Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Splitu vlakem i s autem

Autor millan 
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 01. 2007 16:42
dekuju za odpoved, 24 hodin ve vlaku bez cigara bych asi nedala, to radsi busem smiling smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
30. 01. 2007 10:48
To zona44:

A to v busu te nechaj kourit? tongue sticking out smiley

Samozrejme chapu,ze jsi to myslela o pauzach. Jinak co jsem jel v roce 2005,tak pokud v kupe byli vsichni kuraci a nebo ostatni dali svoleni s kourenim,tak tam lidi kourili. Samozrejme s ohledem na ostatni cestujici se museli v kupe zavrit,aby nezasmradili cely vagon. Jinak to lidi delali tak,ze chodili na zachod a vzdycky tam vyvetrali.

Osobne (jsem vylecenej kurak) bych to zatrhnul grinning smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
30. 01. 2007 14:19
tongue sticking out smiley

tak pokud pojedu, tak snad pojedou i ostatni kuraci a ne ti vyleceni grinning smiley
a jinak mas pravdu, zachod to jisti!thumbs up smiley
Jen pro Pražáky?
15. 03. 2007 00:12
Prosím, kdo jste z východní poloviny republiky a máte také zájem o pohodlnou dopravu sebe a svého auta na Jadran - ozvěte se! Generální ředitelství ČD by mělo pochopit, že by své služby nemělo nabízet polovině zákazníků 7x týdně (tak často si mohou naložit auto ti, kteří to mají nejblíž do Prahy), a druhé polovině zákazníků ani jednou. Snad by se nic nestalo, kdyby se aspoň 1 den v týdnu auta nakládala v Brně (když už prý není možné nakládat v obou stanicích, prý by to Pražáky zdržovalo. Dvojí cesta do Prahy a zpět kvůli nakládce auta Brňáky a Moraváky vůbec zřejmě nezdrží? A přitom v Brně býval vagón auty naložen dávno před příjezdem vlaku z Prahy, pak se jen připojil a na nic se nečekalo! Kdyby Brno nebylo druhé největší město republiky, nemělo kolem sebe velkou spádovou oblast a vlak přes ně neprojížděl, snad bych to ještě pochopila, ale takhle???) Připadá mi to ostudné, kdo se mnou souhlasí, projevte prosím svůj názor na patřičných místech!
Zdraví
Silva
Jen pro Pražáky?
15. 03. 2007 00:13
Prosím, kdo jste z východní poloviny republiky a máte také zájem o pohodlnou dopravu sebe a svého auta na Jadran - ozvěte se! Generální ředitelství ČD by mělo pochopit, že by své služby nemělo nabízet polovině zákazníků 7x týdně (tak často si mohou naložit auto ti, kteří to mají nejblíž do Prahy), a druhé polovině zákazníků ani jednou. Snad by se nic nestalo, kdyby se aspoň 1 den v týdnu auta nakládala v Brně (když už prý není možné nakládat v obou stanicích, prý by to Pražáky zdržovalo. Dvojí cesta do Prahy a zpět kvůli nakládce auta Brňáky a Moraváky vůbec zřejmě nezdrží? A přitom v Brně býval vagón auty naložen dávno před příjezdem vlaku z Prahy, pak se jen připojil a na nic se nečekalo! Kdyby Brno nebylo druhé největší město republiky, nemělo kolem sebe velkou spádovou oblast a vlak přes ně neprojížděl, snad bych to ještě pochopila, ale takhle???) Připadá mi to ostudné, kdo se mnou souhlasí, projevte prosím svůj názor na patřičných místech!
