Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Splitu vlakem i s autem

Autor millan 
Re: Do Splitu vlakem i s autem
23. 07. 2007 11:40
To Tirdil:

Na moznost zakoupeni jizdenky ve Splitu pro auto a ridice,se kazdopadne zeptej na jakekoli mezinarodni pokladne CD. Osobne se domnivam,ze neni problem,jelikoz se jedna o bezny rychlikovy spoj. Neni to charterovy vlak z minulych let. Samozrejme za podminky,ze se bude auto vykladat v Praze.

Kde vidim mirny problem,je ve vlastnim nalozeni ve Splitu. Maji sice nadhernou rampu celou z antikora,ale vcelku kratkou. Do patra je to hodne prikre,ale i do prizemi to neni bezne prevyseni. Mozna by se dalo kombinovat lano s jednim autem uvnitr a par turistu aby zatlacili. Ovsem opravdu nevim jak by to bylo s domluvou se zamestnanci chorvatskych drah.
Díky za postřeh. S tou příkrostí chorvatské rampy jsi mě nepotěšil. Pokud je ta rampa tak příkrá jak říkáš, asi lze vyloučit i to, že by auto na rampu vyjelo pomocí startéru.
Ta vykládka v Praze by mi vyhovovala.
Naštěstí to jsou zatím jen spekulace, podložené skutečnou událostí, ale co kdyby...
dell
Re: Do Splitu vlakem i s autem
24. 07. 2007 11:10
13 .7.2007 jsem ve Splitu zažil že na nádraží přitahly auto řidič koupil jízdenku bylo ješte volno auto ve 3 natlačily tadá do Prahy
My jsme cestu autovlakem absolvovali v srpnu 2007. Při cestě do Splitu jsem měli zaplacena lůžka, tak to bylo v pohodě. Přece jen si člověk zdřímne, natáhnese .....
Na zpáteční cestu jsme sehnali jen sedadla s místenkami a to bylo dost úmorné. Nedoporučuji to starším lidem, nebo rodičům s malými dětmi. Cesta je přece jen dlouhá 22 hod. a bolí celý člověk.
Naštěsí je manžel zaměstnancem ČD, takže jsme platili jen za auto tam i zpět cca 3200,00 a poplatky za lůžka a místenky. Byli jsme celkem 3 osoby a přišlo nás to na cca 5500,00. Ve Vlaku je možné si koupit něco malého k jídlu (polévku, párky.... a různé pití - kávu, pivo, vody...). Dost špatné je to s hygienou, ale znečištěné toalety - to je v cestujících.
I při využití různých slev je to tedy pro nezaměstnance ČS o dost dražší, než autem celou cestu.
Ještě pro zajímavost - cesta z Prahy do Brna trvala 4,5 hod. Potom už to šlo.
Vlak slouží zároveň jako normální rychlík, takže zastávek bylo na Slovensku, v Maďarsku i v Chorvatsku dost. Chorvatské hory se přejíždí v noci - stejně není vidět nic než hory. Nádherný byl ranní příjezd do Splitu - to byl opravdu příjemný zážitek. Nakládka i vykládka auta proběhla v klidu, vždy hodinu před odjezdem vlaku podle seznamu ĆD.
My jsme jeli ze Splitu do Dubrovniku a těch zbývajích 220 km bylo nádherných.
Krásná příroda, skoro celou cesku je vidět moře a nenatrefili jsme na žádnou kolonu. Prý možná od r. 2008 bude možné naložit auto i Ostravě nebo v Brně. Ale to už ČD slibují několik let. Pro moráváky by to bylo ohodně lepší, ušetřil by se čas autem na nakládku do Prahy a z Prahy.
Myslím, že si to příští rok zase zopakujeme, pokud si v seženeme lůžka na obě cesty - je nutné si je zajistit 2 měsíce předem.
Snad ty moje informace budou někomu dobré. Přeji všem klidné cestování a příjemný pobyt.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
12. 09. 2007 20:32
Baborová Marcela napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My jsme cestu autovlakem absolvovali v srpnu 2007.
> Při cestě do Splitu jsem měli zaplacena lůžka, tak
> to bylo v pohodě. Přece jen si člověk zdřímne,
> natáhnese .....
> Na zpáteční cestu jsme sehnali jen sedadla s
> místenkami a to bylo dost úmorné. Nedoporučuji to
> starším lidem, nebo rodičům s malými dětmi. Cesta
> je přece jen dlouhá 22 hod. a bolí celý člověk.
>
> Naštěsí je manžel zaměstnancem ČD, takže jsme
> platili jen za auto tam i zpět cca 3200,00 a
> poplatky za lůžka a místenky. Byli jsme celkem 3
> osoby a přišlo nás to na cca 5500,00. Ve Vlaku je
> možné si koupit něco malého k jídlu (polévku,
> párky.... a různé pití - kávu, pivo, vody...).
> Dost špatné je to s hygienou, ale znečištěné
> toalety - to je v cestujících.
> I při využití různých slev je to tedy pro
> nezaměstnance ČS o dost dražší, než autem celou
> cestu.
> Ještě pro zajímavost - cesta z Prahy do Brna
> trvala 4,5 hod. Potom už to šlo.
> Vlak slouží zároveň jako normální rychlík, takže
> zastávek bylo na Slovensku, v Maďarsku i v
> Chorvatsku dost. Chorvatské hory se přejíždí v
> noci - stejně není vidět nic než hory. Nádherný
> byl ranní příjezd do Splitu - to byl opravdu
> příjemný zážitek. Nakládka i vykládka auta
> proběhla v klidu, vždy hodinu před odjezdem vlaku
> podle seznamu ĆD.
> My jsme jeli ze Splitu do Dubrovniku a těch
> zbývajích 220 km bylo nádherných.
> Krásná příroda, skoro celou cesku je vidět moře a
> nenatrefili jsme na žádnou kolonu. Prý možná od r.
> 2008 bude možné naložit auto i Ostravě nebo v
> Brně. Ale to už ČD slibují několik let. Pro
> moráváky by to bylo ohodně lepší, ušetřil by se
> čas autem na nakládku do Prahy a z Prahy.
> Myslím, že si to příští rok zase zopakujeme, pokud
> si v seženeme lůžka na obě cesty - je nutné si je
> zajistit 2 měsíce předem.
> Snad ty moje informace budou někomu dobré. Přeji
> všem klidné cestování a příjemný pobyt.


