Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2011 12:09
Tak taky už mám dovolenou v Chorvatsku za sebou a tak se podělím o info z cesty zpět (tam jsem již psal).

Odjezd v 06:09 ráno z Drveniku směr Makarská, Záhřeb, Vídeň, Praha přes SL. Cesta po Sv. Rok byla bez komplikací a většího provozu. Za tunelem jako vždy šok, teplota o 13st. dole a namoknuto. Na Lučku CASH kolona asi tak na 30-40 minut, karta jen na zaplacení - prázdno. Na hranicích Chorvat v klidu prolistoval pasy a na Sl části 10 min cukání. SL celník opět prolistoval pasy a tím to skončilo. Trochu hustší provoz před Vídní a ve Vídni, ale šlo to, zdržení max.15 min..Nejhorší jako vždy poslední úsek cesty a to z Mikulova do Prahy. Do Brno ta ještě šlo, ale v Brně začalo pršet a teklo to celou cestu až do Chocerad. Příjezd v 18:55 před barák. Vzhledem k černým informacím před jízdou, jsem byl časem příjezdu docela překvapen. Jinak perlička na závěr po dojezdu a částečném vybalení mě čekalo ještě jedno překvápko. U souseda jsem měl připravenou večeři i s nějakým tím točeným zrzavým mokem grinning smiley - sousede, díky.
.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2011 13:56
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Akorát je to o 70km a 1.hodinu delší! Proč proto
> najet přes Cvetlin?

Souhlasím - jenom Mureck - Ptuj - Macelj- ZGB - 158 km až na Lučko.
Mureck - Ptuj - Zavrč - ZGB - 176 km až na Lučko
Mureck - Ptuj - Cvetlin - ZGB - 168 km až na Lučko

Tak bych v tom ani moc nehledal problém. I toto může být problém +- nějaký ten km.
Já pouze zastávám názor na Zavrč kvůli super vozovce a kratšímu pobytu na dálnici čvor Varaždin - Zagreb nežli Macelj - Zagreb.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2011 15:54
Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Lučko 129km a 1hod 44min: Trasa 1

Mureck - Lenart - Ptuj - Zavrč - Lučko 181km a 2hod 32min : Trasa 2

Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin - Lučko 142 km 2hod 3min: Trasa 3

40 km a 30 min rozdílu času je dost, nemyslíš?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (01. 08. 2011 16:02).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2011 16:10
A co se týče pobytu na dálnici, tak z Varaždinu je to na Lučko taky dál:

Macelj - Lučko 66km 40min: Macelj Lučko

Varaždin - Lučko 87km 51min: Varaždin Lučko
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2011 20:15
L.K.: ano, je to rozdíl, pokud mezi Mariborem a Maceljem nejdeš přískoky v koloně díky frontě na hranici. V takovém případě raději delší trasu, ale volnou.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2011 20:38
Já nejezdím podle mapy. Já jezdím podle hlavy a toto jsou naměřené km. Já vůbec nemluvil o Varaždinu nýbrž o čvor Varaždin.
O jakých km na dálnici hovoříš. Mne to stojí z Lučka na čvor Varaždin 23 KN. Proto jezdím tudy.
Ale z Lučka na Macelj to stojí 46 KN. Nejsem si jist a nechce se mi to hledat. Jen si to tak matně pamatuji.
Tak kde je pravda.
Dlouhé vysvětlování by bylo. A nevede to k ničemu.angry smiley
Vy tam každý jedete jednou za rok tam a jednou za rok zpět. A pak ukazujete mapy. To je k ničemu jak ty navigace. Každý má navigaci a končíte ve hnoji. Dejte volno svým očím a nechte techniku technikou. Na to abych z Prahy dojel do Gradacu nepotřebuji navigaci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 08. 2011 21:17
to hanah,
jde o cestu přes Cvetlin, tam neriskuješ kolony. Ptal jsem se proč jezdit na Zavrč, když mně Cvetlin přijde kratší,
to Šatava,
kdybys používal hlavu, tak zjistíš, že hradečákovi nešlo o peníze za dálnici, ale o čas strávený na dálnici. Tvrdil, že ze čtvořiště Varaždin je to na Lučko kratší! Žádné dlouhé vysvětlování není třeba km jsou km, to neokecáš. A pokud umíš kliknout na mé odkazy, tak zjistíš, která cesta po dálnici na Lučko skutečně kratší je a nevím, proč sem taháš navigaci o té tu nikdo nemluvil. Běž raději obdivovat Bessyho fotky, na počty moc silný nejsi, což se tu už párkrát potvrdilo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2011 00:08
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Lučko 129km a
> 1hod 44min: Trasa 1
>
> Mureck - Lenart - Ptuj - Zavrč - Lučko 181km a
> 2hod 32min : Trasa 2
>
> Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin - Lučko 142 km
> 2hod 3min: Trasa 3
>
> 40 km a 30 min rozdílu času je dost, nemyslíš?


