Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
Re: Jak poslat zálohu?
11. 07. 2008 08:33
ahoj Rero, takisto nedostávame žiaden poukaz, domáci pošlú mailom prijatie zálohy ako u teba a všetko je ok. Fakt je, že chodíme k tým istým takže strach som mala iba prvý raz. Všetko bude ok, držím palec.siska
Re: Jak poslat zálohu?
11. 07. 2008 09:15
@Rero
Minulý rok jsme v lednu zaplatili zálohu, s domácím jsme se domluvili ať nám mailne až mu dorazí na účet. Po 14 dnech poslal mail, že záloha dorazila. Žádný voucher ani nic podobného neposlal a všechno bylo OK. Takže u Tebe to bude určitě taky tak yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirka-s (11. 07. 2008 09:16).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
11. 07. 2008 09:39
Díky moc. Aspoň vím, že takový styl kontaktu není nenormální. Uklidnili jste mě. Hezký den přeje všem Renáta
Re: Jak poslat zálohu?
15. 07. 2008 16:05
Domácí loni jen napsali kam poslat zálohu, v jaké výši a pak dali vědět hned, jak dorazila platba. Žádný poukaz nebo cokoli jiného nám neposílali. Jaký rozdíl proti předloňsku, kdy nám sprostá domácí prodala apartmán, ačkoli byl kompletně zaplacen přes cestovku.
Re: Jak poslat zálohu?
15. 07. 2008 22:43
V pondělí 14.7. jsem poslal přes mojibanku Komerční banky zálohu 150EUR do Orebic tours (v kurzu 23,877 za 1EUR). Zvolil jsem volbu, kdy poplatky v KB platím já a příjemce platí poplatky svoje. Dnes, tedy druhý den po odeslání peněz z Čech mi Orebic tours potvrzuje přijetí zálohy v čistém 139EUR. Takže poplatky celkem: 250,- v KB + 11 EUR....
Re: Jak poslat zálohu?
16. 07. 2008 10:09
Petr68 - tak jsou to šmejdi, se kterejma bych nechtěl mít nic společného. To ti taky můžou naúčtovat poštovné za potvrzení zálohy a podobné nechutnosti !!! Možná by stálo za to do nich rejpnout, že si jim poslal 150,- a jejich poplatky tě nezajímaj. Za to nic nedáš a kdo se neozve, na toho si každý šlápne.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Jak poslat zálohu?
16. 07. 2008 10:13
@Petr68
Tak to já měl domácího solidního. Také jsem posílal zálohu přez mojibanku s rozdělením poplatků mezi odesilatele a příjemce. Pan domácí mi potvrdil platbu v plné výši thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirka-s (16. 07. 2008 10:14).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
16. 07. 2008 10:18
Posílal jsem zálohu 100euro přes čsob a ti parchanti si účtovali za převod 500kč.
Re: Jak poslat zálohu?
16. 07. 2008 21:33
Česká spořitelna, Odeslání 50 EUR do Chorvatska, poplatek 220 Kč
Re: Jak poslat zálohu?
22. 05. 2009 21:27
Nooo,.... tak začínám být poněkud nervózní. 9.5. jsme dali příkaz přes servis 24 u České Spořitelny na úhradu zálohy 100 € a dodnes mi majitel neposlal žádný e.mail, který by potvrzoval přijetí platby,i když jsem ho o to již 2x požádala. Podle výpisu z účtu tato transakce proběhla, tak nevím, v čem je problém. Je to podvodník a já mám smůlu, nebo se jedná pouze o laksní přístup?
Jedná se o apt.dům A.N.J.A v Pisaku . Máte někdo nějaké zkušenosti, s tímto majitelem/majitelkou/ ?
Je tu někdo, kdo by mě uklidnil? Díky za odpovědi.sad smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
22. 05. 2009 21:41
Po prvé jsme zaslali zálohu v doporučeném dopise a dobře zabalené.Nedalo se to ani prosvítit.Domácí napsal že to přišlo prázdné.Tak jsme jeli jinam kde jsme platili převodem na banku a vše v pořádku.Jezdíme na stejné místo a nic předem neplatíme.jen domácímu řekneme že příští rok přijedeme a pak potvrdíme termín.smileys with beer
Re: Jak poslat zálohu?
22. 05. 2009 21:54
Já jsem posílal 300 Euro a ten dobytek v Komerční bance účtoval manipulační poplatek ve výši 1.350,- Kč ............. celkem slušná zlodějina.
Re: Jak poslat zálohu?
22. 05. 2009 22:05
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:15).
Re: Jak poslat zálohu?
22. 05. 2009 22:47
Jasný. Já to sem napsal, aby si každý udělal obrázek nenažranosti bank.
Re: Jak poslat zálohu?
23. 05. 2009 18:44
S tou českou poštou to není jednoduché také jsme chtěli poslat přes ně zálohu a nejdřív řekli, že to jde, ale po chvíli zjistili, že Chorvatsko není v EU tak to prý nejde, tak jsme to posílali převodem z účtu u čsob a stálo nás to celkem 500 kč. Dobrá zlodějna.thumbs down
avatar Re: Jak poslat zálohu?
23. 05. 2009 22:45
Já jsem posílal přes Českou poštu bez problému : seznam poboček a ceník