Zajímalo by mě kolik stojí cesta pro auto a 3 osoby,popřípadě kde najdu ceník.Díky.yawning smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
14. 09. 2007 14:28
Baborová Marcela napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My jsme cestu autovlakem absolvovali v srpnu 2007.
> Při cestě do Splitu jsem měli zaplacena lůžka, tak
> to bylo v pohodě. Přece jen si člověk zdřímne,
> natáhnese .....
> Na zpáteční cestu jsme sehnali jen sedadla s
> místenkami a to bylo dost úmorné. Nedoporučuji to
> starším lidem, nebo rodičům s malými dětmi. Cesta
> je přece jen dlouhá 22 hod. a bolí celý člověk.
>
> Naštěsí je manžel zaměstnancem ČD, takže jsme
> platili jen za auto tam i zpět cca 3200,00 a
> poplatky za lůžka a místenky. Byli jsme celkem 3
> osoby a přišlo nás to na cca 5500,00. Ve Vlaku je
> možné si koupit něco malého k jídlu (polévku,
> párky.... a různé pití - kávu, pivo, vody...).
> Dost špatné je to s hygienou, ale znečištěné
> toalety - to je v cestujících.
> I při využití různých slev je to tedy pro
> nezaměstnance ČS o dost dražší, než autem celou
> cestu.
> Ještě pro zajímavost - cesta z Prahy do Brna
> trvala 4,5 hod. Potom už to šlo.
> Vlak slouží zároveň jako normální rychlík, takže
> zastávek bylo na Slovensku, v Maďarsku i v
> Chorvatsku dost. Chorvatské hory se přejíždí v
> noci - stejně není vidět nic než hory. Nádherný
> byl ranní příjezd do Splitu - to byl opravdu
> příjemný zážitek. Nakládka i vykládka auta
> proběhla v klidu, vždy hodinu před odjezdem vlaku
> podle seznamu ĆD.
> My jsme jeli ze Splitu do Dubrovniku a těch
> zbývajích 220 km bylo nádherných.
> Krásná příroda, skoro celou cesku je vidět moře a
> nenatrefili jsme na žádnou kolonu. Prý možná od r.
> 2008 bude možné naložit auto i Ostravě nebo v
> Brně. Ale to už ČD slibují několik let. Pro
> moráváky by to bylo ohodně lepší, ušetřil by se
> čas autem na nakládku do Prahy a z Prahy.
> Myslím, že si to příští rok zase zopakujeme, pokud
> si v seženeme lůžka na obě cesty - je nutné si je
> zajistit 2 měsíce předem.
> Snad ty moje informace budou někomu dobré. Přeji
> všem klidné cestování a příjemný pobyt.