U té trasy č.3 se dá za Ptujem před nájezdem na konec dálnice sodbočit doleva směr tržec?Někdo tu psal,že je tam podjezd pod tou silnicí a musí se jet horem!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2011 07:56
Správně, chyba je ve více mapách, ty silnice se skutečně kříží mimoúrovňově, čili z přivaděče k dálnici už na Tržec nelze odbočit, přesněji lze, ale už na jeho začátku - na kruháku za novým mostem.
Tedy na kruháku za Puhovým mostem musíš prvním výjezdem doprava do ulice Ob Dravi, na kruháku u pumpy Petrol pak třetím výjezdem na Zagrebšku Cestu, projedeš kolem zdí obehnané zahrady (po levé ruce) a na další křižovatce pokračuješ po Zagrebšké Cestě vlevo. Pak přejedeš po mostě přivaděč k dálnici.
Na kruháku na kraji Pobrežje se pak rozhodneš, jestli pojedeš prvním výjezdem na Tržec a Macelj nebo druhým na Videm a Cvetlin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2011 07:59
Ne, nedá, tam dělá "Gůgl" chybku confused smiley . Ale můžeš jet až na konec dálnice, nebo takto: Trasa 3
Neprohlížel jsem původní trasu přiblíženě, šlo zde jen o vzdálenosti a časy, tak se Ti omlouvám. Na tu nemožnost odbočení vlevo jsem tu upozorňoval zrovna já thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 08. 2011 08:22
Hille díky za vysvětlení. Tuto pikošku jsem si chtěl ověřit až na to místo přijedu, neboť v některých mapách je to křížení chybně uvedeno. Ale navigace TomTom mně to při trasování uvedla správně, za což TomTomu díky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2011 11:15
Ahoj tak zpět v Čechách Trasa Baška Voda -Graz-České Budějovice-Kladno
Odjezd Baška dopoledne 1.8.2011 v 10:00 příjezd Kladno ráno 01:00 cca 15hodin
Cesta po bez čekání Lučko platba kartou bez problémů cca do5min
to samé hranice žádné čekání
Hodně zastávek focení atd. na Slo -A hranicích kontrola Vinjety nákup na hranicích HR-Slo jak Slov. tak Austria známka
Auto jelo jak fík akorád žralo snad i trávu okolo silnice Klima naplno.
Včera odpoledne vlezu do auta a cvak nic ?? odešla baterka?? Ne startér tak už jsem ho opravil pohoda Načasovaná závada po dovolené paráda :-))
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2011 13:07
Tož vítaj opět doma, ogare !!!! To Ti teda vyšlo !!! A sluníčko jsi dovezl ???? U nás teda nic moc !!!! Hojky !!!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2011 13:22
Dík hned bych se s holkama otočil a zpět k moři,jinak jsem měl strach jak to zvládnu přez den (předtím auto bez klimy)
ale úplně v pohodě a dítka též hodná.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2011 19:51
Zdravím,jsme od neděle také doma,cestu tam jsem popisoval ještě na Pelješaci,cesta zpět byla o poznání náročnější,pršelo všude krom dálnice v Chorv.Největší přínos byl zakoupením ENC.Nikde jsme nečekali ani minutu.NEHORÁZNOST je vybírání jakéhokoliv poplatku za katastrofální D1, v noci a za prudkého deště vyloženě nebezpečná a adrenalin.zálržitost.A to chtěj ještě přitvrdit na 1500Kč.Ale zpět k cestě,pro ty kdo chtějí přes Maďary a přes Kormend,vemte to až na kruháč,ne přes mostek,je tam semafor,dělaj rekonstr.náměstí,bude to paráda... a zdržení je přes den značné,taky bych již raději jel přes Mikulov,je to pohodlnější cesta,než přes Hatě-vopruz,obchvat Mor.Budějovic....Celníci všude bezproblémů,a to jsem málem Bosňákovi přejel špičku boty.Dál,zdá se to jenom mě,nebo ta nafta co tankuju v Rakousích není tou naftou co tank u nás???Letos jsem tankoval i u Petrolu-poslední pumpa na dánnici A1 a taky paráda,u nás je to nějaké línější.Jo a hlavně dražší...Počasí z 15 dní nám 4 dny pršelo 2 dny bylo zataženo,2 dny si nepamatuju vůbec...Zdar

