Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 02. 2010 11:33
jo je to tak, taky Tě zdravím "hospodyňko" thumbs up smileythumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 02. 2010 08:37
Zdravím všechny...letos zamýšlíme vydat se na Pelješac (dobrá volba, cothumbs up) , tak jdu na výzvědy...vybrali jsme Drače. Nemáte někdo , nějaké fotečky pro ilustraci? Prosím, prosím.yawning smiley Vybrali jsme apartmány Apartment Beach - Drače....neznáte je někdo?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 02. 2010 19:04
Most na Pelješac vidím z mého pohledu asi takto:
Na první pohled super, usnadní mě to cestování na dovolenou. Ale protože vyhledávám spíše klidnější místa, obávám se že jich bude na Pelješaci čím dál méně a to i mimo hlavní sezonu. Jezdím zásadně v červnu případně září a každým rokem již nyní sleduji jak počet turistů přibývá, po otevření mostu to bude myslím ještě horší. Po dálnici si zachvíli přijedu až skoro před apartmán a to se mě už líbí méně. Pro mne i ta cesta po "normální" komunikaci má své kouzlo, jedu za klidem a tak ji beru jako součást dovolené. Na Pelješaci nebývalo přelidněno právě z důvodu vzdálenosti a tedy nutnosti delšího a komplikovanějšího cestování. To se postupně změnilo s tím jak se staví a prodlužuje dálnice, po otevření mostu to bude v tomto směru ještě horší.

** Petr **
avatar
mdr
Re: novinka
20. 02. 2010 20:03
My se chystáme do Drače od 10. do. 24. července, ještě jsme tam nebyli, kdy jedete vy?

Budeme tady: [maps.google.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mdr (20. 02. 2010 20:06).
Re: mdr
21. 02. 2010 15:58
my jedeme až 15-25. srpna, taky jsme tady dole ještě nebyli. Ještě jsem přesně místo nezkoumala, páč jsme se rozhodli teprve minulý týden, ale jak tak koukám na tu tvoji mapku, tak ten náš apartmán je vlevo, hned za první odbočkou (je to asi ta třetí střecha )



Upraveno 1krát. Naposledy upravil novinka (22. 02. 2010 07:42).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 02. 2010 21:31
Na tomto poloostrově prý dost fouká, co je na tom pravdy?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 02. 2010 22:56
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:43).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 02. 2010 09:23
My jezdíme na Pelješac již spoustu let, ale že by tam foukalo víc než jinde si nemyslím. Pravdu má JirkaD, že na moři u Orebiče to fouká hodně. Je to mezi Pelješacem a Korčulou. Směrem k pobřeží, což je i případ Drače, tolik nefouká.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 02. 2010 09:25
...raj pro serfare je az za Orebicem,Perna,Viganj,Kuciste,tyto mista jsou perfektni protoze jsou otevrena tzv.Peljeski kanal,Orebic je tak trochu skovany.


fouka podle toho,kde v Orebici jste a na ktere plazi,Trstenica je schovana,tam nefouka vubec,muzete byt doma na balkone a bude foukat,ale dole na plazi nikoliv,dalsi plaze az po pristav jsou jeste tak trochu taky kryte,ale fouka malo,dale smerem k hotelum je to pak intenzivnejsi...ono fouka vsude,zalezi,z ktere strany vitr prijde a o jake sile...a to myslim nejen o Orebici,ale o celem Peljesaci..



