Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
29. 05. 2018 09:04
To je taková ta klasika: "Navigace je dobrý sluha, ale špatný pán" smoking smiley
Opravdu občas není od věci si například trochu oddálit pohled a podívat se kudy mě to chce vést.... když se mi to nelíbí, tak si to střihnu po svém....
... a směrem k navigaci utrousím: "Tak si to přepočítej..." grinning smiley

Apka Waze je super věc, zachránila mě od mnoha čekání thumbs up Navedla mě k objetí uzavírek, o kterých jsem nevěděl, asi mi ušetřila i pár pokut atd. Nicméně je pravda, že pokud vidím příliš mnoho sjíždějících vozů s navigací na okně, tak začínám být ostražitý a nezřídka si navrhovanou objízdnou trasu ještě trochu objedu, je-li to možné. Ono totiž v principu ze stejných dat vychází jak Waze, tak Google Maps, tak Sygic (s Real-time Traffic)... a i další

Osobně mi ve Waze chybí možnost si naimportovat privátní body zájmu a možnost modifikace "preferování" silnic v závislosti na jejich kategorii apod. V tomto je (podle mě) mnohem lepší mapFactor Navigator. Stacionární radary dnes nejsou problém pro žádnou významnou (androidí) navigaci, stačí si naimportovat některou osvědčenou bázi dat...

Pokud by někdo potřeboval elegantně dostat GPS (WGS-84) souřadnice do Navigatoru (do oblíbených) z Excelu, tak jsem to vyřešil. Dokonce to nezkolabuje na české diakritice, narozdíl např. od Sygicu přes Rupi konvertor...
Re: Navigace
29. 05. 2018 10:04
samozrejme, všetko čo tu spomínate páni robím aj ja, to je to: "... + selský rozum"

ja som tú "kochačku" išiel v pondelok dopoludnia, išiel som plynulo a sám, keď som prišiel na hlavnú, bola plná náklaďákov a dodávok.

ja si zvyknem večer pred jazdou priamo v navigácii zadávať body kde chcem ísť. Viem si ich skontrolovať, či mi nájde, to čo naozaj chcem navštíviť. Ďalej mi Waze ponúkne parkoviská v okolí miesta, ktoré chcem navštíviť. Ak si nejaké vyberiem, tak potom sa moj cielový bod mení zo "zámek Orlík" na "parkovisko Orlík".

Týmto postupom si aj kontrolujem navrhovanú trasu a aj mi ostávajú cielove body v navigácii a ja ked som na ceste tak uz ich nemusím zadávat znova, uz si ich len vyberám z histórie.

napríklad aj ked sme boli počas nášho výletu v Prahe, večer som si pozrel kadiaľ pôjdeme z Hotelu Olšanka do Kutnej Hory a odtiaľ do Adršpachu. Večer by ma waze viedol po Vinohradskej. Ráno počas dopravnej špičky už zvolila Malešickú a Dřevčickú, plynulo, bez semafórov,takmer sám som vykľučkoval z centra na okraj (Prahy)
avatar Re: Navigace
21. 06. 2018 10:27
Zdravím, pro majitele navigace GARMIN LIFETIME je nová aktualizace map 2019.10 nevím jestli je to pro všechny já mám 2595 LMT
avatar Re: Navigace
21. 06. 2018 16:25
avatar Re: Navigace
13. 07. 2018 13:47
Tak jsem také "narazil" thumbs up smiley... on to zde zmiňoval již couddy
Minulý týden jsem vezl mladého na chalupu (trasa Slavkov u Brna - kousek za Jablonec nad Nisou) a Waze mě poslala na alternativní trasu k objetí D1... (logicky) totéž Sygic s online traffic... prostě 602, 38 atd. Říkal jsem si OK, je tam problém, tak to raději objedu.
Nicméně cestou, v úsecích, kde je vidět na dálnici, jsem stále viděl plynulý provoz. Říkal jsem si OK, asi je problém někde, kde nevidím...
Pak se mi ale rada na objetí objevila i na D10... a to jsem si již řekl, že to risknu... a ono nikde nic, žádný problém... ani stopy po odstraňování nějakého problému..
Online data u všech ukazovala červené úseky... a já vesele jel plnou rychlostí...

