Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?

Autor Saša 
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 09. 2012 22:49
Nejsem zaměstnancem žádné CK, ale cestovním ruchem se opravdu živím. Většinou "v terénu".
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 09:25
Mé dovolenkování bylo přesně naopak, než u většiny zdejších fóráků. Napřed jsem objevoval Evropu s CK, až potom bylo individuálně HR. Mám hodně s čím srovnávat. Nejvíce se mi na HR líbí to, že člověk není uvázanej jak pes u boudy, má tam auto a může si jet dle libosti kam chce. Taky si může sebou vzít, co auto snense. Na rozdíl od letadla či busu. I za cenu vyšší ceny dopravy. A časová nevázanost na jídle a dalších aktivitách "hotelčanů" mi vyhovuje snad nejvíce. Jím, kdy mám hlad a chuť.
A pokud se někomu např nelíbí polatky za dálnici v HR? Podívejte se, kolik jsou poplatky v Itálii či Francii.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 09:51
I když souhlasím s tím co výše popsal Globík, tak musím přitakak Valerimu, že úroveň ubytování v AP se od sebe tak diametrálně liší, že objednávka předem je velká loterie. Musí být opravdu mnoho vypovídajících foto, nebo jet bez rezervace a řešit to na místě. Někdy mi přijde, že místní žijou půl roku venku, takže podle toho vypadá úrověň AP a o jejich řemeslné zručnosti ani nebudu mluvit. Jenže nějaký minimální standart je potřeba, a takové řeči, že jedeme přece k moři a potřebujeme to jen na přespání, dnes již nezabírají. Každý rok nafotím několik nějvětších zrůdností pro přátele :-
Jo a ještě další fakt, na druhou stranu, se mi tam zase líbí, že to tam není tak uhlazené, jak střed evropy, prostě ještě taková divočina :-)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Schimi (24. 09. 2012 09:54).
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 11:38
Přidám letošní zkušenost, apartmán celkem v pohodě - nejsme nároční, ale tak 3x za den vypadávala elektřina. Domácí nebyli schopní s tím něco dělat, dokonce nás + vedlejší app i zkontrolovali, jestli tam nezapínáme nějaké další spotřebiče. Nakonec se Němka z vedlejšího app naštvala a odjela domů dřív. My jsme jim už pak ani nic neříkali a jistič si nahazovali sami.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 12:06
Líbí se mi argument některých z vás, že na AP se jdete najíst kdy chcete, což v hotelu, pokud není all inclusiv, nejde. Je to dost slabej argument. Pokud máte během roku doma nějakej zavedenej režim, stejně jíte pořád ve stejnou dobu. Chodíte do práce? Tam taky snad nemáte obědy po celou prac. dobu. V hotelech v HR a jinde jsou snídaně od 7 - 9 a večeře od 19 - 21. Například... Do toho časového úseku se snad trefí každý, aniž by měl pocit, že ho hotel k něčemu nutí nebo ho omezuje.
Pro mě tohle není problem. Pro mě je problem, že být na apartmánu, musel bych v 11 zvednout manželku z pláže, ať jde vařit. Ona má taky dovolenou a nechci aby část z ní prostála u sporáku. To byl hlavní důvod, proč jsme v roce 2005 definitivně opustili apartmány.
Globík to napsal hezky, romanticky. Ale to pro mě není, ukousal bych se na nějaký zastrčený plážičce kde bysme byli jen my, nudou. Samozřejmě nestojím o nadupanou pláž, kde bych se bál, že mi někdo šlápne na hlavu. Ale zrovna tak nestojím o to být někde sám. Chci kompromis, chci mít na pláži nějaký svůj prostor kde bych se necítil jak sardinka, chci mít nějaký zázemí kam si můžu dojít koupit pizzu, pivo, oběd, zmrzlinu nebo na WC. A pokud možno co nejblíž.
