Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Omiš a okolí

Autor ivetaa 
Re: Omiš a okolí
30. 06. 2010 21:10
Ve stejném apartmánu jsme byli minulý rok, napsal jsem toho tady o tom pobytovém místě celkem dost. Doporučuji vyhledat příslušné příspěvky. Na další dotazy rád odpovím. Taky jsme byli s roční dcerou. Příště pro malinké děti budeme volit drobné oblázky než písek - třeba Podgora. Koupání se mi líbilo více v sousedním Dugi Rat, ale tam se muselo autem. Z uvedeného apartmánu se s malým dítětem pěšky nebo kočárkem nedalo jít téměř nikam. Raději jsme jeli autem do Omiše, Splitu, Podgory. V Omiši je obchod Studenac, levnější však byl velký Kaufland ve Splitu. Nejlevnější pivo byly lahváče Karlovačko, nemá cenu vozit z domu plechovky. Jinak v restauracích bylo pivo kolem 14,- až 16,- Kn, lahváč v obchodě vyšel myslím na 5,- Kn nebo tak nějak. Plínky jsme vezli sebou, příště koupíme na místě, ale nevím jaké jsou ceny. V ČR jsme pro dítě kupovali Pribináčky, Lipánky, atd. V HR jsme nenašli vhodnou alternativu. Jen puding, monte, atd. Jestli myslíte tento dům [www....] tak jsme bydleli v přízemí, v apartmánu č. 2 - téměř společná terasa se sousedním apartmánem, téměř žádné soukromí, ale na to jsem přišel až pár dní před odjezdem, před tím jsem si toho nevšimnul, přestože jsem fotky dlouho pečlivě studoval. Magistrála za domem nám nevadila.
Re: Omiš a okolí
08. 07. 2010 13:36
Predpokladam ze vsichni kdo byli v Omisi, byli i na Kremenku co? smiling smiley

My jeli na vylet podel cetiny. Meli sme jen velkej atlas evropy, kde nejsou samozrejme znaceny zadne okresky, ale rikal sem si ze podel reky neco povede a dovede me nekam k prameni cetiny. No nakonec sme skoncili na kremenku, respektive na kopci pred nim. Plno ceskejch aut sme mijeli jak se vraci zpet. Vubec sme nevedeli co kremenko je a ani kde to hledat. Dojeli sme do vesnice s nakym kostelem a rekli si ze to bude nejspis to kremenko. Smali sme se tomu jak dalsi cesi, stejne jako my jedou 12km serpentinama do kopce podle ceduli kremenko v domeni ze tam bude neco uzasneho. Dve auta s ceskymi spz jsme videli jak se tam otaci a nastvane jedou zpet. Tenkrat jsme si mysleli ze je to nejakej chorvatskej vtip a vyjeb s turistama smiling smiley. Za par dni jsme jeli na veceri do mlyna u cetiny. Tou dobou jsme uz od nejakych cechu v omisi zjistili ze kremenko neni tam kde jsme si mysleli, ale ze je to restaurace o kousek dal. Pak jsme uz videli i cedule s flinstonovejma u cesty a jeli teda misto do mlyna tam. Dojeli jsme tam a zjistili, ze je to pouze na rezervaci. Tak jsme udelali rezervaci na druhy den a jeli zpet do mlyna na veceri (mimochodem v tom mlyne bylo podle nas vsech jidlo uplne nejlepsi). Druhy den jsme dojeli a uz jsme meli pripravenou jejich specialitu. Rikali ze the best what we can get. Jehneci s bramborem na obrovske panvy pro 5 osob. Cena za osobu 95 kun. Bylo to velice chutne a bylo toho tolik, ze jsme to nemohli dojist. Vari tam asi vytecne i kdyz ja proste jehneci nemusim (kamarad - gurman ale rikal ze je to fakt spickovy), hospudka je to nadherna, vytesana do skaly, opravdu uzasne. Doporucuji kazdemu kdo jede do Omiše. Ceny ostatnich jidel a ryb podle me prijatelne, srovnatelne s ostatnimi restauracemi, tu je ale kvalita uplne nekde jinde. Fakt super.

Tak to je o tom jak sme byli trikrat v jednom tydnu na kremenku grinning smiley.
Re: Omiš a okolí
08. 07. 2010 21:37
Někde jsem měl odkazy na Kremenko i s videem. Určitě i mapku ke konobě s tím, že je tam rezervace. V každím případě jsme tam dojeli a i bez rezervace nás tam upíchli. Naštěstí. Nechali jsme tam hafo peněz, ale málem jsme se jen kutáleli od stolu. Příjemná obsluha, špica "žabe na žiare s pršutom" atd. atd. Nelitovali jsme toho a určitě nebude litovat ani ten, kdo tam zavítá.

