Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít

Autor nevolej 
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
04. 01. 2013 21:20
Darko, jsem pravičak a tak záchrana nejednoho "JZD" mě nerajcuje.
Pánové, asi nejsem dobrej v matematice, mám obě auta už z fabriky s možností spalování Flexfuel - čilí E85 obsah 2,0 a V6 3,3, v manuálu je napsáno, že musím počítat se zvýšenou spotřebou o cca. 20% při jízdě na toto palivo což i v praxi souhlasi, pokud se dnes rozhodnete pro úpravu svého motoru na E85 ve slušném servisu vás předem upozorni na to, že spotřeba s E85 stoupne o 20%, ať jsem kalkuloval nahoru, nebo dolu, vždy jsem dospěl ke stejným hodnotam jako bych jezdil na čistý benál a jediny kdy jsem ušetřil v "kešeni" bylo to když jsem nalil a šel zaplatít, jo to byl rozdíl, pak už jen samy zapory, ale nechcí vám brát přesvědčeni o správností vaších výpočtu a přejí hodně spokojeností.
A ještě závěrem, Hradečáku, tvi synové jsou zřejmě v protipolském tažení, benzín v Polsku byl a bude kvalitnější než v ČR (mají vyšší normy na obsah oktanů = 0,5% který se striktně dodržuje a u nás je statní normou povolena odchýlka až 3% obsahu oktánu) ovšem tankovat jen ve značkovych nejlépe Orlen (ten je už 5 let majítelem české Benziny pokud to ještě nevíte), Statoil, Bliska a samozřejmě i u nás známe Shell,BP,OMV.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
05. 01. 2013 14:53
Bukowski - malé nedorozumnění. Toto se týká etanolu. Zde moji synové nadávají že až se to po.... ! Nemám tam tu jednotku ale dle údajů výrobce si počitač motoru proces zapalování atd. upraví sám. 91.95,100 i více pro něj není problém.

Benzin u nás klesl na cca 33,- kč a v Polsku je za 5,45 zl. Tak proč jezdit pro benzin do Polska. Když je to v podstatě stejná cena.
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
05. 01. 2013 18:57
smileys with beer ani si tam žádnou nedávej, poměr 1:1 až 3:4 ti Volvo zvládne bez problému veškeré motorizace nad 2 L byly předurčeny pro vývoz za velkou louží a tedy i pro případny provoz na Flex, jezdíš koukám slušnou porcí kiláku a tak snad i máš pravdu že ušetříš a až nám zasejc zdraží benál tak se toho polského fakt neboj thumbs up, já šel radší do přestavby na elpégé.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 164
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.