A k tomu klidu v AP... nikdy jsem nezažil AP, kde by byl večer klid. Lidi si do noci povídají, ťukají skleničkama, smějou se, děti řvou atd. Vzhledem k horku spíme s otevřenými dveřmi na balkon (klimu nemusíme) takže je to všechno krásně slyšet. To mi vadilo a v hotelu toto neexistuje. Nevím, jestli jste nebyl letos někdo v Gradacu mezi 21.8.- 1.9. Někde v apartmánech nad Lagunou.... Jak jste se vyspali, když 2x během týdne tam snad byl nějakej koncert nebo co to bylo. Opileckej zpěv, harmonika, mlácení do hrnců jako do bicího.... Moraváci nebo slováci anebo od obojího trochu. Řeči moc rozumět nebylo, to hádám podle písniček, že některý jsem znal. Neslo se to po celým okolí, nedokážu si představit bydlet v sousedním apartmánu.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 12:29
S něčímj lze souhlasit a s něčím né, například s tím obědem je to naprostá profesionální demagogie, co ti brání dát na karimatku kámen a zajít se někam najíst do restaurace, a pak se zase vrátit k nabírání rakoviny kůže, né všude je tam draho.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 12:32
Zahajskej: potvrzuji, hotelová ztráta volnosti, jak se svým časem na dovolené naložím, za nějaký ten ušetřený obolus nestojí. Mobilita a nezávislost na hodinách má daleko větší cenu.
Schimi: souhlas, skutečně je často podstatný rozdíl mezi apartmánem a apartmánem, dokonce mám zkušenost, že méně vybavený a méně udržovaný apartmán byl dražší, než ten lepší.
Kudu: to je jednoduché - elektroinstalace se v HR mnohdy řeší už při lití betonu mezi šaluňk tím, že se tam dá mnohožilový kabel a krabičky. On už si pak ty žíly električar přebere, pokud ovšem do příští sezóny vůbec přijde... v tom případě tam za rok budou ty nezapojené dráty z krabiček čouhat a stavba bude dál nepoužitelná, protože bez elektriky.
V poslední době mají aspoň rozjištěné světelné a zásuvkové okruhy po skupinách, takže jističe nemají proč vypadávat.
Ale bydlel jsem už i v apartmánech, kde na jednu pojistku jelo celé patro (3 app). Jak tlustý drát vrazil domácí do pojistky, aby nepřehořel, jsem nezkoumal. Podle jasu světla se dalo usoudit, kolika sousedům zrovna jede vařič nebo zapnul boiler. Nějaké průřezy drátů ve vztahu k jištění se neřeší: prostě se na ně pověsí spotřebičů tolik, že se i dráty někdy červenají, jen to v tom betonu není vidět.
Samozřejmě, tam, kde je toho moc na jediném jističi, už bude mít pravděpodobně vyhřátou spoušť a bude vypínat třeba při čtvrtinovém odběru, než má psanou na štítku. Tak ještě dva tři roky to tak zůstane a, až to bude skutečně neúnosné, najdeš jistič vyměněný za nový a zase to nějakou tu sezónu vydrží...
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 13:09
Hille s tou elektrikou tam to bylo vůbec nějaké divné. Vypadlo to třeba i v noci, kdy běžela jenom lednice, nebo přes den, když jsme byli pryč.
Zkoušeli jsme i zapnout najednou sporák, toustovač a gril a běželo to v pohodě. Manžel měl podezření jestli to oni nevypínají sami aby ušetřili.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 09. 2012 14:51
Možná budu připadat hodně lidem divnej, ale mě stačí apartmán, kde je postel - abych měl kde přespat, lednice - abych měl kde vychladit nějakej ten alkohol a pivo, terasa s výhledem na moře - abych to měl kde vypít, koupelna, pláž pokud možno do 30 metrů a pokud možno s minimálním počtem lidí (nebo bez lidí). Zavřenej v hotelu nebo na narvané pláži bych bych asi dost nervózní. A hlavně je důležité auto, protože pořád musím někde něco objevovat. Po ránu a po večerech oblejzám a běhám po okolních kopcích (sám, protože zbytek rodiny tuto moji úchylku nesdílí). Ale respektuju, že někteří (většina) lidí to má jinak. Chorvatsko je kompromis s rodinou, protože pro mě je dovolená toto, nebo toto.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Romans (24. 09. 2012 16:32).
