Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
avatar Re: Jak poslat zálohu?
21. 12. 2011 17:59
Jako každý rok posílám přes EUROGIRO u Poštovní spořitelny/ možno na každé větší poště /a zřejmě i nadále budu posílat protože viz příspěvek ,, rj ,, přesně vystihuje zkušenost známých-cenné psaní a následný problém -peníze ukradeny nebo ztraceny.
Posílám na adresu domácích-uvedena měna EUR , pošlu 200 E , vyplatí jim 200E,žádné strhávání poplatků bankou nebo řešení zdali zaškrtnout úhradu poplatků OUR-SHA-BEN. Za to si vezmou poplatek 200,- kč což si myslím ještě jde.Peníze vložím na přepážce v korunách , před týdnem dali přepočet kurz 26,13.
Ted už jen čekám až domácí napíše že v pořádku obdržel a můžem se těšit na Pelješac 2012 smileys with beer
Re: Jak poslat zálohu?
03. 01. 2012 20:47
Vikis, moc prosím, taky jsem se dnes byla ptát na poště ohledně zaslání EUR do HR - bylo mi řečeno že to lze, za 200kč jak píšeš - ale na místě jim prý budou vpylacené kuny, ne EUR - nevíš jak to skutečně je???

Jinak i já vloni posílala přes účet a domácímu bohužel místo 100E dorazilo jen 83E. A teprve z této částky se mus trhly poplatky za příchozí platbu - těch 17E je totiž poplatek zprostředkující banky!!! Bordel nad bordel to je :-/. Jinak pokud v bance zadám platbu OUR, vyjdou mě poplatky cca na 1000kč - pokud budu zasílat 100E tak mi to přijde jako nehoráznost :-(. Takže momentálně taky řeším JAK poslat zálohu abych nedala víc než 1/3 na poplatích...
avatar Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2012 18:58
No jestli jsem paní na přepážce opravdu dobře pochopil tak pokud to posílám domácímu na adresu tak by mu měli opravdu vyplatit v EUR, protože na tiskopis se vyplnuje v jaké měně člověk chce poslat, do kolonky příjemce vyplnit adresu domácího , stát Croatia, podtím měna-uvedl jsem EUR-pak částka 200 E , kod uhrady OUR , poplatek za zaslání 200 kč , celkem jsem po přepočtu uhradil 5426,- kč, kurs dali 26,13 kč . Už jsem posílal takto 2 x a před třemi dny mi psal domácí že záloha O.K. a těší se až přijedem :-) , pro mne poslat přes EUROGIRO vychází nejlevněji a nejjednodušeji, neřeším kolik si strhne která banka a kolik ve skutečnosti dostane domácí...yawning smiley
Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2012 21:09
Vikis, dostanou to v kunách - dńeska jsem volala na info ČP. Je to stejné jako když z Hr bude někdo posílat EUR k nám - vyplatí nám koruny. Pošta u nás, ani u nich jinou měnou než místní nedisponuje totiž prý. EUR se posílají proto že je to EUROGIRO, takže uvádět se může jen EUR.

Domácí ho se poptám ale bojím ež to nebude chtít - ale určitě máš pravdu že by to bylo nejjednodušší.

Jinak moje pátrání odku poslat a za kolik shrnu takto. Jedná se o zaslání peněz do Zagrebačka banka, to je taky důležité uvést, všichnis e mě na to plati...

GE posílá přes Deutche bank, poplatek zprostředující banky je do částky 99E si nechá 3E, nad tuto částku si nechá 6,5E. Platby v čechách 0,9% min 220Kč

KB prý posílá napřímo bez zprostředkovatele - mám tomu věřit??? Poplatek v čechách 250kč

Unicredit - na poplatek v čechách musím kouknout, jinak posílá přes rakouskou banku, která patří do jejich skupiny takže si nic nenechá a peníze přijdou celé.

Popravdě nejvicí věřím té Unicredit bance - Zagrebačka banka patří do jejich skupiny a posílají přes banku z jejich skupiny. Akorát tam nemáme účet - vážně ale přemýšlím že si ho na tu platbu založím...

Nebo může m tu někdo potvrdit že KB posílá opravdu BEZ zprostředkovatele prosím??? Měla bych to vyřešené, tam účet máme totiž...
Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2012 21:26
A kde že tu zálohu Zabáčku posíláš?

A v té KB.to bylo loni drahé,pokoušel jsem se o to a nakonec jsem odeslal 70eur přímo na adresu do Hrvt. poštou za poplatek asi 200kč.
Zdravím,pay.
Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2012 21:32
Kopera, ahojky :-)

Honzi, jak jsi vloni zjistil že je to drahé? Drahé to je, když zadáš platbu OUR - to je navíc 800kč. Zjišťovala mi to ale dneska známá kolegyně a mám od v mejlu že při platbě SHA to jde napřímo - bez zprostředkovatele, tedy že mu musí přijít celá, jen si jeho banka pak strhne nějaký poplatek...

