Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Omiš a okolí

Autor ivetaa 
avatar Re: Omiš a okolí
15. 02. 2011 19:12
... Baxoid ... zvl. to foto 665 ... moc hezké ... thumbs up
avatar Re: Omiš a okolí
16. 02. 2011 11:06
V omiši sa mi tak páčia tie staré domy,úzké uličky,kaviarne kde s pôžitkom sa oddávame káve kým deti majú zmrzlinku,vedel by som tam vysedávať hodiny ale to sa žial nedá,ale aj výlet lodou na Cetne je ukludnujúci zážitok,kto tam ide nech si to nenechá újsť.










Parkovať je najlepšie podla mna na platenom parkovisku za alebo pred mostom" z ktorej strany ideme",na trhu majú široký výber ovocia a zeleniny,je to trocha drahšie ako v markete ale možno si dohodnete cenu,a nevynechajte rybí "trh je to zážitok



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Aron (16. 02. 2011 11:17).
Re: Omiš a okolí
16. 02. 2011 23:26
Nejlepší je zaparkovat u obchodního centra Studenac, kde je parkování zdarma a k trhu a do centra je to asi 10 mninut pěšky. Popřípadě v okolí Cetiny. Nač zbytečně platit sad smiley
avatar Re: Omiš a okolí
17. 02. 2011 09:15
Souhlasím, zač zbytečně platit. My jsme kdysi parkovali na takovém velikém parkovišti (za mostem doprava podém levé strany Cetiny) a pak asi po 300 metrech doleva na takové větší parkoviště. Parkovali jsme tam léta a najednou tam dali hodiny a my o tom nevěděli. Když jsme přišli k autu našli jsme lísteček - pokutičku :-) Doufám, že více jak 5 let je promlčecí lhůta, že mne a nás tady nikdo neudá :-O Ptali jsme se potom Antonia a ten nám říkal ať si s tím nelámeme hlavu. Srandou je, že tu pokutičku moji rodiče snad i do teď vozí stále v autě a tudíž i do Chorvatska :-) Ještě že nás nikdy neprohlíželi :-)
Úzké uličky v Omyši se mi také moc líbí. Jednou hodně večer jsme byli v Trogiru (já, Antonio, strejda a jeden známý), bylo to tam opravdu moooc super, procházeli jsme všelijaké uličky, místní posedávali venku a popíjeli se sousedama a zpívali si spolu jen tak pro radost. Takovou atmosféru jsem ještě nikde nezažil. Ten den jsem tam přijel sám vlakem - Jadran expresem a celou cestu jsem nespal, přijel jsem do Splitu ráno a oni mě vytáhli v noci do Trogiru a cestou nazpět jsme se někde stavili, že tam měli nějaký veliký motorkářský sraz, my se dovnitř nedostali, ale stáli jsme před branou, kde byla hromada lidí a motorkáři na svých strojích tam projížděli dovnitř. panečku to byli stroje. Sranda byla, že se dovnitř také snažili dostat nějaké chorvatské holčiny a pokřikovali na motorkáře aby si k nim mohli nasednout a projet dovnitř :-) Některým se podařilo projet a některým přikázali u brány aby sesedli, jinak by tam ani nepustili toho motorkáře. Dva dny jsem nespal a já byl tak unavený, v jednu hodinu jsme čučeli na motorky a mě se tak zavírali oči! Ale na tu náladu místních v Trogiru a ten motorkářský sraz nezapomenu.
Co se týče rybího trhu, tak by jste měli zajet ráno do Splitu. Když večer den předem uvidíte hromadu malých člunu (rybářů) tak druhý den ráno jsou rybí trhy ve Splitu na prasknutí. Ale od 10 do 12 tam už skoro nic neseženete, výhodou je Omyš, pro později vstávající, kde prodávají ryby déle.
Tyto snímky sice nejsou z Omyše, ale psal jsem o rybarnici u Split, ova druga slika je sa morskom pasom. Kad je mali pas, tak je isto veliki morskog pas confused smiley


