Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 07. 2023 15:15
petr.olomouc: presne tak! Skoro všetky tie "najrýchlejšie " úseky Szomb.-Kormend-Lenti sú po rekonštrukciách už dávno ohradené plotmi a ostatné úseky vyrezali porasty niekde na 30-50 metrov. U nás máme oveľa horšie úseky ciest a nikto o tom nepíše. V HU im aspoň medvede nebehajú po diaľnici, ako u nás na SK thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley

Doplňujem čerstvú udalosť...
Určite viete, čo sa deje na Slovensku. Máme akosi najviac medveďov na km2 z celej EU. Okrem veľmi častých stretov s ľuďmi, ale aj častým výskytom medveďov v obývaných miestach obcí a menších miest, sa dejú aj takéto veci:
VAVRIŠOVO / Na diaľnici D1 pri Liptovskom Petre nahlásili vodiči tri mŕtve medvede. Pravdepodobne ich zrazilo nákladné vozidlo, jeho vodič ale nehodu neohlásil. Samica mala 9 rokov a vážila približne 140 kilogramov. Jej dve medvieďatá mali približne pol roka.
Medvedia rodina zrejme chcela prejsť na druhú stranu. Pravdepodobne podliezli oplotenie, ktoré je pozdĺž diaľnice.
Diaľnica je oplotená, pletivo je natiahnuté na šponovacom drôte. Nie sú tam zabezpečené žiadne migračné trasy.eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (20. 07. 2023 16:28).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2023 17:16
Možno to malo byť v sekcii Pokuty, ale tu je to viac viditeľné yawning smileyyawning smiley
Kolega sa vrátil z Croatie a hneď mi dal echo, že ho pravdepodobne "Hun-rendőrök" cvakli teraz v piatok skoro ráno cca 03:30 hod z tej malej lesnej cestičky v úseku Kormend - Szombathely. Na mape vpravo: [www.google.com] [www.google.com]
...že len zbadal za sebou slabý záblesk z hviezdnej oblohy thumbs up smileythumbs up smiley

Tak zvýšte tam pozornosť, priatelia eye popping smiley

Rogoznica už len 50 smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2023 20:47
V noci ze čtvrtka na pátek 20.7.-21.7. byly na trase Körmend - Zalalövö dvě hlídky. Kolem jedné jsme projeli malinko rychleji, tak uvidíme.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2023 21:57
...tak už aj na opačnú stranu? eye popping smileysad smiley
...+10 až 20 minút na HU eye rolling smiley
...už len to IG-L chýba thumbs up smileythumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2023 22:06
Známé to místečko z té nenápadné lesní cesty, kde obvykle měří. Ale ta hodina ve 3:30 to bych nečekal.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2023 22:28
...tak to teda ani ja.
Bol som zvyknutý, že v noci stávali na viditeľnom mieste, že som ich ešte v diaľkových svetlách zbadal, ale takéto schovávanie??? Asi boli u nás na SK na školení smiling bouncing smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2023 15:32
Mne sa blíži termín odjazdu, tak občas kuknem na WAZE alebo Traffihunter, kde sa kedy nachádzajú v službe Hun-rendőrök.
A som prekvapený, ako často sú v úseku od Kormendu smerom na Lenti a dokonca práve teraz sú dve hliadky tesne pred Tornyiszentmiklósom.
Tak tam by som nepredpokladal, že sa budú vyskytovať. No ale však je to ich práca eye rolling smiley
Tento raz pôjdem dolu asi predpisovo. A hlavne o hodinku skôr thumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2023 15:47
Snad sa to nestane, ale ak by nahodou na to prislo - da sa madarskym policajtom platit kartou ci musim mat cash?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2023 17:13
Snad mi odpustíte lehký OT:

Maďarská prezidentka přeplavala Balaton
Přiznám se, že o takové akci jsem nevěděl a rovněž bych netipoval trasu 5,2km mezi Révfülöp a Balatonboglár, ale tu nejkratší (cca 1,2km) mezi Tihany a Szántód (jak jezdí trajekty).