[cestovatele....]



Re: Omiš a okolí
02. 08. 2010 17:27
Výlet na Brač bych si být Vámi rozmyslela. Ani ne před týdnem jsme ho absolvovali a všude ho "doporučujeme".
Výlet lodí na Bol na Brači, oběd, 3 dcl vína na osobu,aperitiv, voda, džus pro děti a koupání na písečné pláži - za 180 kun, děti do 10 let za polovic. Ještě nám nabídli pro ty, kdo nejedí ryby, bude připraveno kuře. Objednali jsme si dvě porce. Na uvítanou jsme dostali panáka rakije. Poté začali roznášet pití - 7 dcl láhev vína (pro 5 dospělých), pro děti přinesli jakousi šťávu a vrcholné "číslo" - na stůl nám přistávala voda, která neměla ani etiketu, ani originál víčko. To když jsme šli k baru reklamovat, tak nám pomalu vynadali, co se nám nelíbí. Jediné co stálo za to, byla makrela, která byla opravdu dobrá. Ale... nikdo nás neupozornil, že si pro jídlo musíme dojít - v tom by problém nebyl, ale ani neřekli, že se jídlo "už" vydává. Takže jsme dojídali při přistání v přístavu (cesta trvala 2,5hodiny). A kuřata, která jsme měli objednaná jsme ani nedostali. A nebyli jsme zdaleka jediní. Pláž, na kterou lákali, byla cca 2,5 km od přístavu. Což jsme zjistili až při odjezdu, kdy 3/4 lodi se na pláž vydala. S malými dětmi, bez kočárků ("ty nejsou potřeba, pláž je kousek od přístavu"winking smiley. My jsme tak nějak snad intuitivně zůstali na pláži kousek od přístavu, sice kamenné, ale dopadli jsme z lodi asi nejlépe.
Po menší diskuzi s delegáty po příjezdu, osvětlení situace jak to na lodi vlastně chodí a "doporučení" dalším potencionálním zájemcům, nám byly vráceny peníze za 2 děti. Nechápu ty, kteří jídlo také nedostali a s klidem odešli.
Proto loď Delphin nedoporučuji.Vypadá to lákavě, zvlášť když Vás ještě lákají studentky a studenti z Čech a vyprávějí jak je to tam pěkné... Třeba na některé jíné lodi bude úroveň lepší, ale upozorňuji, že všechny lodě, které vyjížděly z Omiše na Bol, kotvily na tom samém místě...
Re: Omiš a okolí
02. 08. 2010 18:47
Oranginka:
pouze
[ochorvatsku.cz]

víc snad ani nemá cenu komentovat. Dopadli jste asi stejně se stejnou lodfí. sad smiley
avatar Re: Omiš a okolí
05. 08. 2010 20:46
Boli sme na výlete z Omišu loďou "Jure Joskan", tiež na Brači v spomínanom Bole. Túto loď nám na moju otázku poradil majiteľ kempu. Roku 2008. Jedlo a pitivo bolo OK. To ako ďaleko je na Zlatni Rat nám ani nenapadlo sa opýtať. Zistili sme až po vystúpení z lode. Pláž prepchatá... ničím extra neoslovila. Keď som si uvedomil, že ma čakajú ďalšie 4 hodiny loďou späť, povedal som si, že tento výlet nestál zato. Jo a cenu sme ukecali na 150 HRK. Bol som 16 ročnou mládežou, malé deti sme chvalabohu nemali.
Re: Omiš a okolí
05. 08. 2010 21:18
to Eifel:
už jsem jak ten Bessy všechno mám
loď