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Fanky (27. 02. 2010 10:25).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 03. 2010 00:32
Ahoj! tak Drače zrovna není to pravé ořechové, lepší je určitě Žuljana, větší klid, čistější moře a moc krásná příroda
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 03. 2010 07:55
Taky dávám přednost Žuljaně, ale kolegovi vyhovuje zrovna Drače a zatím neměnil.
Prostě se rozhodni a jeď.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 03. 2010 09:34
pro mdr : Ten samý termín, až půjdete večer do Drače, sedíme na balkoně a pijeme víno.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 03. 2010 09:35
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 03. 2010 12:13
Vím o hezkém ubytování v Orebiči. Je možnost apartmánu 2 ložnice i přistýlky, kuchyňka a jídelna, balkon nebo terasa, 50E. Nebo jen dvoulůžkové pokoje s přistýlkou, kuchyňka s jídel.koutem, balkonem nebo terasou 25E. Je to na konci ulice A.Starčevica v klidném prostředí, kde není randál od aut a rušného života s diskotékou.
Napište si o webovku na vilu a kontaktní údaje.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 03. 2010 20:14
Tak letos to bude opět do Orebiče. Už se moc těšíme. Mno už to bude 4x co tento báječný kout Chorvatska navštíme.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 03. 2010 18:11
Všetkých zdravím.
Neviete o nejakom ubytovaní na Žuljane pre 4 osoby cca do 50E.
Nikdy som nebol níž ako Omiš a tak hľadám a hľadám.
Ďakujem
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 03. 2010 13:20
Zdravím všechny na webu.Letos bychom chtěli jet s dvěma dětmi na poloostrov Pelješac,ale nikdy jsem tam nebyl.Poraďte kam a jak,tím myslím jestli objet a nebo trajektem,líbilo by se nám Loviště,ale nevím.Nejsme moc "ležící typy" a rádi se i podíváme po okolí.Prosím o typy,případně i kontakty.Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svita (17. 03. 2010 14:52).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 03. 2010 08:58
Pro svita: Každému se líbí něco jiného - tak já jen svůj názor. Loviště je skoro na konci poloostrova. Celkem tam fouká. Ale je moc lidí, kterým se tam líbí. Pokud se týká cesty, už se tady o tom diskutovalo.My vždy odjíždíme. Taky nejsme ležící typy, takže časté výlety. Stačí si vzít mapu a projet si všechny vesničky. Jsou nádherné. Některé s turisty, v některých turistu nenajdeš. Co se týká delších výletů - Mostar v BiH, nádherný Dubrovník, loni jsme si to protáhli do Černé Hory - Budva. Boku kotorskou jsme projeli trajektem, letos si ji chceme celou objet autem. Možná ti někdo dá tipy na další výlety. Taky se ráda podívám na místa, kde jsem ještě nebyla.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 03. 2010 10:17
Jen doplním,jel jsem celou Černou Horu.Kdo chce jen narychlovku tak doporučuji brzy ráno a až na Velikou Plažu a Ulcinj.Samozřejmě cestou aspoň jedním směrem Boku Kotorskou objet.Ráno tam trajekt.Jinak aspoň pohledy s vyhlídek na Sv. Štefan atd.Budva,Kotor a další města se asi za den nestihnou.Skadarské jezero a vnitrozemí je již na celou dovolenou.Za jeden den se dá pobřeží projet celé.Provoz a cesty srovnatelné s Chorvatskem.Černá Hora se začíná turistům plně otvírat a zlepšení je vidět na každém kroku a rok od ruku se zlepšuje.

MirekŠi
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 03. 2010 16:35
Byl jsem loni v Orebiči a okolí na rychlovku. Hledám tam letos pěkné ubytko, nevíte někdo o něčem? skalnaté pláže atp...? díkec. (chceme jet na 14 dní do gradacu a pak na týden na pelješac a nebo v opačném poměru..).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2010 08:07
Moc všem děkuji za typy,je fajn,že rádi poradíte.Podíváme se na to a určitě dáme vědět,jak se nám tam líbilo.Samozřejmě budu rád za další typy,případně nápady,jak si zpříjemnit cestu a vlastní dovolenou.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2010 08:45
svita: ještě bych popřemýšlel o tom Lovišti.Když budete vyrážet za výlety,vždycky budete cafrat přes celý poloostrov.
Raději bych volil něco "strategičtějšího".Mě v tomto směru nejvíc vyhovuje Trstenik.Je zhruba uprostřed,hezká pláž+
nádherné pláže kousek za vesnicí a hlavně to mám všude stejně daleko.Na jednu stranu Orebič(odtud na Korčulu),Divna Beach,pláže v Dubě Pelj. a druhým směrem Prapratno,Ston,Mali Ston,Trsteno,Dubrouš.Z Trsteniku jezdí ještě výl.loď na Mljet.
Ale ať už pojedeš kamkoliv,z Pelješacem nemůžeš udělat chybu nikde.Ten se ti vryje pod kůži a už tě nepustí...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 03. 2010 10:59
Michalu,ako je to v Trsteniku s obchodmi a reštikami?Dá sa tam niekde posedieť,aspoň malá "promenáda" a nakúpiť čerstvé potraviny?
Dík.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 03. 2010 11:50
Dado, jsou tam dvě restaurace a myslím,že obě dvě na velmi dobré úrovni.Dále dva bary,jeden obchod s potravinami a
jedna místní tam vždy ráno vybalí stánek s ovocem a zeleninou.Jestli chceš,tak ti pro lepší pochopení jak to v Trsteniku
vypadá,pošlu na mail fotky.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 03. 2010 12:18
video: [www.lucija.izet.pl] Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 03. 2010 12:46
Michalu,ďakujem za info a za pár fotiek budem tiež vďačná.
A tiež vďaka Rero.yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dada (21. 03. 2010 12:48).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 03. 2010 18:05
Chtěla bych se zeptat jestli někdo z Vás někdy ve Stonu nepokračoval silnicí , která vede na levou stranu poloostrova.Nevím jestli jsem se vyjádřila dost přesně.Zajímalo by mě totiž , jak to v této části vypadá.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 03. 2010 19:35
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:16).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2010 05:43
JirkaD mapu člověk vidí, ale jen jsem si tak říkala, jestli někoho napadlo si to tam osobně projet.Já vím, že se nedá nic moc očekávat ale jestli se našel nějaký zvědavec.Dík
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2010 07:48
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:15).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.