Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
02. 03. 2017 23:25
Pokud používáte IGO, před pár dny vyšly nové mapy iGO8 R3 HERE 2016.Q4
Re: Navigace
03. 03. 2017 19:55
Mám, ale stále je tam chyb jako maku. Tam kde mne to vodilo přes lávku pro pěší, vodí mě to stále. To co chybělo chybí dál, to by se dalo i překousnout. Horší je, že tam stále přebývá to co tam přebývalo. Například po obchvatu Ondřejova a Ústrašína na Pelhřimovsku budou ještě půl roku jezdit buldozery, ale Here to má na mapách už dvě předchozí verze. Přitom zádný skluz ve výstavbě nenastal.
Do IGO jsou podle mne lepší mapy od TomTom.
Re: Navigace
03. 03. 2017 22:35
Pro Česko byly nejlepší mapy od tuzemského providera. Jenže kde je mu dnes konec? A mapy od TomTom pro tuzemsko(dříve TeleAtlas) mě připadalyvždy lepší, než Here.
avatar Re: Navigace
04. 03. 2017 02:23
Je to tak. Nedá se na ně spolehnout. Zadat cil a myslet si, ze me povedou ideální cestou. Už dávno jdem se naučil každou trasu důsledně překontrolovat a vždycky najdu nějakej kiks. Když mam čas, nejradši si sednu k PC a tam si v Google mapách trasu prohlidnu než ji natukam do navigace. Celkem me to i baví. Koukam třeba i po takových detailech jako je kvalita asfaltu apod.
Re: Navigace
04. 03. 2017 20:43
Dělám to přesně tak. Dnes jsem jel z vysočiny lyžovat na Špičák a jak v Písku, tak ve Strakonicích mne to táhlo přes centrum města. Here má nějak podivně nadefinované parametry silnic. Raději to jelo po ulicích centrem, než po obchvatu Písku, který je skoro dálničního typu a to jsem vyzkoušel jak rychlou, tak snadnou trasu. Tentokrát jsem jim na to ale neskočil a jel jsem si po svém.
V Chorvatsku v Murteru mne to ale povodilo ulicema, kde jsem se sotva prodíral mezi zaparkovanýma autama, přitoma hlavní silnice udělá jenom trochu delší oblouk a je dole v přístavu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (04. 03. 2017 20:47).
Re: Navigace
04. 03. 2017 22:55
Ako zistuješ prosím ťa kvalitu asfaltu?
Re: Navigace
04. 03. 2017 23:56
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ako zistuješ prosím ťa kvalitu asfaltu?