majitelé

podpalubí

chcete ještě více ?????? smoking smiley
avatar Re: Omiš a okolí
05. 08. 2010 23:01
Zlatni Rat u Bolu a Jelsu jsme absolvovali 2x. 2003 a 2006 z Makarské. Poprvé masakr na přeplněné lodi, podruhé na lodi Barbra, kde to bylo o fous lepší. V Bolu jsme napodruhé využili služeb místních lodních Taxi, protože pěšky je to honička.
Nejlepší to bylo na lodi Jelen, která parkuje v Mimicích. Je malá a prastará. Byly jsme tam jen dvě české a dvě maďarské rodiny. Jelo se na Pučišče (mramorovej lom), kde jsme se šli vykoupat a prohlédnout městečko. Mezitím obsluha ugrilovala ryby, které jsme si v přístavu v klidu snědli. Potom jsme odjeli do Povlje a se spolumajitelem lodi se zpráskali vínem a kořalkou jak hadi. Pak zpět do Mimic, pohoda, žádnej stres, klídek. Prostě "Vse normalno, nema problema."
To bylo v roce 2004, takže hodně dávno, ale ta loď jezdí na výlety furt, jak jsem si letov v Mimicích všiml. Ale už nevím jestli je to furt takhle na pohodu.
avatar Re: Omiš a okolí
05. 08. 2010 23:19
Letos jsme ve Staniči zapůjčili za 60 éček loďku s pětikoňovým motorkem (nejsou potřeba kapitánské zkoušky) na celý den a courali s ní dvě čtyřčlené rodiny po pobřeží.
Loď se objednává dole na pláži, nebo nahoře u Studenace v informacích. Z informací nás ráno po deváté lehce znuděná slečna poslala na pláž a zavolala majiteli, který řekl že loď bude volná v deset. Loď byla volná už v devět, ale majitel patrně spal, protože po desáté se líně přišinul napláž k budce (Ital jak vyšitej, černý vlas, vysoke,j snědej, zrcadlovky jak mafián.) Loďku přitáhl na skůtru ke břehu, nacpal nás dovnitř, přimontoval nádrž z benzínem, vysvětlil obsluhu a odstrčil od břehu. Stali jsme jak opaření jak kapitán Wiliam Bligh, když ho vyhodily z HMAV Bounty a zařvali na Itala, kdy že to máme zaplatit. Mávl rukou, že tada, nakon pet popodne. Tedy potom, po páté odpoledne. A šel ulehnout. pak si na něco vzpomněl a houkl na nás, že ako brod ide pogrešno, telefon je na strani broda. Do Staniči jsme se vrátili po druhé odpoledne na oběd a přišly takové vlny, že dál nebylo možno na té kocábce pokračovat. Tak nám Ital vytáhnul věci a nataxoval nám jen polovinu ceny, že mu to stačí. Ti Jižani jsou fakt zamálisti a pohodáři.
Re: Omiš a okolí
06. 08. 2010 09:02
radarus - měl jsi kliku, že tě nechytili, zkoušky musí být na vše, co je poháněno motorem, i na těch 5 kobylek. Pokuty jsou velice mastné.
avatar Re: Omiš a okolí
06. 08. 2010 10:19
Rohale, mám ju nafotenú tiež len som asi lenivý. V podpalubí som nebol. Lodi ako takej sa nič vyčítať nedá.
avatar Re: Omiš a okolí
06. 08. 2010 12:49
Zahajskej: No jo, máš recht. Podle nového to už musí být na vše. Tak to bylo o fous. Potkat Kapitanii, asi bych se nedoplatil.
Tohle jsem si našel:

Je k plavbě v blízkosti pobřeží a v zátokách potřebný kapitánský průkaz?

Ano, kapitánský průkaz potřebujete na loď s výkonem motoru nad 4 kW (5 HP) nebo na plavidlo delší než 3,5m.

V Chorvatsku nově potřebujete kapitánský průkaz pro všechna plavidla s jakýmkoliv motorem! Chorvati akceptují český průkaz VMP rozšířený o MPZ, příbřežní plavba do 0,75 nM (1,5 km) od pobřeží.
Re: Omiš a okolí
06. 08. 2010 13:24
to Eifel:
prolezl jsem celou loď ale raději jsem s ní neplul (makrely si můžu koupit i u nás a víno mám k dostání určitě lepší než to co oni podávají - víno pro pražáky)