Zdraví
Silva
Re: Jen pro Pražáky?
15. 03. 2007 13:51
Svatá ty prostotosmiling smileyČD absolutně nezajíma nazor zákazníků.A´t je ztráta jakakoliv
vždy se to nějak doladí tak aby si mohli přidat.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
04. 04. 2007 17:31
Dnes jsem si po telefonu nechal orientačně spočítat cenu od ČD a vyjde mě cesta 2 dospělí 2 děti (3 a 8 let) na cca 9000 ale musim mít inkartu za 600 jinak bych platil cca 11000. Takže dražšší to je (autem jsem spočítal cca 6000) ALE nebudu stavět když budou chtít děti čůrat, papat...... Takže jedu vlakem!!!
Re: Do Splitu vlakem i s autem
04. 04. 2007 21:00
Ale ještě si připočítej cestu do Prahy a pak cestu ze Splitu. V mém případě by to bylo 100 km do Prahy + dálniční známka a pak 100 km ze Splitu.
Celkem tedy 400km + ta známka. To je tak tisíc korun.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
05. 04. 2007 07:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 22:20).
Re: Do Splitu vlakem i s autem
10. 04. 2007 21:04
Uniformu nenosímthumbs up smiley jen jsem pohodlnej, jedeme tři rodiny a všichni máme děti od tří do osmilet,takže zkušenosti s cestováním máme bohatýcool smiley. Jediný co nemáme zjištěný je problém z výškou auta, já i kamarád máme mpv, jestli někdo máte zkušenost rád uvítám info.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
10. 04. 2007 23:15
max. rozměry přepravovaného automobilu výška 1,5m, šířka 1,8m, délka 4,5m. Za uvedené technické údaje ručí zákazník (do celkové výšky je nutno započítat i případné střešní nosiče a boxy). [jugo.novinka.cz]
Informácia je staršieho dáta, ale tie vlaky budú asi rovnaké smiling smiley
Miro
Re: Do Splitu vlakem i s autem
11. 04. 2007 19:29
Takže MPV nehrozí.
Neber to jako rejpání, ale na co máš MPV, když jezdíš vlakem?
Re: Do Splitu vlakem i s autem
12. 04. 2007 10:08
Vyska je opravdu pouze 1,5m a je to dle technicaku :-) Pokud mate nekdo ve skutecnosti o neco vice,tak musite auto poradne naslapnout a kdyz budete najizdet na rampu,tak si musi vsichni jeste nasednout :-) To byla legrace,ale ta vyska je spravna. Jel jsem s tim v roce 2005.V Praze je rampa super. je pekne dlouha,takze najezd je uplne v pohode.Ve Splitu je rampa kratka a tak je najezd o trochu horsi a zlom do patra je na milimetry.Zase ji maj v Chorvatsku celou z antikora :-) (nadrazi je hned vedle more). Prizemi vagonu je o trochu nizsi nez patro. V patre je trochu vic mista. Mam na aute zahradku a kdyz jsem jel tam,tak jsem jel do patra. V pohode. Kdyz jsem ve Splitu vyjizdel,tak jsem si na zlomu trochu brnknul podlahou (spise vyfuk),takze kdyz jsme jeli nazpatek,tak jsem se vnutil dolu. Brnknul jsem si stejne :-) ale horsi bylo se tam dostat s tou zahradkou,byly to milimetry.

