Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
avatar
Lu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 07. 2007 20:57
Sučuraj? no nevím, Když už na Hvar tak třeba do Jelsi, byl jsem tam 3x a nedám nani dopustit, i když už je to pár let co sem tam byl naposledy, ale v Sučuraji bych nezůstal.
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 07. 2007 18:41
To: Franta PM pokud si vzpomínám, tak se ta cukrárna jmenovala Jelsa a takový poháry jako tam, jsem fakt nikde jinde neviděl. Tenkrát tam dcera měla zrovna narozky, tak jí udělali snad metr vysokej pohár, fakt to tam uměj. Všechny ty chutě jsou dokonalý ale jinak u mě vždy a všude vede uplně normální vanilková. Letos budem vedle ve Stari Gradu, takže se do Jelsy na pohár a zmrzku určitě několikrát ( myslím, že denně ) pojede.
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 07. 2007 10:24
Lukyne. Máme podobné zkušenosti. V Jelse umí opravdu asi nejlepší zmrzku na světě. Jezdíme tam na ni už asi deset let a nikde v okolí ani jinde nemají konkurenci. A ty metrové poháry tam stále dělaj. Nedali jsme si ho, protože by sme to nesnědli. Ale to co tam dokáží ze zmzliny a všelijakého ovoce vytvořit, je umělecké dílo. Možná měl někdo štěstí a podařilo se mu to vyfotit. My měli letos smůlu. Kleknul nám foťák.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 07. 2007 13:14
S tými pohármi v Jelse máte všetci pravdu. Ja som sa včera vrátil z Ivan Dolač. Bolsom tam tri razi, ale určite sa vrátim znova. V Jelse som skoro pravidelne popíjal rannú kávičku a papal višňový koláčik. Ten skoro metrový pohár mám vyfotený, ale sem to umiestniť neviem. Môžem niekomu kto to vie poslať do pošty. Samozrejme, že sa chcem poďakovať Jitke, že mi znova umožnila byť v Ivan Doľač. Ešte raz ďakujem a dúfam, že sa stretneme budúci rok.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 07. 2007 14:15
to marcel:
..a ten višňový koláčik jsi papal v té cukrárně, co se podává ta skvělá zmrzlina nebo to byl nějaký koláčik z pekárny? Já to mám teprve před sebou, do Ivan Dolac jedu 8.9. a už se nemůžu dočkat. Takže na rive v Jelse budu pozdravovat a na vás všechny vzpomínat. Jana.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 07. 2007 16:01
Jojo,přidávám se ke chvále. Cukrárna na rohu v Jelse je naprosto skvělá. Dělali nám pro malou ovocný dort k narozeninám a byl naprosto úžasný a zmrzky jsou také super. Jitku také moc pozdravujeme a včera jsme viděli na TV Nova v Cestománi.yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 07. 2007 21:10
Ty poháry mám vyfocený, ale v roce 2003 kdy jsme byli na Hvaru naposledy jsme ještě neměli dig.foťák tak to naskenuju a zkusím to sem nějak dát. Chce to ale trochu času tak snad později. Zdravím všechny HVARÁKY ! Ještě 38 a jedeme.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 07. 2007 23:17
Áno. Presne v tej cukrárni na rohu som papal višňový koláčik a potom večer aj zmrzlinu.Všetkým ktorí tam ešte neboli odporúčam ísť. Len škoda, že už je to za mnou a musím čakať do budúceho roka. Ostatným ktorí sa ešte len chystajú želám peknú dovolenku na Hvare.
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 07. 2007 10:29
to khanka nebo ostatní:
Mám dotaz - nemáte někdo v počítači záznam pořadu Nová cestománie-Chorvatsko a šlo by to poslat na e-mail?
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 07. 2007 12:03
Také se přidávám k prosbě Janky.
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 07. 2007 13:36
Tento díl Cestománie byla repríza z loňska, podle něj jsme bezpečně poznali Jitku, byli jsme v ID loni poprvé. Letos podruhé a určitě ne naposled. Hned po nás tam byli naši kamarádi, které jsme tam poslali s trochou obav, aby to pro ně nebylo až moc poklidné (mají 12letou slečnu), a hned asi třetí den nadšeně psali, že o dovolené na příští rok mají naprosto jasno. Jinak se připojuji k ovacím na cukrárnu v Jelse a upřímně závidím všem, kteří tam teprve jedete. Pozdravujte, užijte si to a hlavně se šťastně vraťte smiling smiley
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 07. 2007 14:32
Zdravím všechny hvaráky. Ještě k té zmrzlině v Jelse "Na Růžku". Za pultem u okénka občas bývá chlapík, umí perfektně slovensky, a s kopečky dělá takové žonglerské kousky. Když má náladu. On ten kopeček nabere, za zády vyhodí a pak ho chytá do kornoutu. Nejde to ale s každým druhem, ale jen s těmi ovocnými, co když hodně zmrznou tak dobře drží pohromadě. Na druhou stranu zase máte menší porce. Musí nabrat přesně kopeček do naběračky. Jinak tam dávají pořádné porce, že je to snad za dvě. Zak dobrou chuť. Jdu si dát pivko, abych přišel na jiné myšlenky.
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 07. 2007 21:08
Ahoj, tak záznam bohužel nemám, ale snad to budou ještě opakovat.
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 07. 2007 22:03
zdravim vsechny a ja se obetuji kazde rano a ty zmrzlinove kalorie naberu i za vas, jelikoz zde snidam . Je zde porad hnusne vedro, dnes me ten muj teplomer vylezl na 42°C ve stinu :-(. Ted je pouhych 32°C. Mozek se me zavaril......