Tak, a teď čemu věřit? V těchto případech není možné, aby to vzniklo nějakým započtením pohybu pomalých chodců apod. Že to cca stejně hlásí všechny online mapy je pochopitelné, neboť sdílí společné informace...
Předtím jsem nic takového nezaznamenal...
Hacknul to snad někdo?
Nebo v algoritmu je kromě online dat připočtena i jakási obvyklá situace v daný den a čas?

K tomuto příspěvku mě tak nějak inspirovala rada Martina (na téma sledování provozu na Google mapách) ve vláknu Fakta pro cestu do Chorvatska 2018 (FAQ)...
Jaké máte aktuální zkušenosti vy?
Re: Navigace
13. 07. 2018 19:05
No aha. Hurá. Nejsem sám.
Já měl specielní aplikaci od ostravských studentů (teď ji ale nedohledám, zůstala v korporátním notebooku) a tak mi ukazovala provoz metr po metru mezi prostějovem a brnem. Nevím, jak ale frčelo to. Ale je fakt, že to prostě měnilo chování v průběhu jízdy. častokrát jsem kvůli tomu mrknul než jsem vyjel do ntb na tenhle link a pak jsem objížděl až do Brna onu slavnou "dálnici nedálnici"....

V chorvatsku mi google hlásil dlouho červeno a stání na směr Varaždin. I když na HR2 už o tom mlčeli. Což první hláška byla u Bosiljeva, pak u Karlovace. Když jsem byl na Macelju, už to nehlásili. (To byl také důvod, proč jsem se po letech ukázal na macelju a slo známku jsem tam nechal znovu v nejdražší variantě tj. 2x krátkou známku smiling smiley No prostě bomba. Stále razím trent přečíst si info tady od zkušenejch chlapů. A po cestě se sem tam mrknout na webkamery - co nelžou - pokud to z pupmy jde. Jinak se snažím, až na hledání adresy v Praze"" smiling smiley jezdit bez navigace.
avatar Re: Navigace
13. 07. 2018 20:18
Jasan thumbs up
Mám to sice trochu jinak, nicméně chápu...
Osobně mám navigaci také jako prevenci proti nenažraným obcím, městysům a městům... neboť těch radarů je neuvěřitelné množství. Opravdu nejezdím jako prase, ale občas člověk jede citem... za 700, 800, 1000CZK.
NASR*T!!! thumbs up smiley
Např. v Rosicích mělo (v době úsekového měření na D1) "oddělení radarů" více zaměstnanců, než příslušný stavební úřad... roční přísun do rozpočtu cca 30 MEGA. Vše v souladu s novelizovaným zákonným požehnáním našich posranců...
Re: Navigace
13. 07. 2018 21:37
O Rosicích mi povídej. Jednu dobu jsem tam byl ob den. Nicméně "kryl" to korporát. Max ztržení z výplaty.
Loni mi přišla pozdrav z Pohořelic. Objížďka už u Vyškova "na hlavu" jsem jel na Bučovice a štrykoval to "spodem" před Újezd apod. Měl jsem namířeno na Hatě. Spěchal jsem, měl jsem důvod. Ale kde ten radar stál jsem neviděl smiling smiley
Nicméně, já než bych to nastavil a nemám to kam dát v autě. A sem tam mi někdo zavolá...atd atd atd. A asi fakt neumím ovládat Waze grinning smiley grinning smiley grinning smiley
avatar Re: Navigace
13. 07. 2018 22:01
To Couddy: asi jste měl na mysli RODOS
Re: Navigace
13. 07. 2018 22:10
Mana(CZ). Ano. Rodos! smileys with beer
avatar Re: Navigace
13. 07. 2018 22:24
[forum.ihvar.cz]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Navigace
15. 07. 2018 14:01
Poslední dobu jsem sledoval dopravní situaci na google mapách a porovnával s hlášením HAKu a s údaji na webkamerách. Docela to sedělo, to co ukazoval google jako problém tak skutečně hlásil i HAK a bylo to vidět i na kamerách. Takže za sebe dopravní situaci na google beru jako dalšího pomocníka pro plánování cesty a také jako pomocníka pro aktuální cestu. Z "fakt pro cestu do Chorvatska" jsem tuto svoji zkušenost raději smazal, nemám to ještě dlouhodě vysledované a vyzkoušené, takže nevím s jakou pravděpodobností jsou data aktuální. Osobně si myslím, že když je to od google tak pravděpodoně data čerpají z každého telefonu s Androidem, který má povoleno sledování polohy. Takže těch dat může být celkem dost a můžou být informace opravdu aktuální. Nevím, odkud data bere waze. Možná jen od uživatelů se zapnutým waze? Potom by google mohl být přesnější, protože telefonů s androidem bude asi víc než telefonů se zapnutou waze.
Re: Navigace
15. 07. 2018 20:21
Od roku 2013 patří Waze Googlu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peetman (15. 07. 2018 20:27).
Re: Navigace
16. 07. 2018 06:57
V úterý jsme se vraceli z Makarské přes den.Chtěl jsem se vyhnout M70,tak jsem chtěl z maďarské dálnice odbočit na Nagykanizsku,ale navi mě posílala dál a značení sjezdu mě přišlo nesrozumitelné.Dvojtabule spodní ukazovala odbočit a nad ní byla napsaná Nagykanizska jakoby rovně.Tak jsme sjeli z dálnice před Balatonem,směr Heviz a z Hevízu místními komunikaceni na Sumeg a dál Sarvár,kruháč u Hegyfalu,Gyor,Bratislava,Jižní Morava.Cesta se protáhla asi o půl hodiny,kilometrově zhruba stejně jak vrchem.Zajížďku vynahradil pozdní oběd a přestávka v Rábapaty
avatar Re: Navigace
18. 07. 2018 10:17
Tak další poznatek k divnému chování Waze... opět stejná trasa (Slavkov u B. - Jablonec n.N. a zpět)
Cestou tam mě opět chtěla poslat na objízdnou trasu - sjet na Rosice atd. To jsem neakceptoval... přejel odbočku, přepičítala si to a na následujícím sjezdu na Ostrovačice ani následujících už žádné sjetí z dálnice nenavrhovala eye popping smiley Že by kvůli tomuto úseku několika km ve dvou zúžených pruzích, stabilně 80km/h byl důvod pro objížďku a cca +30 minut? Na D1 žádný problém, v zúženích stabilních 80km/h atd. Dál jsem jel HB, Kolín, MB...
Cestou zpět opět MB, Kolín, HB... a tam mě začala navrhovat trasu na Chotěboř... na každé odbočce v HB... na Žďár n.S. atd. Tvrdošíně jsem to tlačil k D1 a nakonec po ní (od km 112) bezproblémově projel thumbs up Časová úspora oproti navrhované trase téměř 40 minut hot smiley

