Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít

Autor nevolej 
Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
13. 06. 2012 17:41
Dobrý den kdo víte o co jde máte info kde a za kolik se dá cestou do Splitu tankovat Ethanol 85 děkuji za info



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nevolej (13. 06. 2012 18:28).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
13. 06. 2012 22:02
Aktuální seznamy čerpaček na E85 jsou tady (poloha se dá stáhnout do navi):

KORRIDOR

a v Rakousku tady (tam to ale nějak ubývá :-():

OAMTC

> nevolej

Jak dlouho jezdíš na Etanol a jak jsi s tím spokojený?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jardik007 (13. 06. 2012 22:03).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 06:20
dva dny bez jednotky ale jsem rozhodnut ji koupit za 2800 na netu, cena 26,40 za litr je na te trase dost značna uspora hodně o zkušenostech najdeš třeba na foru renaultu ale to spiš na email aby nebylo zle
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 07:55
Sice levné palivo, ale o dost vyšší spotřeba!!!! Nevěř spotřebě na PC, skutečná je co ukazuje PC + 15% navíc co přidává jednotka na E85(15% je prodloužení vstřiku nastavené v jednotce). Jezdil jsem na to pár měsíců a finanční úspora 11kč na 100km, ale teď co benzín trochu zlevni, tak úspora skoro žádná.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 07:56
Jasně, já mám najeto asi 10 tis., samozřejmě s jednotkou. Nechal jsem ji namontovat i kvůli finanční úspoře při cestách do Chorvatska. Bohužel okolnosti tomu chtěly jinak a Chorvatsko letos ne, ale snad mi auto ještě nějaký čas vydrží a nebo se to dá přemontovat i do jiného... Jinak počítej, že spotřeba půjde nahoru asi o 20%, takže, když to přepočítáš na benzín, tak mi to vychází jako kdybych tankoval kolem 30kč. A v TankONO je E85 za 23,50 takže se to vyplatí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jardik007 (14. 06. 2012 07:58).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
14. 06. 2012 08:02
Tak to jóóó, počítal jsem s cenou E85 26,9kč/l. Nechtějí to u nás zlevnit a tak jsem zase přešel na benzín. Jednotka je doma v záloze a až zlevní éčko, tak s ním zase hurá do auta.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
15. 06. 2012 06:10
zatim jezdim bez jednotky prvni nadrž ale podle informaci od renaultau na foru je spotřeba s jednotkou nižší a zvedne se i výkon PALUBNÍ PC to ale počítá chybně snížení spotřeby se pozná při tankování ale jak říkám není to moje osobní zkušenost (s jednotkou) já mám scenika 6/99 1,6 16V zatím bez jednotky a 8Kč na litru nepoznat ?!?
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
10. 12. 2012 12:20
plkate kraviny za které všeci platíme, ale aspoň v Bruselu vám zatleskají.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
11. 12. 2012 08:09
Nerozčiluj se, mám s přídavnou jednotkou naježděno cca 15000km a zkutečnost je taková, že ušetřit se dá a nějaká EU mi je kdesi smoking smiley.
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
11. 12. 2012 21:33
no squele a to se fakt vyplatí? Co tě odradilo od koupě nafty, nebo lpg?
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
12. 12. 2012 08:05
lpg moc nevěřím, auto na naftu je pro mě cenově nedostupné (bazarům nevěřím, nové je nové) a hlavně jezdím krátké trasy.
Éčko není zázrak, ale při vysokých cenách se aspoň něco málo ušetří. Každé auto se na e85 chová jináč, někdo šetří a někomu se zvedne neúnosně spotřeba.
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
12. 12. 2012 22:17
Milane a to "něco málo" stoji za ty lány řepky a petro kukuřice?
Anonymní uživatel
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
13. 12. 2012 09:47
Bukowski -thumbs up
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 15:46
to "Bukowski" :jenže díky těm lánům kukuřice nejsme tak závislí na ropě od chlápků v bílém prostěradle.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 15:57
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 19:02).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 19:57
A kolik nafty se spotřebuje, aby bylo pole obděláno, zaseto, postřiky a sklizeno? Kolik nafty se spotřebuje, než se výpěstek dostane ke zpracování a do čerpací stanice? Možná více, než kolik se tímto nafty ušetří.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
16. 12. 2012 23:39
a kolik nafty se spotřebuje,než se do Tesca dostanou brambory s Polska,které někdo musel taky vypěstovat.To samé hybridní auta ,či elektromobily.Na začátku stojí šotolík v prostěradle. Je potřeba podporovat mafiány se slunečníma elektrárnama,který jsou tak strašně eko... smoking smiley
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 09:12
Z toho plyne, že ropu zatím ničím nenahradíš. Proto jak uspořit - kupovat si klasická auta s co nejmenší spotřebou.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 10:25
nebo radši kolo,to jede na sádlo smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 14:02
k Darko 16. 12. 2012 23:39

