Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2023 16:53
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vypadá sice trochu klikatě, ale vede po slušných
> silnicích první třídy. Asi je to zhruba to, jak
> jel ten autobusák.

To asi opravdu ne, neboť:

Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ani přesně nevím kudy jel
> akorát pamatuji Kehidakustány, Jánosháza a Sárvár.

Takže jeli těmi silničkami... smoking smiley

Varianta po 84 k Balatonu a 71, 75 je komfortní, ale přesně, jak píšeš... Pokud jedu okolo Balatonu, když např. jedu trasou přes Bosnu na Banja Luku, tak okolo Balatonu buď v noci nebo nejpozději do 6 ráno. Obvykle tam projíždím něco po půlnoci, abych byl okolo 4-5 ráno v Gradišce na hranicích BiH a hladce projel bez nějakého čekání...
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2023 21:15
Pavle, pravdu díž. Jako poznávačka to nebylo špatné, HU venkov má něco do sebesmiling smiley Nemusel jsem se bát polišů, protože co by tam dělali, maximálně vyšetřovali nějakou ukradenou slepicismiling smiley V noci bych to určo jet nechtěl.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2023 19:03
Včera Ol-Brno-Blava-Szombathely-Lenti-Goričan-Zagvozd-Podgora, odjezd 17:00 Jednoznačně nejhorší z hlediska provozu naše D2. Jedna velká lajna kamionů z Turecka, Bulharska a Rumunska. M86 plynulá a tentokrát bez HU policie. Potkal jsem jedny co se vraceli zpět někde od Körmendu. Kvalita cest obchvat Szombathely a kousek na Körmend hrozná, taky dálnice od Goričanu na Zagreb už vykazuje že se zub času zaryl do povrchu. Mýtnice Lučko prázdná. Co nedoporučuji tak se vyhněte obloukem odpočívce Dobra, špína všude bordel, jen jsme projeli a na Modruši už ok. Nafta 1,41 Eur všude. Za wc chtějí obvykle 1Euro, což neplatilo u pump INA, tam byly turnikety otevřené, alespoň INA Pokljan. Makarská tradiční špunt, jinak plynulé. Počasí v Podgoře cajk, ale sobota změna, má řádně pršet, tak vy co pojedete opatrně, asi víte jak ten jejich asfalt při dešti klouže.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2023 20:54
petr.olomouc: thumbs up
Pohodovú dovolenku a krásne počasie
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2023 12:45
Díky vlado tt



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr.olomouc (04. 08. 2023 12:45).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2023 12:08
Zdravím fóristy, zítra cesta domů z Podgory, nějaký tip na jídlo po cestě na A4 a dál přes HU? Crodux Sesvete, kde obvykle oběd zavřené, alespoň si myslím a tak nevím. Ne prosím ale McDonalds. Díky. Všem co mířite dolů tak předpověď pro Dalmácii z HMZ.hr je 34-35 °, vrúče i sunčano.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr.olomouc (12. 08. 2023 21:21).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2023 15:11
Sesvete otvárajú za tri dni - v utorok 15.8.
Však si to predĺž, rýchlo ti to ubehloeye rolling smiley
Ja za 29 - konečne je to pod tridsaťdrinking smiley
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2023 15:16
Chtěl jsem prodloužit, ale po nás hned další. Tak to je škoda. Na ten den bude stejně peklo na cestách. Chorvati maji svátek - Velika Gospa, křesťani budou na cestách.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2023 15:21
Držím palce, tak šťastne domovthumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 08. 2023 20:22
Dnes cesta zpět z Podgory, výjezd 8,00, klasický hustý provoz před Svetim Rokem, potom Bosilijevo a nakonec kvůli bouračce u Jastrebarska kolona od Karlovace. Paradoxně ale Demerje volné. Na A4 je už v provozu pumpa na Sesvete s úplně novým McDonalds, chystají tam.i restauraci, ale dnes to nejelo. Pak natankovat na Ljubešici (1.41 nafta) jako všude v Hr a hurá domů, příjezd Ol 19,30. Tak pěknou dovolenou všem co se ještě chystáte.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 08. 2023 08:17
Na tom Sesvete zůstal Crodux nebo je tam nově něco jiného? Já mám zatím jen cestu sem, ale když jsem tankoval u Croduxu, tak na terminálu pro placení kartou bylo logo Petrol.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 08. 2023 09:34
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 08. 2023 09:36
Na Sesvete nově Petrol na obou stranách A4
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 08. 2023 18:07
Tak po cestě do Zalakarosu tedy napíšu zvolenou trasu:

Czorna M86 sjezd na Sarvar, pak na Sumeg, Zalasanto, Heviz, Zalaapati a pak přímo "dolů" do Zalakarose. Co mě nejvíce překvapilo (pozitivně), byl ten poslední úsek od Zalaapati - solidní cesta.