Asi tak, ze si to pozrie cez Google Street View... Ja to robim tak a uz ma to parkrat zachranilo pred "kozi stezkou" smileys with beer
avatar Re: Navigace
05. 03. 2017 01:09
Jj, ve street view. Navíc se i s tou trasou trochu seznámím a když tudy pak opravdu jedu, je to jak kdybych tam už někdy byl a navigovani je jednodušší.
Třeba kdo chce poprvé objizdet SLO dalnici, doporučuju ať si ji takhle "projede". Když jsem před 2 roky jel prvně přes přechod Cvetlin, taky jsem si takhle cestu prolit, abych věděl co mě čeká. Je to dobrá věc
avatar Re: Navigace
05. 03. 2017 08:03
Jenže street view není aktuální,tak nikdo neví co ho kde čeká,překopou silnici a jsi tam.smiling smiley Ale jinak dobrý,jezdíme stále Starigrad-Paklenica a občas se takhle projedu uličkami.Jinak super věc,když potřebuji třeba najít nějaký obchod tak si ho pěkně prohlédnu a pak se snadno najde.
avatar Re: Navigace
05. 03. 2017 15:22
atnarfus, když tě to vodí přes lávky pro pěší, přes centra atd. Není to náhodou obráceně? Myslím, zda nemáš špatně nadefinované auto či limity / preference silnic ve své navigaci?
Jednou jsem si takto "zprasil" Map Factor Navigator a nestačil se divit... thumbs up smiley
Re: Navigace
05. 03. 2017 18:34
Když jedu na jih, tak taky plánuju trasu u PC. Když jsem si kdysi pořídil navigaci a nic nevěděl o plánování, tak jsem taky jezdil různě po náměstích, protože tam je většinou střed města když si to město dáš jako průjezdný bod. Jen pro příklad, jezdím z Hrádku n. N. a první průjezdný bod nastavuju Olšinky na silnici 38, daší bod jsou Chvalovice a pak až Mureck, Trate a tak dál. Musíš nastavit malé vesnice, kde je předpoklad že tvoje trasa jde středem té vesnice. A ještě k těm průjezdným bodům, pokud jím neprojedeš, tak tě ta mrcha navi do něj neustále honí, pak nezbude nic jiného než ho vymazat a pokračovat dál. To je moje zkušenost s navigací. smoking smiley
Re: Navigace
05. 03. 2017 19:19
Navigaci je potreba brat pouze jako pomocnika,ne jako pana.Na druhou stranu,pokud neprojizdite nejakou silenou zkratkou pres Slovinsko,navigace neni potreba.Ja jsem v roce 2010 dojel z chorvatska do moldavska bez navi ( posral se mobil) jen podle znacek a v poho.Spolehal jsem na zdrravy rozum.Kamionistum co zabloudi v zapadle vesnicce by meli sebrat ridicak,pac ma potize se zrakem ( nekouka na znacky) a chybi mu pulka mozku
Re: Navigace
06. 03. 2017 10:11
V IGo, Primo i jiných navi je nejlepší dávat průjezdní body na silnici mimo obec. Pak tě nepožene přes náměstí, ale po obchvatu, pokud v mapě je. Nastavovat trasu rychlou či ekonomickou, nikoliv krátkou. Ale pozor u dálnice, pokud zadáš průjezdní bod do protisměru, docela se projedeš, protože tě tam bude navi hnát. Zde je třeba si mapu dostatečně přiblížit a trefit průjezdní bod ve správném směru, protože při klasickém měřítku mapy nejsou jízdní pruhy v mapě vidět.
Re: Navigace
06. 03. 2017 11:41
Zahajskej:mluvis mi z duse,jednou jsem taky jen tak placl prujezd na dalnici a pak me Pavel Liska 200 km nabadal ze takhle jsme se nedomluvili a mam to votocit...
Re: Navigace
06. 03. 2017 13:27
A pak je ještě příklad, kdy ťukneš na silnici průjezdní bod, pak ho jízdou přejedeš, a.ten zatracený Liška ti furt říká, že se máš otočit, protože si tím bodem neprojel. Při klasickém měřítku mapy je bod na silnici, ale po zoomu už mimo silnici, takže se jízdou samozřejmě mine. Nezbývá než zastavit a průjezdní bod smazat. Za jízdy to nejde, při drncání se trefit do tlačítka a ještě sledovat silnici, alespoň já to neumím.
avatar Re: Navigace
06. 03. 2017 15:02
Zahajskej, darko

Pokud máte IGO8 s klasickým skinem, tak následující průjezdní bod vymažete kliknutím do levého horního rohu (na ten dalekohled) a pak vpravo dole v liště na "Vynechat další bod" (to na obrázku není)





Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (06. 03. 2017 15:06).
Re: Navigace
06. 03. 2017 15:23
Na planovanie cesty z prejazdnymi miestami sa mi osobne paci navigacia IGO NEXTGEN (AvicSync, Gift, Israel)
Je prehladna, lahko sa ovlada a so skinom "Pongo" aj dobre vyzera.
Re: Navigace
06. 03. 2017 15:26
A to jsem si myslel, že o IGo vím leccos. Budu se muset asi více soustředit na uživatelskou stránku a né jak kde přepsat nějaký soubor k obrazu svému.
Jinak na tenhle soft nenechám dopustit. Zkoušel jsem i Primo, navigace i jiných výrobců, ale vrátil jsem se opět k tomuto. Rychlé, jednoduché, snadno konfigurovatelné.
avatar Re: Navigace
06. 03. 2017 15:30
Mám to úplně stejně. Vyzkoušel jsem kde co, garmin, tomtom, Sygic, mapfactor a nevím co ještě. Ale začínal jsem na IGO8 a asi proto je mi nějak nejbližší.
avatar Re: Navigace
06. 03. 2017 18:01
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (18. 03. 2017 17:50).
Re: Navigace
06. 03. 2017 18:05
mam Sygic a sem tam používám MapFactor
avatar Re: Navigace
18. 03. 2017 17:49
... člověk nesmí spoléhat jenom na navigaci ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: Navigace
18. 03. 2017 18:23
Bessy, to není navigase, to je koncernová parodie na navigaci thumbs down
Bohužel drtivá většina integrovaných navigací je těžká slabota... co se frekvence aktualizací a kvality týká sad smiley ... a to VW není zdaleka nejhorší...
avatar Re: Navigace
18. 03. 2017 19:32
Zrovna tohle video o samotné navigaci nevypovídá vůbec nic. Pouze ukazuje to, že je buď chyba v mapových podkladech (ty dnes fakticky dodávají pouze dvě firmy), nebo je použitá hodně stará verze map (takže problém uživatele). ;-)

