Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 07. 2014 11:13
Před pěti roky: Voda tmavá, čistá, osvěžující. Kolem "koupaliště" travnatá pláž. Tam , kde jsme byli my, poměrně brzo hloubka.
Auto jsme měli po sjezdu ze "staré" na parkovišti u zdi před dřevěným mostem, tenkrát to bylo zdarma. Tamtéž byly čisté záchody.
K vodě se muselo jít asi tak 150 metrů. Na druhé straně dováděli místní výrostci.
Koupání se nám tam moc líbilo.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 07. 2014 21:55
Voda je ledová ,v restauraci Pedro jsem tam vlezl (po zeptání zda mohu smočit nohy a děti )smiling smiley jinak dost lidí se koupalo jak píše kabinet302 na koupališti
Re: Stará cestayawning smiley
27. 07. 2014 11:08
26.7 stará cesta plně průjezdná, zbývá dodělat krajnice, malý provoz, ani jeden policajt.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2014 11:48
Jel jsem tam 26.7. někdy kolem 4 hod ráno a chyběla ještě poslední vrstva asfaltu, tak celkem pochybuju, že to stihli ještě přes den udělat..... ;-) Byla tma a navíc ještě celkem slušná mlha, tak jsem neviděl nic kolem a bez těch krajnic se cesta spíš odhadovala... :-(

Je to ale bez problémů průjezdné, ale dost pravděpodobné, že jak začnou pokládat tu poslední vrstvu, tak tam bude ještě nějaké omezení.

Policajti měřili v noci (bylo zhruba kolem půlnoci) rychlost před Slunji (tam jsem si na cca 3 hod zdřímnul).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (04. 08. 2014 11:49).
Re: Stará cestayawning smiley
04. 08. 2014 12:08
Copak SLUNJ - to je pro policii město zaslíbené. Tam si netroufnu překračovat rychlost. Stojí obvykle před Slunjí směrem od Karlovacu, nebo na konci mostu. Tam je myslím 40-cítka.
Re: Stará cestayawning smiley
06. 08. 2014 09:37
Jel jsem Karlovac - Brela po staré 2.8. směrem sem a viděl jsem jen jednoho policajta. Cesta pěkně odsýpala, místní i rakušáci se s tím nepářou.
Za celou cestu jsem tam potkal jen pár aut.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2014 08:39
Jak jsem již uvedl v jiné části,letos jsem jel po delší době,po staré od samého začátku z Trogiru.Příjemné překvapení,některé úseky zcela nové,
včetně sjezdu do Kninu.Změna k nepoznání.Dá se říci,že od průjezdu Prapatice,jsme jeli celou cestu v silném dešti a bouřkách,kvůli nebezpečí omrznutí nohou,místo klimy zapnuté topení.Policie byla vidět v každém větším městě,ale za deště jejich aktivita utlumena,což platilo i v opačném gardu-řidičů.Karle ke Slunj jen dodám,mimo policistů se tam hned na příjezdu v pravo nachází restaurace Fenikx.Tam mé oko už několik let
vždy zaslzí radostí nad jelovnikem , pak porcema a v konečné fázi účtem.Ceny jsou ani ne poloviční oproti zlodějině prováděné na pobřeží.Letos
jsme vyzkoušeli plněnou pljeskavicu,jen opatrně s přílohama,to se potom nedá všechno sníst.Pak jsem zaregistroval i jisté úpravy v Karlovaci,takže spokojenost.Myšleno se starou ,dobrou.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2014 09:39
tak to jsme včera jeli stejně od Trogiru po staré, vše jak píšeš, ale já před plitvicemi i kroupy. Chtěli jsme udělat s vnuky prohlídku v Rastoke, ale neustálý liják nás odradil, škoda. smoking smiley
avatar
mdr
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2014 09:48
Z Trogiru po staré, to je přes Split a pak stále po silnici č.1? Podle mapy se totiž dá z Trogiru do Kninu i po silnici 58 a 33. Přes Split se mi to zdá být trochu zajížďka.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2014 10:36
Z Trogiru k letišti a přes křižovatku přímo nahoru na Drniš a Knin.Na mapách značeno slabou čarou,ale ve skutečnosti slušná státovka.Přes Split také možno,ale je to zajížďka.
Re: Stará cestayawning smiley
04. 05. 2015 17:25
Ahoj, máte někdo informace jak vypadá stará cesta? Chtěl bych ji letos zase po několika letech projet.
Re: Stará cestayawning smiley
04. 05. 2015 18:48
socha.j....asi je ešte skoro na recenziu zo starej cesty...treba počkať min. do prvých júnových termínov..snáď sa niekto nájde smiling smiley
tiež premýšľam o variante starej cesty...asi sa rozhodne až tesne pred odjazdom na juh grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Stará cestayawning smiley
04. 05. 2015 19:08
Proti loňsku asi žádné velké změny nebudou. ;-)
Re: Stará cestayawning smiley
04. 05. 2015 19:42
Rád bych si to zase projel, změna proti dálnici navíc jezdím v noci a času mám dost.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
04. 05. 2015 23:06
v noci bych raději volil dálnici.... není tam nic k viděnísmiling smiley

_______________________________________________________
Re: Stará cestayawning smiley
05. 05. 2015 06:03
Třeba si to projde pěšky když má času dost.thumbs up smiley
Re: Stará cestayawning smiley
05. 05. 2015 08:49
socha.j napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rád bych si to zase projel, změna proti dálnici
> navíc jezdím v noci a času mám dost.

