Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 06. 2023 14:06
MartinR:
Starý Goričan stojan 6:
[www.google.com]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (25. 06. 2023 14:23).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 06. 2023 19:48
tu je kamera na kruháč v Dolga Vas

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2023 07:33
vlado tt: děkuji. Nakonec stejně asi uděláme krátkou přestávku, WC, tankování na starém Goričanu. Jedeme v neděli 2.7. Měli by jsme tam být kolem 10h dopoledne. Předpokládám, že to tam bude relativně klidné. Naposledy jsme tam byli skoro přesně před rokem (v pátek 1.7.2022). Přímo na A4 je nyní otevřená benzinka pouze Ljubešćica na 44 km. Předpokládám, že tam z našeho HU směru bude zastavovat spousta aut. Nebude to tam tak klidné jako na Goričanu. Na Lučku budeme asi po 11:30. Snad v pohodě projedeme. Včera jsem sledoval provoz na Lučku směr moře a asi od 11:30 do asi 12:30 tam byla docela slušná kolona, v podstatě hned od sjezdu z obchvatu po Lučko (dle map je to asi 2 km). [en.mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2023 20:54
Nepatří to určitě k dopravě, ale čtu zde výhradně to, že kdo jede přes Szombathely, tak staví v Tescu. A co Interspar, kousek za Tescem, nikdo nic? Podle mě daleko lepší nabídka, pravda, zpoplatněné WC, ale jinak paráda. Tesco uvadá nejen u nás v ČR, ale i zde, alespoň tak to vidím já.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2023 22:09
Ono to Tesco bývalo historicky nonstop... a na papriky v tubě nebo sypané Kalocsai to i dnes stačí smoking smiley
Na druhou stranu, ten Interspar také není žádná hitparáda ani na zmrzliny atd., to už můžeš raději do Lídlu (jeden je také hned za Tescem). Beru nedávné porovnání (Interspar vs. Lidl) v Sárváru, ale to nebude rozdíl.
V Lídlu jde přepnout i app-ka a máš jejich klubové ceny. Tesco ClubCard si myslím, že nejde a (stejně jako v ČR) bez Clubcard jsou jejich ceny nesmysl. Interspar u nás už nemáme, tak se zákaznickou kartou netuším vůbec...

V minulosti jsme tu na markety cestou měli extra téma
K přepínání některých zákaznických karet v app-kách jsem něco napsal např. zde - téma Ceny v Chorvatsku

P.S. K těm sypaným paprikám v HU, již i tam je v rámci globalizace potřeba dávat pozor, neboť většina papriky v marketech je ze Španělska! thumbs up smiley
P.S.2 Kalocsai je jistota thumbs up, ale bacha už se objevilo něco jiného ve velmi podobném obalu.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 07:12
Tesco Szombathely nám bylo před lety doporučeno jako zastávka na WC, tak se toho stále držíme. Kousek od trasy, není problém s parkováním, WC bez problémů. Nakupovali jsme tam asi jen 2 x. Zastávka je to tradiční.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 10:08
Taky to tak máme.Da se v té restauračce i najíst.Maji tam obrázky jídla 😁i akce cola v ceně.Pak káva a jedem.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 10:31
Myslíš restauraci v Tesco Szombathely u těch záchodů? Minulý rok v pátek 1.7.2022 byla zavřená/zrušená/nefunkční jestli se nepletu.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 11:06
Presne ako píše Slavkov - na papriku pozor, už minulý rok predávali samý šmejd!
Tesco Szombathely bola a je pre mňa vždy prvá cikpauzová zastávka. 210 km / 1h50-2h10 hod podľa nálady. Vždy sme tam tesne po 06,10 keď príjemná usmiata pani skončí ranné upratovanie WCiek.
No ale tento rok som zostal ako obarený. Zastavujem hneď na na kraji parkoviska rovno pri bočnom vchode kde sú WCka. Všetko OK, ale keď sme chceli prejsť bez veľkého koša priamo pri pokladni dnu do obchodu, tetka za pokladňou nás arogantne, div že nevytiahla pištoľ spod pultu, nasmerovala dookola až k hlavnému vchodu!! A tam prekvapenie. Hneď po vstupe, celá pravá strana je teraz veľké elektro! Už tam nie je pekáreň. Zmizol ten fantastický obrovský guľatý maďarský chlieb. Iba pri zelenine boli dva regáliky s baleným chlebom a pečivomangry smiley. Papriku a kalbááásky som už ani radšej nehľadal.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 11:13
Takže tímto vchodem se již k WC nedostaneme?

[en.mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 11:15
Dotaz: jaké jsou zkušenosti se zastávkou zde?

[en.mapy.cz]

Je WC v pohodě? Bez poplatku? (neřešíme poplatek jako takový, ale HUFnágly mít nebudeme). Dá se jednoduše vrátit zpět na původní trasu?
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 11:40
MartinR:
Vchody sú od 6.00 otvorené obidva. Ja píšem, že sa nedostaneš do obchodu, tam kde je tovar, priamo cez pokladne, ale až cez vchod úplne na druhej strane od WCiek. Od WC prejdeš okolo všetkých pokladní, aj samoobslužných, aj nejakých malých kioskov a až tam je hlavný vchod do vnútra s tovarom.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 13:04
OK, díky, už je mi to jasné.thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 19:13
MOLka v Lenti. WC sice malé,ale čisté (i podle manželky, která je v tomto ohledu velmi náročná) a zadarmo. Ale to bylo loni na podzim. Aktuální stav snad někdo potvrdí.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 20:02
Dobrý den,potřeboval bych prosím jednu radu.Asi před rokem jsem zde na této stránce zadal "sledovat téma" a od té doby i když jsem se zde mnohokrát zkoušel odhlásit se nemůžu zbavit sledování tohoto tématu. Co s tím? Díky za rady
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2023 20:19
Nahoře nad modrou lištou Ovládací centrum - vlevo Zobrazit sledovaná temata - zakliknout Smazat - Uložit