------------------------------------------------------------
Modra armada,co normalni lidi nadelaj :-( To se to jezdi po svete z nasich dani angry smiley

Jel jsem 23.8. tam a 2.9. zpatky. Obe cesty v 4mistnem lehatku. Jelo nas 6 + auto. Tim,ze detem bylo 5+ tak jsme platili pouze 4 dospeli + auto. Celkem nas ta sranda (cesta) vysla na 15tis. pokud by jsme jeli 2ma autama (vlastnime klasicka auta,zadne dodavky),tak by to vyslo na 13-14tis. S ohledem na tuto skutecnost jsme volili cestu vlakem,ktera je sice dlouha,ale na lehatkach uplne v pohode. Cenovy rozdil 1-2tis. jsme prezili smiling smiley

Pri rezervaci je tradicni problem s organizaci CD,kdy nelze zarezervovat najednou auto a lehatka a to jeste na obe cesty. Samozrejme kdyz pocitam od zahajeni prvniho prodeje. Najednou to lze rezervovat v pripade 60dni pred cestou zpet,ale to uz je vetsinou vyprodana cesta tam (mysleno hlavne pro auto,jelikoz jezdi pouze jeden vagon,tak jede pouze 10aut). Nehlede na to,ze patecni odjezdy tam a sobotni zpet mela automaticky rezervovane CDTravel (kurvy).

Pristi rok jezdi tento spoj znovu. Od 20.6. do 5.9. Dle schvaleneho jizdniho radu pro rok 2007/2008.
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
14. 09. 2007 15:17
to bis69
napsals a máš úplnou pravdu:
Nehlede na to,ze patecni odjezdy tam a sobotni zpet mela automaticky rezervovane CDTravel (kurvy).

Cituji z včerejšího tisku:
Duškovy (železničářské) odbory se během 12 let jeho šéfování proměnily ve velmi bohatou společnost a také v jednu z největších cestovek. Odbory vlastní polovinu ČD Travel českých drah.
Včera toho stávkového vyděrače kopli do prdele...
Ale co, na režisty u drah budeme ze svých daní platit i nadále.. podívejte, kdo jezdí ve vlacích...
Re: Do Splitu vlakem i s autem
24. 09. 2007 16:44
No, že cesta pro 4 lidi + auto do Splitu a zpět vyjde asi 9 000 Kč, trvá 22 hod., a ještě se dá naložit jen v Praze, takže k tomu člověk ještě musí např. z Jihlavy přidat další 3 hodiny předem, mi připadá přitažené za vlasy.
S Felicií Combi ujedu ve dvou šoférech cestu Jihlava - Zadar s přehledem a bez honění (Karlovac - Zadar po staré) asi za 12 hod. a stojí mne to kolem 4 000 Kč Pokud se však někdo jako šofér a ještě k tomu v zahraničí na to necítí (je to opravdu dálka), plně chápu a doporučím vlak.

Že se ale u ČD nedá na jeden nákup koupit nebo zarezervovat vše najednou - tedy místenka pro lidi, místo pro auto a vše pro cestu tam i zpět, jak jsem pochopil z předchozích příspěvků, to, při vší úctě, musel vymyslet opravdu totální debil. Ale to konec konců odpovídá stavu vedení drah, proto taky jsou tak ztrátové. Přece dovolenou nikdo neplánuje 3 měsíce předem cestu tam a pa si za měsíc vymyslí ještě že by taky potřeboval jet zpět ... A když tam jede vlakem, protože se necítí jako šofér na takovou cestu, a pak by měl jet zpět po ose - opravdu nepochopím.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
19. 11. 2007 09:50
Jadran expres ožívá i pro rok 2008:

"Milovníci dlouhých cest se i v létě příštího roku (2008) budou moci svézt rychlíkem Jadran do Splitu, novinkou bude přímé spojení do černohorského Baru, které však zabere celý jeden den."

V netových jízdních řádech se píše, že Jadran expres do Splitu jezdí každý den od 20.6 do 5.9. Mám pocit, že jako normální vlak (rychlík), co staví skoro všude od Prahy přes SK, H i HR. Těch zastávek je dobře přes třicet grinning smiley . A těch 1245 km vlak urazí za 22 hodin (Praha 7,53, Brno 11,40, Zagreb 21,45, Split 5,54hod.)
Re: Do Splitu vlakem i s autem
22. 11. 2007 11:39
Je to tak.