Teď jsem se dívala na tu unicredit, i jim volala - měsíc vedení účtu je zdarma, zahr. platba 250kč, ovšem člověk si musí koupit k té IB jakési mobilní klíče za 50kč - takže peníze navíc a hlavně se bojím že se jim v tom nevyznám :-(

Zítra napíšu chorvatovi co říká na to že bych to poslala poštou - ale fakt se bojím že to v kunách nebude chtít - chtěla jsem po něm i kunový účet a psal mi že na pronájem má jen ten EUR účet, tak bojím bojím. Samo že pošta by byla ale prostě nejlepší, o tom žádná

Už vybíráš ubytko? Mám tip na jakýsi ap. na makarské - chceš??? Kontakt přímo na majitele
Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2012 21:52
Ivi,napiš mi to ubytko na sz.
Jinak dneska jsem napsal první email,tak uvidim.
Co se týče té KB. tak nevím to co ty,ale po úřednici jsem požadoval nejlevnější variantu a jsem klient.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2012 21:57
mno já si myslím že chorvatům by nemělo vadit jestli kuny nebo eur, ono jestli jim to posílají i němci nebo italové a je to na adresu tak vždy teda v kunách a zřejmě s tím počítají , domácí mi poslal jak adresu tak i adresu banky s IBANEM,nechal mi tedy možnost volby a jelikož neprotestoval a zálohu potvrdil tak beru jako o.k. a víc se v tom nepitvám, podle mne když si přepočte došlé kuny na akt kurs tak vidí že jsem mu opravdu poslal těch 200 E , navíc jsem mu poslal naskenovaný podací lístek z Eurogira a tam vše jasně vidí...
opravdu bych si nedělal hlavu, poslal přes eurogiro a domácímu na email kopii...hotovo a čekal na potvrzení že obdrželthumbs up
tož tak
Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2012 22:01
Honzi, pošlu ti to do mejlu ju?

Já jsem taky klient Kb, popravdě ona ti podle mě vloni vnucovala platbu OUR jestli jsi jí řekl že chceš aby to přišlo celé - to mi včera na info lince taky vnucovali. Tahle paní ví kde dělám, jsem jí psala jak je to od nás a že prostě chci vědět jak je to od nich - mám to od ní v mejlu tak budu mít případně důkazy :-D

Zítra pošlu mejla chorvatovi a zkusím ho trošku postavit před hotovu věci že to prostě půjde poštou, nebo platba SHA jako vloni a uvidíme co on na to... Jinak letos budu posílat zálohu i za kamrádku, která pojede k němu v červenci - to on neví že i za ní, ale kdyžtak ty poplatky podělené dvěma už tak strašné nebudou ;-) A zatím to vypadá že buď to půjde přes poštu, nebo přes KB - tak ti pak dám vědět jak to dopadlo...

Jo a ještě info - kamarád, který má EUR účet v německu mi zjiš´toval kolik by to stálo kdyby to poslal on - tak poplatek 10-35E by se mu strhnul a musel by to jít podat papírově na pobočku - to jsem jako kroutila hlavou :-P
avatar Re: Jak poslat zálohu?
05. 01. 2012 07:45
Ahoj, mám účet u Unicredit, poplatek za převod peněz je 250,-Kč, poplatky dávám SHA. Už jsem tak posílala zálohy asi 3 roky za sebou a vždy bez problémů, v klidu z domova. Bylo to do Zagrebačky banky a vloni do Privredny banky. A ještě k tomu "mobilnímu" klíči - je to taková elektronická krabička, ve které se ti po zadání hesla vygeneruje číselný přístupový kód do internetového bankovnictví. Nic složitého.
Re: Jak poslat zálohu?
05. 01. 2012 20:41
Kudu, moc děkuji za ptovrzení - tak to je super.

Mobilní klíč taky ok, ale dneska jsem se jetě dozvěděla že aktivace té krabičky stojí Kč 490. Ano, dělá se to jen jednou, ovšem vzhledem k tomu že bych to použila jen na jednu platbu do zahraničí se mi to vůbec nevyplatí teda, bohužel :-/ A bohužel v okolí nemám nikoho známého komu bych peníze poslala a on to poslal za mne, škoda.