to radarus:
přesně jak píšeš kdo to nezná tak lehce může pohořet
avatar Re: Omiš a okolí
06. 08. 2010 19:00
... Rohale ... chválím ... je vidět, že děláš pokroky, není nad dokumentaci ... a všeho ... hahaha grinning smiley
Re: Omiš a okolí
02. 12. 2010 19:51
Ahoj,zdravim všechny,mam nabídku do Marušiči apartman Mrvic,první od vody,sice dost schodu a je tam mrtvo ale to nam nevadí,nemáte někdo zkušeností z Mraušiči nebo dokonce s Apartmanem Mrvic? děkuju Karel
Re: Omiš a okolí
12. 01. 2011 19:25
To karelhorvath: ideš na dve miesta súčasne? na tie schody pozor, my sme raz boli v Staniči, na nete vyzeralo všetko super. parkovali sme pri magistrále, do apartmanu dole bolo 90 schodov a na pláž ´dalších 40. celkové prevýšenie pláž-parkovisko pri magistrále 52 metrov podľa GPS. každý deň sme to prekonávali v horúčave 40 °C. miesto ale bolo veľmi pekné.
Re: Omiš a okolí
12. 01. 2011 19:50
ahoj,ne nejedu,ješte sem nevěděl,nakonec sem vybral Pisak,ja byl ve Staniči dvakrát,ty schody známsmiling smiley)) nam to nevadí,je to trenink dobrej.mame to cca za 178 dni do Pisaku a těšíme se moc
Re: Omiš a okolí
14. 01. 2011 22:43
Nejde niekto tento rok v lete na dovolenku do Omišu-Duče? My máme vyskúšaný jeden apartmánový dom - chodíme tam už niekoľko rokov. Nebudem tu robiť reklamu - len som bola zvedavá.... ;-)
Re: Omiš a okolí
25. 01. 2011 20:26
Nemáte někdo reference na ubytování Stanič Ljuba v oblasti Staniči. Dle obrázků to vypadá na konec obce ale docela velký sráz po schodech.

