Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Omiš a okolí

Autor ivetaa 
Re: Omiš a okolí
15. 03. 2009 17:19
RADMANOVA MLINICE

Re: Omiš a okolí
15. 03. 2009 17:21

avatar Re: Omiš a okolí
17. 03. 2009 17:40
Radvanovu Mlynici i Omiš prostě miluju!!Krásné obrázky!
avatar Re: Omiš a okolí
18. 03. 2009 22:01
To Radimos. Fakt samé známe miesta, vrátane toho bieleho fliačika vzadu na ostrove Brač.thumbs up smileyhot smileythumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (19. 03. 2009 22:45).
Anonymní uživatel
Re: Omiš a okolí
19. 03. 2009 20:45
ivetaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radvanovu Mlynici i Omiš prostě miluju!!Krásné
> obrázky!


Ivetoo, já taky. Je tam prostě nádherně. A pirátský výlet lodí, tuším se jmenovala Junior, na Brač, byl taky úžasný. Ale přiznám, srdce tíhne spíš k Rabu...
Tomm
Re: Omiš a okolí
25. 03. 2009 13:05
Máme v plánu jet dvě rodiny ( čtyři dospělí, čtyři děti 5-13 let) na blind do této lokality. Resp. chceme dojet na konec dálnice, sjet k Pisaku a pokud nenajdeme něco tam ( což předpokládám), vydat se směrem na Omiš a hledat. Počítám, že se mezi Pisakem a Omiší někde chytíme. Co mě ale trápí a odrazuje, jsou zde proklamované všudypřítomné spousty schodů. Moje koleno už není co bývalo a zejména schody směrem dolů mi dělají docela problémy. Šlapat čtyřikrát za den nějaké stovky schodů není nic pro mě.
Je to skutečně tak horké? Nebo se dá najít i na blind místo s rozumným přístupem? Hledáme spíše něco klidného, mohl by prosím dát nějaké tipy jaké vesničky a místa při hledání nevynechat?
Zde na foru jsou názory , že dále mezi Omiší a Splitem nebrat. Nepochytil jsem v jakém směru je tento úsek nepopulární, kdyby k tomu mohl někdo dát něco k lepšímu, byl bych velmi vděčen.

Díky za každou odpověď.
avatar Re: Omiš a okolí
25. 03. 2009 13:23
Vladimíre pozor! Dojet na konec dálnice by ti mohlo způsobyt nečekaný zádrhel. Dálnice totiž končí až u Ravče , tak pozor.grinning smiley
Jinak oblast mezi Splitem a Omiší je v zásadě bez schodů. Naopak oblast za Omiší (směr Makarská) je většinou se strmými schody. Sehnat ubytování až na místě možná bude letos v létě snažší, ale osobně bych nesázal, že to bude bez schodů. Raději bych nedráždil koleno a hledal někde v oblasti Omiš, Duče, Dugi Rat a pod.
avatar Re: Omiš a okolí
25. 03. 2009 20:55
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ivetaa napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Radvanovu Mlynici i Omiš prostě miluju!!Krásné
> > obrázky!
>
>
> Ivetoo, já taky. Je tam prostě nádherně. A
> pirátský výlet lodí, tuším se jmenovala Junior, na
> Brač, byl taky úžasný. Ale přiznám, srdce tíhne
> spíš k Rabu...
> Tomm


No-ale Tomme jak vidíš-asi bych to raděj psát neměla-podle té červené barvy je to asi špatnětongue sticking out smiley
avatar Re: Omiš a okolí
25. 03. 2009 21:00