Zkušenost z KB někdo nemá prosím???
avatar Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2012 00:38
Včera posláno domácímu 100 € pomocí EUROGIRO na jeho adresu.Poplatek jsem platil 200 kč a domácí dostane celejch 100 €.Takže poplatek jen na mé straně.Na poště mi vypočítaly kurz 100€ : 2613 Kč.
přikládám foto

kopie EUROGIRO:


a tady kurzovní lístek pro ten den:


Takže ať počítám jak počítám: je to jedna z nejlevnějších možností JAK POSLAT ZÁLOHUsmileys with beer
Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2012 18:52
pavel.k77,úplně stejným způsobem jsem včera odeslal 70E. a ve výsledku s poplatkem 200Kč.=2030kč.
Jen tuto možnost nemůže využít každý,protože odeslání na adresu nemusí přijmout zrovna všichni Chorvaté.
Někteří to chtějí prostě na účet.A to se prodraží právě nám.Takových 70E je fakt pakatel odesílat,ale musel jsem.
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2012 08:55
Ahoj všem, chci se zeptat, jestli posíláte zálohy přímo majitelům nebo cestovní agentuře v Chorvatsku? Já si takovou našla, je na Krku a opravdu je i na internetových stránkách toho města. Mám teď také posílat zálohu a zbytek doplatit po příjezdu v cestovce. Chci se zeptat, jestli dostanu nějaké potvrzení o platbě, abych tam pak nepřijela a žádné ubytko neměla ? Děkuji
Leo
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2012 09:13
A chce ta agentura zálohu? My jsme před třemi roky (shodou okolností taky na Krku) objednali ubytování přes agenturu a zálohu nechtěla. Dokonce, když jsme se o půl hodiny zpozdili tak volali zda přijedeme.
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2012 09:52
Jo chce, je to agentura azur, mám i vizitku a jaká byla agentura ?
Leo
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2012 10:01
Agentura ARA v Bašce na Krku. Asi nebude rozdíl ve spolehlivosti agentury nebo soukromé osoby. Každý Vás může podvést (hlavně to chce mít zajištěno konkrétní apartmán nejlépe i ofocený a ne, že Vás někam přidělí až na místě). U té agentury by možná šla zaplatit záloha platební kartou (platil jsem takto zálohu v kempu).
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2012 10:02
Ale zase záloha se platí všude, ne ? Když jsme jeli přes českou, tak tady jsme dávali zálohu a zbytek dopláceli na místě. Ale právě nevím, jak je to u chorvatských cestovek.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
27. 01. 2012 11:35
Už jsem to zde psal , pokud si uděláte účet ve Fio bance , účet je zdarma , neplatíte nic ani za přijaté, nebo odeslané platby (v rámci ČR v Kč , i do a z SK je to zdarma). Převod do HR vás bude stát max. 250 Kč , nebo 50 Kč (dle banky kam to posíláte) - od příštího roku až vstoupí HR do unie by to mělo být už jen za těch 50 Kč do všech bank - v klidu z domova přes PC , žádný klíč za 490 Kč ... nevím co pořád řešíte yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jak poslat zálohu?
09. 02. 2012 12:30
Tak dnes jsem zaplatila zálohu přes internetbanking, 80 Eur, 2.017,-Kč, poplatek 250,-Kč. Do 5ti minut vyřízeno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (10. 02. 2012 08:57).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
09. 02. 2012 21:03
Minulý čtvrtek 2.2. jsem posílal zálohu přes Eurogiro na adresu. Ještě dnes ji ubytovatel nemá. Je to normální?
Re: Jak poslat zálohu?
09. 02. 2012 22:00
Luisi,loni jsem posílal jen 70e. Taky jsem trnul protože mi 9 dnů nepotvrdili příjem zálohy.
Bylo to přes eurogiro,ale po deseti dnech mně přišlo potvrzení.
Jetě bych pár dnu počkal.Oni taky nemusí být neustále v místě bydliště.
Potom zbývá chyba pošty,či zadaných údajů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (09. 02. 2012 22:05).
Re: Jak poslat zálohu?
16. 02. 2012 23:27
Tak to já jsem posílal zálohu 400 Euro přes Eurogiro ( na adresu) dne 14.2.2012 v 14.00 hod a dne 16.2.2012 v 15.00 hod jsem již měl od domácího z Chorvatska E-mailem potvrzeno, že zálohu již dostal. Jde o to, jestli jsi ověřoval u svého ubytovatele v Chorvatsku zda již zálohu dostal, jestli nemá pouze on spoždění s podáním zprávy. Jinak bych se nejprve podíval na svůj účet jestli ti platbu nepřipsali zpět pro chybně uvedené údaje.
Re: Jak poslat zálohu?
15. 05. 2012 21:46
Prosím mohli by jste mi poradit.Zatím jsem žádnou podobnou transakci neprováděla a celé vlákno nastuduji až zítra.
Mám tyto údaje.Je možné odeslat eura internetem přes EM-bank.Je nějaká záludnost.Omlouvám se jestli to tu již bylo probíráno.
SOCIETE GENERALE
SPLITSKA BANKA D.D.