Jinak je to samozrejme vlakem drazsi,ale uplne pohodlne. Letos nam to vychazi na stejnou cenu jako v roce 2005 a to jeste v lehatkovem kupe. V roce 2005 to byla druha trida a polstrovane sedacky (ty co se daji scuknout k sobe). Jsme 4 dospeli a 2 deti + 1 auto. Autu je uz 17 let a tak radeji neriskuji :-) Pristi rok ... mozna novym MCV :-)

Nejsem v modre armade :-))
Re: Do Splitu vlakem i s autem
27. 04. 2007 08:27
Jen pro upresneni. Jadran expres byl az do letosního jizdniho radu vlakem cestovni kancelare. Tedy ne Ceskych drah a od toho se odvijela i cena jizdneho.Od letosniho roku jde o normální pravidelny rychlík, který spojuje Prahu, Bratislavu, (v Madarsku jede mimo Budapest) a Split.Jeho cenu tedy urcuje tarif jizdneho platneho v zemich kudy projizdi.Proto mne trochu mrzi , ze z neznalosti problematiky tu nekteri hazi spinu na CD.Vasi opravnenou kritiku si zaslouzi autovuz, na ktery nalozite jen v Praze.Vzdyt i na Morave ziji lidé, kteri by i pres vysokou cenu jizdneho, radi na dovolenou timto vlakem jeli. Pro Ty, kteri by radi vlakem s autem alespon kousek mám resení.Ze Zagrebu odjizdi ve 22.55hod rychlík i s autovozy a je ve Splitu v 6.57. Jízdné pro dospelou osobu cini 154 KN bez slev, kterych HRZ nabizi nekolik . Jen jsem nezjistil cenu za auto. Vice najdete na strankach [www.hznet.hr].
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
30. 04. 2007 13:53
Tak jsem včera parádně pobavil na úkor JadranExpresu a ČD. Náš známí je strojvedoucí ČD a nějak přišla řeč na cestu do HR. On se holedbal jak pojede vlakem a já se budu plahočit po silnici. On že má režijku a tak mu to vyjde skoro zadrarmo. No co přál jsem mu to ať si jede, zvláště když má přejezdy od vlaku do 90 km. Řeč šla dál a kdy jede vlak, jak nakládat a co stojí. Najednou to začalo lézt ven, a že ta režijka není zastak výhodná,a že vlastně je to autem i se slevou pořád skoro jednou tak drahé. no asi po třech hodinách špekulování se milý strojvedoucí rozčílil jací jsou ti lidi v ČD "hajzlící", že takhle drahým vlakem on nepojede, a že to vezme na odbory, že ten vlak je na h.... Tak, že až v polovině července potkáte na dálnici do HR červený ford focus combi s SPZ Plzeňskího kraje, tak věřte že to se řítí nasr.... strojvedoucí do Omiše.smiling bouncing smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
02. 05. 2007 11:38
To Jarda Cimrman:

Chapu,ze se rozcilil. Je to presne tak,jak pise o prispevek vyse Palko.Vlak jede jako normalni spoj dle jizdniho radu a plati v nem bezny mezinarodni tarif. Lze samozrejme uplatnit nejakou slevu (In-Rail,City-Star Chorvatsko),ale i tak je tento spoj cenove vyhodny jen pri urcite konstelaci veci. Pro normalni 4 clenou rodinu disponujici spolehlivym automobilem a nejlepe se dvema ridici, je cesta do mist v okoli Splitu vyhodnejsi autem. Pro rodinu kde jsou 4 dospeli a 2 deti do 6ti let je vyhodnejsi jet spolu s autem timto vlakem (pokud nevlastni 6 a vice mistne auto). I kdyz je celkova cena o trosku vyssi nez soucet ceny dvou aut,tak pohodli rozdil 1000,-kc predci.
Zajiste chapu,ze tento vlak je problem pro lidi,kteri by jej chteli vyuzit a jsou z oblasti Moravy nebo Slovenska a chteli by si vzit sebou auto. Roli v tom asi take hraje mozny vysoky pronajem autovagonu od HZ (Chorvatske zeleznice).

Zajimava vec to ovsem muze byt pro viceclenou skupinu lidi,kdy by jeden vzal auto a ve Splitu by vsechny rozvezl po letoviscich a klidne by pulka mohla byt z Cech adruha z Moravy.

Obecne je problem vlaku v tom,ze proti autobusu konci pouze ve Splitu a pripadny prevoz do letoviska cenu neumerne nevysuje. Auto je bezkonkurencne nejlevnejsi a nejsvobodnejsi. Doufam,ze uz pristi rok navstivim Chorvatsko s novym vozem a s celou pocetnou rodinou :-)
Re: Do Splitu vlakem i s autem
24. 05. 2007 13:02
Ahoj všichni,

naši se byli včera ptát na ČD na jízdu autovlakem z Prahy do Splitu. A bylo jim řečeno, že vůbec není jisté, že když si zakoupí lůžkový vůz tak bude klimatizovaný. Ale co mě nejvíc překvapilo, že prý podle přepravních podmínek nesmí být v kupé muži a ženy dohromady. Alespoň v těchto lůžkových vozech. To jsme někde v muslimském státě nebo co? Je to normální, aby rodina nemohla být pohromadě?
Víte někdo o tom něco?
Re: Do Splitu vlakem i s autem
24. 05. 2007 13:04
Ahoj všichni,