Jadran bude jezdit i v roce 2008.Ale proti roku 2007 se jedna o pridani jednoho autovagonu z Brna otazkou je zda se to vyjedna a jeste v jake relaci to bude. Jestli kazdy den nebo pouze silne terminy (odjezd v PA a SO tam a zpet v SO a NE).

Puvodne kdyz jsem videl razeni,tak jsem se radoval,ze pridali jeste jeden autovagon,ale pak jsem videl tu poznamku. Skoda.Kdyz jsem s nim jel letos,tak pri odjezdu ve ctvrtek (na patek jiz nebyly mista pro auto) bylo vyprodano a kdyz jsem se vracel,tak jsem mluvil s clovekem,ktery prave kvuli vyprodanemu ctvrtku musel jet uz ve stredu a rikal,ze bylo volne pouze jedno misto. Takze pro cestovani se sbalenym autem byl Jadran vcelku vytizeny.Jinak jsem byl v lehatku a to bylo plne. Rekl bych ze vytizenost v klasickych turnusech byla dost dobra. Uprostred tydne to bylo asi slabsi.

Jinak Split je presne tricata zastavka.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
26. 11. 2007 13:57
Tak to jsem se v tom počítání zastávek do Splitu nesekl. Vzal jsem to podle oka, protoře seznam stanic byl dlouhý jako týden. thumbs up smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
27. 11. 2007 10:49
Nevím dle čeho jste počítali,že by Vás doprava dvěma auty přišla na 13 až 14 tisíc?? Mírně řečeno pořádně přehnané.
Obyčejné auto,naložené spotřeba 7,5 litru. Do splitu je to nějakých 900 km, z Prahy možná 1000. Tam a zpět 2000 km. Při spotřebe 7,5 litru je to 150 litrů na jedno auto,dvě auta 300 litrů x 30,- = 9000,-. Což už je podstatný rozdíl 6000,- Kč. Za to už si mohu v Chovatsku dopřávat.

Zdeněk
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
27. 11. 2007 14:55
To Panďák : Súhlasím s tebou, dokonca aj tých 7,5l/100 km je veľa. Na druhej strane treba počítať pri ceste autom aj s diaľničnými poplatkami. Podľa mňa už pre dvoch sa jazda vlakom neoplatí, nehovoriac o pohodlnejšej ceste autom. Nás vyšla cesta autom (priem.spotreba 5,5l/100 km) minulý rok Bratislava - Maďarsko - diaľnica HR - Omiš s poplatkami cca 5 000,- Sk = 3 900 Czk. Takže na vlak by som ani nepomyslel. thumbs up smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
27. 11. 2007 23:13
Někomu nevadí dát více peněz, ale jde mu o ty starosti a odpovědnost z cesty, ale ten čas strávený ve vlaku a i na cestě k vlaku a k tomu si ještě musím dát fóra co když se během cesty něco stane, tak je jasný, že jedu autem. Možná by bylo zajímavé kdyby byla statistika na to kolik aut bylo za sezonu vlakem přepraveno a z toho kolik bylo zaměstnanců ČD, kteří mají slevy.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 11. 2007 10:06
Také si myslím, že valná většina klientů Jadran expresu se rekrutuje ze zaměstnanců ČD a jejich příbuzných s režijními výhodami nebo min. se slevami. Pro normální uživatele je cena přinejmenším nadsazená. Také jsem to kdysi počítal pro rodinu 2+2(všichni jen sedící!)+auto a nějak mi spadla brada.
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 11. 2007 15:03
Letos jsem měl makačku na bednu. Starší dcera chtěla jet s klukem s námi na dovolenou dolu pod Makarskou. Z počátku veliké nadšení že se nebudou muset tlačit v 5-ti v autě. Když došlo na počítání nákladů, tak rychle otočila. Za ušetřené peníze se radši koupila rakev a ještě se užívalo na dovolené. No příští rok se to na 100% opakuje. Cena expresu je podle mě dosti neúměrná.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
03. 12. 2007 11:39
Pro doplneni:

1.Nejsem zamestnanec CD :-)

2.Nekde jsem to psal,ale uz to nemuzu najit.V mem pripade kdy nas jede 6 a nikdo nema auto pro 6 a vice osob,tak by se muselo jet dvema. Nase auta jsou starsiho rocniku (coz se projevuje :-( ) ,z toho jeden ridic je nad 65 let. Takze vysledek souctu benzin za dve auta + poplatky za dve auta + unava z cesty nam vysel takovy,ze priplatek 1500 za cestu vlakem(+jedno auto) se nam vyplati,takze nebylo o cem diskutovat (v rodine,myslim,tady se bude diskutovat stale :-)
Re: Do Splitu vlakem i s autem
05. 12. 2007 12:31
Tohle zní jistě rozumně jako argument proč jet vlakem.