A tohle je taky Radvanova mlynice-mimochodem-chleba je to opravdu dobrý
Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 03:12
Já zase letos jedu do Nemiry - to je hned za Omišem směrem na jih , hrozně se nám to tam líbilo ,ale
i dál jsou pěkné vesničky - Mimice,Staniči atd. kde je fajn. Ale mezi Omiš a Split ne. Já doporučuju Nemiru.
Dej do hledáku Omiš - Nemira a najdeš články. Ale..........1000 lidí 1000 názorů - každý ma svoje oblíbené.....
Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 09:59
Nemira vypadá docela fajn, koukal jsem na radimosovi fotky, ty vlny jsou super. Ale na nás to bude asi příliš lidnaté a civilizované. Preferujeme koupání relativně o samotě a hlavně šnorchlování. Stále mě straší myšlenka, že budu stát v Omiši před rozhodnutím, zda se obrátit a začít hledat znovu zpátky směrem k Pisaku nebo přejet Omiš a dát se dál na sever. Opět padl názor, že mezi Omiší a Splitem nebrat. Mohl by to prosím někdo upřesnit?
Možná to dramatizuji, na blind jsme jeli několikrát a vždy bez problému našli ubytko během chvíle a i v takových místech jako třeba v těsném okolí Primoštenu. Snad se bojím, že letos jedeme dvě rodiny tzn 8 lidí. A taky naše rodina je "trénovaná", ale nerad bych s rostoucí nervozitou sledoval kyselé obličeje utahaných příbuzných, při zdlouhavém hledání vhodného místa. Oni totiž zatím zásadně jezdili na jistotu a jsem to já kdo je přesvědčil.
Pokud by někdo byl tak laskav a poskytl mi na mail kontakt , tip nebo odkaz a doporučení, snad bych se rozhodl zajistit si rezervaci předem.
Každopádně předem děkuji i za jakékoliv další obecné tipy a rady
Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 11:55
Když jedeš ze Splitu těch pár kilometrů do Omiše , tak jadranská magistrála vede úplně těsně
vedle pobřeží- je to fakt jenom pár metrů,natáhneš ruku z auta a skoro ji ponoříš do vody.
Pro řidiče je to sice balzám po dlouhé cestě ale u moře bych tam být nechtěl. Je to podobné
jako v Lokvě Rogoznici,kde z apartmánu když jdeš k moři přecházíš jadranskou magistrálu tunelem.
A právě ten klid o kterém píšeš se mi tam nezdál. Ta cesta byla fakt hodně blízko.
avatar Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 15:15
To je pravda, ale pokud vladimir hledá klid, tak si myslím, že ho mezi Omišem a makarskou asi nenajde. Nenapadá mě žádné poklidné místo. Asi bych to vzal víc na jih.
Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 16:53
Vladimíre,my jedeme letos už podruhé do Seget Vranjice u Trogiru-je to teda trochu výš,než jsi původně chtěl,ale křišťálové moře a klídek,tak to tam je:-)...jinak přímo v Omiši jsou k pronajmutí mobilhomy-přímo u pláže,takže žádné schody,nebo pak níž v Ruskamenu je možnost chatek a stanů-vybavených,taktéž u pláže...kdybys chtěl kontakt,tak pošlu přes SZ-s majitelem jsme byli 4x a vždy spokojenost:-)
Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 19:39
Vladimíre, v Nemiře jsme byly v roce 2007 a nám k srdci nepřirostla.
Na nás příliš lidnaté a civilizované.
V roce 2008 jsme byly podruhé v Mimici a super. Bydleli jsme asi 160 schodů od moře.
Ale toho nelitujem protože jsme měli soukromou pláž a super koupání. První apartmán od moře v naší lokalitě.
Mimochodem v Nemiře jsme bydleli taky první apartmán od moře ale do obchodu a kaváren jsme to měly podstatně do
většího a delšího kopce než v Mimicích.
Letos jedem do Seget-Vranjica tak jsem zvědav jak budem spokojeni.
Jinak nekrásnější pobyty jsme zažili v Kanici, kousek od Primoštenu.
Celkem dobré koupání a super domácí. Byly jsme tam 3krát.
Pokud máš zájem o kontak na domácí v uvedených lokalitách tak napiš do soukromých zpráv.
Přeji všem krásnou dovolenou.
Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 20:06
Jardo Cimrmane
O tom jet až někam dolů pod Makarskou jsem uvažoval, ale ten úsek Omiš - Pisak mě láká z důvodu krásné scenerie a taky předpokládaných výletů. Na místě většinou najezdíme cca 500 km po okolí. Tedy prohlédnout dolů - Brela , Makarská, nahoru Omiš, Split atd. S tou samotou - nehledám žádný opuštěný ostrov. Zatím kde jsme byli nejspokojenější - Bilo u Primoštenu, optimální varianta - apartmán přímo u moře, klidná plážička, za zábavou večer do Promoštenu 2 km, nádhera. Výlety - Krka, Šibenik, Vodice, Split. Ale do seznamu jsem připojil Vámi doporučené Duče a Dubi Rat



