Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 01. 2010 17:23
Taktez jedem letost opet na Peljesac do trpanje a to pro jistotu v kvetnu a v zari - hold Jadranu neni nikdy dost smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 01. 2010 21:40
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 14:06).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 01. 2010 22:05
Do Trpanje jezdime vzdy v zari a to je tam docela klid, na plazi par lidi a v hospudce nemusime cekat az se uvolni misto. No ale v sezone to tam musi bejt asi husty. Letost si k zari pridame jeste kveten tak sem zvedavej jakej to bude rozdil - kdyz teda pominu ze vtom kvetnu to bude vlastne nase svatebni cesta smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (03. 01. 2010 22:06).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2010 16:24
Štíre tak to tam pozdravuj,loni jsme jeli začátkem července a týden tam bylo pusto,pak se přiřítili Polski ale nebylo to také zlé spíš byla ta krize a lidi zostali doma.Uvidíme letos.Je fakt,že jsme tam ještě nebyli nikdá ve stejný termín.No jó,je tam svým způsobem klid a pohoda.Ale u nás též.Z dnešní vyjížďky:

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2010 16:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:06).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2010 17:18
Štír mimo jiné napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Do Trpanje jezdime vzdy v zari a to je tam docela klid, na plazi par lidi a v hospudce nemusime cekat az se uvolni misto...<

Pro ilustraci - takhle vypadala cesta od trajektu v Trpanji na konci září 2009:

- ale ono je to vlastně jedno, tou dobou je prázdno v Drače, Orebiči, Lovišti...

v Trsteniku,
v Žuljaně,
ba i v Papratně...a vůbec kdekoli.

(edit: pardon, dal jsem dvakrát odkaz na stejnou fotku, opraveno)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (05. 01. 2010 20:39).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2010 20:21
To Radomir :

s radosti vyridim smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 01. 2010 15:04
Jiří je to tak,rozcestí u Sochora já pokračuji dál do kopce ke křížku a dál na Náhlov ale podívej se sem : [cyklorhplus.blog.cz]
Dnes to odbudu doma na rotopedu to mě nebaví,ale zítra snad už trochu připadne sníh a tak zase vyrazím.Doma to prostě nemá koule,ale za tmy se nechci vracet.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2010 07:44
Tak, ač po loňských nedobrých zkušenostech se sousedy jsem si řekl NE, přesto jsem dnes objednal opět Orebič. Ještě je tam mnoho míst, které jsem neviděl a kde jsem nebyl. 8.7.2010 večer vyrážím, už aby to bylo.smiling smiley Už "jen" 182 dní.yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (07. 01. 2010 07:49).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2010 18:10
Já jsem zvědav,jak Chorvaté pohnuli s dálnicí na Ploče.Ale to se začneme brzy dovídat přímo od našich fóristů,např od Štíra.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2010 18:21
dam ti vedet hned jak dorazim na misto smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 01. 2010 18:12
Zdravím všechny příznivce Pelješacuspinning smiley sticking its tongue out,

svůj příspěvek jsem napsala již po návratu z Chorvatska, ale tentokrát mohu dodat i fotky. Hodně jsme tady sosali informace, když jsme se chystali do Boraku na Pelješac, a proto pokud by se někdo chtěl detailněji inspirovat, zde je možné se podívat na naše fotky z dovolené…plné nejen koupání, ale i výletů …

[cechalikchybny-odkaz-rajceDovolena_v_Chorvatsku_12._-_26._8._2009_-_1._cast]
[cechalikchybny-odkaz-rajceDovolena_v_Chorvatsku_12._-_26._8._2009_-_2._cast]

Mějte se krásněspinning smiley sticking its tongue out. Evík



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evík (09. 03. 2010 15:16).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2010 00:06
To Evik:

moooc pekny fotecky, uz se nemuzu dockat kvetna smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2010 08:35
Evíku, krásné fotky - jako bychom šli po stopách své první dovolené v Hanije. thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2010 10:11
Díky, jsem ráda, že se líbí yawning smiley - také jsem si zavzpomínala na léto - bylo tam opravdu moc a moc krásně!!! Však Vy mi rozumíte spinning smiley sticking its tongue out !!!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 01. 2010 21:39
Ještě nám všem zbývá mnoho času do čarovných koutů a zákoutí Chorvatska, přesněji milovaného poloostrova Pelješac. Kdo jednou ucítí pronikavou vůni vzduchu, přívětivost krajiny, sílu moře či místní specialitu v útulné konobě. tak neodolá a bude se na Pelješac vracet, tak jako my už potřetí.