Obala Sv. Jurja 34

21480 Vis,
Croatia (HRVATSKA)

BANK ACCOUNT NUMBER :xxxxxxxxx


ACCOUNT OWNER : xxxxx
ACCOUNT OWNER ADDRESS : Luka 63, 21480 Vis

ACCOUNT NUMBER :

S.W.I.F.T. CODE : xxxxx

IBAN

ACCOUNT for payments in EUR .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (18. 05. 2012 10:53).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
16. 05. 2012 19:49
vranka, máš zlú banku. cez mbank, peniaze do Chorvátska nepošleš.
Re: Jak poslat zálohu?
06. 06. 2012 10:35
Napíšu svou zkušenost. Loni jsem platil zálohu převodem z České spořitelny přes internetové bankovnictví. Majitelka apartmentu mi poslala údaje, kde byl SWIFT, ale nebyl IBAN (kolegové zde na fóru uvádějí, že HR není v EU a že ho nemá, ale není tomu tak). Zaplatil jsem, aniž si moc uvědomoval rozdíly, sdílenými náklady na obou stranách, platba dorazila a byla akceptována. Jelikož v NETovém bankovnictví vznikla tou platbou "šablona" - již vyplněné všechny údaje, letos, jelikož jsme si to rozhodli zopáknout, jsem poslal majitelce tu šablonu ofocenou, jestli tyto údaje trvají a mohu platbu opět provést. Prý je vše O.K., banku neměnila, mohu poslat peníze. Letos jsem si uvědomil více rozdíl mezi náklady sdílenými a náklady hrazenými mnou a jen jsem přepsal v šabloně pro odeslání tuto hodnotu. NIC jiného jsem neměnil a peníze odeslal. Jenže ouha. Asi po třech dnech telefonát ze Spořky.

Prý platba je už v HR, ale jejich banka ji odmítá převzít. Prý neupřesnili proč, jen abych opět do Spořitelny zaslal všechny údaje o platbě, zkontroloval si je, nejspíš je jeden špatně. Nechápal jsem proč, když loni problém nebyl. Prý pro jistotu, i když nemusí být, ať jim uvedu i IBAN. Tak telefonát ho HR, znovu bod po bodu kontrola údajů + údajně nadbytečný (ale pro jistotu) IBAN. Vše souhlasilo, jak jsem odeslal do HR, + IBAN - všechny údaje jsem přepsal a zaslal v NETovém bankovnictví (mají na to speciální chráněnou kolonku, něco jako soukromá zpráva, poradila mi to zaměstnankyně banky) do Spořitelny. Za další tři dny platba byla chorvatskou stranou akceptována.

Takže POZOR, UVÁDĚT oba údaje - IBAN + SWIFT.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
06. 06. 2012 12:06
To je divné, že to loni prošlo, protože IBAN je vlastně číslo majitele účtu v mezinárodním formátu (International Bank Account Number) a to by mělo být uvedeno vždy. SWIFT je pak jedinečný kód banky pro dálkový přenos dat mezi bankami, např. PBZGHR2X je Privredna banka Zagreb.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (06. 06. 2012 12:15).
Re: Jak poslat zálohu?
09. 06. 2012 09:01
OT: kolega z prace vyhledal na ubytovani v chorvatsku . cz apart., zaplatil domluvenou zalohu a majitel apart. od te doby prestal komunikovat... co s tim ?? Odjet ma za dva tydny cca. www.villa-fani.com
Re: Jak poslat zálohu?
09. 06. 2012 21:46
Co s tím? Co myslíš? Buď zálohu oželí nebo tam pojede nebo to dá k soudu. Když tam pojede, tak mu to tam buď uznají nebo ne. Když neuznají, tak to zaplatí znovu nebo si najde něco jiného. Když to dá k soudu, tak to bude dost komplikované. Nic jiného mě už nenapadá.
Hlavně že ušetřil za provizi CK, jak je uvedeno v úvodu toho webu.
Re: Jak poslat zálohu?
11. 06. 2012 06:53
To dj.Dekl: napíšte mu Mail, že o dva týždne idete a či je všetko v poriadku? Mal by Vám odpísať. A keď nie tak treba tam ísť a ukázať mu doklad o zaplatení a určite to bude riešiť. Nájde Vám ubytovanie určite. A keď nie, tak si nájdite niečo iné, je ešte prd sezónou ubytovanie bude určite. Ako som už niekde písal, by som kvôli stovke nepokazil dovolenku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.