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Jak poslat zálohu?
23. 05. 2009 23:05
ja som posielal 150 Eur a tento rok mi strhli 25 EUR, minulý rok necelých 6EUR

6 EUR v rámci bankovej skupiny
25 EUR mimo bankovej skupiny

aby som si otvoril účty v každej banke smiling smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
24. 05. 2009 11:53
Imča-nebála bych se-já přes servis 24 u ČS posílám a pokud mi přijde že platba proběhla-je to OK.
Je to spíš v majitelích-oni ani tak nejsou laxní(aspon podle našich) ale prostě holt--:něma problema::
Peníze dorazily a berou to jako samozřejmost že to je domluveno a tudíž se nic nemění.
My máme domácí zlaté-ale ačkoli to jsou moderní pracující lidi- berou to přesně tak.
Meil je na paní a ta moc meilu nedá-takže se třeba loni stalo-že jsme nemohli přijet-napsala jsem meil asi 3 dny dopředu-a oni mi i tak v noci v den kdy jsme měli přijet volalali-kde jsme-že nás čekaj a maj strach!!
Paradoxně nám píšou na vánoce-i SMS-ale platbu berou tak nějak samozřejmě že pokud je to OK-nevolají a nepíšou..

Takže je to asi podle mě v přístupu lidí.
Já třeba každej rok si vytisknu potvrzení za banky-jen tak pro sichr a beru si ho sebou.Ačkoli vždycky bylo vše ok.

AD:poplatky-na 100eur zálohy(kdy jsem dala náklady jen na sebe a ne na půl s majiteli) jsem platila za převod peněz + poplatek za transakci 400kč.
Ale je to hned z domova za minutu hotovo a to mi vyhovuje.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivetaa (24. 05. 2009 12:01).
Re: Jak poslat zálohu?
25. 05. 2009 15:17
Hoj
Mělo by jít koupit obálku na ceninu/cca13kč/ poslat to v ní doporučeně a zásilku pojistit na posílanou částku.Neříkat to pošťákum,hned se ohradí že nejsou banka.Ale co dám do obálky jim muže být buřt.Posílal jsem takhle v Čechách 100 E a včetně obálky to stálo 47,-Kč.Lupínci v bankách chtěli násobky.
Re: Jak poslat zálohu?
29. 05. 2009 19:48
ivetaa
Měla jsi pravdu, už se ozvali a je všechno OK. Problém byl asi v tom, že zatímco si dopisovali se mnou, účet zněl na jméno mého manžela a oni si to asi jaksi nedali dohromady. Docela se mi ulevilo, takže 20.8. hurá do Pisaku.
Ako poslať zálohu do Chorvátska?
04. 06. 2009 13:46
No dosť som sa nachodil a natelefonoval, kým som sa niečo dozvedel. Tak teda čo som zistil. Dá sa platiť poštou cez Eurogiro ale do Chorvátska iba tak, že mu to príde v hotovosti v eurách. Stojí to do 200 Sk (cca. 6,64 eur). Lenže čo keď s tým majiteľ nesúhlasí a chce to len na účet. Tak som skúsil ísť do Slov.sporiteľne. Tam mi povedali že to stojí 600 Sk. Podotýkam, že som mal zaplatiť zálohu vo výške 50 eur (1500 Sk), takže poplatok za prevod 600 Sk je strašne vysoký. Skúšal som aj v iných bankách. Lenže keď nemám u nich zriadený účet, tak sa so mnou ani moc nechceli baviť. Skúsil som aj v UnicreditBank (keďže v ich dcér.spoločnosti má účet aj majiteľ ubytovania v Chorvátsku - tak by mohli mať lepšie poplatky keď patrí do jednej finančnej skupiny). Lenže keď u nich nemám účet, tak by to bolo drahšie. Ak by som mal účet tak mi hovorila tuším sumu 300 Sk. Potom som skúsil ešte zavolať na infolinku Poštovej banky (kde mám otvorený účet) a tam mi povedali že by to stálo cez 8 eur a ak z internetbankingu tak iba 6,64 eur. Lenže to mi predtým keď som sa bol na pobočke banky/pošty pýtať, nepovedala. Predpokladám že aj v ostatných bankách by to mohlo byť podobné, t. z. že ak máte internet banking k účtu tak to je lacnejšie a ten prevod Vás vyjde okolo 180-300 Sk. Väčšinou zriadenie internetbankingu k účtu by malo byť bezplatné. Ale ten príkaz na úhradu cez internetbanking si samozrejme musíte urobiť sami. Ak nemate internet banking, tak to je drahšie, ale tá sadzba v Sl.sporitelni je dost vysoká.
avatar Re: Ako poslať zálohu do Chorvátska?
04. 06. 2009 15:01
My jsme platili zálohu přes Internetbanking u České spořitelny a poplatky jsme zadali tak (SHA), že jsme si zaplatili každá strana svoje a bylo to naprosto v pořádku. Majitel nám potvrdil zaplacení 100 Euro a nic víc jsme neřešili. Poplatek tak vyšel na 220,- Kč.