Cesta dál do Chorvatska je jasná, Zalakaros je kousek od dálnice M7...

---------------------------------------------------------------
Měl bych jednu OT otázku pro znalce termálů:

Když jsme přijeli, bylo dost po dešti, takže nikdo nebyl ve venkovních bazénech a všichni se asi nacpali dovnitř termálů, takže když jsme přišli do vstupního vestibulu (cca kolem 14:30), bylo "zavřeno" a nikdo nevěděl (ze zaměstnanců), kdy nás pustí, lítaly tam i časy 2 hodiny, nakonec po 30 minutách nějaká manažerka odpočítala lidi ve frontě a pustila nás.

Otázka - Je to tím, že fakt měli přecpány vnitřní bazény? To je totiž věc, která by mě nikdy předtím nenapadla, takže pro příště to chce mít plán B. (Mohl jsem se jich samozřejmě zeptat a lidi se jich taky ptali, ale já nerozumím maďarsky a bohužel plynule ani EN, D)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2023 14:37
@petr.olomouc stavovali jste se nekde na jidlo? Taky bych potreboval tip na jidlo cestou (idealne neco rychleho, klidne i burger)...
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2023 20:44
To patrikHR: Zkusil jsem cestou zpět ten Petrol Sesvete. Je tam úplně nový McDonalds, ale ještě tam byl připravený nějaký stravovací provoz. Co to bude nevím ale snad i něco lepšího než ten McD. Na druhé straně směrem na Zagreb taky McD.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2023 07:29
Zkusim se tam zastavit, mozna uz budou fungovat.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2023 08:49
patrikHR
...je to nové, ja by som neriskoval, ale ako prieskumník a spravodajca, by si sa mohol zastaviť yawning smileyyawning smiley
Daj potom vedieť.
smileys with beer

Kukni na recenzie: [www.google.com]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2023 22:03
Tak McDonald na Sesvete funguje! Dnes, "otestovano" ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2023 22:38
patrikHR ... a ako? Spokojný?
17.9. sa tam asi zastavím na [www.mcdonalds.sk] a tú ich zmrzlinu.
To je jediné, čo mi od McD chutilo.
Ja tam normálne nepáchnem, len keď vnučky zavelia: Dedo Mekáč, stojíme! thumbs up smiley
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 08. 2023 16:22
Ja som bol spokojny, nasitilo ma to :-) Ale nemam s cim porovnavam, do fast-foodu nechodim, len velmi vynimocne. Dal som si nejaky ten ich hovadzi burger, ani neviem aky, stal asi 6EUR. No ked to porovnavam s burgerom co som si kupil v pristave v Drveniku, tak ten bol podstatne lepsi, stavnatejsi. Bolo tam i dost ludi, manzelke kava velmi nechutila.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 08. 2023 18:53
Borci, nic osobního, ale fastfood?
Vřele doporučuji si dát v HU (normální) pořádné jídlo. Za ten čas navíc to rozhodně stojí.
Cenově to vyjde možná i lépe než ten McD...
smileys with beer

P.S. Pak chápu i ty spokojené jedince s předraženým pobřežním "fastfood-em" v HR... thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 08. 2023 19:24
To já bych si rád dal "pořádné" maďarské jídlo, tomu veř, ale to bych si pak musel dát ještě hoďku navíc na odpočinek! :-D
Mě ten malý plátek masa takto na dobití baterek počas cesty celkem vyhovuje, včetně toho, že to je "fast".
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2024 15:25
Zdravím,
máte někdo skusenost so skratkou zo Szomately, či Kormend na Vasvar,Zalaegerszeg,Nagykanizsa? Oplatí sa to? Kvalita vozovky,safari divočina,casovo?
Vdaka
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2024 18:24
Jezdím tama. Není to sice dálnice ale cesta v pohodě. Zádný provoz v noci.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2024 18:48
No hlavně to není zkratka, ale je to delší, pokud je myšleno na přechod Goričan.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2024 20:02
Cesta je v pohodě, občas (pokud nejedu kolem Balatonu a přes BiH) to jezdím od 84 přes Sárvár, Kám, Vasvár...
Zda to má smysl si musí odpovědět každý sám.
Někdo pouze projíždí, někdo se občas někde zastaví (v Sárváru i Vasváru jsou termály)
Z hlediska radarů se vyhneš oblíbenému "lovnému úseku místních hungárošfízloš", ale stacionárů je na 74 také několik...

Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2024 22:22
Slavkov ...
A máte, prosím, tipa na nějakou dobrou a cenově přijatelnou maďarskou krčmu po cestě ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukovec (21. 03. 2024 22:23).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2024 05:49
Ok,
dík,asi zostanem pri klasike na zala,lenti,Gorican..
Uz aby sme v zdravi startovali..
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2024 07:02
Doporučuji kachnapárty.Je to mnohde na poutačích,sice malé zdržení,ale stojí to za to.drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.