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (27. 06. 2023 20:20).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2023 08:39
MOL v Lenti je ok, jen trochu méně prostoru, když se sejde víc aut. Ale WC čisté a zdarma, alespoň loni. Samo že je předpoklad aspoň koupě kávy, kdyz už se ta nafta nevyplatí.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2023 00:25
Jo, v Lenti paráda, když beru LPG, měli krátkou hadici a v tom blázinci jsem ke stojanu nacouvával :-), jinak dobrý.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2023 00:32
Měl bych na zkušené, Maďarskem cestující, cestovatele dotaz.

Máte zkušenost nebo doporučení s termály v jižní části Maďarska, ne daleko od trasy Szombathely -- Lenti -- Goričan, kde by se dalo po obědě dojet, "potermálovat", přespat a další den pokračovat dál? A přitom se tou zastávkou nezruinovat.

Ideálně termály s ubytováním, ale to bude asi dražší varianta, nebo ubytko "kdekoliv" a do termálů kousíček dojít/dojet.

Díky
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2023 10:01
My jsme letos místo Lenti zakotvili v termálu Lendava(Slovinsko),cena v kempu za noc 15E/osoba komplet + samozřejmě taxa obci,to je ale všude. Otevřeno od 8,00 do 20,00 vstup na koupání z kempu neomezen.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2023 10:05
Ahoj, máme zkušenost s Bükfürdo, sice ne při cestě do Chorvatska / to se většinou stavujeme ve Velkém Mederu/. Je to přibližně v polovině Maďarska u města Bük, cca 10km od dálnice M - 86, kousek před Szombathely. Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2023 10:09
Jistotou jsou Bük (Bükfürdő) a Sárvár (fürdő), vhodné i pro děti (vnitřní i venkovní atrakce), od trasy to máš přes pár vesnic grinning smiley
Obojí jsou trochu "česká gheta", tak se v bufetech domluvíš s obsluhou i česky... V obou lokalitách si vybereš ubytka dle peněženky - od nenáročných po snob-end (angličtinou či němčinou se bezproblémově domluvíš).
Případně ještě Zalakaros (fürdő), také vč. tobogánů, skluzavek atd. Menší termály jsou i v Zalaegerszeg-u (termalfürdő)...

Pokud by to mělo být opravdu na jihu HU, tak jednoznačně Harkány (fürdő), navštívit Pécs, ale to už by bylo na velkou změnu trasy (ty jezdíš přes Vídeň, HU, nemýlím-li se?). Na druhou stranu, pokud bys jel někam k Dubrovníku, tak to napojit přes BiH... a máš krásnou (poznávací) trasu thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2023 23:44
Díky, nepotřebuji atrakce, ale hlavně nějakou tu teplou vodu v bazéně pro manželku, takže nastuduju i ty menší.

Jezdím (jestli to je na mě) Bratislava - Janossomorja - Szombathely - Goričan
Jihem jsem myslel do hraničního přechodu Goričan. Že je vlastně Maďarsko i více jižněji jsem nějak nedomyslel. Pro mě končí tím Goričanem :-).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2023 11:37
K WC, čisté záchody a zdarma máme vyzkoušené přímo v Szombathely, čerpací stanice MOL, hned ta první po příjezdu do města. Následně Lenti, taky MOL, ale pozor, pokud se nepletu, není non-stop, ale jen do 22:00.....
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2023 15:26
Zajímá mne jak je v té Lendavě řešeno FKK?Pišou že tam mohou obojí.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2023 16:22
Dej sem link na Lendavu, dík
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2023 16:36
Zatím jsem našel toto:

There are 99 pitches available for camping guests and a part of the campsite (about 1/3 of the pitches) is open for FKK naturist camping from the beginning of September until mid-May. The natural thermal pool of the Grozd near the campsite is open for naturists every day between 11:00 and 20:00.

[avtokampi.si]

.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2023 08:56
Prosím o aktuální info, je ještě možný průjezd přes starý Goričan?
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2023 09:29
...a prečo by nemal byť? smiling smiley
Ale teraz je to už rýchlejšie cez diaľničný prechod. Ten je už úplne zlikvidovaný. Nikde nikto, diaľnica ohradená, kus nového asfaltu. Okrem jednej prázdnej budovy na pravej strane a asi budúceho skanzenu - jednej búdky a strechy vľavo (tam šacovali kedysi HU colníčky turistov v autobusoch)vôbec nie je poznať, čo tam kedysi bolosmiling smileyyawning smiley. Keď som tade išiel 17.6. bola tam 80tka a všetky značky vedľa cesty informujúce o tom, že tam je hraničný prechod, boli preškrtnuté. Normálne som sa zľakol thumbs up smiley že tade neprejdem.
Kto nutne potrebuje tankovať, tak cez "starý Goričan", najbližšia pumpa je 44 km odtiaľ na odmorišti Ljubeščica, alebo na zjazde Čakovec cca 500 metrov od naplatnice. Otvorená je nonstop.
smileys with beer

doplnené:
cez diaľničný
[www.google.com]
cez Starý Goričan
[www.google.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vlado tt (14. 07. 2023 09:44).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2023 09:46
Z maďarskej strany je dokonca povolená rýchlosť 110 km/h, tak rýchlo som cez hranice ešte nešiel.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 159
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.