Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2013 08:11
ani sú v dobrom stave, daleko lepšie jak u nás. žiadne kolaje som nenašiel a v nedelu ráno medzi cca 5-7:30 žiadna policia a žiadna premávka, možno 5 kamionov a 50 áut dokopy smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2013 14:25
mihal306 - díky za info smiling smiley vyjeté koleje jsem ani nečekal, není to přeci jen Česká dálnice smiling smiley Jinak jsi to měl celkem ok jak koukám, pomalu žádný provoz smiling smiley Já tam tudy pofičím 27.6. večer, po 22hé hod, takže uvidím smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (18. 06. 2013 14:25).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2013 12:32
Ted jsem mluvil s kamaradem ktery se dnes vratil z Makarske a jel po 86 - dle jeho slov UPLNE V POHODE :-) mezi dedinama bez problemu 110 celou cestu. Z Roznova na Makarskou za 10,5 hodiny.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2013 14:17
... já nevím jak nad Kormendem směrem ke SR, ale od Kormendu dolů přes Lenti na Goričan ( tedy z větší části po 86 ) podle kamoše ( tam i zpět ) v pohodě ... tradičně dávat bacha u Zalalova ... přejezd a serpentiny nad dědinou ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2013 22:48
Taky vyjíždím z Rožnova a tradičně na Bytču a v H po 86 na starý Goričan. Nikdy jsem neměl problém. Ještě nevím kdy vyrazímspinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2013 14:33
Ahojte, len otazka.
Stary Gorican je teda otvoreny ? Nejde mi zobrazit ich webka, tak sa pre istotu pytam.
Vdaka
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2013 16:01
už je to tu spomínane velakrát, je otvorený od 1.6ty do konca septembra. v nedelu som cez neho prechádzal.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2013 16:34
Tak jsem dneska rano uspesne dojel Nakonec jsem jel ze zacatku pres AT a potom na Csornu a Lendavu. 4 srnky stali v prikopy ale pokus o sebevrazdu zadny. Ale zajici to zkusily 4 a z toho 2 na to doplatily. Jeden přejetý a truhý se odrazil od disku.
Jakou máte zkušenost bývá toho i vedne hodne??
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2013 19:54
Za světla ne, ale jak se udělá trochu tma, tak vždycky nejaká srnka jde vidět.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2013 22:03
asok12
86ku projíždíme za světla a zatím ani zajíček.V noci jsme to taky projeli a to je jiná..pár lišek i kanec...
Právě pro to směřuji otázku na Ty kteří jezdí ve dne....Měli jste někdo kolizi se zvěří přes den?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (21. 06. 2013 22:10).
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2013 22:29
Příjezd do Ruskamenu dnes v 10:00, po cestě zvalchovaná 1 liška u Kút na Slovensku a asi 2 ježci v Maďarsku. Nešlo se vyhnout. Jinak počasí supr, voda jak kafé a lidí málo.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2013 01:06
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> už je to tu spomínane velakrát, je otvorený od
> 1.6ty do konca septembra. v nedelu som cez neho
> prechádzal.


Pred dvoma rokmi nás v septembri poslali na nový Goričan, preto so sa pýtala od kedy dokedy.
28.6. idem cez starý Goričan a teším sa ana kávu na hraniciach.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2013 11:08
Přes MAĎARY jezdím už roky po 86-tce, tam kolem poledne a nikdy nic, z5 kolem 17-18 hod. a max jsem zahlídl poblíž cesty lišku či zajíce. Ty větší potvory se mi zatím vyhýbají...musím zaklepat na dřevo..ťuky,ťuk
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2013 12:56
Taky jezdím přes Huny leta ale po dálnici "je to delší a o to náročnější" a tam naberu na haubnu komáry, můry a jinou havěť a to docela masivněmoody smiley Dřív jsem dorazil na 86 něco co předemnou přejel kamion a nebylo toho zrovna nic malého ale co to bylo nevím do dnes. Rozhodně to s Ventem docela zamávalo tak bacha!
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2013 13:35
Čtvrtek 20,6 2013 ráno /6,30 hoď./ odjezd z chrudimska, SY, Brno - normální provoz, náklaďáky a proto o trochu pomalejší. Brno - bez problémů. Blava ,Maďarsko "86 ka" - nájezd cca v 10.00 - náklaďáky, ale bez problémů - místy se dají předjet, jedou svižně a tak se stračí za ně pověsit Lendava, Čakovec - nájezd na A4 - bez problémů /malé zdržení s tankováním LPG a nákupem kreditu na ENC/. Dálnice -A4,A1a A6 poloprázdné. Ostov Krk - Baška provoz normální. Mirek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mjlh (22. 06. 2013 17:30).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2013 17:06
PetrV myslíš takto? smiling smiley

Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 08:15
Pozdravujem všetkých. Vo fóre to tu bolo spomenuté niekoľkokrát, no vie tu ktosi pridať aktuálny link na informaciu, že M70 je v úseku na Letenye bez úhrady? Posledne 12. resp 13.6.2013 v brožúrke vydanej špeciálne cestovaniu do Chorvatska Novým časom je doslovne uvedené: " Pôjdete po E65 cez Mosonmagyarovár a po E65 cez Czornu, Szombathely na cestu 86 a ďalej na juh. Pri chorvatských hraniciach ide cesta istý čas paralerne s diaľnicou M70 smerom na Letenye. Ak nemáte diaľničnú známku na diaľnicu nechodte." Síce sa mi zdá najkľudnejšia varianta cez Zalaegerszeg - Letenye - Starý Goričan, no už som šiel aj cez Lendavu a raz vo vláčiku práve paralernou okreskou povedľa M70. Diaľnicou po madarsku je to pre mna veľmi fadne. O trase sa väčšinou rozhodujem práve podľa stavu premávky na 86 tak nech mám aj o úseku M70 jasno. Inak tento rok si to asi "skratim" cez Kittsee a Pamhagen. Všetkým prajem šťasnú cestu a krásnu dovolenku.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 08:21
Niektorí už prešli tento rok 86. Môžete prosím potvrdiť alebo vyvrátiť chýry tu na fóre, že 86 je v stave na prerazenie pneumatiky? Poprosím uviesť ak sa dá najhoršie úseky. Myslím 86 až na Lendavu. Ďakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 08:40
Loboro - stačí se podívat na 2 - 3 stránky pozpátku a najdeš tam několik informací na tvůj neustále a zbytečně opakující se dotaz. A nezapomeň, že každý má jiná kritéria hodnocení silnic. Jednoznačný názor nedostaneš - já jsem jel po 86 před měsícem a půl a žádná divočina to nebyla. Mimochodem to sem píšu už potřetí...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 08:49
SVK333
Letos jsem ještě nejel, nicméně i nějací redaktoři, co porovnávali trasu přes HU po dálnici vs. 86 se tomuto úseku vyhýbali... ale oni "opisují" jeden od druhého... včetně nesmyslů...
Problém je, že ten úsek je placený, nicméně pouze nad 3,5 (navigace je žene okolo, neboť nerozlišuje placená nad 3,5t) tuny. Pokud nedošlo ke změně, tak M70 je značená jako silnice pro motorová vozidla a nikoli dálnice, např. oproti M7... Na tom nájezdu je (byla) dodatková tabulka matrica/vignette se symbolem NA a BUS...
Navíc by pak postrádal smysl bezplatný úsek M7 od křižovatky M70 s M7 (jinak než po M70 se tam nedostaneš), na této křižovatce je navíc na tabuli M7 rovně směrem na Budapešť doplněna značka matrica/vignette, doprava směrem na Zagreb není... takže asi tak
Dost lidí už letos jelo a na takto závažný problém by určitě upozornili thumbs up smiley... nevěř pisálkům, oni již pravdu neumí...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 11:37
siska napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mihal306 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > už je to tu spomínane velakrát, je otvorený od
> > 1.6ty do konca septembra. v nedelu som cez neho
> > prechádzal.
>
>
> Pred dvoma rokmi nás v septembri poslali na nový
> Goričan, preto so sa pýtala od kedy dokedy.
> 28.6. idem cez starý Goričan a teším sa ana kávu
> na hraniciach.

Tak teď fakt nevím,máte někdo zkutečně ověřeno od kdy do kdy je funkční starý přechod Goričan pro turisty.Jedeme v září !! Jen prosím o 100% ověřenou dobu,ne jedna paní ... nebo před dvěma roky apd.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 11:45
tohle by tě mohlo ubezpečit [medjimurska.policija.hr]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 12:07
... v září přechod " starý " Goričan pro individuální turistiku ( zahraniční osobáky ) nepremává ...
" starý Goričan " vypomáhá pro osobní vozidla od 01.06. do 31.08.
M70 je od Tornyiszentmiklos ( cestou od Lenti ) ... po Letenye a to jak ke " starému " Goričanu ... či novému, dálničnímu přechodu Goričan na M7 ...
bezplatná pro vozidla do 3,5 tuny
smileys with beer

P.S.
... rady odborníků z ... i.DNES.cz ... v článku o tom, jak cestovat do Chorvatska ... [cestovani.idnes.cz]
v ... Legenda ... omezení na cestě : nevíte, co je to za komunikaci mezi Zalabaksa a Zalalovo ... tzv. ... E 85 ... ? yawning smiley
( to je možná o těch fámách ... )



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (23. 06. 2013 12:35).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 13:11
Díky a je to jasné hned thumbs up

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 16:38
Petře to je silnice 86 ne 85 asi jde o překlep za Kormendem se ty cesty dělí naše 75 jde k Balatonu a my pokračujem po té 86tce a vede jak píšeš Zalalovo ,Zalabaksa a dál.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2013 20:26
... Miloši ... také to tak chápu ... jen jsem tím chtěl říct ( napsat ), že raději přečtu názory na Chorvatsko zde na Foru, než u " plátků " kde hodí odborníci na Jadran článek v sezoně proto, aby zvýšili odbyt novin ...
dobře, že se ozýváš, buď zdráv ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2013 20:47
Pred 3 dnami prejdena 86 aj po ceste spat, bez problemov.
Nie je to hladka cesta ako Chorvatska alebo Rakuska dialnica, najdu sa useky, ktore su horsie, ale v porovnani zo stavom ciest na SK je to uplne v pohode.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2013 08:59
tak pre slováka aj keby strihol maďarsko krížom cez pole tak je to stále lepšia cesta jak na čo je zvyknutý z naších ciest.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2013 11:26
včera jsem "prolétl" madarsko (přes den).Jediné zdržení jsou místní domorodci,kteří na deseti kilometrové rovince jedou osmdesátkou.Pokud nedejbože odbočují,připomíná to přistání raketoplánu.Odbočují zásadně na jedničku.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2013 06:08
Z neděle na pondělí průjezd Maďarskem přes 86 naprosto bez problémů.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.