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vladimír (26. 03. 2009 20:08).
Re: Omiš a okolí
26. 03. 2009 20:38
Jak jsem Já poznal ,tak nejklidnější zatím bylo Blato yawning smiley cca 25 km pod Makarskou a proto tam zatím pořád jezdím -celej rok dělám mezi lidma ,tak aspon na dovolený chci mít trošku klid a dát se trošku do hromady a tip na výlet ? Tam jich je smiling smiley
avatar Re: Omiš a okolí
13. 05. 2009 11:43
Ahoj.Taky přidáme svojí žádost o radu.Jezdíme do Mimic již delší dobu,co se týká výletů tak vždy v poho ale rádi bychom letos zkusili takové ty celodenní výlety lodí,poradí nám někdo odkud je to nejlepší a jaké jsou asi ceny?Děkujem,jinak za 29
Re: Omiš a okolí
13. 05. 2009 17:07
Dobrý den, někteří jste tady psali, že jste byli velmi spokojeni s ubytováním u Primoštenu, nebo v Mimicích. Můžete mi prosím poslat bližší info, či kontakt. Máme tři malé děti, hledáme apartmán blízko pláže( aby tam nebyly velké kameny), poblíž obchůdek. Je tam otevřené moře, a jaká je vzdálenost ? Jsme z Brna. Díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mikina (13. 05. 2009 20:16).
Re: Omiš a okolí
14. 05. 2009 06:35
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj.Taky přidáme svojí žádost o radu.Jezdíme do
> Mimic již delší dobu,co se týká výletů tak vždy v
> poho ale rádi bychom letos zkusili takové ty
> celodenní výlety lodí,poradí nám někdo odkud je to
> nejlepší a jaké jsou asi ceny?Děkujem,jinak za 29

Z Omiše v žádném případě lodí Delfín, jsou to podvodníci. Předloni za 160 kun na hlavu jsme dostali jeden pohárek rakuje, litr stolního hnusného vína na stůl (8 lidí), obyčejnou vodu v různých PET flaškách, jednu makrelu se zelím (je fakt, že pak na požádání přidali z toho co zbylo) chuťově nic moc. Na zpáteční cestě vůbec nic a půl litru minerálky za 10 kun, tak jako kafe.angry smiley

Ti co jeli s lodí, kde byly reklamy na Vítkovice Tours si cestu pochvalovali.
Re: Omiš a okolí
14. 05. 2009 10:27
ked ist na vylet lodou tak doporucujem lod Jure Joskan. Majitel sa vola Zoran, je to fajn chlap a co slubuju aj splnia...mozno aj trochu viac.
Ja s nimi chodim kazdy rok na bol z Omisa a je to super.....len ta cesta z Omisa do celiny po tom vine rakii a travarici je trochu narocnejsia...smiling smiley

A nic moc je lod Omisanin ( s manzelkou ich volame nacelnik spinave nohy - urite ich podla toho spoznate.)
avatar Re: Omiš a okolí
14. 05. 2009 10:54
Děkuju za tipy ale není něco blíže k Mimicim?Nechce se mi jed autem a ani se nenapít rakie nebo vínka.Ale asi to holt budu muset podstoupit.Díky
Re: Omiš a okolí
14. 05. 2009 13:06
doporučuju Nemiru , hledej ve vyhledávači omiš - nemira , už jsem napsal na nemiru příspěvky
a letos se tam chystáme zase.
avatar Re: Omiš a okolí
14. 05. 2009 20:25
To slofik. Boli sme tiež na Brači (Bol) loďou Jure Joskan. Obehni si pár ľudí, kt. predávajú lístky, majú rozdielne ceny. Pri šiestich ľuďoch sme dostali zľavu. Loď celkom ušla. Ale Zlatni Rat, na kt. som sa tešil, nič moc. Inak cca 3 hoďky 30 min na lodi tam a toľko späť.
Re: Omiš a okolí
15. 05. 2009 06:26
Eifel, Dudo

Naprosto souhlasím, i tu loď nám doporučovali domácí v Mali Ratu.

