Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
Ivo
Re: angry smileyRe: Jak poslat zálohu?
05. 03. 2007 11:13
Přes EUROGIRO obdrží příjemce peníze v EURech. Alespoň loni to tak bylo.
Re: Jak poslat zálohu?
05. 03. 2007 12:31
Takže tohle jsem dělala i já . Úplně jednoduše, jelikož mám internetbanking..takže jsem to posílala jako jednorázový příkaz do zahraničí, oni si to sami převedli na eura , poplatek si banka zaúčtovala 250 kč.
Ale majitelovi apartmánu to došlo v pořádku na účet a to je hlavní smiling smiley)
Dana L
Re: Jak poslat zálohu?
07. 03. 2007 14:15
Ahoj chtěla bych se vás zeptat, jakou formu placení jste použili v internetbankingu : Přeshraniční platební příkaz v euro nebo zahraniční platební styk.Děkuji Dana
Radim
Re: Jak poslat zálohu?
07. 03. 2007 18:07
to Dana:
u živnobanky se to jmenuje Jednorázový platební příkaz - zahraniční úhrada, kde zadáš částku, kterou chceš poslat - např 100 EUR, přepočtou to aktuálním kurzem a strhnou ti to z Tvýho účtu v Kč + poplatek
Re: Jak poslat zálohu?
14. 03. 2007 08:13
Ahoj, včera jsem poslala do Chorvatska zálohu na dovolenou.Posílala jsem peníze přes internet banking České spořitelny.Chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá asi převedení těchto peněz? Za jak dlouho je bude majitel apartmánů připsané na účtě?Jestli máte někdo zkušenosti s touto platbou prosím napište.smiling smileyDíky Dana.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 03. 2007 09:59
Ahoj, my jsme posílali zálohu v pátek 2.3. a další pátek 9.3. přišel od majitele mail, že jí má na účtu - takže počítej 3-5 pracovních dnů.
Re: Jak poslat zálohu?
14. 03. 2007 12:56
pro Kudu:
Děkuji a přeji krásnou dovolenouthumbs upsmiling smileyhot smiley
Re: Jak poslat zálohu?
12. 01. 2008 01:55
Ahoj všichni zkušení.sad smiley

Mám v úmyslu poslat zálohu z české spořitelny - na přepážce.
Domácí mi poslal data.
Některá jsem tady ve fóru už vyčetl, ale byl by někdo tak hodný a obeznámil mě s tím, co to vlastně znamená?
Poslal mi toto:
SOGE - SPLITSKA BANKA
BLZ ...........(čísla)
SWIFT- SOGE HR22
KTO............(čísla)
IBAN - HR..............(čísla)
CLIENT- (asi jméno účtu)

Poradíte mi prosím co se kam píše? Dělám to poprve.
Díky moc.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
12. 01. 2008 06:27
Jo to taky nevím, a byla bych taky ráda ,aby to někdo vysvětlil.A jak třeba když napíše záloha 200E?To se nějak přepočítává? Děkuji rovněž moc.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
12. 01. 2008 09:07
Vanilla:pokud jdeš na přepážku,tak nemusíš nic řešit,ne?Dáš ty údaje ženské za přepážkou a hotovo.smoking smiley Jestli máš servis24,tak to udělej přes něj,je to jednoduché.Taky jsem minulé léto poprvé posílal peníze a měl z toho strach,abych něco nevypsal špatně.Banka ale pokud jediný údaj nebude korektní,peníze neodešle a dá ti o tom vědět.Jestli ti to pomůže,zkopíruju sem můj loňský příkaz a podle toho to udělej.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
12. 01. 2008 09:07
BANKOVNI SPOJENI PRIJEMCE

IBAN Ne
Cislo uctu prijemce 20203186413
Nazev uctu prijemce LIANA COSMAI BACE
Zeme HR - Chorvatsko
CC kod PBZGHR2XA

Banka prijemce PRIVREDNA BANKA ZAGREB
Zeme HR - Chorvatsko
---------------------------------------------------------------------