Díky z apřípadně info
Re: Omiš a okolí
26. 01. 2011 15:18
Podle fotky to vypadá na apartmán nad hlavní pláží a na hodně schodů,ve Staniči jsme byli vloni,apartmán inzerován jako že 50 m od moře,ale bylo to 133 schodů,ve vedru docela záhul,ale je tam krásně čisté moře.
Re: Omiš a okolí
26. 01. 2011 15:30
Ahoj Kamu,ve Staniči sem byl třikrát a zas se tam chystáme.letos zkusíme Pisak.tvuj apartman neni nad hlavní pláží ve Staniči,je ke konci Staniči v kopci nad jednou krásnou pláží.je to pár schodu a bude to zpět k apartmánu makačka ale nám to nikdy tolik nevadilo ani dětem ..aspon posílíme nohy a dechsmiling smiley) jinak ve Staniči se mi líbilo moc.ty se i pěšky dostaneš kousek dál na hlavní pláž kde sou 2 restaurace kde maj vše .... uvidíš že se ti tam bude líbit,myslim že i apartman kterej je skromně zařízenej bude ok..hezkou dovolenou...
Re: Omiš a okolí
29. 01. 2011 20:29
Minulý rok v auguste som bol s 3,5 roč. dvojičkami v Duče.Poviem,že niekoľko známych ma odhováralo,vraj špina na piesku a studená voda pre blízkosť rieky Cetine.Žiadna špina na pláži nebola,bola dennodenne udržiavaná,keď som chcel tieň,zašiel som pod strom 5m od pláže.Pravdou je,že voda bola skutočne chladnejšia než sme boli zvyknutí z iných miest v HR.Začiatkom septembra sme išli už len s manželkou bez vnúčat do Podstrany.Voda bola skutočne teplejšia.Rozmýšľal som nad tým už po návrate s Duče a tak som si zobral teplomer.V jeden deň,keď sme išli na výlet do Brely som v priebehu jednej hodiny odmeral teplotu v Podstrane 26° po 15km v Duče 23° po ďalších 25km v Brele 25°.
Pre veľa ľudí to nie je podstatné,ale pre nás s vnúčatami je teplota mora dôležitá a tak napriek tomu,že v Duče bolo všetko ostatné výborné,tento rok skúsime Zaton.
Re: Omiš a okolí
06. 02. 2011 11:20
Byl někdo na vrcholu kopce Kula co je nad Staniči? Nejsme zrovna typy co jen leží na pláži, musíme šmejdit tak bychom tam rádi pošpacírovali spinning smiley sticking its tongue out
Podle fotek na google earth tam je i vrcholová kniha thumbs up smiley
Re: Omiš a okolí
06. 02. 2011 14:29
To by mě taky zajímalo. Jednou se kamarád vyškrábal do hor nad Pisak a málem se bez lana nedostal dolů.Jestli je nad Staniči nějaká stezka nahoru, vyšel bych tam taky rád. Budu tam v červnu, tak by mě to zajímalo.
Re: Omiš a okolí
06. 02. 2011 15:08
Jíro tak to se možná někde funící v kopci potkáme hot smiley jedeme taky v červnu yawning smiley
Mě právě zajímá zda je to možné i s děckama, jestli to není moc náročné a nebezpečné, ony jsou jinak zdatné turistky.
Re: Omiš a okolí
06. 02. 2011 16:38
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:06).
Re: Omiš a okolí
07. 02. 2011 10:53
avatar Re: Omiš a okolí
15. 02. 2011 10:09
Ahoj,
my jezdíme do Podstrany, můžu jen doporučit. My máme raději místa, kde je méně turistů a více místních, Omyš je pravým opakem, ale je to tam moc hezké. Cetina je krásně čistá. Pamatuji si na slova jedněch francouzů, kteří přijeli do campu v Podstraně, bavil jsem se s nima a popíjel víno do ranních hodin, a říkali, že viděli řeku, která byla průzračně čistá a že je to blízko. Už si nepamatovali kde to bylo tak se mne ptali kde to bylo a jak se jmenuje ta řeka. V tom jsem si uvědomil, že si všimli něčeho, co já ne. Já to bral jako samozřejmost, vždyť ale naše Labe, Vltava a další řeky jsou čisté snad jen v horách, kde pramení a Cetina vtéká do moře krásně průzračná, nevím kde až pramění, ale vím že ještě Peručko jezera jsou součástí Cetiny, ty jsou mezi Sinjem a Kninem.
O Flinstounech jsme nevěděli. Někdy se tam podíváme.
O Omyši jsme vždy říkali, že je to skalní město. Je to tam opravdu moc hezké, pláž není špatná a rozhled z hlásky nad Omyší je výtečný. Koná se tam Gusarská noć, je to fajn akce. Jednou jsme tam jeli s přítelkyní autobusem, tam to bylo v pohodě, autobus staví blízko kempu kam jezdíme a věděli jsme i v kolik, ale v Omyši, když jsme chtěli jet už zpět tak to bylo celkem zajímavé. Zeptal jsem se někoho místního a ten mi popisoval nějaký barák, jak vypadá, jakou má barvu a jak daleko je (vzdálenost v minutách a ten děda chodí o holi), takže jsem mu poděkoval, pak mne napadlo že mi popisuje místo u hasičské stanice, zeptal jsem se jestli to je u vatrogasni stanice, zakýval hlavou a šli jsme. Jenomže, žádná cedule, lavičky po 15 metrech a žádný člověk nikde nepostával. A ještě k tomu jsme nevěděli kdy pojede. Asi po 20 minutách přišli k nám nějací lidi a postávali, během několika minut přišli další a bylo mi jasné že stojíme správně a brzo přijede. Asi za 5 minut přijel autobus.
Je to moc fajn zážitek cestovat v Chorvatsku hromadnou dopravou, doporučuji. Je to opravdu jiné než nasednout do auta a jet a potom hledat místo na zaparkování. Také styl jízdy autobusáků je zážitek. Řidiči PID jsou oproti nim strejdové s radiovkou na hlavně s platem vajíček za oknem. Není to nic pro starší lidi a děti, ale kdo to neprožije, nepozná. Musím ale říci, že místní starší chorvaté jsou na to velmi dobře zviklí. Dědové o holi byli při nastupování/vystupování rychlejší nežli my :-) Něco podobného jako v: "Hoštice, nezastavujeme, máme zpoždění".
V Bolu a na Zlatnym ratu jsem byl dvakrát, poprvé lodí z Omyše a po druhé vloni skůtrem, který jsme si půjčili v Supetaru (to bylo nejlepší), i když lodí to bylo také vynikající. Měli jsme slevu, nabízeli za 180 kn, slevili na 150 kn. Byla to žlutá ocelová loď. Seděli jsme na přídi před kajutou. Makrely, víno, rakii nám podávali z okýnka, které bylo za námi. Sedět vepředu bylo mnohem lepší než sedět za kajutou. Lodí jsme tam jeli asi v roce 2002. Byl to moc fajn zážitek, myslím že ten kapitán má už novější loď a opět ocelovou.
Omyš doporučuji, ale pro lidi, kteří nechtějí na každém rohu slyšet češtinu a procházet přeplněnými ulicemi, doporučuji dovolenou v Omyši mimo sezonu.

Omlouvám se za můj dlooooooouhýýýýý text, tady mám několik snímků z Omyše.




avatar Re: Omiš a okolí
15. 02. 2011 10:13
avatar Re: Omiš a okolí
15. 02. 2011 12:35
Je to taková malá miška ta Omyš............ka
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 226
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.