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2011 20:52
Zdravim, jsem tu nový a chtěl bych se zeptat na hraniční přechod Slovinsko/Chorvatsko - Cetlin, zda je normálně otevřený pro osobáky bez omezení. Hledal jsem ho totiž na Globalassistence.cz a tam jsem jej nenašel. Chystám se tudy jet z pátka na sobotu 6.8. Díky moc za info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 08. 2011 21:06
Ahoj, přechod je funkční. Jinak koukni na stránku 91 v tomhle vláknu, píše se tu o tom dost.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 08:23
L.K.

Já jsem jenom napsal, že cena ZGB - Macelj je 42 kn
Cena ZGB - Varaždin je 23 kn.
ZGB - Šestanovac je jasná.
Tak se laskavě vzpamatuj. Je vidět že moje jméno je pro Tebe jak červená vlajka pro býka.
Kdybys zde vložil i Ty své fotky, prohlédnu si i Tvé. Takto musím jenom čelit Tvému stupidnímu urážení.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 08:42
Citaci
Marek7489 napsal(a):
...chtěl bych se zeptat na hraniční přechod Slovinsko/Chorvatsko - Cetlin, zda je normálně otevřený pro osobáky bez omezení ...
Ten přechod se jmenuje CVETLIN, takže chápu, že ti vyhledávání nevyhodilo ani jeden výsledek.
Když to zadáš nahoře do okénka vyhledávání, vyskočí ti po chvíli toto - a to se hledají výsledky jen za poslední rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 09:04
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já nejezdím podle mapy. Já jezdím podle hlavy a
> toto jsou naměřené km. Já vůbec nemluvil o
> Varaždinu nýbrž o čvor Varaždin.
> O jakých km na dálnici hovoříš. Mne to stojí z
> Lučka na čvor Varaždin 23 KN. Proto jezdím tudy.
> Ale z Lučka na Macelj to stojí 46 KN. Nejsem si
> jist a nechce se mi to hledat. Jen si to tak matně
> pamatuji.
> Tak kde je pravda.
> Dlouhé vysvětlování by bylo. A nevede to k
> ničemu.angry smiley
> Vy tam každý jedete jednou za rok tam a jednou za
> rok zpět. A pak ukazujete mapy. To je k ničemu jak
> ty navigace. Každý má navigaci a končíte ve hnoji.
> Dejte volno svým očím a nechte techniku technikou.
> Na to abych z Prahy dojel do Gradacu nepotřebuji
> navigaci.