Inu, další tip na aktivní návštěvu Maďarska thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2023 21:25
patrikHR
Citujem článok zo dňa 23.5.2023:
Pokuty na místě se platí hned v hotovosti ve forintech. Policie by vám měla vystavit stvrzenku.
Platba kartou nemusí vždy projít – záleží na situaci a policistovi.
Když u sebe nemáte dostatečnou hotovost, vystaví složenku. Tu potom půjdete zaplatit na poštu v Maďarsku.
Musíte tak učinit nejpozději do 30 dnů. Když úřady platbu neobdrží, spustí mechanismy vymáhání, které už nebudou tak příjemné.
Rozhodně nedoporučujeme částky neplatit a výzvy ignorovat.
Zdroj: [autotrip.cz]
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2023 22:03
PŘEDPOKLÁDÁM = bez záruky, nemám vyzkoušeno, že ten přestupek dostane nějaké číslo/identifikátor (je na té složence) a měl by jít zaplatit kartou na této stránce:

https://ugyintezes.police.hu/en/befizetes/
Je potřeba vybrat variantu - je to tam pěkně graficky i pro cizince (číslo/identifikátor/barcode a datum narození nebo číslo/identifikátor/barcode a RZ/SPZ)

Případně možná ještě tady:
https://ugyintezes.police.hu/en/kepfelvetel-megtekintese
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2023 22:16
už jsem to tady psal snad před 4léty,netuším jak nalézt
1.NEDOMLUVÍŠ SE !
i když dodržuji - někde místo 50km/h prý 71km/h - pokuta prý 100 euro,karty neberou a nabídnutá hotovost - mohli se zbláznit jak skákali - že prý úplatek !
pak šek na 30 000 HUF,kde je v sobotu k večeru otevřena pošta na trase ?
berou karty ?
doma v bance ani bankéř vč.centrály netušili proč to nejde zaplatit,převod na HUFy taky k ničemu - jen další poplatky,druhá banka taky to nešlo...
+ odeslaná platba - u nás 300 a u nich příjem 400 kč
DÍKY chybičce - účet přímo na policii HU - musí se napsat veškerých tuším snad 23 čísel,kde asi 2/3 jsou nuly
u nás,když nuly zadám,při odesílání zmizí
dnes už to asi bude tak,že když někoho chytí s nedoplatkem a na místě nezaplatí," cvaknou " RZ a konečná na odtahu,zabaví auto či do basy
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 06:18
Proste Madaři :-).
No, budu si dávat pozor, jezdím se zapnutým waze,ale je to dlouhá cesta, většinou jedu trochu nad limit. Takže celé to "kritické místo" je od Szombathely až po Redics?
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 12:11
Co zatím jezdím přes HU, tak se železnou pravidelností jsem je potkal v těchto místě:

ttps://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&rc=9mR5DxJBBr&rs=coor&rs=&ri=&ri=&mrp=%7B"c"%3A111%7D&xc=%5B%5D&rut=1&x=16.6425374&y=47.1151728&z=18&base=ophoto

a taky tady

[mapy.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 13:40
Dobré místa si našli, hezká dlouhá rovinka, pro ně místo k zašití....
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 14:48
Na takových rovinkách si dávám tempomat na 100, co je ve skutečnosti 95, a zatím jsem nic neplatil.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 19:36
Ještě toto je místo kde stávají kluci s trojnožkou, tady kousek za Szombathely, zalezlí v lese, těžko viditelní, několikrát jsem je zde potkal. Tak pozor na lišáky, jsou zde častěji než zvěř, jak bylo rozbíráno dříve.