naši se byli včera ptát na ČD na jízdu autovlakem z Prahy do Splitu. A bylo jim řečeno, že vůbec není jisté, že když si zakoupí lůžkový vůz tak bude klimatizovaný. Ale co mě nejvíc překvapilo, že prý podle přepravních podmínek nesmí být v kupé muži a ženy dohromady. Alespoň v těchto lůžkových vozech. To jsme někde v muslimském státě nebo co? Je to normální, aby rodina nemohla být pohromadě?
Víte někdo o tom něco?
Re: Do Splitu vlakem i s autem
24. 05. 2007 15:06
monika.pech co se ti nelibi na muslimskych statech? Kdybych byl zenska,tak bych to bral. Chlapi by nemohli chlastat alkohol. grinning smiley

To byla jenom legrace,ted vazne.

S tim jestli bude vuz s klimatizaci nebo bez, toho clovek (ne nadrazak) moc nenadela. Myslim,ze na CD moc dobre vedi,ze jsou pro klimatizovane vozy mnohem lukrativnejsi a prestiznejsi spoje nez je vlak pro dovolenkare (cechy) mirici k Jadranu. Kdyby jsi byla obeznamena s vozovym parkem CD,tak by jsi mozna vedela,ze oni jich tolik klimatizovanych zase nemaj,ja to taky presne nevim,ale obcas zavitam na www.zelpage.cz (nadsenci do zeleznice) a tam se to da zjistit. Ted taky presne nevim jestli nahodou neprovozuje vagony v tomto rychliku JLV, a.s. (jidelni a luzkove vozy) a ne CD, a.s.

Na druhou stranu,kdyz se otevre okenko a vlak nekde nestoji na mezi,tak to taky dobre proluftuje. Pozor ovsem na jogurty (viz. film Navrat idiota grinning smiley )

Jel jsem Jadranem v roce 2005 a myslim,ze co jsem jel,tak nebyl klimatizovany ani jidelni vuz. Ten ted ovsem nejede vubec (ani mi to nevadi).

Co se tyka LUZEK,tak na www.jlv.cz je opravdu psano,ze jsou delena na oddily pro muze a zvlast pro zeny (nekdy je to dobre,jedu i s tchyni grinning smiley ). Je to asi tim,ze kazdy oddil ma vlastni socialni zarizeni a tak by se to nemelo kombinovat,ale v pripade,ze jede rodina, to fakt je zbytecny. Treba by se to dalo ukecat.

Pokud ovsem zakoupis LEHATKA (oddil pro 4 nebo pro 6),tak tam je to normalne promixovany a nikomu to nevadi (mozna vadi,ale nic s tim nenadela).
Oto
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 06. 2007 13:43
Pokud si koupite cele luzkove kupe pro 3 osoby najednou, tak se samozrejme muzi/zeny neresi. A v lehatku se to neresi vubec.

Jinak nejlevnejsi jizdenka na Jadran expres se letos koupi takto:

+ In-karta, staci kdyz ji ma jeden clovek (za 600,- a zustane vam 3 roky)
+ 2x vnitrostatni jednosmerna skupinova jizdenka na hranice, tj. Kuty(Gr)
+ zpatecni sleva CityStar z Kuty(Gr) do Splitu

pro 4 dospele osoby to pak vyjde na 2050 Kc na jednoho (cena In-karty zapocitana), pritom deti maji slevu, takze 2 dospeli a 2 deti zaplati 1674 Kc na jednoho (cena In-karty zapocitana)

a daji se jeste vyuzit dalsi triky:

5 lidi muze dojet na hranice na tzv. CD-Net - vyjde to na 1895 Kc na jednoho
zminena rodina 2+2, v sobotu nebo nedeli, muze dojet na hranice na tzv. SONE - a vyjde to na 1544 Kc na jednoho

na priplatku za lehatko (268 Kc/smer) ci auto (1611 Kc/smer) se nic usetrit neda
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 06. 2007 10:32
Oto:

Diky za skvelej tip na dalsi slevu :-)

Jinak CD je fakt zazrak! Jedu na konci srpna rychlikem Jadran spolu s autem,ale takovy starosti jako jsem si uzil s CD nikomu fakt nepreju.
Proste oni nejsou schopni zahajit prodej mistenek,lehatek,luzek a jizdenek aut v jednom terminu.
Na konci dubna jsem koupil lehatka a to jeste tak,ze to pani na pokladne popletla a prodala mi misto lehatek do oddilu pro 4 do sestky. Kdyz jsem si to uvedomil a reklamoval,tak uz na ten muj termin byly ctyrky vyprodany. Normalne by to nevadilo,ale jdeme 4 dospeli a 2 deti (5 let) a to by v sestce s dalsima lidma bylo o nervy.Takze jsme museli posunout odjezd a prijezd.
Minuly tyden jsem koupil jizdenku pro auto TAM,ale zpet nelze!!! To lze az zase po urcite dobe (vychazejici z obchodnich podminek). Rikal jsem pani na pokladne, co kdyz budou listky pro auta nazpatek vyprodany.Rikala,ze pojedu po vlastni ose :-) No,mam svoje auto rad,ale uz je to skoro veteran,proto se veze vlakem. Nastesti tento tyden mi volali,ze maji pro me auto jizdenku ZPET. Fakt super zazitek s CD.

Jinak rychlik Jadran, ac si zde mnoho lidi mysli,ze je k nicemu,ma sve opodstatneni. Z roku 2005 mluvi za sebe jeho vytizenost (70%). A co jsem s nim jel ja,tak byl plny,jak lidi,tak hlavne auta a motorky. Dale, letos a i v roce 2005 je v mem pripade i cenove vyhodny (a to si nedelam srandu). Svoje zakazniky si urcite najde,ale na druhou stranu jako normalni rychlik,ktery stoji na kazdy zastavce rychliku v CR by si zaslouzil revizi. Jeste by stala za zmenu hodinova zastavka v Zahrebu.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 06. 2007 15:22
Jak dlouho trvá cesta z Prahy do Splitu Jadran Expresem? (Nechce se mi to tu číst, tak stačí jenom číslo).. Jel bych já a přitelkyně a auto(nebo spíš já,auto a přitelkyně drinking smiley). Výjde to levněji??

dik Martin
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 06. 2007 15:30
To kosus: Skoro 24 hodín a cena neviem, asi je lacnejšie ísť autom
Jak dlouho trvá cesta z Prahy do Splitu Jadran Expresem?
29. 06. 2007 15:32
na internete je toho hodne napr TU: [www.horydoly.cz]

Přímý vlak na Jadran do Chorvatska po roční pauze obnoví České dráhy. Expres bude v provozu od konce června do začátku září. Z Prahy vyjede každý den ráno v 7:54 a do Splitu dorazí druhý den ráno v 5:45 hodin. Při využití jízdenky CityStar stojí jedna jízda z Prahy do Splitu 2038 korun, z Brna do Splitu zaplatí cestující 1705 korun.

Ak chceš vedieť viac použi hľadaj a čítaj. ( inak to musí urobiť za teba niekto iný )

Miro



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vitalita (29. 06. 2007 15:34).
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 06. 2007 16:04
To kosus:

2 lidi + auto vyjde na 3008,-(zpatecni jizdenka)*2 = 6016,- + 3222,-(auto)

CELKEM = 9238,-

Kazdopadne to vyjde draz nez zpatecni cesta autem cca 6500 - 7000

V pripade vlaku je cena za predpokladu pobytu pres sobotu a nedeli (sleva CityStar) a vlastnictvi "Z" karty (sleva Rail plus)
V pripade auta je cena pocitana pri ceste Praha - Makarska se zakoupenim dalnicni znamky CR,AUS, poplatky dalnice Slovinsko,Chorvatsko a auto se spotrebou 7 litru benzinu na 100km.


Rozdil tedy je cca 2500,- Coz je dost zmrzliny na plazi :-) V tomto pripade se to cenove nevyplati.