Tak, a teď: "Babo raď" thumbs up smiley
avatar Re: Navigace
18. 07. 2018 11:37
Mě spíš přijde že to Waze chce na trase D1 rozmělnit.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Navigace
18. 07. 2018 11:41
treba sa riadiť "sedliackym" rozumom a sledovať aj iné dopravné info, napr. v rádiu. ale môžu tam byť aj nejaké zlomyselné hlásenia, (teraz som to pozrel na živej mape v PC a chýba tam značka a podobné žvásty)
Re: Navigace
18. 07. 2018 14:13
Slavkove, to bude Tvým energetickým polem :-)
avatar
mdr
Re: Navigace
18. 07. 2018 15:10
Když už tak žvatláme o navigacích... minule mi navigace waze radila jet v našem městečku jistou trasou, ale já jsem ji neposlech, tak z toho byla tak zmatená, že pořád vypisovala "následujte trasu", ale nebyla schopna trasu přepočítat, dokud jsem se o kus dál nepřipojil na původně vypočtenou trasu. Jindy jí to ale problém nedělá.

A ještě perlička - jel jsem v Bratislavě po obchvatu D1 v pomalé koloně a mířil jsem do centra. Před "Prístavným" mostem přes Dunaj mě to vedlo dolů z dálnice směr Bajkalská, tak si říkám OK, je tady zácpa, pojedeme městem. Ale jak jsem sjel, zase mě navedla zpátky na dálnici a na most a pak dál jako obvykle, za mostem dolů a dalším mostem SNP zpět do města, jako obvykle. Tak jsem předjel pár aut v koloně a zařadil se do ní o kus dál, ale waze měla pravdu, bylo to takto možná o minutu rychlejší ;-)
Re: Navigace
18. 07. 2018 15:32
tak takáto "pikoška" sa mi stala 2x pred Žilinou, na odbočke k letisku. Skrátka ma waze stiahla z dialnice na tú odbočku a potom naspäť na dialnicu. Konzultoval som to s waze SVK komunitou na facebooku, ale k ničomu sme sa nedopracovali.