Proto se Vás všech co rádi se na tato místa vracíte chci zeptat, kde se Vám líbilo nejvíce? Prozraďte nám je ostatním, kteří neznáme všechna zákoutí tohoto půvabného poloostrova.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 01. 2010 22:35
Byl jsem na Pelješaci jednou,v roce 2007,ale v podstatě jenom na dva dny - pak jsem pokračoval na týdenní pobyt na Mljetu.Našel jsem si ubytování hned za Stonem,přímo ve vinicích nad zátokou Prapratno,ze které mi také odjížděl trajekt na výše zmíněný Mljet.Strašně rád na to vzpomínám,jak jsem večer seděl na terase jediného domu široko daleko,všude klid,vůně vinice...Luxusním zážitkem bylo poslouchat vytí šakalů v teplé noci...Než jsem se přeplavil do svého cíle,projel jsem co mi čas dovolil - Ston,Orebić,Trpanj.Strašně rád na Pelješac vzpomínám,hlavně loni,kdy jsem na něj koukal z Korčuly,a jednou se tam určitě vrátím,abych si ho prohlédl pořádně smiling smiley Pelješac
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 01. 2010 00:40
No tak nas ocarovala Trpanj a letost v kvetnu tam jedem jiz po 6, no jezdime tam uz jak domu smiling smiley Mame perfektniho domaciho a za tech par let co knemu jezdime nas bere jako cleny rodiny. A proto si letost doprejem Trpanj dvakrat smiling smiley poloostrov mame prolezlej celej tam a zpatky ale Trpanj je pro nas ta nase nej smiling smiley .
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 01. 2010 15:53
Štír..jedeš na Jadran zatím mezi prvníma..už to máš v tom období vyzkoušené?..myslím, že ve vodě bude eště klendra..i když už bude asi teplo na plážieye popping smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 01. 2010 17:21
Byl jsem tam jednou 4. kvetna a koupat se uz dalo, jasne voda urcite nemela 25st ale asi nejsem na teplotu vody tak narocnej smiling smiley Pri potapeni v CZ teplota klesa obcas hodne k 5 st a tak Jadran je oproti tomu horka lazen smiling smiley . Treba dnes tam dle info od domaciho ma more 14st .
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 01. 2010 11:52
Brrrrrrrr ... to bych byl jak rampouch eye popping smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 01. 2010 12:05
Znalé a zkušené prosím o radu:
jede nás osm s dvěma pudlíky
při vybírání ubytka se mi nabídly i tyto možnosti:
Crkvice - dům Magda a TONI
Potočine - dům Potočinarka a apartmán Jadranka
Vigajn - dům Matič
Loviště - dům Ivona

Z fotek nejsem moc moudrý, na vybavení a tak nám nesejde, důležité je, aby jsme si mohli najít koupání relativně blízko a v soukromí - oba pejsci jsou hodní, ale nechci nikoho jejich přítomností obtěžovat.
Pokud by se našlo doporučení, rada nebo fotečka, moc by mi to pomohlo.
Zdravím
Vladimír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 01. 2010 12:40
S pejskama mohu vrele doporucit apartman Ivona v Trpanji, jezdime tam jiz nekolik let se dvema Yorksiry a dost casto se stava ze se nas tam se psama sejde i vic smiling smiley Domaci je vuci psum naprosto v pohode a nema snima PROBLEMA smiling smiley V okoli je i dostatek mist na venceni, sacky na H... samozrjemne nosime neustale u sebe - nejsme preci cunatka. Koupani je hned za rohem asi 5 min chuze a i odlehla mistecka pro intimni odpocinek se tam daji nalezt.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2010 11:30
Podle poslednich zprav z 25.1. bude "Peljeski most" dokoncen do roku 2015!
Pelješki most postao je simbol nečeg lošeg, a ja stvarno ne znam zašto. Ali od tog se projekta ne odustaje, on će biti dovršen do 2015. godine - kazala je danas premijerka Kosor.
(dubrovacki list)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2010 21:07
Ahoj, mohu doporučit Crkvici co se týče klídku určitě bingo. Je to samota kde je opravdu velice málo turistů, byli jsme tam v červenci, spíš v dnešní době zapomenutý kout světa. Toni je barák přímo nad mořem. Byli jsme v Toni a mohu konstatovat velké prostory a až nadstandart oproti jinému ubytku v jiném roce. Domácí se nevtírá, ale když poznal, že by jsme rádi poseděli a popovídali pak to bylo srdce na dlani. Pokud chcete klid tak určitě Crkvice, ale ne každý rozdýchá tu cestu z Kuny dolů, ale my s tím nemáme problém. Crkvice je malinká a vše je u moře.
Mějte se a dobře vyberte yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 01. 2010 15:57
vladimír:

Máš-li zájem o bližší informace, pošli mi SZ.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinV (31. 01. 2010 16:00).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 02. 2010 22:30
Domaci na pelješki most pozeraju so skepsou. Pretože je velmi drahy, nie su peniaze a nejake pofiderne skupiny pokupovali zem okolo trasy na Pelješaci. Pre domacich by bolo ovela vyhodnejšie keby sa kupili 2 velke trajekty ako medzi Korčulov a Orebičom a problem by sa ovela lacnejšie riešil. Pretože stavat most pre 7 tisic obyvatelov na Pelješaci a ešte par na Korčuly je velmi nerentabilne. A tato krajina je tak zadlžena a ta stavba by opet bola iba pre par vyvolenych a mali ludia by sa naplatili na daniach.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 02. 2010 22:45
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:50).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 02. 2010 09:09
Myslím, že oba máte trochu pravdu, ale co vím od chorvatských známých, tak most chtějí hlavně proto, že nechtějí na Pelješac, do Dubrovníku a okolí jezdit přes bosenské území - ponižuje je to. Jak jsem slyšela, předávám.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 02. 2010 11:00
Ahoj Rosmarinko - moc Tě zdravím..... Máš zcela pravdu, možná je pravda ještě o něco tvrdší....a to, že most má být postaven hlavně ze strategických důvodů - vojensko - civilních. Prostě se jistí, aby v případě jakéhokoliv konfliktu neměli víceméně odříznutou jižní část Chorvatska pozemní cestou. My známe ty problémy například co se týče přívodu plynu k nám z Ruska. Takže chápu. Zdraví R.
PS. Promiň Macku, že se zrovna nevěnuji hospodyňkovským povinnostem - ale problémům Evropy. Vím, že mi to nepřísluší, hned jak přijdu z práce budu fakt uklízet a vařit, jo? [www.starecasy.cz] Zdraví všechny fóráky i Macka R.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 189
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.