Nedalo mi a zběžně jsem se znovu kouknul na web ČD a tady je letošní (07) ceník
[www.cd.cz]
Možná budu opakovat sdělené, ale cena jízdenky je tam cca 2000 pro jeden směr (pozn. sleva City Star Chorvatsko), což je zhruba jako za cestu busem tam i zpět. Dráhy tam mají slevu - 4 dospělí mohou jet za každý cca 1000 v jednom směru (pozn. alespoň jeden vlastní In-kartu/Rail plus), což už by mluvilo pro vlak v. bus (neřeším dobu jízdy). Příplatky za lehátko až lůžko od 268 do 519. Tu už není to lůžko za 5 litrů, co myslím kdysi bylo.
Auto tam je za 1600 jeden směr, což je taky celkem fajn.
Pokud by tedy 4 dosp. lidé využili ono nabízené 4*1000 *2 + 2*1600(auto) jedou za 10.400 (s dětmi možná levněji?). Celkově je to více než při jízdě autem. Počítám-li dobře. Ale chápu, že pokud chce mít auto na místě a přitom nejet 1000-1300 km popř. je vás tolik, že se do jednoho nevejdete volíte vlak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr_K (05. 12. 2007 12:41).
Jaké dělají problémy s vyšším autem mám 160cm.dík
henryk
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 04. 2008 09:24
Pro Pandˇák : Plus 2x dálniční Rakousko to je 500,- , plus 2x dálnice Chorvatsko to je cca 3200,- a hned máš 9000 +3700 a jsi na 13tce jak vyšité... a to nepočítám těch pár šušnˇů ve Slovinsku.A to ještě v případě cyklu do deseti dnů, jinak Rakousko další pětikilo.
henryk
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 04. 2008 09:29
Ale i tak - když je v autě po 4 lidech, tak to máš 7čku na auto neboli 1750,- Kč na osobu za dopravu tam i zpět.Vlak atˇ jde do řiti a autobus taky...samozřejmě že ne pro lidi, kteří nemají jinou možnost(jízda autem).
Toom
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 04. 2008 10:28
Já mám vlak za 1500 na osobu(samo tam i zpět),takže cena skvělá.Auto má své pro i proti,to samé možná vlak,ale já letos jedu poprvé,tak jedu nejlevněji,jak jen to jde.Za dva měsíce dám vědět,jaké to bylo.
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 04. 2008 12:54
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já mám vlak za 1500 na osobu(samo tam i
> zpět),takže cena skvělá.Auto má své pro i proti,to
> samé možná vlak,ale já letos jedu poprvé,tak jedu
> nejlevněji,jak jen to jde.Za dva měsíce dám
> vědět,jaké to bylo.

když je to samo tam i zpět tak napiš neznalým, jak je to kalkulováno........
neznalý, který není zrovna u ajznbónu si přečte toto:
[www.cd.cz]
platí děti poloviční jízdné ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (25. 04. 2008 14:58).
bis69.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 04. 2008 17:20
To chosé:

Problemy nevim jestli delaj,ale kdyz se do vagonu nevejdes,tak proste nejedes :-) Jsou to dve patra a vyska je opravdu mala. Ja mel Peugeota 405 + pevnou zahradka (nesla oddelat) a mel jsem 154cm a pri nakladani a vykladani to byly milimetry. Poradil bych ti aby jsi si sjel do Prahy nebo Brna (pokud jsi samozrejme nekde v blizkem okoli nebo tam mas cestu) a schvalne bych si to vyzkousel,ale problem je v tom,ze ve Splitu je UPLNE jina rampa (vic strma) a tam nemusis vyjet.
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 04. 2008 17:35
to bis69 - letos jemom Praha
to chosé - píšou toto
Maximální výška přepravovaných vozidel, včetně případných schrán na zavazadla na střeše vozidla, je omezena na 1,5 metru. Maximální šířka je 1,85 metru. Automobily se střechou širší více jak 1,31 metru (maximálně však 1,55 m) jsou přepravovány na dolní plošině, jejich výška však musí být vždy maximálně 1,5 metru. Obytné přívěsy nebo přívěsné vozíky za osobní automobily se nepřepravují. Při přepravě motocyklů cestující musí mít vlastní upevňovací popruhy.
bis69.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
26. 04. 2008 08:00
To jeliman:
clovece nevim,jestli jenom Praha,myslim,ze bude i Brno. Kdyz jsem jel minuly rok v zaveru sezony,tak uz se o tom mluvilo. Na podzim kdyz pripravovali jizdni rady,tak na www.zelpage.cz se objevil v razeni vlaku i vagon pro auta z Brna s tim,ze se bude presne vedet az po nejaky dalsi schuzce CZ,SK,HU,HR zeleznic. No a po Novem roce se to tam objevilo jako,ze je to potvrzene. Z Brna by to melo jezdit pouze v patek a sobotu (to je pro vlak nejvetsi spicka,i kdyz i ctrvrtky byly minuly rok plny).