Skrátka "vlastnosť" smiling smiley
Re: Navigace
03. 08. 2018 18:01
Sygic měl nabídku na navi Premium za 300 kč, tak jsem ji koupil do founa. Mapy Evropy jsou ofline, a dají se vybrat jen potřebné a jsou několikrát ročně aktualizované, takže nejsou potřeba data ani wifi, měl jsem problém s uživatelským prostředím, není to iGO ani Primo. Dnes jsem podle ní jel 25 km tam a z5 a zatím dobrý. Když je foun spárován s MMC přes bluetoth tak pokyny jdou přes repro auta, když bluetoth vypnu, tak muzika hraje stále a pokyny jsou z repro founa. Uvidím jak bude fungovat k Jadranu a z5. V září dám hlášení. Karel. smoking smiley
Re: Navigace
14. 08. 2018 11:31
Takže mám novou zkušenost. Hlavně pro Slavkova.
Jedu takhle dirama od Přerova pod Prostějov. Zapl jsem si Google. Abych trefil ne místo adresy. A jedu nikde nikdo a Google svíti oranžová cesta. Nikde nikdo. A najednou Google před křižovatkou zcervenal.... Nikde nikdo. Jen u cesty ve stánku se zmrzlinou chlap ne mobilu.... Chápete to? :-)
avatar
mdr
Re: Navigace
14. 08. 2018 11:47
Nepoužívejte waze v autobuse

Taky občas zírám, že je zácpa na lesní cestě, kudy nic nejezdí.
Re: Navigace
14. 08. 2018 20:33
Tudíž, znovu se vrátím k myšlence "selský rozum, timing a papírová mapa" (ala Hill, Slavkov, Bessy a další "borci" na které bych nerad zapoměl). Nemůžu si pomoci, ale je spousta studijí na pokročilý stav demence civilizace závislé na elektronice a prostě nedá mi chápat, že když už si tu - promiňte mi ten výraz, jsem vytočený dnes z aplikace české pošty, která taky nefunguje, a nebo mě prostě vesmír nepřeje - .. že když už si tu "debilitu" pro idioty zapnu, tak se to chová jak před semaforem v mariboru. Je to prostě ostudné jezdit a hlavně důvěřovat těmhle "krabičkám". To je totéž jako předpověd počasí na mobilu. Tolik lidí do to s prominutím denně "čumí" a čeká špatné počasí, až to špatné počasí vlivem tolika očekávané energie přijde. Naopak my bydlíme ve vesnici na kopci, ale v důlku. Za poslední 3 měsíce tu nepršelo. Poslední fotku z chmi, jsem si faktu uložil. Řítila se na nás bouřka, která měla uprostřed rudě červené pole, tedy nejvyšší stupeň. Mrak byl přes půl mobilu. 3 km vedle ve vesnici padaly kroupy. Mrak se nad naší vesnicí, které nese příznačný název "rozestoupil" a za vesnicí se zasa spojil. Bouřkové centrum. A prostě ani kapka. To jsou skutečnosti, které prostě empirycky vysvětlit nejdou... smiling smiley

Zpět k navigaci. Moje logická úvaha, že červené pole na cestě bylo zapříčiněno dlouho serfujícím v téže pozici majitelem mobilu ve stánku se zmrzlinou, asi 50cm od cesty.... Je to naprosto určující případ toho jak to funguje.