Ale polský kamion jedoucí dva metry za kufrem nemá čas.To samé platí pro divokou zvěř.Ta nepočká až projedeš....
Re: Stará cestayawning smiley
05. 05. 2015 09:59
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (21. 10. 2015 16:12).
Re: Stará cestayawning smiley
05. 05. 2015 12:13
omlouvám se,ted jsem si uvědomil že se tady bavíme o chorvatské staré cestě D1,ne o madarské 86ce.Jinak do Karlovce po staré cestou z dovolené jedu i já,nikoliv že bych chtěl ušetřit za mýtné,ale tato cesta je balzámem pro řidiče.Těžká pohodovka a překrásná příroda.Něco podobného ,ba i lepšího mi nabídlo Rumunsko na silnici E58 v úseku Bistrita-Campulung Moldovenesc.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 05. 2015 17:18
Právě o tom to je, je to krasná pohodovka. Jen nevím jak to je s opravama, když jsem tam jel před dvěma lety hodně se opravovalo.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 05. 2015 18:55
velké opravy proběhly vloni.Teoreticky by mělo být letos už vše ok
Re: Stará cestayawning smiley
05. 05. 2015 21:27
Jen několik slov.Jak jsem před delší dobou napsal,při návratu loni v září,nebyly žádné uzavírky,žádné stavby či opravy,tím ale nechci říci,že se něco nového neobjevilo.Přikláním se k názoru,že noční cesta nic nepřináší,krása hor a údolí je skryta ve tmě,mimo dosah světlometů,což je logické.Cesta je únavná a v neposlední řadě je nutno si hlídat častá omezení rychlosti,protože tyto úseky jsou policií i v noci dost často monitorovány.
Re: Stará cestayawning smiley
06. 05. 2015 07:28
Touto cestou jezdíme také docela rádi, ale poslední roky jen úsek Karlovac-Gornja Ploča. A přespíme někde v okolí Plitvic, třeba v Korenici. Jediné minus této cesty je, že často fakt nevíme, jaká je v tom konkrétním úseku povolená rychlost...
Re: Stará cestayawning smiley
06. 05. 2015 18:49
Ano, tahle cesta je monitorována, Slunj, Korenica, Gračac. Za posledních 15 let jsem je nikde jinde neviděl (měřit). Většinou ale jezdím jen do Starigradu-Paklenica.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkaa (06. 05. 2015 18:50).
Re: Stará cestayawning smiley
06. 05. 2015 20:15
Jezdím převážně po staré cestě a zatím jsem měl štěstí,nikdy jsem se tam s měřením nesetkal.Jedinkrát a to mě stalo 500kn v Janjině na Pelješaci.
Re: Stará cestayawning smiley
07. 05. 2015 07:25
Naposledy jsme po "staré cestě" jeli v srpnu 2012. Na to, že jsme jeli v hlavní sezonu tak nás překvapil docela malý provoz a celkově klid. Jeli jsme jen úsek Karlovac - Gornja Ploča. Z Karlovace do Korenice jsme jeli v pátek odpoledne, v Korenici jsme se ubytovali v Macole. Překvapilo mě, že v pátek odpoledne a večer nebylo v Korenici moc lidí. Nevím jak to bylo v dobách, kdy dálnice nebyla, ale třeba v restauraci naproti Macole jsme v pátek v podvečer seděli skoro sami. Janjetinu ani odojak nikde poblíž taky nedělali. Na zpáteční cestě jsme opět přespávali v Korenici, ze soboty na neděli, opět všude málo lidí. Někdy bych si chtěl projet celý úsek "staré cesty" od Karlovace až po Cista Provo a potom přes Šestanovac k moři. Třeba dvě přespání, jedno někde v okolí Plitvic, druhé někde v okolí Peručka jezera. Tento úsek jsem celý autem nikdy nejel, jen autobusem v roce 2000. Autem v roce 2003 úsek Karlovac - Knin - Drniš - Šibenik. Jinak to tehdy ani nešlo.
Re: Stará cestayawning smiley
07. 05. 2015 08:08
Od postavení celého úseku dálnice k moři,je stará cesta pohodovou jízdou.Nikdy mě netlačil žádný autobus ani kamión.Na cestě pouze místní a ti co mají čas.Vždycky se najde výjimka.
Re: Stará cestayawning smiley
07. 05. 2015 08:08
...ako sa tu už písalo, že na starej ceste sú početné policajné hliadky prevažne meracie grinning smiley..a ako je to? - prevažne merajú, alebo zastavujú aj ako bežnú cestnú kontrolu? ( doklady atd. )

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Stará cestayawning smiley
07. 05. 2015 08:42
Je tam spousta úseků se sníženou rychlostí i mimo obce,za celou dobu co tuto trasu volím,jsem se nesetkal jen s kontrolou dokladů,hlídají hlavně rychlost a to nekompromisně.Proč je mnohde omezení nebo zákaz předjíždění,je jejich věc,zkrátka
tomu tak je.Dálnice i ,,stará,, mají svůj nezaměnitelný půvab.Znalí vědí,znají.
Tom
Re: Stará cestayawning smiley
07. 05. 2015 09:41
1. když po staré, tak opravdu jedině ve dne. V noci to postrádá vše,co tato cesta nabízí ve dne.
2. stacionární radary jsou známé, poldové s ,,puškou,, jsou neočekávaně všude. Není obrana.
3. plná čára - noční můra v návaznosti na poldy. Prima zdroj výdělku, protože ti prasknou nervy a oni vědí kde stát...taky mě 2x dostali.někdy je podezírám, že mají svoje ,,policejní traktory" na turisty. Traktory jezdí a poldové měří moody smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 209
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.