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 00:23
Kudu, Hill - musím dát zapravdu, proč jsem asi ještě nikdy neměl na AP ve výbavě rychlovarnou konvici ? Odpovím si sám, nemají na to elektroistalaci ! Vozím si svojí starou konvici s vysokou vatáží, a občas někomu vyhodím pojistku takovou blbostí jako rychlovarka, ale nikdy se domácím nepřiznám i když to asi tuší :-)
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 09:14
Tak v tomhle-myslím tím elektroinstalace,máme kliku.Na AP máme jak konvici,tak el.vařič vedle na pokojích je dokonce mikrovlnka a el.trouba,ale je pravda že ten dům je asi jen 10starý(takže novostavba)....kdyby nám vypadávala el.tak by mě to taky štvaloyawning smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 09:16
pardon 10starý-chybí mi tam,, roků''.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 09:25
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslím, že většina lidí, co sem chodí, si
> dovolenou v Chorvatsku představuje následovně:
> Bydlet v apartmánu na hezkém místě, v klidu a ne v
> hotelu s dalšími několika stovkami lidí. K jídlu
> si dát buď na balkoně toho apartmánu nějaké
> chorvatské speciality z obchodu nebo si zajít do
> restaurace na chorvatské jídlo a na točené pivko.
> Jíst tehdy, kde a co chci já a ne tehdy, kde a co
> mi určí hotel a ještě stát fronty na jídlo na
> bufetu v hotelu, kde se v tom přehrabují děti i
> dospělí jako v hnoji a vytváří tím ty fronty.
> Vyrazit si na nějakou klidnější plážičku, buď na
> blízkou (což tam, kde jsou all incluseive hotely
> obvykle není) nebo autem na nějakou vzdálenější




> Pokud chceš jet na výlet tehdy, kdy není hezky,
> tak je to potřeba hlavně individuálně. Na
> organizovaný výlet je ráno (když zjistím jak je)
> už obvykle pozdě (meteorologové jsou podvodníci a
> nakonec může být po pár dnech úplně jinak). Takže
> si k ceně all inclusive s letenkou v Turecku
> připočti ještě nájem auta yawning smiley
> občas na nějaký výlet vlastním autem nebo výletní
> lodí tam, kam se autem podívat nedá.
> Možná mám příliš romantické představy a mýlím se,
> ale takhle mi to tu na fóru přijde.

Souhlas, i já to tak vidím. Také patřím k těm, co nemusí velké hotely a raději volím cestu autem do Chorvatska a apartmánu.
Ale kdo má rád šrumec a nevadí mu velký hotel a mraveniště lidí v něm a kolem, tak proč ne.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jared (25. 09. 2012 09:35).
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 10:08
V mém pocitu (o většině účastníků fóra ihvar) jsem se ujistil i ve chvíli, kdy jsem tu nadhodil, že se na začátek července dá sehnat ubytování v Biogradu ve tříhvězdičkovém hotelu s all inclusive pro 2 dospělé a 2 děti včetně pobytové taxy celkem za 68 € a nikdo nereagoval dotazem, kde se to dá sehnat a který hotel (a rovněž tak jsem to napsal začátkem září, tentokrát to bylo za pouhých 10.000 Kč pro 4 osoby!!!)
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 11:08
Asi se nehodil termín, nebo se nelíbila destinace, nebo taky třeba neměli děti, nebo ti nevěřili.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 11:33
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (30. 09. 2012 21:01).
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 17:40
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nebo ti nevěřili.

Ale tak vypadalo to podezřele levně smiling smiley
Nicméně byla to realita. Stejně tak jako že se dá sehnat týden v italských Alpách včetně skipasu pod 3000 Kč.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 21:14
to Globík:
Máš s těmi Alpami v It. prosím nějaké zkušenosti?V životě jsem se pod osmičku s polop. bez dopravy nedostal.Přívítal bych rady,kde hledat,jak hledat,atd...
V létě dovolenou v It. absolovuji samozřejmě bez cestovky,no tu zimní jsem si ještě nelajzl a potupně s New-Damou...
A každoročně o tom přemejšlím,proč to dělám tak blbě.Pár rad bych ocenil.
K nám nejezdím,nemáme hory,máme jenom kopce,jsou drahy,je tam škaredě a moc lidí.Kdo zažil Dolomity,ví o čem mluvím.Pokud si to přečteš,piš klidně sem,třeba to ocení i jiní,nebo SZ.
Thx,Peca.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 09. 2012 21:36
PetrPV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Globík:
> Máš s těmi Alpami v It. prosím nějaké zkušenosti?V
> životě jsem se pod osmičku s polop. bez dopravy
> nedostal.Přívítal bych rady,kde hledat,jak
> hledat,atd...
> V létě dovolenou v It. absolovuji samozřejmě bez
> cestovky,no tu zimní jsem si ještě nelajzl a
> potupně s New-Damou...
> A každoročně o tom přemejšlím,proč to dělám tak
> blbě.Pár rad bych ocenil.