Tedy pokud si třeba bezprostředně blízko vedle dálnici na vedlejší silnici nebo poli nastoupá spoustu aut do řady a budou tam celý den mobily na jedné pozici. Pak rozhodně bude gooogle ukazovat na tom kusu dálnice kolonu.
A takto by se dalo pokračovat. V případěch objízdných tras, mítnic a rozhodnutí v reálném čase, ba co víc v opravdovém čase.
Je to taková teorie her, ale jedna je aplikační a druhá tu, co opravdu žijete.
smiling smiley
Pardon, pokud jsem někoho rozesmutnil, rozhohnil, rozesmál grinning smiley
Re: Navigace
14. 08. 2018 22:27
To : Coudy to napadáš Hilla Bessyho a další
Já ti řeknu něco ze své praxe
Až budeš mít kapitánské C nebo Chorvatské B a budeš na moři tak asi budeš v koncích.
Námořní navigace je o něčom iném ogare,tam ti Česká pošta nepomůže.Tam máš životy min. 8 až 10 lidí.
Jěště musíš hodně studovat ogare.
Doporučení pro tebe,vyšla kniha 4 vydání GPS navigace od A do Z.Do detailu je to super popsané.Jo to není propagace,pro modrátory fóra.
Propagují to všechny chartrovky v ČR a v Chorvatsku.
Prdlajs znáš o Meteo na moři a Aladina už vůbec.
Trocha studia chlapče v meteo nž plácneš nesmysl.
Prostě zase 1 z pisálků co v/í vše
Ogare ,učit se musíš v každém věku a ne tlachat nesmysly.
Už se těším hoší jak mi umyje kebuli,chytrolín.
Psal o dopravní navigaci co je fakt velký problém.

smileys with beerthumbs up
Re: Navigace
14. 08. 2018 23:13
Hele nikoho nenapadám. Nedávno jsme zde "rozjeli" se Slavkovem zamyšlením nad tím, jak to vlastně funguje (myšleno ty navigace některé "chytré"winking smiley, když se v "reálném čase pletou".

EDIT: Za ty roky jsem nabyl dojmu, že výše zmínění jsou dosti erudovaní v radách a také často užívají pojem "selský rozum" při plánování. Tudíž to byla pochvala, nikoli invektivum.

Učit se musím. Ogar nejsem. S počasím jsem si "trochu užil" na horách. A na lodi to neumím - což o sobě vím.
Co ale nevím, zda jsem pochopil Tvůj přízpěvek. Bylo to takové zamyšlení....nad tím jak "moc věřit nebo nevěřit" elektronice.
ps v lavinovém poli je Ti navigace taky k ničemu když "nemáš čuch" na sníh.
Hoj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (14. 08. 2018 23:34).
Re: Navigace
15. 08. 2018 07:50
Dobré ráno Couddy,četli jsme to s kolegou oba dva,tak jsme nabyli takový dojem.
Beru zpět a omlouvám se.
Zdarec
smileys with beer
Re: Navigace
15. 08. 2018 08:13
To Dollpa
Ok.mozna nekdy pisu kostrbate, ale spis mi vadi bezhlava duvera v "techniků", ktera jen omylna. Ale diky za reakci.
Re: Navigace
15. 08. 2018 10:26
teoreticky by sa malo robiť tak, že keď niekto použiva mobil len pri chôdzi-tak by mal gps vypnut, aby toto nevzniklo. Ja mam z nedavnej dovolenky dobru skúsenosť (sygic), nakolko ma pekne vyviedla mimo kolonu na Lucku (cez Zahreb) a na Lucku som cakal 2min. Ini cakali hodinu.
Re: Navigace
15. 08. 2018 12:04
Já mohu letos Waze jenom pochválit. Celou cestu tam i zpět fungovala perfektně. Mapy aktuální a stav provozu přesně odpovídal tomu co ukazovala.
Za Záhřebem mne poslala do kolony, kterou bych podle svého rozumu objížděl. Rádio hlásilo nehodu a pětikilometrovou kolonu. Podle kamer to stálo (malé rozestupy mezi auty), tak už jsem hledal kudy se tomu vyhnout.
Waze trvala na tom, že pojedeme dál, tak jsem jel. Protože to úplně nestálo, ale jelo asi 30km/h, tak jsem za deset minut byl skrz a frčel dál. Waze umí zdržení mnohem lépe vypočítat, než já odhadnout. Crcal bych se tam někde půl hodiny po kančích stezkách.
Stalo se mi to již několikrát, proto když mne posílá do kolony, tak jedu.

Problémy s jistou chybovostí informací o provozu nejsou asi obecně řešitelné. Mám trvale zapnutou historii polohy na telefonu a google rozpoznává dopravní prostředek poměrně špatně. Běžně mi to píše, že jsem tam jel na motorce i když žádnou nemám. Místo chůze mi to po městě píše auto. Na konci měsíce mám ve statistice nachozeno pár kilometrů a naježděno hromadu kiláků autem, i když chodím převážně pěšky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.