A kterej rudej prapor rozdráždil tebe, když jsi tu psal o hnoji? Asi ten, co jsis přinesl z kasáren, ne?
A Tobě své fotky rozhodně ukazovat nebudu, Ty jsou jen pro přátele.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 12:10
Pánové co si takle vyměnit adresy a domluvit se na gentlemanském souboji o čest a myšlenky, které tu tak "slušně" prezentujete... To se tu krásně nadává pod rouškou anonymity...

A teď vážně, běžte všichni do háje... A pokud tam neodejdete, tak tu pište něco srozumitelného a bez urážek...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 12:26
Taky jsme zpět,výjez z Aše 15.7.v 18h přes Německo, Rakousko a Slovinsko bez kontrol a čekání po cestě asi 4 pul hodinové přestavky a jedna hodinova na kávičku a to ráno v 7h.Dojezd do Drveníku kolem 9h ubytování ihned což bylo super.Cesta domu odjezd 30.7v 8.30h náštěva Šibeníku dále cesta do Královského města Knín náštěva rodiny.Konali se zrovna nějaké slavnosti tak jsme tam z tvrdli a odjezd 21h směr ČR příjezd do Aše v 9h ráno a do zimy 14st brácha nám zatopil a uvařil polévku a ptáčky v pondělí zase realita......
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 14:57
ad vyhledávání: když zadám cvetlin, najde to asi 9 odkazů, když zadám m70 nenajde nic a přitom vím že někde ve foru ten text je. je to divné
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 15:13
L.K. zklidni se. O tom hnoji psal někdo ve vlákně o navigaci. Já ji nepoužívám a proto z mé hlavy to není.
No a akademicky vzdělaný člověče, támhle seřveš někoho za " mně", vysvětluješ jak se to má psát a sám zase toto :
" Asi ten, co jsis přinesl z kasáren, ne?"
Skutečně "tobra čeština" . Takže tímto sbohem a šáteček s Tebou. Zameť si před vlastním prahem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 16:54
Šatava
přečti si dnešní MF a zjistíš, že slova jako třeba "abysme" se začnou používat. :-) . Já už to testuju:-) a Ty si na to budeš muset taky možná zvyknout. To pak bude "krásná čeština".
No a s tím zametáním, ve vlákně "Kontroly na hranicích jsi napsal:
" Ano, Doky1 máš pravdu. Jsou ve státních službách a dokonce i na hranicích Slovenije/Hrvatska. Proto se mně to dost dotýká."
Schválně, myslíš si, že to "mně" máš správně? :-)
Takže sbohem a šáteček.
Ale tohle sem nepatří, takže do budoucna už bez reakcí.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 18:37
Citaci
pitrisek napsal(a):
ad vyhledávání: ...když zadám m70 nenajde nic a přitom vím že někde ve foru ten text je...

Máš pravdu, zkoušel jsem to a vyhledávači nestačí jen 3 znaky. Zkusil jsem napsat "polodálnice M70" a na to už vyhledávání reaguje, jen nevím, zda zrovna v těch výsledcích najdeš právě to, co tě zajímá.
Ale třeba zrovna vylovíš z hromady popela perlu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 20:05
pitrisek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ad vyhledávání: když zadám cvetlin, najde to asi 9
> odkazů, když zadám m70 nenajde nic a přitom vím že
> někde ve foru ten text je. je to divné

jsem trochu mimo, co má maďarská M70 dělat se slovinským Cvetlinem ?
[maps.google.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (04. 08. 2011 20:09).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 20:24
Nikdo tu neříkal, že mají něco společného, Pitrysek to uvedl jako neúmyslný příklad, jen že to okénko "Vyhledat" se musí napřed nakrmit vhodnými výrazy, aby z vyhledávání vypadlo pár použitelných výsledků.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 21:07
Anonymní uživatel:to je recese?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 08. 2011 21:10
Ne, to je - byl Šatava :-)
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.