Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2008 16:42
Ondra T: pamatuji dobu kdy tam žádný obchodňák a jiné vymoženosti civilizace nebyla. Začalo to ve městě Hvar už je to ve Starim Gradu za chvíli v Jelse no a jak to bude v Sučuraji - viz níže.
Admin: ano Michale s těmi obyvateli máš pravdu ale jakmile tam bude dálnice a na pláži nemět si kde dát lehátko tak bude po krásném Hvaru jak po žabě.

Zdeněk
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2008 18:51
Jen malou poznámku. Nebude to dálnice, ale normální silnice jako je ze Stari Gradu do Jelsy.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 06. 2008 14:09
Ahoj všem.Mockrát jsme byli v Chorvatsku na dovolené a letos jsme se rozhodli pro Hvar neboď prý patří k jedním z nejhezčích ostrovů.OMYL.To co jsme mi prožili minulý týden na udajně krásné pláži Vejpnova u Gdijně se nedá snad ani popsat.Špína,hnus,smrad a hlavně hnusní obyvatelé této zátoky.Myslím si že cikáni v ČR mají lepší pořádek.Kdyby si někdo aspon trochu vážil té krásné krajiny na Hvaru pak bych se tam asi zase vrátil ale za těchto okolností už Hvar nechci ani vyslovit.Myslete si každý o mě co chcete ale pro mě jsou obyvytelé Hvaru dobytci,myslím tím domorodce.Jako ukázku snad bude stačit toto foto zátoky na které jsme se podle domorodců měli koupat.eye rolling smileyPls jak sem dám foto zátoky?
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 06. 2008 21:27
Milý slofiku, vím, že píšeš pod vlivem emocí po špatné zkušenosti, ale nesuď podle jediné zkušenosti. Já mám přesně opačnou - od té doby, co jsem poznala Hvar, konkrétně Ivan Dolac a okolí, vracím se tam potřetí a ještě určitě několikrát, protože je tam ještě mnoho věcí, které chceme vidět. S domácími mám zatím tu nejlepší zkušenost z celého Chorvatska - s takovou pohostinností jsem se ještě nikde nesetkala, nádherná příroda, koupání, nemám jedinou výhradu. Příště si spíš lépe zjisti, kam jedeš a zeptej se někoho na názor - třeba na tomto fóru. Takže příště přeji šťastnější ruku při výběru dovolené.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 06. 2008 22:08
...na cestě do Ivan Dolac je právě v tuto chvíli (ještě v HU)...Vojto62...jsem s ním v kontaktu, takže co bude třeba...můžeme se zeptat...konkrétně...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 06. 2008 11:50
Ahoj, musím se Slofika zastat, dostala jsem jeho fotky na mail a je to teda fakt příšerný....Valsa ty robinsonský pobyty líčí jako ráj na zemi, všude je nejčistší voda a nejčistší zátoka a pak se člověk nestačí divit......nemyslím, že všichni obecně na Hvaru jsou prasata, ale tam kde byl Slofík, tam teda rozhodně jo...za rok jsem tam chtěla jet na robinsonádu a jsem ráda, že se podělil o zkušenost,protože by manžela asi z toho kleplo,je ze zásady proti domlouvání přes cestovku a tohle by byla poslední kapka,kdybych si to prosadila a stálo to za prd...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 06. 2008 13:18
takže Hvar z druhý stránky ? poloostrov kabal, zátoka na konci cesty, hustej humus, smrad chcanek a .. jak na Italskym parkovišti


Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 06. 2008 17:57
slofík ::: pláž Vejpnova neznám snad Veprinova ale tak se jmenuje zátoka no nic může se stát ledacos , já tam byl asi před 5 roky a bylo to tam super . Ono každý má nějaké představy a hlavně nároky tak nedokážu soudit co se tam stalo ale každopádně bych poprosil o fota ze zmíněné dovčy zda by to tedy šlo díky adresa : pavel626@email.cz
MJ
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2008 10:43
Ahoj,
letos poprvé poplujeme trajektem ze Splitu do Stariho Gradu, prosím popište někdo jak to probíhá v přístavu ve Splitu. Zajímá mě především jak najdu místo odkud se pluje na Hvar, jestli se parkuje nebo rovnou stojí fronta, kde koupit lístek, apod. Potom bych se ještě rád zeptal, kde najdu ve Splitu nějakou větší prodejnu potravin typu Konzum, Studenac, apod. Díky moc
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2008 21:07
to MJ:
lístky na trajekt se prodávají v budce s velkým nápisem Jadrolinija, jsou tam myslím dvě, jinak na řazení se ptej v budce a pak kohokoliv v uniformě Jadrolinija a sleduj cedule. Hledej ještě na fóru starší informace, bylo tu toho o řazení ve Splitu napsáno dost, taky jsme z toho čerpali. My ale jezdíme v září, takže aut minimum. Prodejnu potravin si nech spíš v klídečku až na Stari Grad - hned naproti výjezdu z trajektového přístavu je velký obchodní dům KERUM s potravinovým marketem. Jinak cestou přes Split směr přístav jsme míjeli nějaké markety. Šťasnou cestu tam i zpět. J.