UDAJE O PLATBE

Castka 50.00
Mena EUR
Smenny kurz
Datum splatnosti 8.8.2007
Bankovni vylohy SHA - sdilene
Priorita/uhradte Normalne
Platebni titul 282 - Pasivni cestovni ruch
Kod smluvniho partnera Jini nerezidenti (firmy, fyzicke osoby)
Prikaz tuzemce Ano
Ucel uhrady PRESENT
avatar Re: Jak poslat zálohu?
12. 01. 2008 10:37
Ahoj, taky napíšu svoji letošní zkušenost s posíláním zálohy přes internetbanking. Vloni jsem posílala přes ŽB, vše proběhlo v pohodě, poplatek 200,-Kč. Letos už není ŽB ale UnitcreditBank, poplatek 250,-, což by bylo ještě OK, ale pak jsem s hrůzou zjistila, že mi strhli dalších 300,- Kč za nějaký poplatek Non-STP. Vůbec netuším co to může být, příkaz jsem vyplnila úplně stejně jako vloni. Takže už jsem tam posílala maila s dotazem a když tak tam zajdu i osobně. Ale halavně aby platba proběhla dobře. V nejhorším tři stovky oželím, ale člověka to naštve.
Nekupovali už jste letos Kuny? Koukám že je docela výhodný kurz kolem 3,60. Vloni jsem tuším platila 4,10.A EURO jde taky pěkně dolů.
Re: Jak poslat zálohu?
12. 01. 2008 16:28
Posílala jsem zálohu taky ze spořitelny.To co jsem si tam užila to byla hrůza.
Paní vůbec nevěděla co chci,jak se to dělá atd.
Cena byla super,vyšlo to na skoro 600kč.Paní kvůli tomu faxovala do Varů,volala do Chebu a to všechno jsem musela zaplatit.Když mi přišlo domů potvrzení domů o proběhlé platbě, tak mne nadzdvihla cena faxu - 70kč!!!
Toť moje zkušenost.
Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2008 05:44
Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2008 05:51
---



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (05. 09. 2008 06:25).
Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2008 14:49
Já jsem včera posílal zálohu €100 z mojí banky (Komerčka). Na internetu ani po telefonu to bohužel nejde, takže mě převod 2654 Kč do HR vyšel na dalších 550 Kč - 300 za Platba zadaná na papírovém nosiči a 250 za Úhrada do zahraničí, 0,9 %, min. 250,–. angry smiley
Doufám, že to tam aspoň v pořádku dojde.
Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2008 15:30
Ja posilam zalohy vzdy pres Internetbanking u CSOB - poplatek vzdy stejny - 250,-Kč
Re: Jak poslat zálohu?
18. 01. 2008 18:00
Stejně jako Raadek, trvá to dvě minuty. Poplatek je 250 Kč. pokud se o bankovní poplatky podělíte na půl s tím,komu prašule posíláte.Žádný problém.
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2008 21:48
Stejně jako vloni, česká spořitelna polatek 200 Kč,- ....ALE KDYŽ NĚKOHO TADY ŽEROU VÝŠE POLATKŮ, PROČ JSTE SI NEVŠIMLI PŘÍSPĚVKU OD KUDU...TEN KURZ OPRAVDU NEMÁ CHYBU,...JÁ TEDA KURZ TAKÉ UŽ POZURUJU NĚJAKEJ TEN PÁTEK, JAK EURO, TAK KUNU A MUSÍM ŘÍCT, ŽE KDYŽ JSEM TO POČÍTAL OPROTI LOŇSKU, TAK JSEM BYL MILE PŘEKVAPEN, TAKŽE HURÁ NA NÁKUP thumbs up smiley
Re: Jak poslat zálohu?
21. 01. 2008 20:24
Jo teď jde euro dolů to by chtělo nakoupit,před sezonou se vždycky zvedá kurz nahoru a samozřejmě i pohonné hmoty.To aby nám to cestování trochu znechutili.
Re: Jak poslat zálohu?
21. 01. 2008 21:12
Kdo oni? ODS? Nebo Brusel? Nebo to snad schválně dělá Bush, aby nás milovníky cestování naštval?
Re: Jak poslat zálohu?
21. 01. 2008 21:16
Jíra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stejně jako Raadek, trvá to dvě minuty. Poplatek
> je 250 Kč. pokud se o bankovní poplatky podělíte
> na půl s tím,komu prašule posíláte.Žádný problém.

Ono je mnoho ubytovatelů, kteří se nejen nechtějí dělit s Tebou o Tvoje poplatky, ale ještě Ti naúčtují svoje, které můžou být i vyšší. Prostě berou to, co ve finále dostali, jako zálohu a ta je o ty jejich poplatky menší než to, co jsi poslal.
Např.na starých formulářích KB bylo k zaškrtnutí, kdo platí poplatky příchozí banky. Když tam člověk sebevědomě zaškrtl, že příjemce, tak mu to příjemce většinou také sebevědomě osladilyawning smiley
Re: Jak poslat zálohu?
21. 01. 2008 22:31
Globík napsal(a):
> Ono je mnoho ubytovatelů, kteří se nejen nechtějí
> dělit s Tebou o Tvoje poplatky, ale ještě Ti
> naúčtují svoje, které můžou být i vyšší. Prostě
> berou to, co ve finále dostali, jako zálohu a ta
> je o ty jejich poplatky menší než to, co jsi
> poslal.