Bol nás též nenadchnul
Re: Omiš a okolí
17. 05. 2009 15:31
Ahoj, neznáte někdo ap. Ani Jurič, Rumenovič a Vesna ve Staniči? Dostali jsme nabídku na ubytko v těchto ap., ale když tady čtu, že udané vzdálenosti většinou neodpovídají, tak mám obavy , zda ty schodky zvládnem s třema holkama od 2 do 9 let a kupou věcí, co vždycky táhneme na pláž !! Jinak se nám to tam podle fotek dost líbí. Díky za info
avatar Re: Omiš a okolí
17. 05. 2009 17:48
Mikina:
Osobně neznám-ale podle toho jak znám Staniči a hlavně stránky Vávry-tak bych to vidlěa asi tak:
RUMENOVIČ-bude opravdu 15m od moře-ale koupat se budete muset chodit asi cca 50m(myslím i kousek víc)na pláž s pozvolným vstupem-protože v nabídce je sáno-skalnatá pláž pod apartmánem-a to většinou znamená-opravdu se tam s dětma nebude dát koupa.

Ani Jurič-znám Staniči-Čelina-Zavode(mimochodem jedem letos opět do stejného místa)Apartmán osobně neznám-ale podle fotek co si tak pamatuju-to bude opravdu 50m od vody-ale cesta na pláž bude těch 70 jak píše určitě.Počítejte tady s hodně schodama-to je úplné pravidlo Čelina -Zavode.
Trošku bych osobně byla nervozní z počtu ubytovacích jednotek a tudíž rodin v domě..

VESNA:totéž-počítejte se schody na pláž..

Jinak-ono to je o schodech ve Staniči vždycky-takže je to asi fakt na tom co se vám bude líbit na obrázku..
Pravdou je-že uvedená vzdálenost::cesty na pláž::u Vávry vždycky odpovídala.nesmíte se dívat na vzdálenost od moře-ta může být jiná-někdy je to vzdušnou čarou opravdu 20m-ale150 schodů..

Co se týká zvládnutí to s dětma-jde to-není to zase taková hrůza jako být 200m a nad magistrálou..(ale i to lidi s dětma chodili)
Není to moc na to-chodit si do Ap na záchod a napít se.Ale na schody si po prvotním šoku zvyknete za cca 2dny.

(my teda máme na pláž cca 15schodů-moře mi hučí u nohou-ale parkovat musíme 50 m do kopce u magistrály-a to je taky věc-jeden schod 15cm a další půl metru-a to se člověk něco nadře.
Ještěže nahoru k autu chodíme za chládku a s nákupem od auta z kopce..)
Re: Omiš a okolí
18. 05. 2009 11:21
Iveto, díky za info.
Re: Omiš a okolí
18. 05. 2009 23:06
Pokud Ti mohu se dvěma dětmi doporučit, a pokud jedeš od Vávry, vyber si apartmán Milan. Ten je skoro u pláže (druhá řada a asi 16 schodů). Parkovat se dá u apartmanu i když sjezd vypadá děsivě.
Jinak budeš otrávená. Už 30 m od pláže, pro nás neznalé, znamenalo 134 schodů. Sice krásný výhled, ale jinak slézt dolů se dvěma dětmi a tam zjistit, že jsme něco zapomněli......:-(.
avatar Re: Omiš a okolí
19. 05. 2009 18:13
Dáša:jenomže Mikina dostala nabídku až ted-a po letech ježdění s Vávrou vím-že v tuhle dobu už termín kde by chtěla nesežene..
Takže vybírá z nabídky kterou jí sestavil Vávra pro udanej termín(a taky počítám že tam uvedla že má děti atd.-A děti má 3yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivetaa (19. 05. 2009 18:14).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 254
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.