MJ
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2008 21:11
to Janka:
díky moc za informace, ve čtvrtek ráno jedeme ....
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2008 22:02
to:MJ Ničoho sa neboj. Ja stále jazdím na Hvar zo Splitu. Samotná cesta k trajektu je super značená cez celý Split. Niet kam zablúdiť. Keď prídeš do prístavu zaraď sa do rady na mole číslo 12. Nie ako ja keď som tam bol prví krát a zaparkoval som na hlavnom smere určenom na Hvar. To je pre nákladiaky. Myslím hlavný smer popri mólach. Ale tak ako ti radila Janka keď tam prídeš popýtaj sa tam obsluhujucého personálu. Miesto s predajom lístkov na trajekt je perfektne viditeľné na móle. Nedá sa minúť. A budem opakovať to čo už spomínala Janka potraviny si nakúpiš na Hvare. Ceny sú normálne ako na pevnine. Neviem kam ideš, ale ak je to Ivan Doľač tak pozdravuj za nás všetkých ktorí sa tento rok na Hvar nedostaneme. Prajem ti šťastnú cestu a bezproblemový návrat domov.
vetroplach
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 06. 2008 02:51
skôr, než sa niekam vyberiem, snažím sa o danom cieli zistiť čo najviac
zatiaľ sa to vždy vyplatilo
tu je pohľad na Hvar mojimi očami - a foťákom:
[vetroplachmagazin.sk]
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 06. 2008 10:15
Právě jsem se vrátil z Hvaru. Takže vážení Hvaráci a příznivci jižní strany zvlášť. Ta silnice mezi Sv. Nedjeljou a Dubovicou se právě před týdnem začala stavět. Už tam mají i těžkou techniku a rubají skálu. Pro místní to byl slavný den. Nebudou odkázáni na jediné spojení s civilazací přes tunel Pitve. Do Hvaru na úřady se jim cesta zkrátí z dnešních 50 na 20 km. Také nás to vzalo, že už tam bude po idilce, po klidu a ty krásné pláže se asi rychle změní. Měli jsme o tom u vínečka dlouhé debaty. Prostě pokrok se nedá zastavit. Musíme to tak brát, že turisté tam jezdí pár měsíců v roce na pár dní, ale oni tam žijí a musí se tam uživit.
Zdravím všechny Hvaráky i Jitku v ID. Jitko omlouvám se, že už jsem se znovu nezastavil. Nějak nebyl čas. Tak zase přístí rok. Franta.
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 06. 2008 13:04
.....tak jenom doufám, že jim to bude aspoň trvat hodně dlouho. Z ID jezdíme do Sv.Nedelje rádi a líbí se nám tam ten konec civilizace, výhledy od jeskyně a z cesty do zátoky Lučišče, škoda :-(
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 06. 2008 16:21
... a že jim dřív stačil tunel, ne ne, výmluvy, potřebují žít z turistů, z pohodlných a bohatých, kteří se bojí ject úzkou silničkou nad srázem, to je jasný nééé....