V tom případě doporučuji vzít sebou kopii výpisu z banky - tam je uvedena poslaná suma samostatně, následně pak můj poplatek zvlášť. Na jeho výpisu je totéž, ať ho taky ukáže - tam bude suma zálohy pěkně v plné výši. Když chce pacholek podnikat, musí nést také nějakou režii, v tomto případě své poplatky. To by mi snad moh odečíst i slavný český bankovní poplatek za došlou platbu, né?

Samozřejmě, zadat tam, že domácí platí všechny poplatky je ale nebetyčná drzost.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Jak poslat zálohu?
22. 01. 2008 08:04
Zdravim vas milovniki Hrvatskog mora.Nekteri z vas uz me znaji i osobne a pro jine se jesče jednou kratce predstavim.Me jmeno je Vilko pochazim z Chorvatska gde jsem v sezone 2007 delal tech.delegata pro CK Victorija. Gdo z vas čte i jine prispevki v tomto forumu konkretne [www.ihvar.cz] zde se podrobne vice dozvite proc mi to nenecha spat a delam prave pro vas stranku s primim odkazem na majitele a ceni jsou bez jakich-koliv dalšich poplatku což znamena konečne.
Jezdim osobne do Chorvatska jednou za 14 dni zalohi jim rozvažim osobne v jinem pripade je rozesilam z Chorvatskich bank a poplatek je v takovem pripade minimalni.Zde učtuji pouze 200 Kč za takovou službu vistavuji platnej doklad jelikož jsem si v řijnu registroval firmu.
Pokud vas zajima vice a take mate zajem o nahlednuti me www. pište na vilko@centrum.cz
S pozdravem a již brzi na Jadranu Vilko
Re: Jak poslat zálohu?
22. 01. 2008 09:46
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Globík napsal(a):
> > Ono je mnoho ubytovatelů, kteří se nejen
> nechtějí
> > dělit s Tebou o Tvoje poplatky, ale ještě Ti
> > naúčtují svoje, které můžou být i vyšší. Prostě
> > berou to, co ve finále dostali, jako zálohu a
> ta
> > je o ty jejich poplatky menší než to, co jsi
> > poslal.
>
> V tom případě doporučuji vzít sebou kopii výpisu z
> banky - tam je uvedena poslaná suma samostatně,
> následně pak můj poplatek zvlášť. Na jeho výpisu
> je totéž, ať ho taky ukáže - tam bude suma zálohy
> pěkně v plné výši. Když chce pacholek podnikat,
> musí nést také nějakou režii, v tomto případě své
> poplatky. To by mi snad moh odečíst i slavný český
> bankovní poplatek za došlou platbu, né?
>
> Samozřejmě, zadat tam, že domácí platí všechny
> poplatky je ale nebetyčná drzost.

Nemyslel jsem, zaškrtnout, že příjemce platí všechny poplatky, ale že platí ty "svoje" (je tam nebo byla tam kolonka, že to můžu zaplatit i já). Každopádně profesionální hoteliéři běžně dělávali, že Ti poslali proforma fakturu, kde byla záloha a k tomu připočtené poplatky jeho banky za došlou platbu. A součet toho jsi měl poslat. Takže jsi viděl, kolik budeš platit a když se Ti to nelíbilo, tak jsi to zrušil a zkoušel jinde nebo nikam nejeldrinking smiley Srovnávání s tuzemskými poplatky za přích.platbu je neporovnatelné, protože se jedná o nějaké pětikoruny a v mezinár.transakcích o nějakých 10-15 €.
Re: Jak poslat zálohu?
22. 01. 2008 13:41
No, já platil bankovní poplatky vždycky na půl a neměl problém, jen jednou mi domácí přímo napsal jakou chce zálohu a že všechny poplatky mám zaplatit sám. Zaplatil jsem. Pokud se mi tam líbí, tak to unesu a když ne, příště tam nepojedu ani zadarmo. Ovšem slušnost je půl na půl, přestože moc šetrný nejsem, nemám rád pocit, že mě někdo chce odrbat za každou cenu.
Re: Jak poslat zálohu?
29. 01. 2008 15:49
Da sa poslat cez Internet banking...poplatok u nas na Slovensku v SLSP 300Sk
avatar Re: Jak poslat zálohu?
29. 01. 2008 17:17
Poplatok na Slovensku:
- platba cez Poštovú banku - EUROGIRO, na adresu príjemcu (nie na účet) - 200 SK
GABA
Re: Jak poslat zálohu?
29. 01. 2008 17:42
Cez Eurogiro sa dajú poslať peniaze aj na účet, minulý rok som tak platila do Českej republiky. Poplatok bol myslím, okolo 270 Sk.
Re: Jak poslat zálohu?
30. 01. 2008 07:34
Chorvatsko na účet nelze, pouze do vlastních rukou. Sama jsem to použila za 5 minut byla platba vyřízena za poplatek 200,.KČ.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 290
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.