avatar Re: Omiš a okolí
17. 02. 2011 09:17
to Aron: moc hezké snímky thumbs up
Re: Omiš a okolí
17. 02. 2011 20:45
Ešte by som doporučil rafting na Cetine. My sme tam boli v roku 2006 a sme si vyskúšali raft. Kúpili sme lístky asi tak 2-3 dni dopredu a nie v centre. Bolo to skvelé. Autá sme zaparkovali pri ceste kde mala tá rodina taký malý stánok a zobrali nás mikrobusom hore k sebe domov. pohostili nás kávou, zákuskami a limonádou. Potom sme išli na vec. Dostali sme výstroj a hurá na vodu. Na kludnom úseku nás chalan zaškolil. naučili sme sa povely: left, right, bomba, gogo a rôzne kombinácie týchto povelov. Bolo to super. Aj sme si zaveslovali, ochladili v Cetine a cestou domov sme si dali super jedlo v jednej súkromnej reštike. Len škoda, že som nemohol fotiť. Foťák a všetky naše cenné veci cestovali v sude, aby nepremokli. Keď cestujete do Omiš tak toto nevynechajte!
Re: Omiš a okolí
18. 02. 2011 12:06
Konec Cetiny jsme si pred par lety sjeli na Palave od mista kde konci raftovani, ciste pro ten pocit, ze jsem jeste nikdy na lodi (a ze uz jsem delal hodne bejkaren) nedojel do more. Nejs jsme to nezkouseli, protoze jsme to neznali a sly zvesti, ze se tam solojizdy nesmi. Nekdy bych si to rad zkusil, je to tam moc hezky.
Re: Omiš a okolí
27. 03. 2011 12:30
Ahoj,

letos pojedeme kousíček pod Omiš, část Brzet.
Byl někdo v Brzetu a jaké máte zkušenosti s plážema, čistota, teplota vody ...atd?

Děkuji Pupp
Re: Omiš a okolí
31. 03. 2011 15:49
Hm... my chodíme do Duče. Tam sa nám páči.
Re: Omiš a okolí
27. 04. 2011 12:40
Omiš je charakteristické dalmátské historické město se známým a příjemným prostředím Dalmácie a Mediteránu. Bouřlivá a bohatá historie obdarovala město, ležící na ústí řeky Cetiny do moře, drahocennými kulturními památkami, které jsou ukryty v římských památnících, pirátských pevnostech a přírodní kráse kaňonu řeky Cetiny.
Pro Omiš je charakteristická písečná pláž, která je jedinečná v této části Mediteranu. Celé město a oblast od Nemiry, Brzetu do Prika je plná překrásných vil a privátů vhodných pro odpočinek a pobyt.

www.adriaticapartment.com



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lednicki (27. 04. 2011 12:54).
avatar Re: Omiš a okolí
27. 04. 2011 13:19
to lednicki: a co nějaká tvá osobní zkušenost? Toto píšou cestovky v letácích.
Re: Omiš a okolí
27. 04. 2011 14:04
V Omisi jsem byla loni - hotel Brzet. Hotel je situován velmi blízko oblázkové pláže, voda je velmi průzračná a pláž je celkově vhodná k potápění/šnorchlování. Miluji potápět! Celkově se nám to líbilo!
Re: Omiš a okolí
27. 04. 2011 14:17
Vždyť ona taky je cestovka
avatar Re: Omiš a okolí
01. 05. 2011 21:41
Ty, ale že napísala úplné novoty. Zatiaľ sme ani nechyrovali.
Re: Omiš a okolí
06. 05. 2011 15:38
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vždyť ona taky je cestovka