P.S. Díky za radu a pomoc Pospec yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (04. 06. 2009 15:02).
Re: Jak poslat zálohu?
12. 06. 2009 21:40
Zatím se mi nejvíce osvědčilo zasílání zálohy formou cenného psaní přímo na adresu ubytovatele. Na poště si koupíte obálku na cenné psaní, vložíte peníze, v psaní jsem posílala 100 eur a pojistila jsem ho na 3000,- Kč (v případě ztráty uhradí Česká pošta) a to celé stojí asi 88,- Kč, peníze byly na místě za 4 dny.
Re: Jak poslat zálohu?
13. 06. 2009 02:57
MartinaBrn napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zatím se mi nejvíce osvědčilo zasílání zálohy
> formou cenného psaní přímo na adresu ubytovatele.
> Na poště si koupíte obálku na cenné psaní, vložíte
> peníze, v psaní jsem posílala 100 eur a pojistila
> jsem ho na 3000,- Kč (v případě ztráty uhradí
> Česká pošta) a to celé stojí asi 88,- Kč, peníze
> byly na místě za 4 dny.

Souhlas, my takhle v cenném psaní posílali loni zálohu, a též bez problémů. Doporučuji poslat s doručenkou, to je "papírek" s podpisem adresáta, že zásilku převzal, pošta vám doručenku doručí během několika dní do schránky.
Přesné informace lze najít na internetových stránkách České pošty - cenné psaní do zahraničí. Včetně ceníku ...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ivak (13. 06. 2009 06:33).
Re: Jak poslat zálohu?
13. 06. 2009 21:59
K tomu, že někdy přijde příjemci celá odesílaná částka a někdy ne (i když se samozřejmě označí poplatky SHA, tj. každý platí poplatek své bance): banky si posílají peníze z/do zahraničí přes korespondenční banky. Při poslání platby z banky A v CZ do banky B v HR (nebo v jiné zemi, pricip je stejný) může jít platba přes korespondenční banku C, která si pak strhne jako svůj poplatek určitou částku z převáděných peněz. Záleží na tom, jaké přesně korespondenční styky mají mezi sebou banka A a banka B.
Možná to není úplně přesně a do detailů popsané. Ale výsledek korespondenčních vztahů mezi bankami je pak ten, že když přijde třeba o 10 EUR míň než jste posílali, nic s tím nenaděláte sad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil divan (13. 06. 2009 22:13).
Re: Jak poslat zálohu?
13. 06. 2009 22:22
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:09).
Re: Jak poslat zálohu?
13. 06. 2009 22:35
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale o tom je tady napsáno nespočet článků, ze
> kterých je jasné, že z procesu platby záloh za
> pobyt
> je nutné vynechat BANKY a použít služeb České
> Pošty. Tak jak Českou poštu nemám rád, tak zaslání
>
> eur do zahraničí mají proti bankám za zlomkovkou
> cenu. Takže buď Eurožiro, nebo cenné psaní.

Souhlasím (loni jsem platil zálohu Eurožirem a bylo to levnější, než mezibankovní převod, který jsem musel použít předloni a letos). Jenže někteří domácí chtějí poslat peníze na účet - pak Eurožiro nebo cenné psaní nefunguje. A pak dojde na řadu mezibankovní převod a pak závisí na "náhodě", tj. jak je to s korespondenčními bankami mezi mou bankou a bankou příjemce...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil divan (13. 06. 2009 22:37).
Re: Jak poslat zálohu?
14. 06. 2009 09:00
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:08).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 06. 2009 11:07
Mne vyšlo ako najlacnejšie a najspolahlivejšie poslať cez Western Union - Východná Európa vrátane Chorvátska je cenovo zvýhodnená. - Za odoslanie €100 som platil poplatok €6.
Chorvátovi som napísal mail, že odoslané a číslo prevodu a o hodinu mi napísal potvrdenie, že apartmán rezervovaný, peniaze mu vyplatili v celej výške - Western Union účtuje poplatok iba odosieľatelovi peňazí.
WU sa na Slovensku dá poslať na vybraných poštách alebo v Tatra Banke. (ja som posielal na pošte, trvalo to cca 3 minúty, je treba si vopred vypísať tlačivo).

.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 06. 2009 11:10
Ináč minulý rok som posielal poštou, v obyčajnej obálke poskladaných 50EUR, v obálke bola ešte pohľadnica - doručené za 3 dni. - Náklady na odoslanie 23 Sk.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 204
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.