Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
29. 05. 2018 09:04
To je taková ta klasika: "Navigace je dobrý sluha, ale špatný pán" smoking smiley
Opravdu občas není od věci si například trochu oddálit pohled a podívat se kudy mě to chce vést.... když se mi to nelíbí, tak si to střihnu po svém....
... a směrem k navigaci utrousím: "Tak si to přepočítej..." grinning smiley

Apka Waze je super věc, zachránila mě od mnoha čekání thumbs up Navedla mě k objetí uzavírek, o kterých jsem nevěděl, asi mi ušetřila i pár pokut atd. Nicméně je pravda, že pokud vidím příliš mnoho sjíždějících vozů s navigací na okně, tak začínám být ostražitý a nezřídka si navrhovanou objízdnou trasu ještě trochu objedu, je-li to možné. Ono totiž v principu ze stejných dat vychází jak Waze, tak Google Maps, tak Sygic (s Real-time Traffic)... a i další

Osobně mi ve Waze chybí možnost si naimportovat privátní body zájmu a možnost modifikace "preferování" silnic v závislosti na jejich kategorii apod. V tomto je (podle mě) mnohem lepší mapFactor Navigator. Stacionární radary dnes nejsou problém pro žádnou významnou (androidí) navigaci, stačí si naimportovat některou osvědčenou bázi dat...

Pokud by někdo potřeboval elegantně dostat GPS (WGS-84) souřadnice do Navigatoru (do oblíbených) z Excelu, tak jsem to vyřešil. Dokonce to nezkolabuje na české diakritice, narozdíl např. od Sygicu přes Rupi konvertor...
29. 05. 2018 10:04
samozrejme, všetko čo tu spomínate páni robím aj ja, to je to: "... + selský rozum"

ja som tú "kochačku" išiel v pondelok dopoludnia, išiel som plynulo a sám, keď som prišiel na hlavnú, bola plná náklaďákov a dodávok.

ja si zvyknem večer pred jazdou priamo v navigácii zadávať body kde chcem ísť. Viem si ich skontrolovať, či mi nájde, to čo naozaj chcem navštíviť. Ďalej mi Waze ponúkne parkoviská v okolí miesta, ktoré chcem navštíviť. Ak si nejaké vyberiem, tak potom sa moj cielový bod mení zo "zámek Orlík" na "parkovisko Orlík".

Týmto postupom si aj kontrolujem navrhovanú trasu a aj mi ostávajú cielove body v navigácii a ja ked som na ceste tak uz ich nemusím zadávat znova, uz si ich len vyberám z histórie.

napríklad aj ked sme boli počas nášho výletu v Prahe, večer som si pozrel kadiaľ pôjdeme z Hotelu Olšanka do Kutnej Hory a odtiaľ do Adršpachu. Večer by ma waze viedol po Vinohradskej. Ráno počas dopravnej špičky už zvolila Malešickú a Dřevčickú, plynulo, bez semafórov,takmer sám som vykľučkoval z centra na okraj (Prahy)
21. 06. 2018 10:27
Zdravím, pro majitele navigace GARMIN LIFETIME je nová aktualizace map 2019.10 nevím jestli je to pro všechny já mám 2595 LMT
21. 06. 2018 16:25
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.