Možná je to cestovka, ale oni jsou dobří! Doporučuji jim!
Re: Omiš a okolí
28. 06. 2011 16:40
Dobrý den přátelé
Mám dotaz ohledně profíků Omiš a okolí,kolega se chystá příští týden směr Omiš a našel tento Ap.U2 adria - Dugi Rat.
Je s podivem ,že tak blízko moře a stále nabízejí last minute.Nemáte někdo refernce jak to vypadá?(pláž,magistrála atd.)
Děkuji všem za pomoc a snahu a v sobotu v Podgoře ahoj
Ligur
Re: Omiš a okolí
28. 06. 2011 20:34
Koukám, že Omiš je hodně oblíbené "letovisko". Letos se tam chystáme poprvé, tak jsem zvědavá. Je to vhodné místo na dovču pro malé mimčo (půl roku)? Jaké je koupání?
Re: Omiš a okolí
28. 06. 2011 20:38
Omiš je moc hezká,ale na dovolenou bych tam nejela,voda z Cetiny,která vtéká do moře, je chladnější,hodně lidí a magistrála opravdu frekventovaná,jezdili jsme tam vloni na výlety,a jak říkám,městečko,hrad a uličky jsou moc pěkné,ale na nás moc rušné.Výborná zmrzlina.
Re: Omiš a okolí
29. 06. 2011 06:12
V Dugi Rat se nám líbila pěkná oblázková pláž, ostatní bych hodnotil tak nějak průměrně.
avatar Re: Omiš a okolí
01. 07. 2011 22:01
Čo sa týka chladnejšieho mora, záleží od toho kde sa budeš kúpať. Či na mestskej pláži, kde je vraj cítiť studenú vodu z Cetiny najviac, alebo od Cetiny smerom k Splitu. Konkrétne Dugi Rat je smerom k Splitu. Ja som chodil najčastejšie na mestskú pláž a nijako nevadilo. Skôr vidím pri malých deťoch možný problém s prechádzaním cesty, pretože áut tam jazdí požehnane. Neviem kde presne uvedený dom je, ale väčšina ich je od mora za cestou.
Re: Omiš a okolí
02. 07. 2011 16:50
Byli jsme se tento týden čvachnout i v Omiši na pláži, voda zas tak studená nebyla (tady ve Staniči je chladnější). Víc ale na pláž v Omiši nepůjdem, vajgly, sklo a plno bordelu co bylo v písku nás nelákají thumbs down
Re: Omiš a okolí
04. 07. 2011 23:08
Zdravim, bývají v omiši nějaké zábavy ? Je tam možnost jak se pobavit ? bary atp. ? Díky
Re: Omiš a okolí
06. 07. 2011 01:30
Citaci
Artepartep
Koukám, že Omiš je hodně oblíbené "letovisko". Letos se tam chystáme poprvé, tak jsem zvědavá. Je to vhodné místo na dovču pro malé mimčo (půl roku)? Jaké je koupání?

Co člověk, to názor :-)
Jezdíme s malým dítětem bez problémů do Omiše už šestý rok (z osobních důvodů), ten první byla malá ještě v bříšku, ten druhý jako půlletá atd. Hlavní pláž (bydlíme takřka u mostu, na pláž 200 metrů) je povrchem a sestupem do vody vysloveně pro mimina a malé děti, s nepořádkem to myslím není tak hrozné (jak psáno výše). Vysloveně střep jsem na pláži ještě za ty roky neviděl, zato vajgl či dřívko od kukuřice atd. Je to o tom, jak si kdo po sobě uklidí a jestli mu nevadí si případně to své místo aspoň trochu vyčistit...
Pokud by přeci jen nějaký bordel vadil, anebo bylo narváno, stačí jít dál doprava, bývá tam volněji a nepořádku méně. Nicméně malí tvorové se v míře větší než malé srocují spíše v levé polovině.

Pláž: povrch malé kamínky a písek, boty do vody nejsou potřeba, ježci nejsou... Voda s klasickou teplotou (a to se mám fakt rád), Cetina tuhle pláž určitě nijak dramaticky neochlazuje. Dopoledne čistá, odpo už někdy zkalená či v ní plavou řasy, ale žádné drama.