> K nám nejezdím,nemáme hory,máme jenom kopce,jsou
> drahy,je tam škaredě a moc lidí.Kdo zažil
> Dolomity,ví o čem mluvím.Pokud si to přečteš,piš
> klidně sem,třeba to ocení i jiní,nebo SZ.
> Thx,Peca.
Problém je možná ve Tvm egu: "> V létě dovolenou v It. absolovuji samozřejmě bez
> cestovky,no tu zimní jsem si ještě nelajzl a
> potupně s New-Damou..."
Až nebudeš brát nákup přes cestovku jako potupný a jako pro blbečky, co si to neumějí koupi "sami", tak zjistíš, že nákupem přes cestovku v některých případech ušetříš značnou částku.
Je to ve Foppolu, což Dolomity právě nejsou (nevím, kde to v Dolomitech znáš, ale Foppolo+San Simone je cca jako Alpe Lusia + Passo Rolle), ale ta cena je velice zajímavá. Když si to koupíš "sám", zaplatíš mnohonásobně víc. Ony totiž cestovky umějí často nakupovat tak výhodně, že i po přičtení nutných nákladů a směšného zisku mají cenu mnohem nižší, než jakou dává poskytovatel služeb, které prodávají, jesnotlivcům.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
26. 09. 2012 08:17
Jezdíme už leta oblast kolem Trenta.Bondone,Paganella,atd.Obcházel jsem tam právě takové ty malé chaty,nebo přímo domy v lokalitách,kde místní normálně žijí.Všichni pronajímají,ale na cenu cestovky bych se s nimi nedostal.Proto mě to zajímá a ptám se.S tím egem a cestovkou: cestovka mě sere,protože musím nastoupit a vypadnout v sobotu.Jak vypadá v sobotu dálnice za Salzburgem a Rosenheimem asi nemusím popisovat,to samo sjezdy z dálnice v It.Chtěl bych třeba zůstat déle,než týden.Nelze.Chtěl bych jet jindy než v SO ať se nemusím srát s pšonkama na dálnici.Lze,ale na tři dny,což je uplně na hovno.Nebo busem,což pro mě nepřipadá v úvahu.To si v klidu za volantem radši usnu sám.Tak proto se na to ptám,díky za to Foppolo,mrknu na to.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
26. 09. 2012 10:04
Pobavilo ma, ako si vyššie obidve strany hájili a odsudzovali iný druh dovolenky (apartmán v HR verzus hotel alebo rezort). Podľa mňa je to vždy len o poznaní, čo od dovolenky očakávam a takú dovolenku si vyberám. Ja chodím aj do rezortov v Egypte a v Turecku, tento rok som bola po dlhej dobe na Brači (Bol) v app. Páčilo sa mi všade, pretože som presne vedela, čo som vybrala a čo ma tam bude čakať. Cenovo ma vyšlo HR rovnako ako EG alebo TR. V každej destinácii mám svoje preferencie. Kvalitné ubytovanie musí byť vždy a pekná (krásna smiling smiley ) pláž v blízkosti tiež. Stravovanie a doprava je až na druhom mieste, tam sa prispôsobujem. Takže, vyberajte každý podľa svojho gusta a nehaňte výber druhých len preto, že to nie je vaša preferencia. yawning smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 09. 2012 21:38
PetrPV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdíme už leta oblast kolem
> Trenta.Bondone,Paganella,atd.Obcházel jsem tam
> právě takové ty malé chaty,nebo přímo domy v
> lokalitách,kde místní normálně žijí.Všichni
> pronajímají,ale na cenu cestovky bych se s nimi
> nedostal.Proto mě to zajímá a ptám se.
Přesně tak. V italských Alpách správně chápou, že spolupráce s CK je základem obchodního úspěchu a hlavně jistota. Proto se na ceny CK nemůžeš dostat. V rakouských Alpách to po loňské zpackané zimě kvůli nedostatku sněhu možná už pochopili také. Pro spoustu lidí tady na foru je to možná nepochopitelné, protože většina jezdí do chorvatských apartmánů napřímo a 90% majitelů apartmánů to ještě nepochopilo a bud s cestovkami nechtějí spolupracovat nebo jim dávají stejné ceny jako konečnému zákazníku.