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 07. 2007 07:31
...proto já jedu až v září, až to teploučko nebude hnusné, ale příjemné. Zatím se kochám pročítáním vašich příspěvků. Tak pište o Hvaru co nejvíce. A tu cestománii o Chorvatsku fakt nikdo nenahrál?
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2007 14:48
Zdravím všechny ,na Hvaru jsem byla na Robinsonadě,nemělo to chybu.I 14dní bez elektřiny se dalo vydržet v pohodě a ten klid!Projeli jsme celý Hvar-Jelsu,Vrbosku,Stari Grad a Hvar.Ta vůně levandule po celém ostrově je nezapomenutelná.Určitě se tam bude chtít podívat ještě jednou.
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2007 16:56
Kaily také to tak vidím. Hvar je super a ještě jedna paní na něm.
Anonymní návštěvník
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2007 17:10
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil podgoranin (18. 02. 2008 16:47).
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2007 22:00
Pánové, já myslím, že p. Carič dobře věděl, koho si bere a my jen můžem závidět, že byl rychlejší a nás předběhl. Jituš, nic ve zlém ! Zdravím celý Hvar, popíjím horký čaj se slivovičkou a trochu se třesu zimou !Ale příští rok ......., už se těším !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2007 22:33
Pán Carič dobre urobil,že nás všetkých predbehol. Lebo teraz v Ivan Dolci by to bez Jitky nebolo ono. Však páni. Pozdravujem všetkých a budúci rok naschledanou.
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 08. 2007 11:44
Ale no tak panove...to uz vypada na nove vlakno:-). Ja jsem v klidu nebojtecool smiley
Anonymní návštěvník
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 08. 2007 09:37
SOBOTNÍ MLADÁ FRONTA : PĚKNÝ ČLÁNEK O HVARU S FOTKOU JITKY.smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 08. 2007 10:15
Ted jsem to četla a přemýšlela jestli to je Jitka z fora.
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 08. 2007 13:21
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2007 12:23
Haló, haló, co je nového v ID? Už někdo vylovil Mírovi1 ten ztracený dekl z lodního motoru a kotvu? Ať v září nehledáme zbytečně. Už se nemůžeme dočkat yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2007 16:53
Jak daleko je Jelsa ze Sučuraje?Chci si udělat celodenní výlet a rád bych si zajel do Jelsy a okolí.Plánuji ráno trajektem z Drveniku a navečer zpět.Díky za další tipy na místa na Hvaru.smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2007 17:22
Je to cca 45 km po né dost kvalitní cestě a samé zatáčky ale stojí to za to.
Místa - prostě všady (Jelsa,Vrboska,Ivan Dolac,Stari Grad, Hvar město) ale za jeden den to nezvládneš. Jinak se podívej na www.seznam.cz dej si mapy a zadej Sučuraj a máš tam i plánovač tras.
Já tam jedu až toho 21.9. a pokud tam ten dekl ještě bude tak se pokusím ho vylovit.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2007 22:19
To martinslepanek

Bol som pred 10 dňami na výlete na Hvar, presne ako plánuješ ty. Drvenik - Sučuraj trajekt, autom okolo Jelsy cez Pitve, tunel do dedinky Zavala. Cesta fantastická. Úzka, kľukatá, po výjazde zo Sučuraju obmedzená rýchlosť 4Okm/h v úseku 52km. Ale naozaj krásna. Úplná fantázia však začína po odbočke na vedľajšiu cestu na Pitve. Tunel Pitve je unikát. Dedinka Zavala krásna a kúpanie výborné. Autom som vošiel po ceste skoro do mora. Kopec fotiek. Nájdeš kraby, ryby...
Zvládol som to za jeden deň. Autom Omiš - Drvenik, 10.30hod. trajekt, malá obhliadka Sučuraj (pekný kostolík), cesta (veľa zastávok, manželka pestovateľka kvetín, zbierala čo sa dalo, vyhrávali kaktusy), kúpanie v zátoke kúsok pred Jelsou, znovu cesta, Zavala. Odchod zo Zavaly po 18.00hod. (Zavala - Sučuraj cca 65km.) Príchod Sučuraj 19.2Ohod., dlhá šora nevošli sme sa na trajekt o 19.45hod., posledný mal odchod o 21.30hod. Zamkol som auto a šli sme na večeru. Príchod do Omišu 23.15hod. To všetko s troma deťmi, najmladšia dcéra bude mať 3 roky. Prajem Ti príjemný výlet.
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 08. 2007 11:15
To: Eifel::
A to jsi viděl možná jen 50% té parády. Nevyděl jsi Jelsu, Stari Grad, Vrbosku a další Dubovicu, Zarače, Milnu, Hvar nebo třeba Brusje, Svirče, Humac, .... Jak píše Rohal, za jeden den se to všechno opravdu nedá zvládnout. Na tom jižním pobřeží se každý, kdo poprvé projede tunelem a vidí tu nádheru, tak na první křižovatce zatočí do Zavaly. A kdo se pustí dál po pobřeží ke Sv. Nedjelji a párkrát sjede dolů k moři, tak ho to pohltí a nemůže jinak než se sem vracet.

Čau Rohale. V tom tvém termínu to nevidím jinak než zase vinobraní. Nebo se pletu???
Franta
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 08. 2007 15:26
To Jitka2smiling smiley
Na internetových stránkách Jelsy píšou, že poslední víkend v srpnu jsou slavnosti a výstava vín , specialit a zábava ..... Můžeš prosím upřesnit tuto akci? Má to být 25-26.8. Dík Pavel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.