Co mě v Omiši vždycky štvalo je málo jiných zábav pro děti, prostě minimum hřišť s prolézačkami a většinou ještě zdevastované. Ale to se vás ještě netýká :-)
A smrtící jsou kolotoče na velkém parkovišti. Uhádali jsme s dcerou "tři atrakce obden, když bude hodná". Ne že bychom ji nedopřáli, ale na centrifugu žel nikdy nechce sama.

Jinak pokud chceme na koupání a slunění opravdu klid, jezdíme až úplně dozadu k Brzetu, má to více výhod.

Ještě musím pochválit výlet do Postiry a Pučišča s pirátskou lodí (jméno nevím), průvodkyně příjemné Slovenky, a vše, co bylo slíbeno, bylo splněno v míře vrchovaté (koupání, jídlo, pití...). A za druhé žena vloni vyzkoušela potápění, mohl jsem jet s ní a slunit se hodinu na lodi, zatímco všichni byli podemnou kdovíkde. Profi přístup k bezpečnosti a zážitek milionový pro někoho, kdo s potápěním nemá zkušenosti.
Re: Omiš a okolí
11. 07. 2011 17:38
Zdravím, byl, prosím, někdo v Mala Luka apartmany Tomislav?
Jak jste byli spokojeni, a hlavně, čteme tady o některých místech v okolí Omiše,že je to pro zdatné šoféry,jak to tam vypadá, je to náročné ?Známá tam jede poprvé autem.
Re: Omiš a okolí
11. 07. 2011 18:20
Myslím,že mají spíš na mysli parkování ve vesničkách kolem Omiše-Staniči,Marušiči atd.,tam je to někdy fakt problém,protože je málo místa a vesnice jsou v kopci,jinak cesta do Omiše je v pohodě.
avatar Re: Omiš a okolí
11. 07. 2011 22:07
Možno niekto opisoval cestu z dialnice z výjazdu Blato na Cetine do Omišu. Nešiel som ju, ale tam je to vraj úzke a kľukaté.
Re: Omiš a okolí
12. 07. 2011 07:41
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:05).
Re: Omiš a okolí
08. 12. 2011 14:12
Zdravim vsechni priznivce jadranu . Nemate prosim nekdo tip na apartman primo na plazi okolo omise . hledam neco primo na plazi , protoze mam prdolu postizeneho a je na voziku , a neradi bychom couraly odnekud daleko . jezdime na jadran uz nekolik let a vzdy se nam podarilo neco sehnat primo na plazi . jelikoz kluk miluje vodu a rad si tam doleze s terasy sam a zpatky taky , kdyz treba potrebuje na wc. vsem predem dekuji za kazdou informaci . ahojspinning smiley sticking its tongue outhot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PETRSKUBANEK (08. 12. 2011 14:13).
Re: Omiš a okolí
10. 12. 2011 08:41
Petře, to je těžká věc. My teď jezdíme do apartmánu který je blízko Omiše, je přímo na pláži, je tam soukromí a klid, ale nedá se tam dostat autem. A to ani blízko. Minimálně kilometr pěšky. To je častý problém okolí Omiše. Hezká místa, špatný přístup.
Já bych hledal spíš od Omiše směrem ke Splitu. Duče a pod. Třeba taky ve Staniči jsou apartmány u vody, jenže je problém se tam dostat. Mohla by to být i Brela nebo Baška? Tam je ovšem problém provozu na chodníku okolo vody.
Pokud by to nevadilo, můžu ti nějaký kontakt nebo stránky na apartm. u vody přeposlat, až budu mít chvilku.
J.
avatar Re: Omiš a okolí
11. 12. 2011 11:16
Ahojte. Petrskubanek - zkus CK Valsa/dej do hledáčku/....mají docela fajn apartmány/třeba Omiš Duče - přímo na pláži/... je s něma bezva jednání, a navíc cenově opravdu fajn, řekla bych i levněji než přímo s majiteli, a navíc mají dobré reference a jsou spolehliví....a můžeš s něma prokonzultovat své konkrétmí požadavky - i v češtině. Zdraví R.

PS. A jak bylo v Podstraně - Ada?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 225
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.