MJ
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 06. 2008 20:14
to marcel: Díky moc za rady, jedeme ve čtvrtek do Sv.Nedelje.
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 06. 2008 20:36
Franto, taky jsme koukali cestou na Lučišče jak blázni, že by si místní dělali tak pěknou cestu k vinicím...No, musíme to brát tak, jak píšeš - my tam jedeme na chvilku, místním to usnadní život - ale přece jen doufám, že jim to nějaký čas ještě potrvá yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 07. 2008 06:48
No,.loni se o nové silnici debatovalo u Matka v konobě každý večer a místní jsou rozpolceni,jedni ji chtějí a druzí nechtějí.Jedno je jisté:klid na jižní straně končí,velká silnice,to jsou velká auta a autobusy,budou se stavět hotely,atd,atd.Uchovejme si toto místo Hvaru ve vzpomínkách a letos naposledy v klídku si užijme dovolenou.O stavbě silnice nerozhodují místní a už vůbec nejde o jejich mínění,rozhoduje,jako i v našich končinách,síla peněz monopolů-bohužel.sad smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 07. 2008 18:35
Franto,
odjíždíme do Sv. Nedjelje za 14 dnů a tak mě zajímá, jak stavba silnice ovlivňuje klid ve vesnici - doprava, hluk a pod.
Díky.
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 11:37
To: hele1>>
Ani jsme nepozorovali nějaký mimořádný hluk nebo větší provoz nákladních aut. Vše se odehrávalo několik stovek metrů na západ od Sv.Nedjelji. Ta cesta začíná kousek pod hřbitovem v levé zatáčce, takže dolů k vodě je to ještě pár serpentin. Bagr pracuje tak, že rubá skálu před sebou, balvany hrne dolů a vytváří rovný podklad - plochu pro budoucí silnici. Asi až tam začnou dopravovat betony a další materiál na mosty, tak to bude jiné. Jak dlouho jim to bude trvat si nedovolím odhadnout, ale místní tvrdí, že by to mělo jít rychle a příští rok by se už mělo po nové silnici jezdit. Oslí stezkou z Nedjelje do Dubovice je to asi 5 km. Silnice nebude o moc delší.
Franta
Prosím, nemá někdo telefonní spojení na p. Jitku z ID. Neodpovídá na email, v březnu jsem odeslal zálohu a jěště se neozvala.Děkuji
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 15:44
To Latka - posílám ti to tel.číslo,ale Jitka normálně komunikuje i přes email nemáš náhodou zadanou špatně adresu?
tel.- 00385915224578
email - jitka.caric@vip.hr
Latka
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 18:02
To- vojto62 Díky za telefon.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 18:26
To Latka - nemáš zač doufám,že ti to pomůže a v pohodě se dovoláš.Jinak ti přeji krásnou dovču v ID je tam klídek a pohoda(alespoň v červnu to tak bylo) a kdyby jsi chtěla ještě něco vědět tak klidně písni.A pro představu jedeno foto z okna apartmanu na moře.




Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 22:52
Vojto62 - popozítří ráno ve 4 hodiny budu bouchat šampáňo na lavičce pod tím stromem uprostřed,10 m od apartmánu(se zídkou proti bufetu).Jak se naučím vkládat fotky, tak tu taky pár mrsknu !!Už se nemůžu dočkat!!!!!!!!!!!!!!!!!!hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 23:14
Mildous- nepruď nebo jedu s tebou sakra.smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 23:23
Vojto62-čekám a chladím !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 23:54
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vojto62-čekám a chladím !!!

Nevím jestli tam tak dlouho vydržíš já to mám asi tak za 345 dní.drinking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 07. 2008 23:56
Tak příští rok jako vždy kolem 10.7. !! Hvaru a Jituš zdar !!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 172
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.