeba!!!! Nevěř spotřebě na PC, skutečná je co ukazuje PC + 15% navíc co přidává jednotka na E85(15% je prodloužení vstřiku nastavené v jednotce). Jezdil jsem na to pár měsíců a finanční úspora 11kč na 100km, ale teď co benzín trochu zlevni, tak úspora skoro žádná.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 07:56
Jasně, já mám najeto asi 10 tis., samozřejmě s jednotkou. Nechal jsem ji namontovat i kvůli finanční úspoře při cestách do Chorvatska. Bohužel okolnosti tomu chtěly jinak a Chorvatsko letos ne, ale snad mi auto ještě nějaký čas vydrží a nebo se to dá přemontovat i do jiného... Jinak počítej, že spotřeba půjde nahoru asi o 20%, takže, když to přepočítáš na benzín, tak mi to vychází jako kdybych tankoval kolem 30kč. A v TankONO je E85 za 23,50 takže se to vyplatí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jardik007 (14. 06. 2012 07:58).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 08:02
Tak to jóóó, počítal jsem s cenou E85 26,9kč/l. Nechtějí to u nás zlevnit a tak jsem zase přešel na benzín. Jednotka je doma v záloze a až zlevní éčko, tak s ním zase hurá do auta.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
15. 06. 2012 06:10
zatim jezdim bez jednotky prvni nadrž ale podle informaci od renaultau na foru je spotřeba s jednotkou nižší a zvedne se i výkon PALUBNÍ PC to ale počítá chybně snížení spotřeby se pozná při tankování ale jak říkám není to moje osobní zkušenost (s jednotkou) já mám scenika 6/99 1,6 16V zatím bez jednotky a 8Kč na litru nepoznat ?!?
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
10. 12. 2012 12:20
plkate kraviny za které všeci platíme, ale aspoň v Bruselu vám zatleskají.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
11. 12. 2012 08:09
Nerozčiluj se, mám s přídavnou jednotkou naježděno cca 15000km a zkutečnost je taková, že ušetřit se dá a nějaká EU mi je kdesi smoking smiley.
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
11. 12. 2012 21:33
no squele a to se fakt vyplatí? Co tě odradilo od koupě nafty, nebo lpg?
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
12. 12. 2012 08:05
lpg moc nevěřím, auto na naftu je pro mě cenově nedostupné (bazarům nevěřím, nové je nové) a hlavně jezdím krátké trasy.
Éčko není zázrak, ale při vysokých cenách se aspoň něco málo ušetří. Každé auto se na e85 chová jináč, někdo šetří a někomu se zvedne neúnosně spotřeba.
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
12. 12. 2012 22:17
Milane a to "něco málo" stoji za ty lány řepky a petro kukuřice?
Anonymní uživatel
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
13. 12. 2012 09:47
Bukowski -thumbs up
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 15:46
to "Bukowski" :jenže díky těm lánům kukuřice nejsme tak závislí na ropě od chlápků v bílém prostěradle.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 15:57
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 19:02).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 19:57
A kolik nafty se spotřebuje, aby bylo pole obděláno, zaseto, postřiky a sklizeno? Kolik nafty se spotřebuje, než se výpěstek dostane ke zpracování a do čerpací stanice? Možná více, než kolik se tímto nafty ušetří.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 23:39
a kolik nafty se spotřebuje,než se do Tesca dostanou brambory s Polska,které někdo musel taky vypěstovat.To samé hybridní auta ,či elektromobily.Na začátku stojí šotolík v prostěradle. Je potřeba podporovat mafiány se slunečníma elektrárnama,který jsou tak strašně eko... smoking smiley
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 09:12
Z toho plyne, že ropu zatím ničím nenahradíš. Proto jak uspořit - kupovat si klasická auta s co nejmenší spotřebou.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 10:25
nebo radši kolo,to jede na sádlo smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 14:02
k Darko 16. 12. 2012 23:39

Přes osmdesát procent ropy zpracovávané v Čechách, dochází po bývalé Družbě. Byla tu záviíslost na Sovětském svazu a po jeho rozpadu v Rusku. Pamatuji, co se dělo v roce 1990 a v roce 1991, když přivřeli kohouty. Výstavba ropovodu IKL( Ingolstadt-Kralupy- Litvínov) byla prozíravým tahem, který prosazoval m.j. tehdejší ministr hospodářství Vladimáír Dlouhy.
Jen pro pořádek- veskutečnosti tento ropovod vede z Vohburgu do Uh(vesnice Uhy u Kralup a do Litvínova, resp. záluží
Ten Ingolstadt a Kralupy zřejmě byly vyvolány tím, že ty dvě vísky -Vohburg a Uhy byly neznámé)
Tento ropovod je napájen Transalpským ropovodem,který má hlavní terminál a tankoviště v Terstu. Avšak do tohto ropovodou proudí převážně ropa z tankerů, které ji přivážejí z Azerbajdžanských lokalit. Té arabské ropy je v našich rafineriích minimum, stejně jako ropy ze severního moře.
Slovnaft je také napájen bývalou Družbou a dále k němu vede ze Schwechatu větev Adrie.
Teoreticky lze do Čech dostat ropu z Ruska jak rourou, tak ropovodem, přičemž teoreticky lze využít i napájení drií přes Schwechat a Slovnaft.
Nicméně, nikdynebyly české rafienrie závislé na rabských ropách, ale na dodávkách z Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu.
Takže pány v prostěrdlech je třeba mít na zřeteli, ale není důvodu je přeceňovat.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 15:42
Ty zakuklence musíme vzít bohužel v úvahu, protože jsou sjednoceni v kartelu OPEC, který de fakto ovládá trh s ropou. Pokud přiškrtí kohoutky, tak na celém světě vzrůstá cena ropy. Takže nepřímo nás ovlivňují, neboť Rusko nám prodává ropu za světovou cenu. Nevolám zpět komanče, ale v tehdejším RVHP byla dodávána ropa z Ruska za cenu 5-ti letého průměru za předchozí období.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 15:52
Tomm:

