Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování

Autor jiruna 
prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
24. 06. 2012 21:57
Dobrý den,
potřebuji pomoct a nevím ,kam se obrátit:
Včera jsem byl v Omiši,koupil si parkovací lístek a dal jej za sklo.
dneska jsem na autě za stěračem - (jsme ubytovaní v Pisaku cca 15 km od Omiše a netuším jak mě našli) nalezl výzvu k uhrazení pokuty 120 Kn.

Mám doklad,že jsem lístek na parkování zakoupil 23.6 v 19:03 a kontrola na pokutě je uveden čas 19:07. parkování jsme měl až do 20:37.

Poraďte mi prosím jak mám postupovat,nebo kam se obrátit.Děkuji předem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jiruna (24. 06. 2012 21:58).
avatar Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
24. 06. 2012 22:25
Hmm. otázka je, jestli se daná výzva vztahuje ke včerejšímu parkování v Omiši, nebo nějakému jinému dnešnímu. Nezdá se mi, že by měli až tak dokonalou databázi pohybu turistů. Nebo to prostě jenom zkouší.
V případě, že jde o Omiš, nezbývá než s dokladem o zaplacení zajet opět tam a omlátit jim to o hlavu a drze vyhrožovat vyžadováním proplacení nákladů na cestu. Toto ale vyžaduje dokonalou znalost řeči, tzn. spojit se s někým, kdo umí.
Jde jen o můj názor.
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
24. 06. 2012 22:39
Luisi, ta prdelka na fotce je pěkná. Jinak souhlasím. Zajet na policii a vysvětlit. Podáno příliš málo údajů k posouzení.
avatar Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
24. 06. 2012 22:48
Ahojte. Mimochodem - Luisi - zdravím, a přeji vše nej....máš to tam super...

A já si zase myslím, že mají tu databázi celkem dobře podchycenou - už jen kvůli bezpečnosti. A zrovna Pisak je v jejich rajónu.A moc tam zase těch míst u moře není, a asi v každém místě mají své informátory/často samotní ubytovatelé/ - a taky "malé" starosty v jednotlivých místech. A že to byl někdo - pravděpodobně z těchto míst na výletě - bych usoudila i já - kdybych byla policajtkou - podle prázdného auta - rozumí se bez celého přepravního nákladu v autě cestou do Hr. [www.omis.hr]
A co dělat? Je několik možností 1. zaplatit, a dál se tím nezabývat 2. Jet do Omiše/na adresu, kterou mám na tom lístku/ - a doložit potvrzení o zaplacení - na to bych zase nemusela tolik umět chorvatsky 3. Poradit se s ubytovatelem co a jak - záleží, v jakém jste vztahu 4. Dělat, že tam žádný lístek nebyl - a uvidí se. Já osobně bych podle situace volila první nebo druhou možnost.... Jen nerozumím tomu - a je to divné, proč vám ten lístek nedali hned v Omiši. Zdraví R.
avatar Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
24. 06. 2012 22:53
... nejsou letos v Omiši čeští policisté ... ? ... a než dáš lístky z ruky ke konfrontaci, ofoť si je ! ... do Omiše bych zajel, až by jsi měl příležitost
( 2. výlet ) a tam bych zašel na policii, i kdyby tam nebyli " naši ... " thumbs up
... datum nepochybuji, že je ze 23.06.2012 ... a propo, co na to říká domácí ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 06. 2012 22:55).
avatar Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
24. 06. 2012 23:08
Také mě napadlo,že by čeští policisté mohli pomoci,ale zatím tam bývali až o prázdninách.
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 00:12
Domácí radí neřešit
Jediny co mě napadá ze jsem dal lístek vzhůru nohama
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 13:36
Tím neřešit, radí zaplatit nebo ignorovat ?
avatar Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 13:58
já bych tam teda zajel a pěkně je tam vydusil, co si sakra myslí? my je živíme.....

_______________________________________________________
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 14:42
jiruna napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> potřebuji pomoct a nevím ,kam se obrátit:
> Včera jsem byl v Omiši,koupil si parkovací lístek
> a dal jej za sklo.
> dneska jsem na autě za stěračem - (jsme ubytovaní
> v Pisaku cca 15 km od Omiše a netuším jak mě
> našli) nalezl výzvu k uhrazení pokuty 120 Kn.
>
> Mám doklad,že jsem lístek na parkování zakoupil
> 23.6 v 19:03 a kontrola na pokutě je uveden čas
> 19:07. parkování jsme měl až do 20:37.
>
> Poraďte mi prosím jak mám postupovat,nebo kam se
> obrátit.Děkuji předem.