Samozrejme,ze cena prepravy neni uplne idealni,i kdyz jsou tam ruzny slevy (In karta,City ...). My jsme takhle jeli dvakrat a vzdycky se nam to vyplatilo. Bylo to tim,ze nas bylo 4 dospeli a 2 deti do 6ti let,takze platili pouze ti dospeli + auto. Je ale taky pravda,ze jsme pak vzdycky porusili predpisy tim,ze nas v 5ti mistnem aute jelo 6 (Peugeot 405 kombi).

Jeste k tem vagonum. Spodni patro ma rovny strop,ale sirka stropu je vetsi nez nahore,proto doporucujou ty auta se sirsi strechou dolu. Nahore je totiz strop do oblouku a tak je jeho sirka uzsi,ale o trosicku vyssi. Pri nakladani v Praze ani ve Splitu to minuly rok moc neorganizovali a tak byla trochu tlacenice,resp. nikomu se nechtelo dolu :-) Dokonce v chorvatsku byl takovy mistni sverazny zeleznicar,ze kdyz se tam cpala jedna pani,ktera jeste pospichala nekam do hospody,tak to zavrel a zmizel a prisel az za dalsi hodinu. V roce 2005 to bylo vice organizovane. Dobry je,ze pri cekani ve Splitu se da jeste pekne vykoupat na mestske plazi,ta je hned za nadrazim a je tam pekne a potom vecerni prochazka starym Splitem a po nabrezi je taky super.

CUS
Toom
Re: Do Splitu vlakem i s autem
26. 04. 2008 09:31
Zdar,pro jelimana a ostatní nevěřící ještě jednou:2 dospělí,2 děti - in-karta,city star,nástup Břeclav za 5019+576 místenky.Nikdy jsem nebyl zaměstnanec čd(snad ani nebudu).To jde ne?
bis69.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
27. 04. 2008 08:48
To Toom:

Souhlasim s tebou,ze jsou situace kdy se to vyplati a to byla i ta moje.

V tvem pripade se nejspis jedna o deti do 6ti let,tim padem jedou zdarma (coz jsem vyuzival i ja) a mistenka je pro druhou tridu sezeni. Doufam,ze jsi se v teto sestave rozhodl jet od nedele do stredy (mozna jeste i ctvrtek) a ze ta mistenka je do tech chorvatskych vagonu k sezeni. Pokud by to bylo do kozenky (pul-hitlerak),tak bych ti to rozmlouval (!). A kazdopadne bych ti doporucil (!) pokud by jsi jel v (mozna ctvrtek) patek a sobotu aby jsi zakoupil jeste jednu jizdenku a mistenku pro dite, protoze to byva plne a dve deti zdarma bez naroku na misto v sezeni by bylo krute. I kdyz nejedes az z Prahy.

Jeste by bylo fair rici,ze kdyz dojedes do Splitu tak bude potreba jeste investovat do mistni dopravy aby jsi se dopravil do letoviska.

Ale jak pisu vyse. Jsou situace kdy se to vyplati. Pokud nepocitam modrou armadu,tam se to vyplati vzdycky,protoze oni plati pouze za auto a mistenky. Zbytek zaplatime my vsichni ostatni, danovi poplatnici :-(
Re: Do Splitu vlakem i s autem
28. 04. 2008 15:55
Neměl by někdo víc informací o lehátkovém kupé v rychlíku Jadran Expres (nebo i fotky)? Díky
Re: Do Splitu vlakem i s autem
28. 04. 2008 17:28
---



Upraveno 4krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 09:15).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 117
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.