[mapy.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 21:25
@mdr a projel jsi už tou 100kou kolem maďarských policistů?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 21:31
@petr.olomouc označil jsem si to, díky. Ono ten celý úsek tam bude asi "rizikový". Asi nějaký v okolí pracuje nějaký policajt-pracant :-).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2023 22:05
Nevím, jestli jsem projel kolem policistů, ale po 86ce jsem projel mnohokrát. A pokud to šlo, tak na tempomat max. povolená rychlost + 10 km/h (jak jsem psal, tempomat mi ukazuje o 5 km/h více, než je skutečná rychlost).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2023 06:14
Rozumím, já jen jestli taky máš "potvrzeno", že těch +5km/h tolerují :-)
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2023 11:58
Tak asi ano, když jsem nedostal žádný pozdrav. Oni stejně mají ještě nějakou toleranci měření.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2023 23:48
Ano, dnes 28.7 .. tak se těším na obsílku ...
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2023 15:57
trochu som ostal prekvapeny, ze po ceste z Komaromu na dialnicu na prvej pumpe (pri kruhovom objazde) v Madarsku mali len cedulku v madarcine a anglictine o docasnom pozastaveni predaja znamok. Nastastie na dalsej, tesne pred vyjazdom na dialnicu sa dala znamka kupit bez problemov.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2023 23:06
Měl bych dotaz na zkušené "Maďaristy".

Řeším nejpohodlnější cestu do Zalakarosu.

Přijedu od Czorny po M86 a dál sjedu na Sarvar, ale pak je to spleť okresek, Google nabízí dvě varianty časově totožné, podle Street view je to ovšem stejné i kvalitou. Technicky s tím nemám problém, pojedu pomalu a dojedu, ale kdyby někdo věděl o cestě/variantě, kterou z map nevyčtu, byl bych vděčen...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2023 00:30
Prašť jako uhoď... grinning smiley
Pár let jsem tam nejel (tak, aby to už neopravili jako u Kapuváru), ale z 84 na Keléd se mi to moc nelíbilo...

Pokud by to nebylo pouze o nejpohodlnější cestě do Zalakarosu a chtěl jsi cestou i něco vidět, tak doporučuji po 84 až po Sümeg. Hrad na kopci uvidíš už z dálky, pokud budou zrovna rytířské turnaje, tak návštěva může být i na celý den thumbs up. Bacha, přímo v Sümegu je na 84-ce radar. Pak to vem přes Zalaszántó, tam je největší budhistická stúpa v Evropě (cesta lesní cestou - i Transportér s vlekem OK). Cestou na Zalakaros máš na této trase ještě Hevíz, který také stojí za návštěvu. Mezi Zalaszántó a Hevízem je ještě takový zážitkový park pro děcka, kdyby bylo potřeba...

Mám pocit, že něco podobného (silničky západně od 84) navrhla navigace Michalovi cestou do HR a moc nadšený z toho nebyl...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2023 00:46
Díky, zvážím, variantu Sumeg - Hevíz. Zastavovat asi nebudeme, manželka má s cestováním problém a co není přímo před autem, tak ani nesleduje, aby jí nebylo blbě. Plánujeme v Zalakarosu návštěvu termálů, máme tam někde nocleh. Cesta na Sumeg je asi lepší (už jsem tama jel před pár lety z Keszthely, ale nepamatuju si, jak se jelo).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2023 12:49
Hlavně se nedrž navigace od Mapy cz. Na jaře mě to vedlo možná nejkratší cestou ale pomalu po šotolinových cestách. Zpět jsem se chytil za český bus a cesty dobrý. Ani přesně nevím kudy jel akorát pamatuji Kehidakustány, Jánosháza a Sárvár. Na přejezdu M86 jsem mu poděkoval bus pokračoval na Sopron a já jako obvykle Bratislava, Brno a HK.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2023 14:44
Moje oblíbená trasa k Balatonu je tato:
[sk.mapy.cz]

Vypadá sice trochu klikatě, ale vede po slušných silnicích první třídy. Asi je to zhruba to, jak jel ten autobusák.

Taky jsem to zkoušel po 84ce až k Balatonu a pak po 71ce do Keszthely, ale tam se jede podél Balatonu přes hustě osídlenou oblast, to se mi nelíbilo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (02. 08. 2023 14:49).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2023 16:03
Pavle tak si pěkně užijte termály v Zalakaroši. Byli jsme tam v březnu na čtyři noci s all inclusive za 14000 pro dva a super. Jídlo vynikající, pivo nic moc ale to řůžový vínko nemělo chybu . Tak jsme vždycky nechali baby válet se v tý teplý vodě a my šli na dvě deci no a u dvou to nikdy neskončilo. Až na to baby přišly a chodily s námihot smiley.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 195
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.