Kdo tam dal ten listek s pokutou (tedy kdo je tam uveden jako vymahajici), sprava parkoviste nebo policajti? Pokud je to sprava parkoviste tak zahodit. Je to vypsane rukou nebo vytistena slozenka? Tech info je malo aby se to dalo posoudit. Ale me to pripada jako nejaky nejapny zert, aby z Omise do Pisaku vezl listek a daval za sklo je opravdu podivne.
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 15:30
Opravdu to vypadá ani né podivně, ale jako úplná blbost, aby někdo vyhledal auto a pak tam několik km dopravil lístek přímo za sklo. Byl předtištěný s hlavičkou nějaké instituce, vypsaný rukou, bylo tam nějaké razítko atd ? V případě, že to nesplňuje základní úřední kriteria civilizovaného světa, nebo to byl nějaký pokus správce parkoviště, asi bych to ignoroval.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (25. 06. 2012 15:31).
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 15:40
Domácí radí zmačkat a zahodit.je to lístek vytištěný s časem kontroly ,datumem a dalšíma údajema.Z toho je patrné,že kontrola proběhla v 19:07 a lístek je vytištěn v 19:03 a platí až do 20:37. Dneska jsem jim pomocí překladače napsal na kontaktní email, tento text a přiložil ofocenou účtenku a poikutový lístek.Tak snad dají pokoj.eye rolling smiley

(taky mě napadlo,že mi lístek nedali za okno v Pisaku,ale už v Omiši. a možná jsem si toho nevšíml,ale to se mi moc nezdá.
Každopádně nemájí na 120KN nárok a tak jim je nedám.

Pozdrav
Osporiti redu je 23. lipnja 2012 dobio sam pri parkiranju u ulici Punta u Omišu.
Kako sam tvrdi u prilogu na slici, ja sam dobro platio od 19.03 do 20:28 sati, te je učinjeno u 19:07.
Ne razumijem zašto se kao da mogu biti kažnjeni novčanom kaznom od neplaćenog parkinga.
Imao sam kartu ispravno se nalazi na lijevoj strani vjetrobranskog stakla vozila.
Tražim otkaz kazne.
Inače, ja ću biti prisiljen da se obratim na češkom veleposlanstvu u Splitu i tvari javnosti.
S poštovanjem,
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 17:31
No a co kdyby tak to byl lístek, který obdržel někdo jiný a majitel auta jej prostě přehodil na uato jiruna?
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 18:02
na lístku je označena moje SPZ.
Re: prosím pomoc - neoprávněná pokuta za parkování
25. 06. 2012 19:01
...u nas v Rijece se (mezi modrymi pruhy) obvykle plati za 1, 2...atd hodiny...tedy kdyby to melo platit do 20.37 h...tak by to melo byt placeno bud v 19.37 nebo 18.37...kontrola (ma) chodi(t) kolem každych 15 minut...takže prvnih 15 minut je prakticky zadara...když ztihnu za 15 minut co jsem si zamanul, tak se vratim a jedu pryč...složenku bych tam nemel naleznout...když platim mobilem, tak vždycky až po 10 minutach...tady je pokuta 80 kun...ma to na starosti "gradsko redarstvo" = mestska policie (doslovne mistni četnici...)...aby byli pohyblivejši, tak tady maji skutry...150 kubiku...když zaparkuješ na autobusove zastavce nebo metr od zebry tak ti pokutu (300 - 500 kun) po sterač zastrči "prometna policie" = dopravni policie..statni policista te muže jenom upozornit...když je problem, tak zajdu k nim do kancelare, sepišu jakoby "prigovor" = pripominka nebo "molbu" = prosbu, a slibim, že už to vickrat neudelam, jen aby me to, protože jsem to zrobil poprve, prominuli...nekdy to vyjde... jindy koukne hned do počitače a povida sorry, ale to nebylo poprve...jestli to byli četnici tak to cizinci mohou v klidu zahodit, dokud nebudeme v Šengenu...s policii si nezahravat...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.