Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?

Autor triplex 
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
25. 05. 2012 07:57
triplex, cestu cez HU netreba jednozančne zavrhovať. Jazdievali sme roky cez Rakúsko po dialnici. Raz sme ale skúsili jazdu cez HU. Diaľnicou, nie skratky. A bol som prekvapený. Je to síce cca o 90km dlhšie, ale oproti ceste cez A, Slo dialnica prázdnejšia a bez kolón a to až po Zagreb, kde sa cesty spájajú.
Jednoducho cez HU ideš v kuse plynule predpisových 130 (policajti s obľubou meraju aj v noci) a cez A musíš rátať s možnými kolónami, ako aj so zábavnou jazdou cez Slo.
Najdôležitejšie ale je, aby si šiel trasou, ktorá ti bude najviac vyhovovať a mal pohodu na ceste. Ja sa možno raz tiež vrátim na cestu cez A a SLO, ale teraz mi vyhovuje ísť cez HU.
Hlavne šťastnú cestu :-)
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
25. 05. 2012 08:26
Ja ju nezavrhujem ale v roku 2011 som mal úplne pohodovú cestu v noci cez Rakúsko - Slovinsko. Tak tento rok pôjdem opäť tadiaľ. Ešte raz píšem ja idem v noci a dúfam že v noci v Rakúsku ani Slovinsku kolóny nebudú.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
25. 05. 2012 13:16
Souhlasím plně s mio123.. smiling smiley Jen si dovolím říct, že ty policajty jsme za ty roky co tam jezdíme, nikdy nepotkali smiling smiley
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
25. 05. 2012 13:33
No tak to musela byt nahoda. Alebo nahoda bola na mojej strane, za Mureckom policajti snad kazdy kilometer, na to do dnes nezabudnem. Islo vyslovene o provokaciu a zlomyselnost. Tie hliadky boli v miestach za serpentinami.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
25. 05. 2012 23:00
Ja idem radšej okolo Neusiedl am See, tiež v noci.
Akonáhle sa približujeme k Viedni pribúdajú autá a preto radšej volím smer Eisenstadt. Je tam minimum áut, či už pri ceste do HR, alebo späť. Pre mňa ako pre vodiča je to príjemná zmena po diaľnici.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
26. 05. 2012 08:04
To nie som prekvapený že smerom k Viedni pribúdajú autá. Aj keď v noci je to logické. Ja som išiel v noci a tiež sa doprava vždy zhustila pri Bratislave, Viedni, Grazi, Maribore a hlavne pri Zagrebe nad ránom. No keď som vyrážal a budem vyrážať okolo 23:00h z TN resp. okolo 00:00h pri Bratislave tak ma nikde doprava nepribrzdila mimo rýchl. limitov.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
28. 05. 2012 11:34
triplex : my pravideľne vyrážame tiež okolo polnoci. Podľa mňa je najdôležitejšie, aby si sa Ty, ako vodič, cítil dobre a je jedno akú trasu si vyberieš. Ja si jazdu na dovolenku vychutnávam.Tak Ti prajem, aby ste si dovolenku aj s cestou užili a hlavne, nech nám do toho nepríde nejaké ochladenie. V studenej vode sa môžem kúpať aj na Táloch :-)
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
29. 05. 2012 11:25
To Onical:
Presne tak, ja detto tak.
Cez Letenye - Goričan je to len o 10 km viac než cez Mursko Središče (cez Lendavu bez poplatku).
Niekto nadáva na tie dediny, ale mne to vyhovuje, je to také zaujímavejšie, točivejšie, aspoň "nezaspím" na diaľnici. No a potom druhá polka cesty už po diaľnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (29. 05. 2012 12:10).
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
29. 05. 2012 16:20
mio123 ja idem 27. 6. do Vodic len neviem či už prišlo oteplenie keď píšeš o ochladení :-) Tento rok sa obávam moc o počasie ...
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
24. 06. 2012 20:03
Zdravím na fóru. Chystám se 12 7. do HR. Jedu ze Zlína a vzhledem k uzávěrám na trase do Břeclavi mi známý navrhoval jet na Slovensko a po dálnici kolem Bratislavy na Vídeň a tam se napojit na dílnici na Graz. Podle něj je od Bratislavy bezproblémový objezd Vídně po dálnici. Pojedeme v noci tak se chci zeptat jak to tam vypadá. Jede se od Bratislavy opravdu pořád po dálnici?
Díky.
Zdenek
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
25. 06. 2012 08:56
........stále, až do Slovinska (Draženci)..........a z Macelju opäť
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.