> S tím egem a
> cestovkou: cestovka mě sere,protože musím
> nastoupit a vypadnout v sobotu.Jak vypadá v sobotu
> dálnice za Salzburgem a Rosenheimem asi nemusím
> popisovat,to samo sjezdy z dálnice v It.Chtěl bych
> třeba zůstat déle,než týden.Nelze.Chtěl bych jet
> jindy než v SO ať se nemusím srát s pšonkama na
> dálnici.Lze,ale na tři dny,což je uplně na
> hovno.Nebo busem,což pro mě nepřipadá v úvahu.To
> si v klidu za volantem radši usnu sám.
To že musíš nastoupit a vypadnout v sobotu není až tak věc cestovky. V hlavní sezoně to vyžaduje většina hotelů. Jistí se tím proti tomu, aby jim pak pár nocí zbyly volné pokoje/apartmány. Takže pokud by sis to koupil individuálně, tak si nepolepšíš. Nicméně kdybys chtěl něco na začátek prosince nebo konec března, umím to sehnat i na týden mimo sobotu, ale jen v Dolomitech (v "pravých" Dolomitech, tedy východně od Brennerské dálnice).

> Tak proto se
> na to ptám,díky za to Foppolo,mrknu na to.
Foppolo je také přes CK, konkrétně přes Nev-Damu, takže opět sobota-sobota.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
29. 09. 2012 14:03
to Globík:
Každopádně thanx,koukal jsem na to Foppolo,příjezd je teda katastrofickej,ale to by nevadilo,cenovky vypadají hodně lákavě.A co si budem říkat,když ušetříš v zimě,můžeš jet dvakrát,anebo se rozšoupnout víc v létě:-)
Spíš jsem nikde nenašel stránku,která by mi osvětlila,jak je to tam s vleky.Podlé té mapky to tam vypadá místama na Pomy?To snad ne,já už totiž nevím jak se na tom jezdí a abych se v pětačtyřiceti válel pod vlekem pro obveselení jiných,to ne.Předesílám,že nejsem lyžař,ale snowboarďák. (Proto Bondone,nejlepší snowpark)
Jestli se může zeptat,už jsme si tady psali ohledně Kornátů,ty máš něco do činění s cestovkou?
Petr
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
29. 09. 2012 15:13
Ve 2 areálech je tam celkem 9 sedaček, 8 pom a 3 snowparky.

Nejsem zaměstnancem žádné cestovky, ale pohybuju se různě v cestovním ruchu.
Anonymní uživatel
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
20. 10. 2012 16:41
Pravděpodobně již nikdy v plné sezoně do lokality, kde zároveň má Vítkvice tours svůj Neptun klub. Pohled na našnce, který si o dovolené nechá organizovat život, mne skličoval.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
21. 10. 2012 22:27
Tak tak, mám stejný názor. Tomm se mně líbí.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
22. 10. 2012 06:30
Mám názor na dovolenou skoro stejný, ale Tomm se mě nelíbí ani náhodou..
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
22. 10. 2012 22:22
No jo, on Tomm má takové normální občanské názory a chování a to holt dnes není v módě, a proto se nelíbí.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
22. 10. 2012 23:17
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:58).
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 10. 2012 06:14
Ale to přece není věc nějakého občanského názoru:
- jeden si bez pevně stanoveného denního režimu neumí představit ani dovolenou; na rušnosti kolem nezáleží, hlavně, když nemusí vymýšlet, kdy kam a co tam potom.
- druhý má dost sledování kalendáře a hodin za celý rok, tak si chce užít nějaké té svobody na dovolené; někdo si jí ani pořádně neužije, protože už si s ní neví rady
- dalšímu je to celkem jedno a přizpůsobí se, hlavně, že je u moře (a nejlíp v milované Dalmácii).
Je to jen hrubé dělení - pak tu máme Jadranomily, kteří se přikloní k prvnímu či druhému způsobu dovolené, protože děti je třeba nějak zabavit, ne vždy zvládají zabavit se samy a v určitém věku se rodičů koukají nedržet...
Zkrátka neumím říci, co je správnější, jestli zrovna nemám náladu na velkoměsto na pláži, vyrazím jinam (jestli se to ale líbí dětem, najdu kompromis, jak tam vydržet dost dlouho, ale pak včas vypadnout někam do klidu).


Tímto prosím: neškatulkujme, a už vůbec ne ve věci občanského názoru. Ten s dovolenou nemá, co dělat.
A já budu fandit všem, kdo mají rádi Dalmácii a vše, co k ní patří.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.