A co se týká přímo této navigace, tak v roce uvedení (2008), rozhodně nebyla špatná. Určitě se, co do funkcí, nedala srovnat s přenosnými navigacemi ale uměla všechno důležité k normálnímu používání (v té době třeba BMW neumělo používat ani průjezdní body). To, kolik za ni VW požadovalo, by bylo na jiné téma. A v podstatě ani dnes to není zase tak hrozné. Ano je již pomalejší a používá nelogickou klávesnici (ABCDE), takže se na ni blbé píše, ale jinak mi přijde v pohodě.
Re: Navigace
19. 03. 2017 08:31
Navigácia ma iba zbytočne otravuje , zapínam ju iba pri prejazde centrom Budapešťi , používam odrazu veľkú obrazovku čo mám zabudovanú v aute dám na veľkú mierku aby som vedel kde zhruba som a či ma malá vedie dobre , malú nechám na priamu navigáciu osvedčila sa mi IGO .
Re: Navigace
19. 03. 2017 13:14
Presne tak, navigace je vetsinou tak kvalitni, jak kvalitni ma mapy.

Poznamka pod carou: nicmene povazuju castku za priplatek za navigaci za spravnou, jen to nema byt doplatek, ale sleva. Protoze zaplatit nasobek castky za beznou navigaci za situace, kdy navigaci v pripade nespokojenosti nemuzu vymenit a jakykoliv update je drazsi nez u externi navigace se mi zda byti totalnim vitezstvim marketingu nad zdravym rozumem. Deset let stare auto je porad pouzitelnym strojem. Deset let stara navigace je muzejni exponat...

Loni jsem vybiral nove stare auto. Ve chvili, kdy inzerat lakal na NAVI, bylo to pro mne jasne minus. Predchozi auto jsem koupil ve veku osmi let a osm let je vyuzival. Predstava, ze v roce 2016 pouzivam navi z roku 2000 (spise starsi...) je pro mne, jako pro nekoho, kdo ma s GPS zkusenosti cca dvacet let dost legracni predstavou.
avatar Re: Navigace
24. 03. 2017 16:43
Jozka smileys with beer - lépe bych to nenapsal! Je známou pravdou, že u VW i u jiných značek mají vestavěné navigace velké rezervy. Jediný plus je to, že odečítá z palubního PC i v tunelech bez signálu GPS, ale to je tak vše. Moje poslední zkušenost s vestavnou navi je právě VW = hrůza! Zlaté iGo na Androidu! :-(
avatar Re: Navigace
24. 03. 2017 17:04
Do 26.3.2017 je Sygic Premium + (online) Trafic (Evropa, lifetime) za 19,99 EUR smoking smiley

Edit: Asi neplní plán, tudíž prodlouženo do 18.4.2017 grinning smiley
Mimochodem, kdo nechce online Trafic, tak samotný offline (Evropa, lifetime) + HUD + Dashcam za 14,99 EUR thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (28. 03. 2017 09:00).
avatar Re: Navigace
07. 06. 2017 22:16
Prosím kluky, kteří používají Waze o radu - kolik asi spotřebujete MB v mobilu? Jedeme z CL na Pelješac. Nejde o to, že bychom tam netrefili, ale je fajn vědět o problémech na cestě, třeba i radarech a hlavně času dojezdu apod. Takže ji zvažujeme. Díky smiling smiley
Re: Navigace
08. 06. 2017 07:47
nie je nič ľahšie ako vyskúšať si to už doma. Treba vyraziť niekam, kde hoci cestu poznáš zo zaviazanými očami, tak si ten WAZE zapneš a budeš sledovať ako sa správa, ako rýchlo reaguje tvoje zariadenie, keď chceš oznámiť radar alebo hliadku, alebo chceš nahlásiť, že hliadka alebo iné nebezpečenstvo tam už nie je. na konci jazdy si môžeš pozrieť koľko dát WAZE spotreboval aj v samotnom WAZE.

Doporučovaná finta je zadať si doma na wifine (alebo hocikde kde je dostupný iný internet, ako Váš mobilný) trasu, ktorú chceš absolvovať a WAZE si ju uloží do cache a potom počas jazdy sťahuje len dopravné informácie. Mapu, trasu už má v cache.

Ja osobne doporučujem si naťukať aj nejaké prejazdné body, kde sa plánujem napr. zastaviť. Ostanú v histórii a potom počas jazdy ich už nemusíte zadávat, ale len si ich vyberiete. Tak isto si môžete takto v klude pozrieť kde a ako Vás chce WAZE navigovať, takže máte čas opraviť omyly v zadaní cieľového miesta, alebo ho môžete lepšie špecifikovať. Waze napr. ponúka aj najbližšie parkoviská v okolí bodu kam sa chcete dostať.

V konečnom dôsledku ak už vidíte neznáme miesto na mape, tak keď tam prídete, už trocha viete do čoho lezete grinning smiley.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 97
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.