Co se tyka casu,tak doba cesty je 22 hodin. NIKDY to nemuze byt rychlejsi nez auto (za privetivych podminek na dalnici).
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 06. 2007 19:20
to bis69: dik moc za info...mám rád cestováni vlakem,ale auto je auto ;-)...
Ahoj lidi. Mám dotaz ohledně autovlaku.
Asi před 3 lety se mi kousek od Splitu porouchalo auto. Po příjezdu asistenční služby ABA a zjištění, že auto je v místních podmínkách za rozumnou cenu neopravitelné, jsem s díky a téměř dvěmi tisícikorunami za odtažení 10 km do Splitu, odmítl i odtah mého vozu touto asistenční službou (na české hranice 35000Kč).
Můj dotaz zní: Myslíte, že je možné porouchané auto ve Splitu naložit na vlak? Je vůbec možné tam zakoupit jízdenku?
Chystám se tam opět v srpnu a raději myslím na zadní kolečka...už jsem si tím prošel a po repeatu netoužím. Díky
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
20. 07. 2007 21:10
To Tirdil :
Rada která není košer ale když není zbytí.eye rolling smiley Pokud bude auto startovat (rozuměj bude nabitá baterie a nebude taková mechanická závada aby se netočil motor a převodovka) stačí najet na vagón přes startér (dáš za jedna sešlápneš spojku a začneš startovat a pomalu spojku pustíš jako když se normálně rozjíždíš). Za komárů takhle běžně nakládali a skládali škodovky. Hromada z nich (hlavně v zimě) nestartovala.
Nakadanie auta na vlak za pomoci štartéra
20. 07. 2007 22:20
V nejakom motoristickom časopise som kedysi (asi pre 20. rokmi smiling smiley ) čítal o núdzovej jazde za pomoci štartéru. Doporučovali vymontovať sviečky, aby sa zbytočne nemusel prekonávať odpor kompresie. Nepamätám si detaily, ale dojazd je niekoľko km. Hrozí však zničenie štartéra prehriatím, lebo je určený na krátkodobý chod. Použivali aj 2. a 3. rýchlostný stupeň, ale neviem či už pri pohýňaní, alebo preraďovali. Možno sa to niekomu zíde, ale bol by som radšej keby nie.
Miro
To Luděk
Díky za radu, každá rada dobrá...Auto mi sice motorem točilo (ale nenaskočilo), ale nejsem si jist, nakolik by byl startér schopen rozhýbat plně naloženou Octávii (samozřejmě bez osádky). Také nevím, zda je ve Splitu nakládka na rovině, nebo zda se musí překonávat nějaký výškový rozdíl. Nicméně, pokud by to šlo... ale asi by bylo vhodnější, požádat několika Eury pár místních chasníků, aby trošku zatlačili. Otázkou však zůstává, zda by tento pohon na nakládací rampu vůbec vpustili...i když...lidé jsou úplatní. Když jde u nás uplatit policajta, proč ne chorvatského nádražáka, který dohlíží na nakládku.

To Vitalita
Máš pravdu v tom, že dříve se takto vozidla pohybovala. I já mám zkušenost, že jsme s Multikárou coby učňové popojížděli okolo učňovských dílen pouze na startér. Pravdou je i to, že vyjmutím svíček se sníží odpor komprese. Nicméně si myslím, že nemůže jít o vzdálenost v kilometrech. Baterie ani startér tak dlouho nevydrží. Další otázkou je, co na to katalizátor a celkově eletronika. Ne nadarmo se doporučuje auta roztahovat pouze několik málo desítek metrů, když už to musí být. Spíše se však roztahování nedoporučuje, protože hrozí zničení katalizátoru a přetržení nebo přeskočení rozvodového řemenu. Jde jen o to, aby člověk nenadělal ještě více škody než užitku. (jízda na startér je v podstatě totéž jako roztahování)

V každém případě děkuji za rady. Pokud se dostanu do stejné situace jako před 3 lety, zcela jistě vaši variantu budu zvažovat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.