Problem je v tom, ze Kralupy uz ropu z Druzby neumi zpracovat.

Zahajskej:

[biom.cz]
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 18:01
...ale jsme nezávislí, to jsme s těma arabama vyj...li, už umíme vyrobit tech.líh za cca.360 a prodávat jej s euro dotací za 26...co dodat? Rádějí ukončit debatu a bavít se o tom, že za chvilku se nám to přehoupne a léto bude zas blíž a nalijem tam naftu, benál či elpége, neb stáčet do nádrže nesmysl pod názvem E85 Chorvate ještě neobjevili, ale určitě o výhodach e85 je brusel rychle poučí.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 18:23
a co vyrábět místní specialitu,Metanol ? thumbs up smiley To nám jde na jedničku. Mimochodem v létě si troufnu natankovat Ethanol v poměru 1/3. Uvidím co to udělá
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 18:39
můžeš to ředit i 1:1 i když nemaš upraven motor, nic se nestane, nebo když máš 10 let starou ameriku i čistý a nemusí mít na nádrží ani logo Flexi Fuel, budeš prostě jen nucen brzo měnít palivový filtr, jednu, možná dvě hadičky které přestanou těsnit, jednou za rok si sám v garáží vykidaš hnůj co se ti usadí na dně nádrže a jedeš dál, trošku hůř to startuje v zimě, ale da se to, ale co od toho čekaš? Úsporu a la shell celých 1L phm na plnou nádrž?
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 20:15
Predpoklad je, ze je nadrz kydaci, coz dneska zhusta nejsou :-D
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
18. 12. 2012 08:53
už na podzim jsem jezdil s poměrem 1:1 a pohoda. V létě chci zkusit 1díl naturalu a 3 díly Ethanolu.Podle zkušeností vzroste spotřeba o cca 0,5 litru.Tankováním ethanolu ušetřím zhruba 300-400 kč za které si můžu koupit např. slovenskou a madarskou dálniční známku,takže proč ne...
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
01. 01. 2013 20:24
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
03. 01. 2013 11:26
pěkný článek,akorát že i pěstováním potravinářských plodin se uvolnují skleníkové plyny.Na druhou stranu pěstování palivových plodin zachránilo z hrobníkovy lopaty nejedno JZD.Zpracování ropy taky potřebuje fosilní paliva a zatěžuje živ. prostředí.A co budem dělat,když fosilní paliva dojdou ? Auta na baterky těžko,nevyrábí se ze vzduchu a použité baterie jsou extrémní ekologická zátěž.Budu egoista a si natankuju ethanolu za svých 26 kč a mám to na háku.Proč mám dávat 36kč za benzín ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (03. 01. 2013 11:29).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
04. 01. 2013 16:44
2,5 turbo XC70 Volvo
Nějak jsem to trochu studoval a tak jsem to zkusil bez té jednotky a ono to jelo. A jede stále. Nemám ji a tankuji jak kdy někdy dám něčeho více a někdy nečeho míň když to tak jenom z hlavy spočítám 60% 95 a 40% etanolu. Na spotřebě to nějak nepoznám ale kolik mi zbude asi ano. Myslím peněz. V prosinci jsem najezdil cca 4.000 tis.km. Spotřeba do 10 lt/100 km. Když byl benzin za 38,90 tak to znát bylo nyní když je za 33,- se to trochu upravilo. Ale výhoda je to stále. Fakt je ten, že do Polska již pro benzin nejezdím.
Synové mi říkají - otče až se ti to po ... budeš mít problémy. No zatím až není. Doma jsem tiše, nikomu nic neříkám a mám klid . S autem si jezdím sám takže nikdo mi netankuje a jsou již tiše. Snad to ...až.... nebude.
Kdo máte auta menších výkonů to asi je někde cítit. Jedo to pomaleji, má to menší výkon, větší spotřebu. Jiný zase chválí a říká opak. Já nevím. Já necítím nic. Jenom teplo v kešeni.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.