Přes osmdesát procent ropy zpracovávané v Čechách, dochází po bývalé Družbě. Byla tu záviíslost na Sovětském svazu a po jeho rozpadu v Rusku. Pamatuji, co se dělo v roce 1990 a v roce 1991, když přivřeli kohouty. Výstavba ropovodu IKL( Ingolstadt-Kralupy- Litvínov) byla prozíravým tahem, který prosazoval m.j. tehdejší ministr hospodářství Vladimáír Dlouhy.
Jen pro pořádek- veskutečnosti tento ropovod vede z Vohburgu do Uh(vesnice Uhy u Kralup a do Litvínova, resp. záluží
Ten Ingolstadt a Kralupy zřejmě byly vyvolány tím, že ty dvě vísky -Vohburg a Uhy byly neznámé)
Tento ropovod je napájen Transalpským ropovodem,který má hlavní terminál a tankoviště v Terstu. Avšak do tohto ropovodou proudí převážně ropa z tankerů, které ji přivážejí z Azerbajdžanských lokalit. Té arabské ropy je v našich rafineriích minimum, stejně jako ropy ze severního moře.
Slovnaft je také napájen bývalou Družbou a dále k němu vede ze Schwechatu větev Adrie.
Teoreticky lze do Čech dostat ropu z Ruska jak rourou, tak ropovodem, přičemž teoreticky lze využít i napájení drií přes Schwechat a Slovnaft.
Nicméně, nikdynebyly české rafienrie závislé na rabských ropách, ale na dodávkách z Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu.
Takže pány v prostěrdlech je třeba mít na zřeteli, ale není důvodu je přeceňovat.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 15:42
Ty zakuklence musíme vzít bohužel v úvahu, protože jsou sjednoceni v kartelu OPEC, který de fakto ovládá trh s ropou. Pokud přiškrtí kohoutky, tak na celém světě vzrůstá cena ropy. Takže nepřímo nás ovlivňují, neboť Rusko nám prodává ropu za světovou cenu. Nevolám zpět komanče, ale v tehdejším RVHP byla dodávána ropa z Ruska za cenu 5-ti letého průměru za předchozí období.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 15:52
Tomm:

Problem je v tom, ze Kralupy uz ropu z Druzby neumi zpracovat.

Zahajskej:

[biom.cz]
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 18:01
...ale jsme nezávislí, to jsme s těma arabama vyj...li, už umíme vyrobit tech.líh za cca.360 a prodávat jej s euro dotací za 26...co dodat? Rádějí ukončit debatu a bavít se o tom, že za chvilku se nám to přehoupne a léto bude zas blíž a nalijem tam naftu, benál či elpége, neb stáčet do nádrže nesmysl pod názvem E85 Chorvate ještě neobjevili, ale určitě o výhodach e85 je brusel rychle poučí.
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 18:23
a co vyrábět místní specialitu,Metanol ? thumbs up smiley To nám jde na jedničku. Mimochodem v létě si troufnu natankovat Ethanol v poměru 1/3. Uvidím co to udělá
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 18:39
můžeš to ředit i 1:1 i když nemaš upraven motor, nic se nestane, nebo když máš 10 let starou ameriku i čistý a nemusí mít na nádrží ani logo Flexi Fuel, budeš prostě jen nucen brzo měnít palivový filtr, jednu, možná dvě hadičky které přestanou těsnit, jednou za rok si sám v garáží vykidaš hnůj co se ti usadí na dně nádrže a jedeš dál, trošku hůř to startuje v zimě, ale da se to, ale co od toho čekaš? Úsporu a la shell celých 1L phm na plnou nádrž?
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
17. 12. 2012 20:15
Predpoklad je, ze je nadrz kydaci, coz dneska zhusta nejsou :-D
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
18. 12. 2012 08:53
už na podzim jsem jezdil s poměrem 1:1 a pohoda. V létě chci zkusit 1díl naturalu a 3 díly Ethanolu.Podle zkušeností vzroste spotřeba o cca 0,5 litru.Tankováním ethanolu ušetřím zhruba 300-400 kč za které si můžu koupit např. slovenskou a madarskou dálniční známku,takže proč ne...
avatar Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
01. 01. 2013 20:24
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
03. 01. 2013 11:26
pěkný článek,akorát že i pěstováním potravinářských plodin se uvolnují skleníkové plyny.Na druhou stranu pěstování palivových plodin zachránilo z hrobníkovy lopaty nejedno JZD.Zpracování ropy taky potřebuje fosilní paliva a zatěžuje živ. prostředí.A co budem dělat,když fosilní paliva dojdou ? Auta na baterky těžko,nevyrábí se ze vzduchu a použité baterie jsou extrémní ekologická zátěž.Budu egoista a si natankuju ethanolu za svých 26 kč a mám to na háku.Proč mám dávat 36kč za benzín ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (03. 01. 2013 11:29).
Re: Ethanol 85 cestou do Splitu máte tip kde najít
04. 01. 2013 16:44
2,5 turbo XC70 Volvo
Nějak jsem to trochu studoval a tak jsem to zkusil bez té jednotky a ono to jelo. A jede stále. Nemám ji a tankuji jak kdy někdy dám něčeho více a někdy nečeho míň když to tak jenom z hlavy spočítám 60% 95 a 40% etanolu. Na spotřebě to nějak nepoznám ale kolik mi zbude asi ano. Myslím peněz. V prosinci jsem najezdil cca 4.000 tis.km. Spotřeba do 10 lt/100 km. Když byl benzin za 38,90 tak to znát bylo nyní když je za 33,- se to trochu upravilo. Ale výhoda je to stále. Fakt je ten, že do Polska již pro benzin nejezdím.
Synové mi říkají - otče až se ti to po ... budeš mít problémy. No zatím až není. Doma jsem tiše, nikomu nic neříkám a mám klid . S autem si jezdím sám takže nikdo mi netankuje a jsou již tiše. Snad to ...až.... nebude.
Kdo máte auta menších výkonů to asi je někde cítit. Jedo to pomaleji, má to menší výkon, větší spotřebu. Jiný zase chválí a říká opak. Já nevím. Já necítím nic. Jenom teplo v kešeni.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 293
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.